• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Házépítés akváriumhoz

LGA

Kertész szaki
Sziasztok!

Ti mit készítenétek elő egy ház (lakóház) építése során egy adott helyre, ha tudnátok, hogy oda később akváriumot, akváriumokat szeretnétek - feltéve, hogy szabad kezet kaptok?
 
Szia!
Álmodoztam már erről. :D A feleségemmel megbeszéltük, ha egyszer nagyon sok pénzünk lesz és építkezni fogunk, akkor egy egész szobát kialakíthatok a szenvedélyemnek, amolyan szentélyt! :) De gondolkoztam falba beépíthető verzióról is vagy úgy, hogy két oldalról is látható legyen.
Egyenlőre csak álmok... ;)
 
Valami ilyen szerénységre gondoltál? :cool:
Bizarre+Houses6+-+Best+home+furnishings.jpg
 
A Nappali egyik fala mögé egy amolyan szerviz helységet, ahol minden gépészet és kellék elfér. Víz, lefolyó, áram bevezetve + egy gumival kibélelt mosdókagyló, arra az estre, ha elejteném valamelyik lily-t mosogatás közben.
Szűrés, CO2, RO, Víztároló, stb.stb.
Úgy érzem bilibe lóg a kezem:)
Csak nem az ötös lottó főnyereménye miatt játszottál el a gondolattal?;)
 
Kolbászból ... khm akarom mondani akváriumból a kerítès! Ez jó :)
Mondjuk ez tuti egy pillanat alatt bealgásodik.
A kérdésre reagálva. Én a technikai kiegészítőket gondolnàm át alaposan. Víz, csatorna, áram.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
És akkor jöhet a mit ne is....

Pl ne akarj akváriumot meg panorámát ugyanabba a szobába. Az aki szoba legyen kevesebb ablakkal, ajtóval megáldott helység, de legyen megfelelő szellőzés.
Legyen hely moziszékeknek popcorn tartóval és üccsitartóval. :D Legyen ez az a mozi, ahol nem vetítést, hanem akit néztek.

Egyébként lehet megoldanám, hogy a plafonból lejönne a vászon és ez lenne a moziszoba is. :)
 
Én a technikai kiegészítőket gondolnàm át alaposan. Víz, csatorna, áram.
Igen, pont ezt szeretném. ;) Szóval ennél konkrétabban próbálnám meg összeszedni. Másnak is jól jöhet később.

Nem kell ehhez lottó ötös, elég, ha az ember tetőtere csak födémbetonig van kész. ;)

Szóval van a tetőtérben egy uszkve 380 széles, 110 mély, sajnos ferde tetősíknál lévő rész - amibe vagy beépített szekrény kerül, vagy más. Az nyilvánvaló, hogy egy csatornacsonkot elhozunk ide, plusz hideg, meleg csapvíz, esetleg ioncserétől mentes csapvíz. Nyilván a 3 fázis külön-külön is logikus (persze kérdés, hogy érdemes-e ide rakni megszakító dobozt, vagy csak ÉV kapcsolót (nem relét, az nyilván kicsit kintebb, körönként) fázisonként. És persze legalább 8 hálózati végpont - mert azon mehet soros porttól kezdve a szenzorokig bármi.

Őszintén szólva ehhez nem kell lottó ötös - pl. a csatornacsonk, ebben az állapotban uszkve, munkadíjjal együtt 2eFt. A vizek durván ugyanide jönnek ki, per cső. 2.5-es MCU kábelnek 80Ft alatt van métere, az a plusz 3x3x10m legyen 7eFt, plusz szerelvények 20eFt. Ez idáig nem horror, ebből növényes nanót se lehet indítani... ;) De aztán további kérdés, hogy vigyek-e egy mbcu 5-ös kábelt, hátha valamelyik hal nem élhet az ipari árammal működő hajszárítója nélkül? ;) Stb.

Ja igen, a hálózat már drágább móka, de ez van - nyelvtan és hálózat fasiszta vagyok. ;)

Szóval konkrét ötleteket szívesen vennék. Legfeljebb nem lesz mindegyik felhasználva. :)
 
Nos. Ha már leültem a gép elé, így már jobban megy a gépelés.
- Csatorna, hideg-meleg kiállás okés.
- Én itt oldanám meg az RO-t is, ami egy vízszintfigyelővel folyamatosan szinten tartaná az akvárium vizét.
- Vízcsere szintén csak egy leengedő karral, feltöltés a már említett vízszintfigyelővel. Ezekhez valami hasonló mágnesszelepre lesz szükség: http://www.greenaqua.hu/aqua-medic-magnesszelep-vizvezetekhez.html
- Ha a helység nem klimatizált, akkor az akiból kivezetni egy csövet ami a padlóban végigfut és lehűti a vizet, a szoba hőmérsékletére. Csak ötlet biztos van jobb ;)
 
