• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnibarlang

Így néz ki most az emers rész:
IMG_20210814_202414.jpg
Az egyik Ludwigia repens kezd túlnőni (a másik nem látszik a képen).A Bacopa monnieri és caroliniák kezdenek emers leveleket növeszteni.
A ludwigia levele szerintem kb ugyanolyan, de szép színe van :) Láthatóan nagyon jól érzi magát a levegőn.
Az anubias nanak is jól vannak szemmel láthatóan. A gold változat szépen búrjánzik. a pinto fantázianevű vesztett jópár levelet, de szerintem magához tér lassan.
A rotalak továbbra is fekszenek a felszínen... (nem is fényképeztem) még nem tudom, hogy topolom vagy cserélem majd őket. A nagy akvában viszont továbbra sem érzik annyira jól magukat. gondolom főleg a kavics talaj miatt.

A víz alatti részt kár hogy nem fényképeztem, de ott is burjánzik minden növény. főleg az Alternanthera reineckii Mini és a Lobelia cardinalis Mini.
Ééés nem utolsó sorban már 3 garnéla petés :)
Na majd igyekszem fényképezni, csak nem sokat vagyunk itthon a napokban...
 
A beígért víz alatti kép:
IMG_20210817_122210.jpg
A rotala inkább vissza is kanyarodott :D
A garnélák többsége nőstény, ahogy látom, kb 2 hím van, de egyszerre max 6-8-at látok. remélem attól még megvan mind a 10 és hamarosan több is lesz :D
Csigából rengeteg van, a nagyban sosem volt ennyi. de legalább postakürt csigák. szerintem ők leghasznosabb és legnormálisabb csigák, de komolyan :) nagyon jól takarítanak algát, skimet.
Valahogy szelektálni kellene azért, hogy kékek maradjanak... vagy náluk ez nem olyan mint a garnéláknál, hogy vadas lesz mind pár generáció alatt? :D
Gondoltam csigacsapdára, azzal be lehetne gyűjteni őket... A barnákat és pirosasakat átraknám a nagyba.
 
Szépek a yellow garnélák. Lesz itt hamarosan bébibumm.:love:
Hamarabb mint gondoltam volna :)
IMG_20210824_121445_1.jpgIMG_20210824_084402_1.jpg
Elkezdtem a hidrákat írtani... de sok van. Bár viszonylag kicsik a hidrák is. ahogy néztem mászkáltak közöttük a kicsi garnélák és nem akadtak beléjük... azért nem egy életbiztosítás :D
3 nagy kék postakürt csiga elpusztult, de vannak már kis kékek is szerencsére.
 
Én a hidrákra excelt fecskendeztem és hamar eltűntek.
Nekem easy carbo van, szerintem az is hat rájuk. De szólj ha rosszul tudom. Összeugranak tőle de nem mind tűnik el. Mindegy, kitartóan nyomom.

Itt van még egy :) ő mintha fejlettebb lenne. az látszik, hogy nem éhezik :ROFLMAO:
Lehet hogy kellene valami profibb macro lencse, mert szemmel ilyen jól nem látom őket :D

IMG_20210824_162702.jpgIMG_20210824_162640_1.jpg
 
Nekem easy carbo van, szerintem az is hat rájuk. De szólj ha rosszul tudom. Összeugranak tőle de nem mind tűnik el. Mindegy, kitartóan nyomom.

Itt van még egy :) ő mintha fejlettebb lenne. az látszik, hogy nem éhezik :ROFLMAO:
Lehet hogy kellene valami profibb macro lencse, mert szemmel ilyen jól nem látom őket :D

View attachment 153639View attachment 153640
Gyere, és adok egy kis Excelt (valami butellát hozz, lécci), és még inzulinos fecsit is tudok mellékelni. Azzal aztán precízen zárótüzet nyithatsz a rút hydráknak.
(A héten még szabin van.)
 
Gyere, és adok egy kis Excelt (valami butellát hozz, lécci), és még inzulinos fecsit is tudok mellékelni. Azzal aztán precízen zárótüzet nyithatsz a rút hydráknak.
(A héten még szabin van.)
Köszönöm szépen! de sok a munkám, és a gyerekekkel is sok a dolgom. nem tudok nagyon kimozdulni, ehhez most kicsit messze vagy sajnos.
Ha azt mondod, hogy jobb az excel hidra ellen akkor rendelek egyet, úgyis el fog fogyni és a sima carbo is. na nem a hidrákra megy az egész remélem :D
(köszi, hogy megérdeklődted a halast :) )

Kislányom reggel észrevett egy garnéla darabot, úgyhogy sajnos egy felnőttnek annyi :( remélem azért a többi jól van és a kicsik is. Én nehezen látom a kicsiket fényképező nélkül, de a kislányom figyel rájuk szerencsére :)
 
Kislányom reggel észrevett egy garnéla darabot, úgyhogy sajnos egy felnőttnek annyi
Azért ezen aggódtam kicsit, mert csak három felnőttet láttam tegnap összesen... De ma láttam 6 nőstényt (ebből 4 petés) és egy hímet, szóval 7 tuti megvan.talán ez már megnyugtató :)
Kicsiből hármat láttam egyszerre. hidrák nem akarnak fogyni... talán holnaptól a s.excel jobban hat rájuk. de félek is kicsit carbozni, az nem árt a kis garniknak?
Gondoltam már rá, hogy egy zebraalmacsigát bevetek ellenük, elvileg megeszik. de ki tudja melyik nőstény, ebben az üvegbe nem akarok szaporulatot belőlük.
 
Nem sikerült valami jól a kép, de azért látszik mi a helyzet a növényekkel, burjánzanak :)
Az egyik Ludwigia már szobanövény lassan :D A Bacopa monnieri elterül és elágazik vagy 8 felé. amúgy egy tő. Egyedül a bacopa caroliniák viselkednek úgy mint amire számítottam. mérsékelten nőnek a víz felett.
Állatok jól vannak, garnélák, csigák mindenki.
Viszont az aljzat alatti élet kezd aggasztani, kicsit sok a féreg... néhány elég planária szerű, de nagyon kicsik, kb 1mm, nehéz megítélni...
Ránézésre inkább Rhabdocoela ami nem káros, ha jól tudom. Emiatt nem mérgeznék, viszont egy planária csapda elgondolkodtató. már csak azért is, hogy jobban megnézzem őket.
szerk: itt találtam egy beazonosítási segítséget:
 

Attachments

  • IMG_20210829_140759.jpg
    IMG_20210829_140759.jpg
    506.4 KB · Megtekintések: 42
  • IMG_20210829_185130.jpg
    IMG_20210829_185130.jpg
    102 KB · Megtekintések: 44
A postakürt színéhez: nekem anno vöröses volt, s volt, hogy minimum 5 évig egyhuzamban ugyanabban az akváriumban. Sosem fehéredtek ki, s egészen idáig nem is tudtam, hogy van nem barna/vörös. :) Szaporodni tudtak rendesen, de max időnként kivett az ember belőlük, a valisznériában meg nem tettek kárt, s legalább a mostani alga gondokat nem ismertem, max az üveg volt olyan.
 
Nem sikerült valami jól a kép, de azért látszik mi a helyzet a növényekkel, burjánzanak :)
Az egyik Ludwigia már szobanövény lassan :D A Bacopa monnieri elterül és elágazik vagy 8 felé. amúgy egy tő. Egyedül a bacopa caroliniák viselkednek úgy mint amire számítottam. mérsékelten nőnek a víz felett.
Állatok jól vannak, garnélák, csigák mindenki.
Viszont az aljzat alatti élet kezd aggasztani, kicsit sok a féreg... néhány elég planária szerű, de nagyon kicsik, kb 1mm, nehéz megítélni...
Ránézésre inkább Rhabdocoela ami nem káros, ha jól tudom. Emiatt nem mérgeznék, viszont egy planária csapda elgondolkodtató. már csak azért is, hogy jobban megnézzem őket.
szerk: itt találtam egy beazonosítási segítséget:
Helyesen azonosítottad be őket.
Etess kevesebbet, és kinyúlnak. Ezt csináltam a (néhai) Bölcsőben, és soha többet nem láttam kukacokat.
 
A postakürt színéhez: nekem anno vöröses volt, s volt, hogy minimum 5 évig egyhuzamban ugyanabban az akváriumban. Sosem fehéredtek ki, s egészen idáig nem is tudtam, hogy van nem barna/vörös. :) Szaporodni tudtak rendesen, de max időnként kivett az ember belőlük, a valisznériában meg nem tettek kárt, s legalább a mostani alga gondokat nem ismertem, max az üveg volt olyan.
szerintem is kb a leghasznosabb csiga, bár mindet nem ismerhetem :) majd kiderül, mennyire maradnak kékek az utódok, de jó lenne. egyelőre még az első szaporulat is parányi :)
Helyesen azonosítottad be őket.
Etess kevesebbet, és kinyúlnak. Ezt csináltam a (néhai) Bölcsőben, és soha többet nem láttam kukacokat.
Köszönöm szépen a megerősítést. :) azért erősen bizonytalan voltam a dologban. de akkor nem aggódom. igazából mielőtt egyáltalán etettem volna már voltak (a videón is látszik egy).
Tetszik a micro világ, csak egy kicsit már sok. A hidrák is azért nem fogynak eléggé, mert tele van ilyen apró lényekkel az üveg, van mit enniük na... Fiatal az akva biztos csendesedni fog, hacsak nem szúrok el valamit.
Sok az elhullt apró postakürt csiga az aljzatban, a képen középen épp azt eszi 2 kagylósrák és egy gyűrűsféreg.

