• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnibarlang

Egy kis jelentés kimaradt a kép mellől:
A nagy kék csigák megfeleződtek, már csak 4 van, fene tudja miért. Szerencsére van utánpótlás, már egész szépen nőnek ők is.
Hidrák, laposférgek szinte eltűntek. Fonalférgek stagnálnak. kagylósrákok sokasodnak. szerintem ez mind jó hír :)
A befolyót variáltam mert van egy kis agancs és egy nagyon kevés ecset vagy olyasmi. De végül maradtam az eredeti megoldásnál, leghátul esőztető.
Ez még nem tökéletes, amúgy teljesen jó ez az üveg, semmi gond vele :)
Lehet hogy a világítást veszem visszább... a nagyban nem okozott gondot még a 10-11 óra világítás, de lehet hogy itt ez lesz a gond. itt mondjuk a duplája a fényerő, kb 100lm/l. mondjuk jóval magasabban is van.
 
A növendék postakürt csigák színe mekkora méretben (korban) fog látszani. Nálam még nagyon kicsik a legnagyobbnak is 4-5mm átmérőjű a háza, és még átlátszó. Nálad mekkorák?
A kéket szerintem könnyebben fel lehet ismerni, már 2-3mm-esen is, mert olyan acélosan csillog, elüt a környezetétől.
Pirosnál gondolom nehezebb megállapítani kicsiként, mert a húsuk is általában barna és eleinte még vékony a héjuk. A nagyban van néhány egész pirosasom a barnák mellett, de fogalmam sincs mikortól lehet megállapítani.
Szerintem ha már ekkorák mint ezen a képen, egyértelműnek kell lennie:
IMG_20211010_184458.jpg

Viszont ahogy megfigyeltem, elég sok elhullik, eltűnik magától. kb 5%uk ha felnőhet. nálad voltak barnák alapból?
 
nálad voltak barnák alapból?
Nem. 5db pirosat vettem. Ebből 4 szép piros, egy pedig inkább kékes-piros. Kicsik között van 1 ami barnás. Hagyok még nekik időt, nem tudom mennyi fog megmaradni, de mindenképp szelektálom majd, csak a szép pirosakat hagyom meg, többit remélem el tudom majd ajándékozni.
 
Virágzik a Bacopa monnieri :) Meglepett a színe, azt hittem fehér lesz. remélem majd caroliniana is fog virágozni, az is jól érzi magát.
A lobelia cardinaris mini hatalmas emers leveleket növeszt. pirul rendesen, mondjuk elég erős fényt kap :D egyedül a pinnatifida nem bírja még annyira víz felett.
Középen elöl látható az ARM is, bár nem rajta van a fókusz, így homályos.
IMG_20211015_105723.jpg
 
Virágzik a Bacopa monnieri :) Meglepett a színe, azt hittem fehér lesz. remélem majd caroliniana is fog virágozni, az is jól érzi magát.
A lobelia cardinaris mini hatalmas emers leveleket növeszt. pirul rendesen, mondjuk elég erős fényt kap :D egyedül a pinnatifida nem bírja még annyira víz felett.
Középen elöl látható az ARM is, bár nem rajta van a fókusz, így homályos.
View attachment 156230
Fantasztikusan jó 👌👌. Amikor kibújnak a víz fölé, kell nekik valami féle külön gondoskodás, vagy csak hagyod, hogy nőjjön?
 
Virágzik a Bacopa monnieri :) Meglepett a színe, azt hittem fehér lesz. remélem majd caroliniana is fog virágozni, az is jól érzi magát.
A lobelia cardinaris mini hatalmas emers leveleket növeszt. pirul rendesen, mondjuk elég erős fényt kap :D egyedül a pinnatifida nem bírja még annyira víz felett.
Középen elöl látható az ARM is, bár nem rajta van a fókusz, így homályos.
View attachment 156230
Ez nagyon nagyon jó lett, gratulálok hozzá! Lehet, hogy újra kell gondolnom a további terveimet :)
 
