• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Labirintkopoltyus

Főkertész
Halak etetéséről, gyári tápokról, házi készítésű eleségekről valamint élő eleségről. Mi az ami melegen ajánlott és mi az amit még véletlenül se adjunk szeretett halainknak.

hikari-algae-wafers-40g.jpg
 
Re: Halak etetése, mivel etessünk!

Nálam a razbórák, és a nannostomusok is szerették az ADA AP-1 gold haltápot :) és a Tetra rubin halkaját (ezt a neonok is)
Még szerették a fagyi cyclopsot, és az élő tubit is ezt soha többet.
 
Re: Halak etetése, mivel etessünk!

Fenti Dani által ajánlott tápot én is haszálom a törpeszájúakhoz.
egyébként a Tetra Pro sorozatát évek óta használom kizárólagos kajának minden nem talajlakó halhoz. vitorlásoktól kezdve razbórák sziámik harcsák midenki imádja. miután állandó problémám volt az élő eleséggel váltottam erre. azóta sem volt soha halbetegség stb. szerintem lemezesek közül ez a legjobb. próbáltam a többbit de a halak nem örültek neki :D

pleconak algatabit szoktam dobni. van a waffer meg a kis tabletta. mindkettő jó. anno az anci is nagyon szerette.

garniknak meg garnieleség. abból shirakura meg ez a legolcsóbb ami nem szennyezi a vizet. használtam sera-t de az nagyon nem szimpi.
 
Amióta szárazzal etetek,nincs probléma a halakkal.Főként szúnyoglárvát,vizibolhát,néha lemezest.Valamint a két első fagyasztott változatát,de csak óvatosan,mert tönkreteszi a vizet.
 
Bocsánat,elég hebehurgyán fogalmaztam,ha erre gondolsz.Szúnyoglárva és vizibolha fagyasztott változatát.A vizet túletetés miatt szokta rontani.
 
Teljesen mindegy, mi az amivel etetsz, ha túletetsz vele. Mindenképpen rontani fogja a vízminőséget. A fagyasztott dolgokkal amúgy is érdemes vigyázni, lévén hogy sosem tudhatod mi történt vele, amíg eljutott az akváriumodba a halakhoz, akár le is olvadhatott egyszer-kétszer, eleve rossz minőség stb. Szóval erre tényleg nagyon oda kell figyelni, én sajnos a fagyasztott szúnyoglárvával már sokszor jártam pórul, szegény halakról nem is beszélve. Szúnyoglárvával semmilyen formában sem vagyok hajlandó már etetni, leginkább a fent leírtak miatt, másrészt pedig valami kegyetlen szaga tud lenni.
Nálam ritka finnyásak a dögök, a Sera tápjaira rá se néznek (vipagran-t és vipan-t próbáltam). Mondjuk meg is értem őket, én se szeretem a színezett tésztát. :)
Amit viszont nagyon szeretnek:
Neptun Tablettás díszhaltáp
Neptun Spirulina Tabletta
Fix 2 (főleg a neonok miatt etetek vele, régebben a kölyök guppik is ezt kapták az egyéb élő mellé)
Trópus Liofilizált Tubifex
Trópus díszhaltáp 3 (szép piros bettával az elején, és a betták tényleg nagyon szeretik, nem beszélve a harcsákról)
Élő Tubifex

Ami van még, de rá se hederítenek:
Sera Vipagran
Sera Vipan
Trópus Vizibolha (ezt még drága jó édesapám vette, mert az ókorban ő is ezt használta)

Emellett kiegészítésként:
Kígyóuborka
Zöldborsó
Salátalevél
Spenót (friss, nem fagyasztott)
 
én többnyire fagyasztott artemiát, fagyasztott cyklops-ot, sera-s spirulina-tablettát, gyakran élő tubit, ritkábban élő vizibolhát.
Nálam is van vipan, vipagran, de a nagy favorit a fagyasztott kaja , meg az élő ;)
Viszont nálam nem utasítják el a lemezest se.
egyenlőre maradok ennél. Semmi problémám nem adódott ez ügyben.
 
Érdekes,hogy sokaknak van problémája az élő és a fagyasztott eleségekkel.Lehet,csak szerencsés vagyok,de a tízegynéhány év alatt sosem volt rá panaszom.Ellenben a száraz kajákkal melyek még kis mennyiségben is sokkal jobban szennyezik a vizet.Szerintem.Főleg a vízfelszín hártyásodását nyomják meg nagyon.Én legalábbis nem tudok úgy etetni,hogy valamennyi száraz táp ne bújna meg valahol valamelyik sarokban.
Évekig tubifexeztem.Sok meló van vele,nehéz tárolni,naponta többször átmosni kell,hogy ne rohadjon be.Meleg helyen hamar bedöglik.
Manapság főeleségnek van Gerven-féle fagyasztott szúnyogot etetek.Fehéret,feketét,vöröset váltogatva.Bliszteres kiszerelés,higiénikus,(nem büdös!)elméletileg sterilen tenyésztett árú.Mellé hetente 1-2X Tropical Vitality & color lemezest,a garniknak Tropical shrimp stickset.Na,ez utóbbiért minden hal be van indulva nagyon.

Én inkább az élő,vagy természetes formátumú eleséget részesítem előnyben,ha tehetem.
 