Ez így viszont eléggé konkrétan hangzik. Valóban nem horror, ha magad csinálod és még extra hely is akad. Csináltam már komplett fürdőszobát A-tól Z-ig, szóval tudom miről beszélek.
Az én esetemben viszont már jóval durvább lenne, mert kész a ház.
Az elképzeléseiddel egyébként egyetértek, legyen mindenből bőven. Akár vastagabb lefolyócső is jól jöhet. Az nehezebben dugul talán el.
Két dolog jutott eszembe a tetőtér miatt.
1. Klíma mindenképpen jó lenne.
2. Elgondolkoznék a helyedben egy nagyon alapos vízszigetelésen+hidegburkolaton és padlóösszefolyót mindenképpen csinálnék.
 
Szia LGA!

Mind a 4000l-nyi rész be lesz építve akváriummal?

Mert akkor statikus is kell!

Mindenhova járólapot (a pincétől a padlásig ), csak műanyag bútorokat vagy magas lábbal vagy falazó anyagokból építetteket (bármiből, ami nem tud elázni)!!!

A.ttila
 
- Én itt oldanám meg az RO-t is, ami egy vízszintfigyelővel folyamatosan szinten tartaná az akvárium vizét.
Igen, ennek is kell hely, de elvben "alul", az akvárium alatt elfér.
- Vízcsere szintén csak egy leengedő karral, feltöltés a már említett vízszintfigyelővel.
Ezt majd az akvárium, akváriumok adják. Ha van csatorna, víz és áram, akkor nem kunszt.
- Ha a helység nem klimatizált, akkor az akiból kivezetni egy csövet ami a padlóban végigfut és lehűti a vizet, a szoba hőmérsékletére. Csak ötlet biztos van jobb ;)
Eddig akiknek mondtam ezt, mind hülyének nézett. :D A helység temperált, de mivel nyáron mi 26C alá nem hűtűnk, így plusz hűtésre szükség lehet. Szóval valszeg a hűtésből egy kör is oda lesz vezetve. Én mondjuk nem az akiból vezetném ki a csövet, hanem a lap alá - bele - raknám, amin nyugszik.

Ez így viszont eléggé konkrétan hangzik. Valóban nem horror, ha magad csinálod és még extra hely is akad. Csináltam már komplett fürdőszobát A-tól Z-ig, szóval tudom miről beszélek.
Az én esetemben viszont már jóval durvább lenne, mert kész a ház.
Én is erre gondoltam - most még bármit lehet, egyszerűen. A mostani akváriumtól hiába van 2m-re a legközelebbi csatorna, van közben ajtónyílás és a nappali... szóval az tényleg horror lenne. Azért itt már nem csinálnám én, például ezekhez az új, roppantógyűrűs idomokhoz szerszámom sincs...
2. Elgondolkoznék a helyedben egy nagyon alapos vízszigetelésen+hidegburkolaton és padlóösszefolyót mindenképpen csinálnék.
Hát hidegburkolat biztos nem lesz, az összefolyón gondolkodtam - viszont nyilván nem összefolyó lenne, hanem egy vonalmenti folyóka. Abból meg az esztétikus beltériek nem olcsók.
 
Eddig akiknek mondtam ezt, mind hülyének nézett. :D A helység temperált, de mivel nyáron mi 26C alá nem hűtűnk, így plusz hűtésre szükség lehet. Szóval valszeg a hűtésből egy kör is oda lesz vezetve. Én mondjuk nem az akiból vezetném ki a csövet, hanem a lap alá - bele - raknám, amin nyugszik.
Az is jó, csak számítson. Az aki alatti szivacs túl jól szigetel. ;)
 
Nem valószínű, hogy nettó ennyi víz lesz. De a statikus már megvolt. :) (Kb. most is azon megy a vita, hogy lehet-e 4db 10-es Ytong lábra rakni vagy sem... :) )

