• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green-gray Garden

Elég gyorsan feladtad a küzdelmet.
Én nem fogom megnyírni az enyémet. Érdekes, hogy amíg LED-del világítottam szemmel láthatóan tűnt el, de most megint visszajött a Staghorn. De én megküzdöm vele.
 
Nos, elég tanulságos volt ez a nyírás.
-HoZee, nem adtam fel szó sincs róla,sőt igen is célom egy szép Lilaeopsis mező! De más kiút nem volt, az alga nagyon ragaszkodott a levelekhez, esélyem nem volt olló nélkül megszabadulni tőle- Tehát nem likvidáltam a kertemből, csak "fűnyírás volt". Majd kiderül célravezető volt-e vagy sem.

-A nyírás végeredménye, kb. 1 liter Lilaeopsis levél. Azért elég jól belehúzott, 8 cserépből lett rendesen, cirka 1 hónap alatt. Legnagyobb gond a régi töveknél volt,kis túlzással legjobb lenne szálanként ültetni , tényleg érdemes a létező legkisebb darabokra szedni ültetéskor.
Minden negatívum ellenére, nagyon tetszik, és maradok a Lilaeopsis-nál, akármennyi fejtörést is okoz.
Most nincs más hátra mint a tápozás, vízcsere, és várni az eredményt.
 
Én próbáltam szálanként ültettem anno, de így is algásodott, az enyémet eleinte barna alga, aztán Staghorn kapta el. A barna algát a garnélák folyamatosan, a Staghornt meg míg kint voltam Japánban a Sziámi algaevők szépen leették. Viszont nekem most is folyamatosan dobálja el a leveleit, ennek nem tudom mi az oka, talán a rossz CO2 eloszlás. Na majd most a reaktorral kiderül jobb lesz e vagy sem.
 
HoZee said:
Én próbáltam szálanként ültettem anno, de így is algásodott, az enyémet eleinte barna alga, aztán Staghorn kapta el. A barna algát a garnélák folyamatosan, a Staghornt meg míg kint voltam Japánban a Sziámi algaevők szépen leették. Viszont nekem most is folyamatosan dobálja el a leveleit, ennek nem tudom mi az oka, talán a rossz CO2 eloszlás. Na majd most a reaktorral kiderül jobb lesz e vagy sem.


A Co-ra én is gyanakodtam, a difit lecseréltem, egy ATOMIZER.re, sokat segített a jobb beoldásban, így az algák is visszavettek, bár levélszórás nálam nem jelentkezett. Sziámikat én is tervbe vettem, bár egyesek szerint a mohát is betámadják nem csak az algát de pár darabbal kísérletezni fogok, inkább havi egy csomag moha mint fél gramm alga.
-Most várakoznom kell mi is fog történni, de mindenképp folyamatosan megosztom a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok, a nyírás mennyire viseli meg. Viktor azt mondta nincs oda az ollóért a Lilaeopsis ,hát most majd kiderül.
A reaktorról majd számoljál be légyszíves , milyen változásokat tapasztaltál!
 
Én az UP AQUA-s diffúzort használtam eddig, ezt fogja felváltani az AM 1000.
A problémám szerintem hogy esőztetőn keresztül oldok be, így a CO2 egy része ki is megy az akváriumból, és az áramlás miatt nem jut el minden hova. Viszont ha teljesen beoldom a vízbe, akkor valószínűleg ez a probléma megoldódik.
Kíváncsi leszek hogy kevesebb CO2 kell e majd később, mert most is az 500gr-os palack 2 hónapja megy úgy hogy pH7-en tartom a vizet.
 
HoZee said:
Én az UP AQUA-s diffúzort használtam eddig, ezt fogja felváltani az AM 1000.
A problémám szerintem hogy esőztetőn keresztül oldok be, így a CO2 egy része ki is megy az akváriumból, és az áramlás miatt nem jut el minden hova. Viszont ha teljesen beoldom a vízbe, akkor valószínűleg ez a probléma megoldódik.
Kíváncsi leszek hogy kevesebb CO2 kell e majd később, mert most is az 500gr-os palack 2 hónapja megy úgy hogy pH7-en tartom a vizet.


