• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Pedig 5.4 az RO vizem pH-ja, tudom hogy puffer hatás, de azért legalább egy semlegesre beállhatna már.
Az RO víz PH-ja semmit sem jelent amig nincs Bufferelő képessége a víznek. A gyakorlatban vedd úgy hogy az RO PH-ja semleges.
Savas vízhez szerintem a CO2 kell. A naplómban leirtak szerint éppen most teszteltem, stabil 6.5-s PH 2 hét alatt emelkedett 7.1-re CO2 hiányában. Tovább nem kísérleteztem a CRS-kkel.
 
Az RO víz PH-ja semmit sem jelent amig nincs Bufferelő képessége a víznek. A gyakorlatban vedd úgy hogy az RO PH-ja semleges.
Savas vízhez szerintem a CO2 kell. A naplómban leirtak szerint éppen most teszteltem, stabil 6.5-s PH 2 hét alatt emelkedett 7.1-re CO2 hiányában. Tovább nem kísérleteztem a CRS-kkel.

Nálam a tigriseknél CO2 nélkül, gyantával lágyított vízzel cserélve a kezdetektől - most már RO, természetesen aktív talajjal, most már stabilan 6,0 a PH. Az elején pedig azon kellett küzdenem, hogy feltornázzam erre az értékre.
 
Nálam a tigriseknél CO2 nélkül, gyantával lágyított vízzel cserélve a kezdetektől - most már RO, természetesen aktív talajjal, most már stabilan 6,0 a PH. Az elején pedig azon kellett küzdenem, hogy feltornázzam erre az értékre.

Milyen aktív talajról lenne szó?
 
Ada malaya tudja ezt :) Azóta is azt gyanítom hogy a garnéláim a túl alacsony PH miatt hullottak el akkoriban...

Szóval akkor aktív talajból is sikerült egy olyat vennem, ami nem ér semmit pH csökkentés céljából... :D
 
Nálam a tigriseknél CO2 nélkül, gyantával lágyított vízzel cserélve a kezdetektől - most már RO, természetesen aktív talajjal, most már stabilan 6,0 a PH. Az elején pedig azon kellett küzdenem, hogy feltornázzam erre az értékre.
Szia!
És mióta megy? Nekem kb 8 hónap kellett mire beállt stabil 6.5 CO2-vel, előtte mindig túl alacsony volt.
Nekem Amazónia húzta lefele.
Egyes szűrőanyagok is befolyásolhatják a PH-t.
 
Hölgyek, urak, biztos, hogy a cél az alacsony pH elérése garnélák szempontjából?

Én Low Tech növényes, kemény vizes (csapvíz 250 mg/liter CaO egyenérték), föld talajú akváriumban tartok garnélákat (RCS-t, Amanot) hosszú távon. RCS-ek szaporodnak. Amanok is (éjszaka zseblámpa fényénél lehet látni a lárvákat, de nem tartom meg őket.) CRS-ről még nincs hosszú távú tapasztalatom, de eddig minden rendben volt. Elhullásom sosem volt egy kisebb balesettől eltekintve (véletlenül megmérgeztem 2-3 db RCS-t).

Ilyen akváriumról azt kell tudni, hogy a pH amúgy sem alacsony az erősen kemény víz miatt. Ráadásul a növények lámpa felkapcsolás után elég gyorsan kikapják a CO2-t a vízből, tehát a pH igen magasra felkúszhat a nap folyamán.
 
Utoljára módosított:
Ada malaya tudja ezt :) Azóta is azt gyanítom hogy a garnéláim a túl alacsony PH miatt hullottak el akkoriban...

Dennerle scapes's soil van alatta és egy kevés Tropica Aquarium soil powder. Úgyhogy ez is tudja. A másik akvban, ahol lágyított víz és csapvíz keverék ment ugyanehhez a talaj kombóhoz, ott sosem volt ennyire alacsony a PH.

És mióta megy

Tavaly júniusban indult az akva - szóval annyira nem régen, de nem is friss már.

Hölgyek, urak, biztos, hogy a nem túl alacsony pH a problémás?

Neocaridinák esetén biztosan nem problémás, az első eresztés Red Cherry-eim gyönyörűen megvoltak csapvízben - igaz, onnan is jöttek. A kényesebb garniknál viszont szerintem jobb, ha az ember azokat a vízparamétereket lövi be, ahogy addig is tartották őket. A tigriseknél, amikor elhoztam őket, külön kihangsúlyozták, hogy a PH savas-lúgos váltást nem bírják, lesz tőle kampeca..

@BoMa garélái esetében szerintem az alacsony oldott ásványi anyag rendezése az elsődleges, aztán ha a rendbe tett TDS mellet a jelenlegi PH-val békében vannak, akkor én nem sportolnék annyira a savasságon. A Tigriseknél vízcserekor adok Dennerle Nano Crusta-fit-et, ez mindenféle vedléshez szükséges cuccot tartalmaz. Lehet, hogy enélkül sem lenne vedlési gond, de biztos ami biztos.
 
Sziasztok!
Még nincsen akváriumom, de a héten tervezek egyet venni. Utánaolvastam már elég sok dolognak, de lennének még kérdéseim, mielőtt belekezdek.

Sakura garnélákat szeretnék tartani egy 35 literes akváriumban, érdekelne, hogy 3-5 db hím guppi elférne-e még mellettük? Egyáltalán lehet együtt tartani őket anélkül, hogy zavarná a garnélákat?
A másik kérdésem pedig a generációkkal kapcsolatban lenne. Olvastam, hogy egyre fakóbbak lesznek az utódok, ezt el lehet kerülni valahogy?

Előre is köszi!
 
Szia!

Tarthatók együtt igen, sűrű növényzet mellett a kis garnélák is fel tudnak nőni anélkül hogy megenné őket valaki. :) Persze a legjobb az lenne, ha csak garnélák lennének az aksiban.

Az állomány halvánnyá válását szelektálással lehet kiküszöbölni. A halvány egyedeket ki kell venni, így mindig csak az erőteljes színűek fognak szaporodni. Azok utódai között is lesz halvány, de talán kevesebb. Szóval szelektálni lehet, de ha jó a vérvonal ahonnan szerzed őket akkor nem feltétlenül szükséges.
 
Back
Oldal tetejére