Fantasztikusan jó 👌👌. Amikor kibújnak a víz fölé, kell nekik valami féle külön gondoskodás, vagy csak hagyod, hogy nőjjön?
Nagyjából csak hagyom :) mivel nem adagolok CO2-t így felszín felett még gyorsabban is nőnek.
De valamit kellene tenni, mert az anubias nana, pinnatifida, ARM levelei száradnak helyenként. A ludwigiák, lobelia jól elvan. A bacopák meg olyan erősek víz felett mint valami kerti gaz :D
Páratartalom adott, nem akarok ezzel foglalkozni. Próbáltam spriccelni deszt vízzel naponta 2x, ez nem sokat változtatott se pozitív se negatív irányba.
A világítást csökkentettem ~2000lm (100lm/l) -> 1600lm (80lm/l). A világítási időszakot is, most 9 és fél órán keresztül van a csúcs (40% 1600lm). Ez reméljük többet segít.
Ha valakinek van még valami ötlete annak mindig örülök. :)
 
Ez nagyon nagyon jó lett, gratulálok hozzá! Lehet, hogy újra kell gondolnom a további terveimet :)
Mondtam, amióta elkezdtél kerti dézsázni, azóta nincs új akva emers rész nélkül :D
Csak a világítást csináld erősebbre és magasabbra. ez a 10 cm víz felett nálam semmi, nőnének még bőven tovább.
Most is egy Ludwigia repens elől kilóg 30 centit a szekrényből. csak az nem látszik a képen... lámpa nélkül már nem olyan szép a vége. ezt végül általában a kisfiam "megoldja" :D
 
Továbbra is minden szép és jó, jönnek a bacopa virágok folyamatosan.
A kísérletképp berakott Callisia repens (szobanövény) megmaradt, gazdagítja az emers dzsungelt.
Került az anubias mellé fittonia is. visszafogottan de nő. még nem tudom mi lesz belőle, csak letört egy darab a szobanövényből aztán kipróbáltam :)
Kezd káosz lenni fent, de szerintem ez még szép vagy legalábbis érdekes :) hamarosan viszont nekinyomul mindenki a lámpának, és nyírás lesz a vége. Tervezek egyúttal egy wabit csinálni a nyesedékből, ha már ennyi emers van itthon :)

Alul szembetűnőbb a káosz. de a garnélákat szerintem nem zavarja. kevés fény jut le, ezért nem is jó fényképezni.
Lassan felnőnek az első itt született testvérek. Ideje lenne, mert felnőtt hímet rég láttam, lehet hogy jelenleg nincs is.
 

Attachments

  • IMG_20211026_104102.jpg
    IMG_20211026_104102.jpg
    220.2 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20211026_104310.jpg
    IMG_20211026_104310.jpg
    301.9 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20211021_182951.jpg
    IMG_20211021_182951.jpg
    267.2 KB · Megtekintések: 27
A sok elfoglaltság miatt akadozik a karbantartás :) egész elképesztő dolgok történnek itt. a szekrény mögül pl egy fél méteres csupasz ludwigia szár került elő :D
IMG_20211109_195951.jpgIMG_20211113_142539.jpg
Végre láthatóak lettek a garnélák, az anubiasok és a bucék is :) egy velvet bucéval bővült is a paletta @Rudi50 Zolinak köszönhetően :)

A metszésből készítettem egy wabit, @star67 Csillától kapott tripartia minivel kiegészítve :) ilyen szép volt:
IMG_20211113_004032.jpg
Sajnos ellazultam a dolgot, mert nem takartam rendesen. gondoltam úgyis mindegyik már emers, a tripartia meg ázik. Hát reggelre csak a tripartia maradt ép, a többi erősen lekonyult...
Most rendesen takarva várom, hogy mi lesz velük. Azért nem keseredtem el, mert szerencsére van még belőlük bőven a raktárban.

szerk: a nagyban is van újdonság, de nem tudom mikor jutok oda, hogy azt is rendbetegyem. ezt sem sikerült úgy rendesen kipucolnom, de most így marad, ez van :)
 

