• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Én használtam, pont elfogyott és épp ma mondta Dani, hogy az már nem is lesz, pedig nálam nagyon bevált. Létezik még a kő és nem a por verzió, de azt nálam nem csípték annyira. Viszont van helyette sok más, és meghálálják a gondoskodást, még ha tudatlanok is!

Ha neked beválik, akkor mindenképpen használd! Végül is csak 10 EUR környékén van a porból 8 gramm, ennyit mindenképpen megérnek a hálás garnélák. A követ is hasonló áron láttam, aminek gondolom a Ca, Mg tartalma nem árthat, főleg ha túl savas közegben, nagyon lágy vízben tartják a garnélákat. Ez nálam nem fordulhat elő, hiszen igen kemény a csapvíz és alapjában véve ha körülnézek, mindenhol mészkőhegyeket, dombokat látok. Ha mégis kellene még Kalciumot vagy Magnéziumot tennem az akváriumba, nem okozna nagy problémát. Ingyen.
 
Utoljára módosított:
Szervusztok!
Nem rég összeraktam egy 30 literes növényes-garnélás akváriumot, melyben jelenleg cseresznye garnélák vannak. Egészségesek, szép pirosak, csapvízhez szoktatottak.
Ezek mellé keresnék első sorban valamilyen kék színű garnélákat, melyeknek nem bonyolult a tartása, elvannak csapvízben és nem ívnak össze a Red Cherrykkel.
Van ilyen faj? Esetleg beszerzési helyet is ajánlhatnátok.
Köszönöm.
 
Szervusztok!
Nem rég összeraktam egy 30 literes növényes-garnélás akváriumot, melyben jelenleg cseresznye garnélák vannak. Egészségesek, szép pirosak, csapvízhez szoktatottak.
Ezek mellé keresnék első sorban valamilyen kék színű garnélákat, melyeknek nem bonyolult a tartása, elvannak csapvízben és nem ívnak össze a Red Cherrykkel.
Van ilyen faj? Esetleg beszerzési helyet is ajánlhatnátok.
Köszönöm.
Szia !Tudomásom szerint, sajna ami kék, és csapvizes, az összeívik velük, ami, meg még kék, az, meg lágy vizes sajnos.
 
Szervusztok!
Nem rég összeraktam egy 30 literes növényes-garnélás akváriumot, melyben jelenleg cseresznye garnélák vannak. Egészségesek, szép pirosak, csapvízhez szoktatottak.
Ezek mellé keresnék első sorban valamilyen kék színű garnélákat, melyeknek nem bonyolult a tartása, elvannak csapvízben és nem ívnak össze a Red Cherrykkel.
Van ilyen faj? Esetleg beszerzési helyet is ajánlhatnátok.
Köszönöm.

Szia,
nincs!
Esetleg kék tigrissel próbálkozhatsz, az eggyel igénytelenebb, mint a bee fajok, de sima csapvíz lehet, hogy nekik is kevés ...
 
Szia !Tudomásom szerint, sajna ami kék, és csapvizes, az összeívik velük, ami, meg még kék, az, meg lágy vizes sajnos.

Biztos vagy benne, hogy csak lágy vízben tartható?

Nálam van CRS, ami ugyancsak caridina és nem nekem egyenlőre úgy tűnik, semmi bajuk a kemény vízzel.
 
Biztos vagy benne, hogy csak lágy vízben tartható?