Érdemes lenne kitalálni, hogy mekkora akváriumot szeretnél. Ha jól tudom, a szabvány födém 400 kg/m2-et bír el.
A barátom most építi a házát. Külön akvárium szoba 4db 3000 literes akival, mellette másik szoba 1 db 2600 literes akival.
Szennyvíz, hideg-meleg víz, elektromos kiállások lettek kialakítva. Az aljzat kapott egy vasbeton erősítést az akik alatt. I (azaz i) gerenda vasalás van, közé lehet engedni a padlófűtés csöveit. A szoba hátfalán falfűtés lett kialakítva, a páralecsapódás miatt, egyébként mennyezet és padlófűtés van. (Szellőzőberendezés is van, tehát nem lesz gond a pára).
Ki kellene találnod a szűrést (alsópolcos/oldalsó torony stb.). Itt ki lehet alakítani a Nigro által is említett (rejtett) utántöltés/vízcsere lehetőségét. Esetleg alá lehet tenni egy RO víz tárolót is. Az utántöltéshez- amennyiben RO-val lesz megoldva- kelleni fog egy 4 utas szelep, egy úszókapcsoló és egy mágnesszelep. Nem túl nagy összeg, nekem az egész azt hiszem 10 alatt (talán 6-7) volt.
 
Érdemes lenne kitalálni, hogy mekkora akváriumot szeretnél. Ha jól tudom, a szabvány födém 400 kg/m2-et bír el.
A barátom most építi a házát. Külön akvárium szoba 4db 3000 literes akival, mellette másik szoba 1 db 2600 literes akival.
Szennyvíz, hideg-meleg víz, elektromos kiállások lettek kialakítva. Az aljzat kapott egy vasbeton erősítést az akik alatt. I (azaz i) gerenda vasalás van, közé lehet engedni a padlófűtés csöveit. A szoba hátfalán falfűtés lett kialakítva, a páralecsapódás miatt, egyébként mennyezet és padlófűtés van. (Szellőzőberendezés is van, tehát nem lesz gond a pára).
Ki kellene találnod a szűrést (alsópolcos/oldalsó torony stb.). Itt ki lehet alakítani a Nigro által is említett (rejtett) utántöltés/vízcsere lehetőségét. Esetleg alá lehet tenni egy RO víz tárolót is. Az utántöltéshez- amennyiben RO-val lesz megoldva- kelleni fog egy 4 utas szelep, egy úszókapcsoló és egy mágnesszelep. Nem túl nagy összeg, nekem az egész azt hiszem 10 alatt (talán 6-7) volt.

Szia!
gerenda vasalás van, közé lehet engedni a padlófűtés csöveit
az nem lenne jó. :eek:
Ezért vannak úgynevezett rétegrendek, amiket ajánlott betartani (födém, felbeton, szerelőbeton, hő-pára elleni szigetelés, padlófűtés csövei, aljzatbeton, burkolat).
 
És akkor jöhet a mit ne is....

Pl ne akarj akváriumot meg panorámát ugyanabba a szobába. Az aki szoba legyen kevesebb ablakkal, ajtóval megáldott helység, de legyen megfelelő szellőzés.
Legyen hely moziszékeknek popcorn tartóval és üccsitartóval. :D Legyen ez az a mozi, ahol nem vetítést, hanem akit néztek.

Egyébként lehet megoldanám, hogy a plafonból lejönne a vászon és ez lenne a moziszoba is. :)
És igen! Jogos, össze kéne szedni a "mit ne" részt is. :)

Mondjuk elhelyezkedéséből adódóan nincs ablak a környéken, ez egy folyosódarab, aminek a végén van egy északra néző teraszajtó. Mondjuk ezt már nem lehetne módosítani amúgy sem. Nem tudom, hogy a megfelelő szellőzés pontosan mit takar, de vélelmezem, hogy ezzel nem lesz gond - lévén nem egy végén lezárt tér, hanem közlekedő funkciójú rész.

Nem lesz viszont moziszék - mert keskeny a hely. Egyébként sajnos ez az egyetlen gondom vele, hogy nem olyan központi, mint a nappali. Esetleg egy ADÁs pad kerülhet oda... ;) (Moziszoba már van, vászon nincs, hülye akváriumokra elköltöttem a pénzt. :rolleyes: )

Mert akkor statikus is kell!
Erről is érdemes lenne egyszer írni valamit. Hogy mi mennyit bír (födém, aljzatbeton) és mi történik ha a tervezettnél nagyobb a terhelés. Majd ha sok időm lesz... :cool:

Mert akkor statikus is kell!
Mindenhova járólapot (a pincétől a padlásig ), csak műanyag bútorokat vagy magas lábbal vagy falazó anyagokból építetteket (bármiből, ami nem tud elázni)!![/quote]
:) Semmiképpen. Ha előről kezdeném, a fűrdőszobában sem az lenne (mármint járólap). :) Egyébként az Ytong ellen az is szól, hogy rosszul bírja a párát.

Az is jó, csak számítson. Az aki alatti szivacs túl jól szigetel. ;)
Ha a másik oldalon meg 5cm "hungarocell", akkor bár a hatásfok nem ideális, de a jó irányba fog menni nagy része a hőnek/hidegnek. Ami miatt még töprengős, az az, hogy modulárisnak kell lennie, mert nem tudom mi és mennyi kerül hova.