Én most kezdem használni az UP-AQUA-t igaz Lily-a beömlőm, ez a típus http://www.greenaqua.hu/do-aqua-vp-3-szuro-kifolyocso-17mm.html a jobb alsó sarokban a Lily alatt van gond az áramlással de a dekoráció az oka, itt jelenik meg a BGA-is örökké.Na erre még nem jöttem rá, hogy tudnám kiküszöbölni , a kövek mögött is egy két helyen pang a víz, próbáltam 900L/h coralia-t de túl erős volt, szóval megy a találgatás mi is legyen , lehetséges próbaképen átpakolom a bal oldalara a beömlőt, meg a szívóágat is, meglátjuk egyenlőre a Lilaeopsis-ok nevelgetése a cél majd utána variálok.
 
:D örömhír algának se híre se hanva. A Lilaeopsis-pedig a nyírás utáni lábadozást követően növekedésnek indult. Inadsz tanácsait követve tarvágás volt, illetve Amano hadsereg áldásos tevékenységének hála. Kösz Inadsz a tanácsot. Valóban ez volt a célravezető megoldás, alga ügyben. Viktornak igaza lett kacifántos egy növény ez a Lilaeopsis.
:( a rosszhír : rájöttem jól elbaltáztam az egész berendezést úgy ahogy van mindenre hasonlít csak kompozícíóra nem.

-Tehát ami a jövőt illeti: restart :mrgreen: !

Megvárom míg a növények teljesen beindulnak /jó lessz a tervezett irodai 64lityis-be/ addíg pedig kitalálom mit akarok és ,hogyan .Nemutolsó sorban tervezek 1000-rel. Új naplót nem nyitok ezt fogom folytatni ,/természetesen a Lilaeopsis-t amint fotózható, bedobom a naplóba/. Aki ,technika marad, csak az a fránya berendezés az okozza a fejtörést.
 
Akkor megnyugodtam, hogy nem mondtam hülyeséget :) Lehet ez a titka a növénynek ahogy elkezd nőni vissza kell nyírni, hogy legyen hely az új hajtásoknak.
 
inadsz said:
Akkor megnyugodtam, hogy nem mondtam hülyeséget :) Lehet ez a titka a növénynek ahogy elkezd nőni vissza kell nyírni, hogy legyen hely az új hajtásoknak.


Köszi mégegyszer Dani,Viktor!
A töveknél volt a legnagyobb gond, nyírásnál külön gondot fordítottam az eredeti növénytövek lehető legalacsonyabbra való visszavágására, így legalább háromszor kellett nyírnom de megérte. Az elhalt növényi részek okozták az alga elburjánzását amíg maradéktalanul el nem távolítottam újra megjelent, csipesz is jó szolgálatott tett, amit az olló már nem ért el azt gyomlálgattam vele, de megérte a fáradságot, szépen hozza az új leveleket kb-1-3 centisek jelenleg.
Egyébként minden nehézség ellenére nagyon csodálatos növény ez a Lilaeopsis :D .

Így algák után mostmár az új berendezésen dolgozok /fejben/ miután megy alga nélkül is a növényezés, és megküzdöttünk, ideje valami elfogadható kinézetet adni az akinak. De erről majd később.
 
Nos az aki kapott egy full reset-et.

Talaj maradt a régi, kapott Sarawak Sand-ból egy kis ösvényt. Fák is kerültek még bele.

A növények is alaposan kicserélődtek:-

Microsorum Narrow-ez maradt. két tőre bontva
Anubias Barteri V. nana Petite -2 db
Anubias Barteri Coffeefolia- 1db
Hygrophila pinnatifida-1 tő
Bolbitis -2 cserép+2 rendelés alatt
Staurogyne repens 8 cserép-rendelés alatt
Ranunculus inundatus-1 cserép
Vesicularia ferriei 'Weeping'-1 adag rendelés alatt.

A gondolataimat, és elképzelésemet a GA.-nál tett látogatásom során Keymaker vetette papírra , illetve az ott lévő akik közül merítettem egy csipet inspirációt.

Ha a növényeimet a Ga csapat jövő héten beszerzi, akkor hétvégén indulhat a fotózás is, addig annyit még elárulok a kompozíció két oldalt fák növények, egy kis ösvény elválasztásnak Sarawak Sand- homokból,a Staurognye előtérben lesz ;) !
A technika is bővül egy Eheim 2324-es szűrővel-felszínlehabzónak TMC-Skymmer-rel.

Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére