• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

From start to finish

Szerintem a tisztogatás teljesen normális viselkedés.

Ami az ezüst tálcát illeti, akár bajt is okozhatna, de akkor a másik helyen is gond lett volna, tehát ezt is kizárnám.

Talán egy nagyobb vízcsere jót tenne.

Mostanában változott a tápozás? Került oda esetleg újabb növény vagy állat máshonnan?
 
Szerintem a tisztogatás teljesen normális viselkedés.

Ami az ezüst tálcát illeti, akár bajt is okozhatna, de akkor a másik helyen is gond lett volna, tehát ezt is kizárnám.

Talán egy nagyobb vízcsere jót tenne.

Mostanában változott a tápozás? Került oda esetleg újabb növény vagy állat máshonnan?

A kis tàlca a nanoban nem volt benn, csak a nagy akiban. Az első garnéla kb kèt hete hullott el, azóta a maival együtt mèg kettő. Ha vmi nagyon nagy baj lenne gondolom màr mind elment volna. Tàpozni ugyanúgy tàpozok, semmi új nem került be. Nekiàllok ès lecserèlem a vizet, kb egy hete cserèltem, van nèmi alga az üvegen legalàbb letisztítom:geek:
 
A kis nanoban van már szaporulat?
A led fény alatt jobban fejlődnek a növények?

Anyák napjára meglepett a család 20-30 kiló talajjal, hogy belevághass az átalakításba?
 
Szia:) sziasztok!

A kis nanoban látok megint egy crs kismamát, amit először láttam az sztem elengedte a petéit, remélem ez most nem fogja. A led fénnyel teljesen elégedett vagyok, nagyon szépen fejlődött alatta minden növény amig egy nagyon nagy hibát el nem követtem:confused:

Kivettem belőle a Tripartitát mert olyan agressziven nőtt hogy szinte naponta lehetett volna vágni, majd vettem a Ga-ban Parvulát és szépen beültetgettem.

Ime, jaj már megint változtattak ezen a beillesztőn? Őrület:cautious:

MEMO0039 by porsolyka1, on Flickr
 
Szóval ez úgy 3-4 hete történt, szépen elindult a Parvula, zöld alga volt de nyomtam a foszfátot igy az karban tartotta, Riccardia szépen fejlődött, fejlődik. Aztán kitaláltam, hogy mivel nincs táptalaj akkor milyen jó lenne mégis bele egy kis tápgolyó, hát ez betett rendesen mert apró darabokra törtem, próbáltam a Parvula csomók közé nyomni de rendesen porolt már akkor, igaz leszivtam de valszeg ez nem volt elég. Aztán jött a Húsvét elutaztunk 10 napra, mire hazaértünk azt hittem rosszul látok alul teljesen ellepte valami barna szakállalgára hasonlitó lengedező szálak..a bonsaiokat is...hátul a Pogot..elöl a Pogo egy részét, úgyhogy kész tegnap leirtottam szinte mindent. Pogot egy egy tövet tettem a nagyból, hátul csak az @eMZé től kapott Elocharist hagytam meg, de annak is levágtam a végét mert rajta volt ez a barna cucc, de gyönyörűen szaporodik:)
Úgyhogy most jó kopasz szegény kis nano. Sajnos a Riccardia közepein is van ez a barna, egyenlőre nem carbozom le hátha benövi, mert olyan szép dús nem akarom bántani. A kis vasfát most ideiglenesen kivettem mert a rajta csücsülő Riccardiát végig rá szeretném ragasztgatni, csak az meg idő ami meg nem nagyon van.
Az átalakitás még mindig várat magára, most leginkább azt várom hogy valamikor hátha lesz 3 nap gyerekmentes napom mert annyi idő kellene hogy szétszedjem és össze is rakjam...szóval a kicsiről ennyit, várom most a csodát, hogy a növényeim megnőjjenek:rolleyes:

Még egy kép az algásodás előttről:

MEMO0036 by porsolyka1, on Flickr


Majd a tegnapi tarra vágás és kopaszság:cry:

MEMO0048 by porsolyka1, on Flickr
 
A nagy akimban látszólag minden ok, most megint sikerült a Hc nek felszakadni, addig addig takaritgattam elöl a hitelkártyás módszerrel, először lett egy kis hid amit a garnélák nagyon élveztek:

MEMO0045 by porsolyka1, on Flickr


Aztán megpróbáltam egy részét visszanyomni, egy napig jó is volt aztán Co2 beindult és vele együtt a Hc további része is:rolleyes:

MEMO0047 by porsolyka1, on Flickr

Sikerült szerezzek szuper fekete fóliát @kopikon156 tól de még azt sem tudtam feltenni sajnos.