Mindig is a fagyi vagy az élő kaja volt nálam a menő.
Nálam évekig a kedvenc a fagyi ciklopsz és az élő vízibolha ment. A múltkor elcsábultam egy gyönyörű üveg ADA haletető cuccra.
Íme (nézzétek a sóvárgó ékfoltosaimat a háttérben :) ):
1.jpg
1.jpg
Semmilyen racionális magyarázat nincs a termék megvásárlására. Egyszerűen csak szép. Évek óta akartam egy ilyet.
A dobozban járt hozzá 2 csomi ADA kaja. Nem akarom agyon dícsérni, de a halaimat mintha kicserélték volna. A kis szürke ékfoltosok vibráló halacskákká változtak. Olyan színek jöttek ki rajtuk amilyenek még sosem és ott ahol eddig sosem.
Na mindegy nem ajnározom agyon, de a "csak fagyi kaja vagy élő" elméletemet romba döntötte.
 
Utoljára módosított:
Ha már én indítottam akkor írok is :D

Élő eleségből vagy vízibolhát vagy szúnyoglárvát szoktak kapni. Régen tubifex is volt terítéken, de a macera miatt már nem kapnak. Száraz tápokból fenék lakók vagy sera wels-chips vagy vipachip az utóbbiért minden hal meg van őrülve :D Még szoktak kapni szintés serából granulátumot meg lemezest is.
 
Élőből, csak vizibolha, fagyasztottból szunyoglárva megy.
Szárazból, Tetra Pro Color, Tetra Rubin, Sera San, Vipagran, és Spirulina Tabletta, Jbl Novo Color...
 
Sziasztok !

Nálam élőből 1 hetes -pihentetett tubi- , röpképtelen muslinca (neonok, vneonok, razbórák,apistok imádják), komposzt giliszta (botmixerrel pépesítve), és cyclops a'la Budafok található a halacsok menüjében.
Fagyi kajából 90%-ban a saját mix (40%garnéla,40%fekete kagyló,paraj,fokhagyma,csalán,gyermekláncű,ppaprika) dominál, időnként bosmina-val, fagyi artemia-val kiegészítve.
A műeleségek közül ,mostanság csak az Ocean Nutrion termékeit használom,heti 1 alkalommal.

üdv:
Rain
 
Most fulladt meg egy neonom. SERA granulátumot is szoktak kapni, de finoman összemorzsolom a nagyobb darabokat - persze elkerülhetetlen, hogy egy-egy nagyobb darab is bekerüljön nekik, meg úgy vetem észre, szeretik csócsálni a nagyobb kaját. Ezt a halat már régebben is kiszúrtam (elállt picit a jobb oldali kopoltyúfedője), mert néha bazi nagy darabokat egyszerre kapott be és tátott szájjal úszott. Na most, mire észrevettem, már hiába vettem ki és "finoman" eltávolítottam a szájából a kaját, már nem volt visszaút. Ez egyedi eset, vagy előfordul és nagyon oda kell figyelni az ilyenre?
 
Szerintem nem egyedi eset a kaja mérete nem jó ha nagyobb mint a hal szája, kivétel ha téphető vagy puha.
Régen pár évvel ezelőtt mikor aranyhalam volt az egyik beszippantott egy szájméreténél nagyobb kavicsot és 1 napig figyeltem, hogy miért nem csukja be a száját a rohadék. Aztán kioperáltam belőle és semmi baja nem lett.
 
Hali!
Az élő vízibolheszek otthoni szaporítása/tartása megoldható? Mert gondoltam ha igen, akkor ezentúl már csak két sörért kell leugranom a boltba! ;)
 
Pasaréti Gyula módszere:
"Nálam 400 literes műanyag tartályokban vannak. Ideális etetés az lenne, ha egy teniszlabdányi batyuba (szúnyoghálóba) lószart tennénk és ezt áztatnánk be nekik. Ennek hiányában lehet etetni tejjel, élesztővel, stb. Mindig csak annyit, hogy a vízminőséget ne toljuk el nagyon. Az edények nálam tűző napon vannak, így időnként bezöldül a víz és a vízibolhák felszaporodnak. Tök egyszerű. "

Akváriumi tenyésztés:
http://www.diszkosz.hu/modules.php?name ... cle&sid=29
 
Ez nagyon baró, teljesen egyszerűnek tűnik! Így viszont a sör mellé kell vennem egy adag élesztőt is, vagy hazafelé szedni egy kis lócitromot! :lol:
Köszi a tippet!
 
Sziasztok!
Pisztrángot szeretnék tenyészteni kis, kerti öko üvegházban lévő medencében.
A pisztráng, házilag előállítható, olcsó étrendjével kapcsolatosan tud-e valaki közületek ötleteket adni?
Előre is köszi!
Üdv: Jeti
 
Jeti said:
Sziasztok!
Pisztrángot szeretnék tenyészteni kis, kerti öko üvegházban lévő medencében.
A pisztráng, házilag előállítható, olcsó étrendjével kapcsolatosan tud-e valaki közületek ötleteket adni?
Előre is köszi!
Üdv: Jeti

:wtf:
Hát sok sikert, remélem sikerül.
 
Back
Oldal tetejére