• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnibarlang

Készülget a lámpa, addig nem is merek feltölteni képet 🤣
Viszont a kifolyót módosítottam, hátólról a növények mögül esőztet és szinte teljes hosszban. így jobbnak tűnik az áramlás. Az előző képeken látható megoldás nagyon erős áramlást csinált.
IMG_20210801_220243.jpg
A foszfát már jobban megmarad a vízben, ma csak 7ml ment bele. (volt hogy 3x5ml volt...)
Most viszont dilemmázom, mert a skim és az alga helyzet nem tetszik. Pedig már a garnéla védőt is megvettem a beszívóra. Nem is akartam skimmert a garnélák miatt..
Egyébként a garnélák akár jöhetnének is lassan. az algának mindenképp jót tenne és valószínűleg már biztonságos.
Ezt abból is gondolom, hogy van élet benne bőven :) jó sok csiga van már benne, néhány hidra és mindenféle egyéb kis cucc :D
IMG_20210801_215827.jpgIMG_20210801_215613.jpgIMG_20210801_220046_1.jpg
 
A Hydra érzékeny a vízmínőségre,tehát jó a vized, de kis garnélákat bánthatja.
Az kukacos kép elég rossz, nem látni rendesen,keress rá a Planária szóra, ha az a kukac, akkor kezelni kell az akváriumot.
Köszönöm, akkor szerinted sem kapkodós így garnélát rakni bele?
A hidrák a másik akvában is előfordultak, ha sok lesz akkor kapnak carbot az arcukba.
A kis kukacot nem látom jobban szemmel sem, de szerintem nem planária. kevesebb mint 1mm hosszú.
Szerk: szóval én nem aggódom ezek miatt amúgy, csak megosztottam. tudom sokan már kifutnak a világból ha ilyet látnak :D
 
Köszönöm, akkor szerinted sem kapkodós így garnélát rakni bele?
A hidrák a másik akvában is előfordultak, ha sok lesz akkor kapnak carbot az arcukba.
A kis kukacot nem látom jobban szemmel sem, de szerintem nem planária. kevesebb mint 1mm hosszú.
Szerk: szóval én nem aggódom ezek miatt amúgy, csak megosztottam. tudom sokan már kifutnak a világból ha ilyet látnak :D
Akkor jó, ha nem planária. Az egy utálatos dög.
 
Végre összejött minden :) Elkészült a lámpa, beköltöztek a lakók.
Skim megszűnt hála a Seachem Pristine-nek. Ez tényleg működik. pedig már ujjnyi vastag volt :D
10 db Neocaridina Yellow Fire és 8 kék postakürt csiga költözött az üvegbe :)
IMG_20210803_154553.jpg
IMG_20210803_193640.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210803_153812.jpg
    IMG_20210803_153812.jpg
    279 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_20210803_001008.jpg
    IMG_20210803_001008.jpg
    410.4 KB · Megtekintések: 30
Szépek ezek a garnélák és látszólag tetszik nekik az új hely. egy darabig nem fognak éhezni, még ha nem is kapnának enni :D
Gondolom még azért sárgábbak lesznek ahogy nőnek :) nehéz őket fényképezni, még nagyon kicsik.
A csigák bezzeg hatalmasak :D jó láttam már másnál is... de azért durva, nálam még nem nőttek meg ekkorára. a fenti képen a kék csigának meg tele van petézve a háta. ilyet sem láttam még.
Így állunk most tápügyileg:
NO3: 5..15(inkább 5) PO4: 0,4 Fe: 0,2 GH: 8, KH: 3, PH: 6,4
Ez a KH kicsit alacsony még nekik, úgy olvastam... de most mit csináljak? majd a vízcserékkel feljebb megy gondolom ahogy "kopik" a talaj aktív hatása.
Nem nagyon adok már Fosfot. van elég foszfát szeirntem a 2hr complete-ben is. sőt azon gondolkodtam, hogy ide nem is biztos, hogy jó lesz mert nitrát alig van benne, foszfát meg rengeteg.
Ezek a állatok meg nem hiszem, hogy sok nitrátot termelnének... na majd meglátjuk :)
 