Attachments

  • IMG_20211113_140953.jpg
    IMG_20211113_140953.jpg
    241.7 KB · Megtekintések: 22
Utoljára módosított:
A sok elfoglaltság miatt akadozik a karbantartás :) egész elképesztő dolgok történnek itt. a szekrény mögül pl egy fél méteres csupasz ludwigia szár került elő :D
View attachment 158171View attachment 158170
Végre láthatóak lettek a garnélák, az anubiasok és a bucék is :) egy velvet bucéval bővült is a paletta @Rudi50 Zolinak köszönhetően :)

A metszésből készítettem egy wabit, @star67 Csillától kapott tripartia minivel kiegészítve :) ilyen szép volt:
View attachment 158169
Sajnos ellazultam a dolgot, mert nem takartam rendesen. gondoltam úgyis mindegyik már emers, a tripartia meg ázik. Hát reggelre csak a tripartia maradt ép, a többi erősen lekonyult...
Most rendesen takarva várom, hogy mi lesz velük. Azért nem keseredtem el, mert szerencsére van még belőlük bőven a raktárban.

szerk: a nagyban is van újdonság, de nem tudom mikor jutok oda, hogy azt is rendbetegyem. ezt sem sikerült úgy rendesen kipucolnom, de most így marad, ez van :)
Tetszik ez a kis garnélás. Szépen fejlődnek a növények, nagyon intenzívek a színeik. A metszés előtti állapot egy őserdőre emlékeztet, ahol a talajra már alig jut fény :) A csigaházak a scape részei? :)
A wabit egy darabig még érdemes takarni, amíg a növények megszokják az új környezetet. Az akváriumban más körülmények vannak a folyamatosan párolgó víz miatt. Szerintem próbáld meg éjszakára lefedni, nappal pedig egyre hosszabb időre levenni a takarást. 1-2 hét után már nem nagyon kell letakarni, kivéve ha később teszel bele submers növényt.
 
A sok elfoglaltság miatt akadozik a karbantartás :) egész elképesztő dolgok történnek itt. a szekrény mögül pl egy fél méteres csupasz ludwigia szár került elő :D
View attachment 158171View attachment 158170
Végre láthatóak lettek a garnélák, az anubiasok és a bucék is :) egy velvet bucéval bővült is a paletta @Rudi50 Zolinak köszönhetően :)

A metszésből készítettem egy wabit, @star67 Csillától kapott tripartia minivel kiegészítve :) ilyen
Ugye, hogy ugye. Ami nálam él, az mindent túlél!😄
 
Tetszik ez a kis garnélás. Szépen fejlődnek a növények, nagyon intenzívek a színeik.
Köszönöm :) korábban vissza kellett vennem a világítást, most pont jó. ez a max amit bírnak a növények itt.
A metszés előtti állapot egy őserdőre emlékeztet, ahol a talajra már alig jut fény :)
Igen, szerintem is hangulatos úgy is :) viszont minél tovább hagyom annál jobban összenő minden és fájdalmas a visszametszés.
A csigaházak a scape részei? :)
A kislányom szerint igen. de megpróbálok még róla tárgyalni, mert eléggé rikítóak. A nagy üvegben nem ilyen feltűnő, meg ott kevesebb üres ház van.
A 8 vásárolt csigából 1 él már csak. nem értem mi bajuk lehetett, mert az etetésből is jutott nekik. talán már öregek voltak. vagy kicsi volt a méretükhöz ez az üveg.
A wabit egy darabig még érdemes takarni, amíg a növények megszokják az új környezetet. Az akváriumban más körülmények vannak a folyamatosan párolgó víz miatt. Szerintem próbáld meg éjszakára lefedni, nappal pedig egyre hosszabb időre levenni a takarást. 1-2 hét után már nem nagyon kell letakarni, kivéve ha később teszel bele submers növényt.
Igen, gondolhattam volna, hogy nem hiába takargatja mindenki :D meg talán kicsit hosszú szárakat hagytam. jobb lenne talán ha a wabiban nőnének meg. elkapkodtam kicsit, de legalább tanultam belőle :)
 
Back
Oldal tetejére