• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green spikes

cudar^ricsi

Főkertész
Eljött az idő, bontottam az iwagumit. Sokat agyaltam merre induljak el az új építéssel - első körben egy 60H-t szerettem volna "korallzátony" jellegű dologgal, de egy hosszabb dojo beli töketlenkedés után úgy döntöttem maradok a 60p-ben. Minden előítéletemet félretéve nem a köves hanem a fás dobozok felé fordultam, és megpróbáltam összelegózni valamit:

IMG_5194.jpeg

Fast forward, itthon a szajré, elkezdtem összerakni. Fun fact: ami a dojoban bőven kiadja, itthon az üvegben pont faltól falig ér. Ment az izzadás, fejvakarás, de (szerintem) összehoztam egy jó végeredményt. Mindenképp azt szerettem volna, ha a fák leérnek a talajig, így nem kövekre fektettem őket, hanem a fák kerültek be elsőnek, azokat kitámogattam a minimálisan szükséges seyiruval, majd pillanatragasztó+papírtörlő kombóval pár helyen összerögzítettem őket.

Alzjat csak hátra került, a lukakban perlonvattás blokádokat állítottam fel. A szokásos PowerSand (S) és Amazonia V2 került bele, annyi csavarral, hogy már nem voltak amazonia tabjaim, így a fiók mélyén talált ADA bottom plus rudakat töfködtem be vadul. Előre LA Plate sand került, amit zúzott seyruval tuningoltam.

IMG_5576.jpeg

Növényekben nincs túl nagy wasistdas, a szokásos polcról válogattam:
Bucephalandra pygmaea Bukit Kelam, Anubias sp. 'Petite', Cryptocoryne parva, Microsorum pteropus 'Trident', Micranthemum spec.´Montecarlo', Hydrocotyle tripartita , Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf', Anubias nana Bonsai, Microsorum pteropus Green Gnome, Cyperus helferi, Helanthium tenellum Green , Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia), Ludwigia palustris Super red, Hemianthus callitrichoides Cuba

A hardver maradt a régi: OASE Biomaster 350, CO2 rendszer, ADA Aquasky 601G, Chihiros Doser. Amit most újdonságként kipróbálok, az az CO2art inline atomizere.

IMG_5590.jpeg
 
Back
Oldal tetejére