• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kicsi kocka, nagy élvezet

Indult: 2016. január 01.

Akvárium: 30-as kocka 27 liter
Szűrés: Eheim 2322, töltet ADA Bio Rio 2 liter
Világítás: 2 db Eheim AquaLigh LED 7W, 6500K, 3100Lux
CO2: 2 kg palack, beoldás üveg difi 15-ös kerámiával 1 bubi/sec

Táptalaj: nincs.
Általános talaj: Environment
Dekoráció: Red Moor fa, Manten kő, ADA La Plata Sand

Növénytápozás: Aqua Line TF Macro 1ml/nap, Aqua Line TF Planter 1ml/nap, Carbo 1ml/nap
Baktériumkultúra: Aqua Line Starter vízcsere alkalmával gyári adagolás szerint

Növények: Micranthemum sp. Monte Carlo, Eleocharis parvula Mini, Cryptocoryne parva, Alternanthera reineckii Mini, Taxiphyllum sp. Flame, Vesicularia Dubyana Christmas, Anubias nana Bonsai, Bucephalandra sp. Wavy Leaf

Hőfok: 23, TDS: 130, KH: 2, GH: 4, Ph: 6,7
 
Mint fentebb írtam, nem a képeken szereplő látvány lesz ennek a naplónak a főszereplője.
Talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy ez az előjátéka egy új élet születésének. Vau, de költői voltam. Vagy, kinek mi jut eszébe
 
A naplók szorgos olvasása - ezekből lehet sok okosságot ellesni - közben azt látom, hogy az első, "szűz" naplózók azzal kezdik: - Akvarisztikai pályafutásom már gyermekként...

Hát ez nálam felnőttként jelentkezett. A cégnél volt egy tipikus halas medence ami megkísértett.

Közel húsz éve vettem az első üveget, ami még most is megy, igaz elég leharcolt állapotban van. Ez ketyegett kb. 1-2 évig, természetesen az akkori trendnek megfelelően kevés növény, amit hetente pótolni kell, mert mind elpusztul. Halak tömkelege, amiket féltve az éhenhalástól, naponta többször tömtem töménytelen mennyiségű haltáppal. Pici belsőszűrő, kettő gyertyával egyenértékű világítás. Szerintem a végkifejletet nem kell vázolnom. Miután minden életforma - az algák kivételével - az enyészet sorsára jutott, a kitakarított üveg hosszú évekre bekerült a kamra rejtekébe.
Folyt.köv.
 
Mivel ez az első napló, az elején szeretném írásba foglalni, hogyan jutottam el a mostani állapotig.

Ne rémüljön meg senki, nem szeretném a 60 oldalas naplót túlszárnyalni.
Már csak azért is rövid lesz az esszé, mert közeleg a március, amikor a fenti képeken látható állapot bontásra kerül.
 
Tovább szőném gondolataim fonalát.

Jelen napló @mastodon invitálásának köszönheti létét. Többször tettem ígéretet, hogy indítok egy kis írást a kocka mibenlétéről. A tegnapi csevegésünk alkalmával ez a felvetés ismét hangot kapott.
Így, a gyors elhatározást tett követte, mely remélem elnyeri a fórum közösségének tetszését. Eddig nem nagyon ragadtam billentyűzetet,inkább csak a "tetszik" gombot nyomkodtam mások bejegyzéséhez, de szeretném az átépítés rögös útját és majdan a kicsike, remélhetőleg szép élet rögzíteni.
 
A tegnap leírtakat folytatva...

Továbbra is szerettem volna feléleszteni az akváriumot, de valahogy ez sosem jött össze.
4 éve családom nagy titokban karácsonyra meglepett az indításhoz szükséges összes eszközzel, növényekkel, élőlényekkel.
Valahogy úgy alakult az év végét megkoronázó munkám, hogy szinte alig voltam családi körben. A szó legszorosabb értelmében csak aludni jártam haza és nem tűnt fel, hogy a nappaliban az egyik polcon időközben helycsere történt. Már nem emlékszem mi volt kipakolva, de a nejem és a kicsi lányom ügyesen álcázták az ott készülő meglepit.

A karácsonyi ajándékozást kicsit előrébb hoztuk, mert a két nagyobb gyerkőc Budapestről így tudott haza jönni.
Természetesen a legnagyobb öröm a család együttléte volt, de őszintém szólva nagyot dobbant a szívem amikor leleplezték a nekem szánt ajándékot.
A régi akváriumüveg teljes fényében, beüzemelve ragyogott a pulton. Na ott, abban a pillanatban ez nagyon betalált nálam. Alig tudtam megköszönni. Álltam bambán bámulva azt, aminek megvalósítását én hosszú évekig halogattam. Szép volt kedveseim, köszönöm Nektek!
 