Általában zöldséget kapnak enni, kb kétnaponta. És most kezdtem próbálgatni @ezsolt80 receptje alapján a spirulina tabletta port a kisgarniknak.
szeretném ha sok garnéla felnőne. a férgeket viszont nem kellene etetni. így nehéz megítélni mi a kevés mi a sok... :D
Ezért gondoltam, hogy valami gyérítést ki kellene találni...
 
Én mindenhol adok porkaját az áramlatba a kicsik miatt, de neocaridináknál/caridináknál anélkül is felnőnek a kicsik, a babaulti garnéláknál fontosabb ez mert ott fejletlenebb/kisebb utódok vannak.
Spirulinát én por formájában veszem, a másikat azért említettem meg, mert az nem tisztán spirulina és úgy látszik Csilla most már meg van győződve hogy csak az tartja életben a kis babaultikat.
Sajnos nálam is mindenhol vannak mindenféle nem hívott élőlények, de amíg nincsenek túl sokan nem zavarnak, sőt igazából jót tesznek az akváriumnak.
Vegyszer nélküli megszabaduláshoz tényleg kevesebbet kell etetni, meg az etetőtál is használ valamennyit.
 
Én mindenhol adok porkaját az áramlatba a kicsik miatt, de neocaridináknál/caridináknál anélkül is felnőnek a kicsik, a babaulti garnéláknál fontosabb ez mert ott fejletlenebb/kisebb utódok vannak.
Spirulinát én por formájában veszem, a másikat azért említettem meg, mert az nem tisztán spirulina és úgy látszik Csilla most már meg van győződve hogy csak az tartja életben a kis babaultikat.
Na erről a különbségről nem tudtam még :) De Liquizell nem kell még a babaultiknak sem ugye? Csak azoknak akik látva formában kelnek ki (amano, pinokkio), jól tudom?
Egyszer babaultikat, mert nagyon tetszenek :) ha majd egyszer több időm lesz rá... (de erről már beszéltünk)

Sajnos nálam is mindenhol vannak mindenféle nem hívott élőlények, de amíg nincsenek túl sokan nem zavarnak, sőt igazából jót tesznek az akváriumnak.
Vegyszer nélküli megszabaduláshoz tényleg kevesebbet kell etetni, meg az etetőtál is használ valamennyit.
Tényleg nem zavarnak ha nincsenek sokan, most feszegetik ezt a határt :D majd meglátjuk.
Sterilebb indításnál valószínűleg lassabban jelennek meg. én szűrőszivacs bemosással indítottam ezt. abban meg tápanyag is lehetett számukra.
 
Vízcsere itt is 2 hete volt, ma cserélek mindenképpen. Ennek ellenére tök jókat mértem :) Ebben az üvegben nem kell szórakozni a tápozással legalább.
Napi 0,5ml 2hr complete megy bele + a carbo (most már excel) a hidrákra célozva.
NO3: 3, PO4: 0,4, Fe: 0,2
 
Jól van a szaporulat, elég sokan lettek :) értékelhető képet nem tudok mostanában csinálni róluk... de látszanak a kis sárga garnélák, kis kék csigák is, már amennyire :) (ne nagyítsd ki nem érdemes :D)
IMG_20210910_084001.jpg

Férgek még mindig sokan vannak, néha fecskendővel kiszívok párat, a kalászhalak szeretik :)

A Marsilea hirsuta terjeszkedik. nem tudom még pontosan mi a célom vele. inkább csak egy csomóba akartam volna tartani. de lehet hogy ez nem így megy :D
egész alakosat képet elfelejtettem. már a lámpát karcolják a bacopák, ludwigiák. előbb utóbb rendbe kell raknom, csak a sok kicsi miatt halogatom.
Lehet, hogy jobb lenne ilyen alacsony üvegben, ha csak a pinnatifida, ARM, lobelia maradna mint "magas" növény.

Van még egy dilemmám: az esőztető leghátul van a szigeten és valahogy nem az igazi, elől kb 0 az áramlás. emellett csobog ha párolog kicsit. szóval valami más kellene.
Lily, poppy nem férne el. illetve normális üveg nem is jó, mert hátul magas az üveg. az Aquario neo cuccokat is nézegetem... de nem tudom, valahogy, semmi sem passzol ide. :)
Lehet hogy egy szűrő takaritás megjavítja a flow-t, kipróbálom azt először.

Úgy látom nanoban nehezebb az élet, de normális talajjal sokkal több a lehetőség, még így csapvízzel is :) kíváncsi leszek meddig tart a hatás. még mindig KH 3 és a PH 7 alatt.
 
Nem tudom jól tettem-e de megnyestem az emers részt is... kicsit már kezelhetetlen növényköteg volt az egész. a nagyba átkerültek a hosszú hajtások. ott úgysem nő olyan gyorsan a bacopa és a ludwigia.
Kiderült mi az oka a homályos képeknek: a dzsuvás üveg :) engem még annyira nem zavart pedig...
IMG_20210912_192107.jpgIMG_20210913_164535.jpg
IMG_20210913_164739.jpg
 
Back
Oldal tetejére