Jól van mindenki, ma volt vízcsere is. nem nagyítom túl a képeket mert nem sikerültek olyan jól :)
IMG_20210804_203802.jpgIMG_20210804_205357.jpg
Naponta váltva kapnak salátát, spirulina tabit, fagyasztott kaját. persze mindent csak módjával... a salátát is 3-4 óra elteltével kiveszem. amúgy az algát is szépen eszik :)

A növényeket most annyira nem fényképeztem, de az előző teljes alakos képen látszik, hogy egy ludwigia repens és a bacopák szépen kinőttek. az egyik bacopa szép emers leveleket növeszt, a többi még nem nagyon akar...
A Rotala rotundifolia viszont úgy elfekszik a felszínen mint aki nyaral... nem tudom ebből mi lesz :D
 
Jól van mindenki, ma volt vízcsere is. nem nagyítom túl a képeket mert nem sikerültek olyan jól :)
View attachment 152947View attachment 152946
Naponta váltva kapnak salátát, spirulina tabit, fagyasztott kaját. persze mindent csak módjával... a salátát is 3-4 óra elteltével kiveszem. amúgy az algát is szépen eszik :)

A növényeket most annyira nem fényképeztem, de az előző teljes alakos képen látszik, hogy egy ludwigia repens és a bacopák szépen kinőttek. az egyik bacopa szép emers leveleket növeszt, a többi még nem nagyon akar...
A Rotala rotundifolia viszont úgy elfekszik a felszínen mint aki nyaral... nem tudom ebből mi lesz :D
Jól alakul a dolog. Nagyon szép a reineckii színe. Lehet, hogy azt is ki lehetne valahogy növeszteni? A rotala nekem sem akar a víz fölé nőni. Majd valahogy megpróbálom karózni, de az meg nem túl szép látvány :)
 
Jól alakul a dolog. Nagyon szép a reineckii színe. Lehet, hogy azt is ki lehetne valahogy növeszteni?
Köszönöm :) Igen, a reineckii is jól van. örülök, hogy megérte, hogy ide kerüljön. ha emlékszel, voltak rosszabb pillanatai :D :D de ezek még mindig ugyanazok a tövek.
Ha megtáltosodik, akkor a hátsóbb töveket én nem fogom vissza, hadd nőjön.
A lobelia cardinaris minit gondoltam még. az is szép emersen elvileg.
A rotala nekem sem akar a víz fölé nőni. Majd valahogy megpróbálom karózni, de az meg nem túl szép látvány :)
Én is gondoltam már hurkapálcikára :D na meglátjuk. de ha nem megy akkor lehet, hogy kicserélem mondjuk ambúliára. pár napja láttam az egyik naplóban ambúlia virágot. (szerk: itt van)
A nagyban bezzeg a hygrophila polisperma kinő hetente/kéthetente. csak annak a levelei sajnos túl nagyok ide...
 
Utoljára módosított:
Köszönöm :) Igen, a reineckii is jól van. örülök, hogy megérte, hogy ide kerüljön. ha emlékszel, voltak rosszabb pillanatai :D :D de ezek még mindig ugyanazok a tövek.
Ha megtáltosodik, akkor a hátsóbb töveket én nem fogom vissza, hadd nőjön.
A lobelia cardinaris minit gondoltam még. az is szép emersen elvileg.

Én is gondoltam már hurkapálcikára :D na meglátjuk. de ha nem megy akkor lehet, hogy kicserélem mondjuk ambúliára. pár napja láttam az egyik naplóban ambúlia virágot. (szerk: itt van)
A nagyban bezzeg a hygrophila polisperma kinő hetente/kéthetente. csak annak a levelei sajnos túl nagyok ide...
Igen, emlékszem :) Jó, hogy megtartottad. Egyébként a lobelia nem is olyan mini. Az egyik tövet hagytam nőni. Most kb. 20 cm magas.
 