Nálam van CRS, ami ugyancsak caridina és nem nekem egyenlőre úgy tűnik, semmi bajuk a kemény vízzel.
Nem próbáltam még, de, nem is reszkírozok velük, de, lehet valaki okosabb megmondja a tutit . :)
 
alapjában elmondható hogy neocaridina és babaulti (amano) elvan kemény/kezelt csapvízben.
A caridina fajoknak lágyvíz kéne. Viszont mindenre van ellenpélda is. Nekem is volt taiwan bee 300PPM feletti vízben (egy darab hogy pontosak legyünk), tudom hogy @Szmóki tart tigriseket is csapvízben (bár ha jól tudom az övé meg már a lágyvizet nem bírja) és láttam sulawesi garnélát neocaridinás paraméterek között zamárdiban.
De maradjunk annál hogy nem poénból írják oda melyik garnélának mik az igényei. ;)
 
alapjában elmondható hogy neocaridina és babaulti (amano) elvan kemény/kezelt csapvízben.
A caridina fajoknak lágyvíz kéne. Viszont mindenre van ellenpélda is. Nekem is volt taiwan bee 300PPM feletti vízben (egy darab hogy pontosak legyünk), tudom hogy @Szmóki tart tigriseket is csapvízben (bár ha jól tudom az övé meg már a lágyvizet nem bírja) és láttam sulawesi garnélát neocaridinás paraméterek között zamárdiban.
De maradjunk annál hogy nem poénból írják oda melyik garnélának mik az igényei. ;)

Azért ne gondold, hogy az akváriumokkal kapcsolatos oldalak olyan túl megbízhatóak lennének. És ráadásul ha valami zagyvaság bekerül, azt sokszor csak másolják mindenhova.

Garnéláknál azt vettem észre, hogy mindig van egy új, ami különlegesebb, drágább és érzékenyebb mint a többi... Ha elterjed, akkor már nem is olyan drága és könnyen tartható. Utána kezdődik minden elölről.
 
Utoljára módosított:
Azért ne gondold, hogy az akváriumokkal kapcsolatos oldalak olyan túl megbízhatóak lennének. És ráadásul ha valami zagyvaság bekerül, azt sokszor csak másolják mindenhova.
Vannak olyan oldalak, amiket csak azért kell ismerni, hogy tudd, mit kerülj. Viszont van olyan is, ami alapos és szakmai. De ne köntörfalazzunk, Pl Szentgyo oldalát egy akvafarmmal, vagy a Seriosusly fish-t mondjuk a díszhalinfóval nem illik egy szinten említeni... Van, hogy a hülyeség terjed, sokszor leginkább hanyag lustaságból, mert az van magyarul...
 
Biztos vagy benne, hogy csak lágy vízben tartható?

Nálam van CRS, ami ugyancsak caridina és nem nekem egyenlőre úgy tűnik, semmi bajuk a kemény vízzel.
Majd később lesz. Rövidebb élettartam, kisebb termet, szaporodás elmaradása. A crs-cbs-kört nem igazán sikerült még senkinek csapvízre állítani sem, nemhogy keményre.
 
Mindenki saját felelősségére és lelkiismeretére kísérletezzen élőlényekkel, de szerintem a kezdő próbálkozók miatt maradjunk annál ami az emberek 99 százalékánál bevált.
Egyfelől a garnéláknak is jobb lesz, másfelől a lelkesedés és pénztárca állapotának is jobb a sikerélmény mint a szenvedős próbálkozás.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Segítenétek?
Az Amano garnéláim ma elkezdtek cikázni, mint a veszedelem. A halak, CRS garnelak nem mutatnak semmit. Korábban a CO2 többletre reagáltak így (akkor mondjuk a halak is pipáltak), de most rendben van a szint. (Még a reagenst is kicseréltem, nehogy elöregedés miatt fals értéket mutasson).
Ötlet?
 
Segítenétek?
Az Amano garnéláim ma elkezdtek cikázni, mint a veszedelem. A halak, CRS garnelak nem mutatnak semmit. Korábban a CO2 többletre reagáltak így (akkor mondjuk a halak is pipáltak), de most rendben van a szint. (Még a reagenst is kicseréltem, nehogy elöregedés miatt fals értéket mutasson).
Ötlet?
itt a tavasz, beindult az udvarlási láz... legalábbis nálam akkor keringtek mint a hülyék.
 
Back
Oldal tetejére