Érdemes lenne kitalálni, hogy mekkora akváriumot szeretnél.
Hát csak én vagyok itt nős ember?!? ;)

Ha jól tudom, a szabvány födém 400 kg/m2-et bír el.
Szerintem nem jól tudod. :) 140kg/m2 lesz az inkább - E gerendás családi háznál. Irodánál 2kN/m2 a szabvány ha jól emlékszem. És nyilván ez sem úgy van, hogy utána leszakad, hanem ekkor lépi túl a megengedett lehajlást. Aztán még hajlik, aztán jönnek a repedések... ha van repedés akkor már van vaskorrózió... De én meg nem hiszek az "így szoktuk csinálni" dolgokban. Axisba be a tervet, aztán majd megmondja mi a pálya. :)

A barátom most építi a házát. Külön akvárium szoba 4db 3000 literes akival, mellette másik szoba 1 db 2600 literes akival.
Sógorom is mondta, hogy ne aprózzam el, csináljak egy 8x4m-es akváriumot... ;)

Az aljzat kapott egy vasbeton erősítést az akik alatt. I (azaz i) gerenda vasalás van, közé lehet engedni a padlófűtés csöveit.
Hát, látni kéne, de elsőre két gondom van: az I gerenda túl magas, így nem lesz rendes betonfedés, nem fog együtt dolgozni, le fog róla törni az aljzat. A másik, hacsak nem max 30C az előremenő, a hőmozgás szintén lefeszíti róla. Egy 100x100x8-as hálóval valszeg jobban járt volna. (De nem vagyok statikus. :)) Én nem az estrichre fogom ráterhelni, hanem a födémre - bár mivel nem különösebb tétel, valszeg lesz műanyagszál erősítés az estrichben, az is elbírna egy 2-3m3-es akváriumot a padlófűtés nélküli részen.

Ki kellene találnod a szűrést (alsópolcos/oldalsó torony stb.).
:) Azt sem tudom mi lesz felül... de úgy tervezem, hogy beférjen egy rendes méretű szűrőaki is. De aztán lehet, hogy lesz 15db nano egymás mellett... ;)

Itt ki lehet alakítani a Nigro által is említett (rejtett) utántöltés/vízcsere lehetőségét. Esetleg alá lehet tenni egy RO víz tárolót is. Az utántöltéshez- amennyiben RO-val lesz megoldva- kelleni fog egy 4 utas szelep, egy úszókapcsoló és egy mágnesszelep. Nem túl nagy összeg, nekem az egész azt hiszem 10 alatt (talán 6-7) volt.
Igen, ha lesz ott akvárium mindenképpen felköltözik az éppen vásárlandó RO készülék is.

az nem lenne jó. :eek:
Ezért vannak úgynevezett rétegrendek, amiket ajánlott betartani (födém, felbeton, szerelőbeton, hő-pára elleni szigetelés, padlófűtés csövei, aljzatbeton, burkolat).
Sok lesz ez a beton... :) Hacsak nem kivitelező vagy... elég lesz födém, hő/pára szigetelés, izlés szerint padlófűtés, aljzatbeton vagy estrich, ha nincs rendes kőműves akkor még egy önterülő is és végül a burkolat.
 
Szia!

Milyen burkolat lesz!

Mert még a szőnyegpadlót, vagy a PVC-t tudnám elképzelni (fát, papírt (laminált padló) nem)!

Kíváncsivá tettél!

A.ttila
 
Szia LGA!
Nem lesz sok az a beton. A vb. gerendás födémnél a nyers födémre kerül még egy vasalás (HD háló), erre kerül egy beton réteg (felbeton), és ezután jöhetnek a szigetelések. Ja és a felső betont (aljzatbeton) illik úsztatottként készíteni. Ha nem így teszel, akkor Pár év után látható minden gerenda, mert körbereped. Igen dolgoztam kivitelezőként is, és építettem már pár házat. ;)
 
....................Hát csak én vagyok itt nős ember?!? ;).........................


................Sógorom is mondta, hogy ne aprózzam el, csináljak egy 8x4m-es akváriumot... ;)

Tehát nem csak te vagy hiszen tudod...............ja és viszonylag szabad kezed van, ha nem is hiszed.



És téves! Nem mondtam ilyet! Tuti nem 8x4m -ről volt szó hanem nagyobbról.
Egyet tuti mondtam, de oda akit építeni...............bár létrán lemész körbejárod, na és karbantartáshoz is csak beugrasz.
 
Back
Oldal tetejére