Csináltam egy videót az üvegen lévő életről egy hete, még a garnélák beköltözése előtt :)
Azok a kis planáriaszerűek voltak nálam is, de maguktól eltűntek. Hidrához még nem volt szerencsém, kagylósrák az alap, (most már nekem is van, kaptam😃), cyclops(kandicsrák), épp csak a vízibolhák hiányoznak, viszont ők a szűrés miatt nem maradnak meg. 🙂
 
Azok a kis planáriaszerűek voltak nálam is, de maguktól eltűntek. Hidrához még nem volt szerencsém, kagylósrák az alap, (most már nekem is van, kaptam😃), cyclops(kandicsrák), épp csak a vízibolhák hiányoznak, viszont ők a szűrés miatt nem maradnak meg. 🙂
Igen a 110L-esben el is tűntek nekem is maguktól. bár biztos, hogy nem teljesen, hiszen ide onnan jöhettek. Itt viszont valószínűleg jobban megmaradnak majd, mert a garnélák gondolom nem eszik őket.
Rengeteg ilyen kis laposféreg meg fonálféreg faj van. Nem hiszem, hogy mindegyik olyan rettenetes mint a fehér és a barna planária. Ezek látható, hogy kisebbek mint a hydra csápjai, szóval szemmel alig látom őket.
(Most nézem, hogy egy "szép" fonálféreg ki is maradt a videóból. mindegy. )

Azt a "teknős" csigát nem tudjátok véletlenül, hogy micsoda? :)
 
Igen a 110L-esben el is tűntek nekem is maguktól. bár biztos, hogy nem teljesen, hiszen ide onnan jöhettek. Itt viszont valószínűleg jobban megmaradnak majd, mert a garnélák gondolom nem eszik őket.
Rengeteg ilyen kis laposféreg meg fonálféreg faj van. Nem hiszem, hogy mindegyik olyan rettenetes mint a fehér és a barna planária. Ezek látható, hogy kisebbek mint a hydra csápjai, szóval szemmel alig látom őket.
(Most nézem, hogy egy "szép" fonálféreg ki is maradt a videóból. mindegy. )

Azt a "teknős" csigát nem tudjátok véletlenül, hogy micsoda? :)
Érdekes, hogy milyen változatos fauna tud kialakulni ilyen kis helyen. Szerintem az átlátszó csiga egy nagyon fiatal postakürt lehet.
 
Érdekes, hogy milyen változatos fauna tud kialakulni ilyen kis helyen. Szerintem az átlátszó csiga egy nagyon fiatal postakürt lehet.
Hát majd figyelem, de szerintem nem postakürt csiga. Itt van mellette egy kis postakürt jobb szélen. de lehet hogy tévedek. mindenesetre valószínűleg csiga, csak ilyet még nem láttam :D
IMG_20210810_112521_1.jpg
Ja, az üveget le kellene takarítanom... csak sajnálnám őket... majd valahogy kikerülöm a nagyobb élőlényeket...
Csoda szép kis akvárium. Egy kérdés a hátsó részén ami a víz felett van az milyen növény?
köszi :) középen Anubias barteri nana Gold van, két szélén pedig Anubias barteri nana Pinto.
 
Hát majd figyelem, de szerintem nem postakürt csiga. Itt van mellette egy kis postakürt jobb szélen. de lehet hogy tévedek. mindenesetre valószínűleg csiga, csak ilyet még nem láttam :D
View attachment 153071
Ja, az üveget le kellene takarítanom... csak sajnálnám őket... majd valahogy kikerülöm a nagyobb élőlényeket...

köszi :) középen Anubias barteri nana Gold van, két szélén pedig Anubias barteri nana Pinto.
Köszi
 
Back
Oldal tetejére