Így, a gyors elhatározást tett követte, mely remélem elnyeri a fórum közösségének tetszését. Eddig nem nagyon ragadtam billentyűzetet,inkább csak a "tetszik" gombot nyomkodtam mások bejegyzéséhez, de szeretném az átépítés rögös útját és majdan a kicsike, remélhetőleg szép élet rögzíteni.
Mindenképpen Jó ötlet volt a napló Misi !
Nem tudom a világításon tervezel e változtatás vagy hogy elég e a kettő eheim pilács a kocka fölé ?Én anno a 27 literes hasonló kockát egy 24 wattos 6500 k kompakt Osram égővel pirítottam de néha még az is kevésnek bizonyult.
Ma már biztos hogy Led et raknék fölé,főleg hogy dimmelhető így nem kell aggódnom az alga miatt.
Jó látni hogy egyre többen fognak bele eme csodás garnélák tartásába.Régi vágyam hogy majd idővel nálam is ilyen színekben pompázó kis soklábúak kapirgáljanak :)
Az új elrendezéshez kitartást és sok kreatív ötletet kívánok! (y)
 
Jelen formájában is szép, de gondolom ezt felülmúlni szeretnéd. Sok sikert hozzá és dokumentálj serényen. :) A család előtt meg le a kalappal, hogy így tudták mire vágysz! nyomnék nekik is egy lájkot, de sajnos csak egyet lehet. :) :)
 
Mindenképpen Jó ötlet volt a napló Misi !
Nem tudom a világításon tervezel e változtatás vagy hogy elég e a kettő eheim pilács a kocka fölé ?Én anno a 27 literes hasonló kockát egy 24 wattos 6500 k kompakt Osram égővel pirítottam de néha még az is kevésnek bizonyult.
Ma már biztos hogy Led et raknék fölé,főleg hogy dimmelhető így nem kell aggódnom az alga miatt.
Jó látni hogy egyre többen fognak bele eme csodás garnélák tartásába.Régi vágyam hogy majd idővel nálam is ilyen színekben pompázó kis soklábúak kapirgáljanak :)
Az új elrendezéshez kitartást és sok kreatív ötletet kívánok! (y)
Gyorsan válaszolok a marcona ábrázatú úrnak :D
Köszi Viktor!
Az a helyzet, hogy eddig tökéletesnek bizonyult ez a két lámpa. A hátsó piroska is szép színekben pompázott alatta.
Az indulás szintén 24W kompakt izzó volt, de tettszett a ledek által okozott csillogás és vettem mellé egy Eheimet. Aztán történt egy kis baleset, eltörtem a kompaktot és akkor beruháztam még egy ledre. A vicc az egészben, hogy az Eheim darabja 20 ezer - ebből van kettő - az ADA Aquasky 301 picivel több, mint ezek együtt, és valljuk be sokkal szebb, talán jobb is.
Megpróbálom ezekkel továbbvinni, hátha sikerül. Növénylista már van, csak az a 40 ezres tétel riaszt egy kicsit :eek:
Érdekes, hogy az indításnál annyira jellemző barna alga nem igazán volt eget rengető.

Viccelsz? Ha Neked nem sikerül ezeknek a garnéláknak a tartása akkor kinek?
A kitartás az én tisztem, de a kreativitás és az ötletelés a fórum közösségére vár :)
 
Jelen formájában is szép, de gondolom ezt felülmúlni szeretnéd. Sok sikert hozzá és dokumentálj serényen. :) A család előtt meg le a kalappal, hogy így tudták mire vágysz! nyomnék nekik is egy lájkot, de sajnos csak egyet lehet. :) :)
Köszönöm!
Kénytelen leszek egy íródeákot felfogadni :)

Igen, a család. Mindenki családjának: TETSZIK
 
A fentebbi történések indítottak el az akvarisztika rögös útján.
Miután felélesztésre került a régi üveg, elkezdtem kutakodni az internet adta lehetőségeket kihasználva, hol tart ma ez a hobbi. Fórumok és egyéb írásokat böngészve elkezdtem fejlesztgetni a dolgokat.
A kicsi belső szűrő lecserélődött egy Eheim 2322-re Mátrix töltettel. A világítást megoldottam egy Ody 24W fénycsöves lámpával. Hozzáteszem, ez egy 45 literes akvárium, amit így biztonsággal tudok kifejezetten halas medencének használni. Tudjátok, ez az amibe mindenki szerint kell a halacska, mert hal nélkül nincs akvárium, így van jól :LOL:
 
Lassan elérkezünk a kicsi kockához.
A leányzó megirigyelte az akváriumot és közölte, hogy szeretne a szobájába egyet, azzal a kijelentéssel: - Tudod apa, olyan kicsi cukit, amiket mutattál.

Mivel bújtam a fórumokat, több alkalommal mutattam képeket garnélás akváriumokról és Neki ezek tetszettek meg.
Akkor szabad kezet kapva beszereztem a mostani üveget, lámpával, természetesen kell CO2 is.

thjnO3Y3jk-QlQrIIou7QM229kRM-2YTCRgJ14GyJU9wBB_S39c_A82Uwx6Xfjg46vDZQHFv8Lm7p4Y=w1440-h777


fVWxILkkumWNr2wwghMa7him9mWil1kFjWObNmQWqa2qW4UbVGe9vCRWxg52Z5tL1jpro4beABPEP3o=w1440-h777


eTh5XfMSqYOqR1R7FB_6c8VFrXZtjCvjlLKHxEm9tN2ct0ncEjQ2BYcFXiM0NhCE_N9Rl0YQrD2V9Qs=w1440-h777
 
Back
Oldal tetejére