Nagyjából ennyi történt amióta nem jelentkeztem;)
 
Ja igen ha vkinek kell Hc odaadom az egészet szivesen, mégegyszer nem ültetem újra az biztos:sneaky:

Még egy kép, a kis emers szigetemet megturbóztam egy is Tripartitaval a tetejére. Tök érdekes volt látni ahogy napról napra levelet váltott, elszáradt az előző és már jött is az új ami vmivel kisebb és vaskosabb mint annak előtte.

MEMO0046 by porsolyka1, on Flickr
 
Hali!

A 2 srácodat simán vállalom egy hétre is, nem csak 3 napra, lányom boldogan elterelgetné őket, szóval ez nem lehet kifogás!:whistle:
Mekkora jó volt már az a HC-híd! Más hónapokig dolgozik egy ilyen elrendezésen!:)
Látom, a hagyma is újból beteríti a vízfelszínt!
A riccardia is brutál szépen megindult, pogoból meg akár kereskedést nyithatnál!:love:
Remélem, a CRS mamával most sikered lesz; előfordul, hogy az első alkalommal eldobálják a petéket, aztán meg minden okés.

Szóval, mikor mehetek a fiúkért?
 
Kedves Porsolyka! Star 67 ajánlott Téged, mint Pogostemon szuper termesztőt :) Szeretném megkérdezni, hogy esetleg lenne-e eladó Pogo-d? Privátot sajnos nem tudok küldeni, ezért elnézést is kérek azért, hogy ide beírtam ezzel kapcsolatban. Akvaristán írtam, ott tudunk értekezni. Köszönöm szépen!!! Anita
 
Szia, most nem tudom jó szivvel ajànlani mert van rajta egy egy ecset kezdemèny, kezelgetem carboval, ha rendben van szivesen adok neked;)
 
Gratulálok egyébként az akváriumodhoz, gyönyörűek a növények! És én is örülök, hogy egyre több nő foglalkozik az akvakertészettel!!
 
Az ecset nem gond, van Carbo nekem is, max tovább folytatnám a kezelést. Persze nem akarok még véletlen sem erőszakoskodni :) Csak ritkán jutok el Bp.-re, itt Kecskeméten pedig még nagyon kevesen űzik ezt a szakmát ;)
 
Sziasztok!

Csináltam pár apró változtatást az akin, volt egy szép Riccardia bokrom a nagy akiban aminek több helye is volt, de nem volt az igazi. De mivel lassan egy talpalatnyi hely sincsen az akiban igy jobb hijján betettem egy jópofa fát, szétszedegettem majd ráragasztgattam a Riccardiát, hogy jó helye legyen a kicsikének, hát ilyen lett, most egy hetes...

MEMO0017 by porsolyka1, on Flickr
 
Na, a kis nano akiban annyi változás történt, hogy a Riccardiákon lekarboztam a szakállalgát, de csak kb 1 percre hagytam rajta és igy egy picit világosabb lett a pamacsok közepe de nem nagyon sérültek meg és igy 1 hét elteltével szépen látszanak a friss hajtásaik, lassan de biztosan egy teljesen nagy bokor kezd kialakulni belőle a Crs ek meg imádják. A hógolyó átköltöztek a nagyba helyüket pedig csoki Sakurák foglalták el. Nagyon zavar hogy hátul lassan nő az Acicularis úgyhogy középre beragasztottam egy Fontinalis bokrot, ez alá bemennek a garnélák árnyékolni igy sokkal többet vannak elöl ha mennek a lámpák:rolleyes:

Ime a kis aki:

MEMO0026 by porsolyka1, on Flickr


MEMO0028 by porsolyka1, on Flickr


MEMO0027 by porsolyka1, on Flickr




A Parvula nagyon lassan nő itt is. Ez az egyetlen növény amit nem tudok valamiért értelmezni, hogy miért ilyen lassú nálam?:confused:
 
Szóval, ami nem változott nálad az utóbbi időben:
- ámulatos pogo-hegyek
- kígyózó hagyma
- hydro-dzsungel (nálam egy levélke sincs abból, amit legutóbb vittem Tőled :cry:)
- vöröses növénytenger
FANTASZTIKUS, amit a növényekkel művelsz!(y)

Tuti jó lesz a riccardiás fácska is, de valami magasabb, ágas-bogas verzió még ütősebb lenne.

Grat! Nálam a 5*-t simán kiérdemelted!
 
Igen gondoltam, hogy beteszem jobb oldalra az egyik red moor gyökeret, de akkor sok növényt ki kellene pateroljak azt meg nem akarom:)) ez most amolyan áthidaló megoldás a Riccardia érdekében amit imádok!
 
Back
Oldal tetejére