• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Levi 200 literes akváriuma (első növényes)

Köszönöm szépen! :oops:
Sajna nem teljesen olyan lett az akvárium mint azt szerettem volna, csak a GA-ról ellesett U elrendezés valósult meg, aranymetszések elmaradtak, na meg a legnagyobb bánatomra -szerintem- a bazalt aljzat miatt a HC sem úgy fejlődött ahogy azt szerettem volna, igy lett helyette HM, de ezt legalább elég tág határok között lehet nyesegetni. :)
Remélem úgy lesz Luna, jó lenne már valami jó stem-et kifogni, rotalaval meg vallisneria-val egyszerűen nem lehetett birni. Majd még próbálok szeretni szép Riccia-t és megcsinálni a "lombkoronát", aztán a következő felállásnál már jóval több figyelmet szentelek az elrendezésnek meg a helyes aljzat választásnak, de sajnos most a halak miatt nem tudtam 0-ra szétszedni az akváriumot az átalakitáskor.
 
Ez egy szép akvárium! :thumbup: Látszik a munka, a belefektetett energia. Aranymetszés ide vagy oda, nagyon kiegyensúlyozott aki. Külön öröm számomra, hogy "közönséges" cabomba megfelelő körülmények között ilyen jól is tud mutatni. :clap: "Vannak emberek akiknek érdemes akvarisztikával foglalkozni!" :)
További jó munkát!
 
Ez igen, egyre több a valóban szép aki a fórumon! Gratula neked is Levi!!! A Crypt-megoldásod valóban eredeti. :clap:
 
Már előttem elmondták páran, de én is csatlakozom gratula és taps! :clap: :clap: :clap:

Eszméletlen szép lett az aki. És nagyon különleges a hangulata!
 
WoW :shock: gyönyörű. Nagyon tetszik. Szép egészséges minden, a kép is jól sikerült. :clap: A crypto is jól néz ki a fa alatt.
 
Gyönyörű akváriumod van! :thumbup:
A crypto fa kombináció tényleg pazar lett, körülötte a sok zöldel. Gratulálok! :clap:
 
Köszönöm mindenkinek! ;)
Egyre jobban bánom hogy az átalakitáskor nem szántam rá magam a talaj cserére, Amazóniával mehetett volna a HC.
Na sebaj, majd a mikulás hoz egy kis talajt! XD
 
HUGO said:
Levi minden elismerésem! Gondolom a cryptot nem könnyű kordában tartanni?!

Igazából nem vészes, csak 1-2 levelelet lecsippentek ami éppen rossz felé nől, de amúgy nincs gond vele. A HM-et viszont már szinte irtani kell hetente mert valami brutális ütemben nől és ha jól tudom ha magasra van engedve, akkor az alja elkezd sárgulni/rohadni, szóval nem igen lehet ellustulni a hétvégi nyirásokat.
 
A HM eszeveszett növekedése miatt meg kellett hogy váljak tőle, mert már a heti nyírassál se igazán lehetett alacsonyan tartani. Most megpróbálkozom Eleocharis Parvula (vagy Accicularis? majd az idő eldönti..) tartásával. Igazából mindkettő megfelelő lenne számomra mert a cryptok alatti "űr" kitöltésére egy 10cm-es accicularist is el tudnék viselni.
Tegnap elvetettem 40 cseréppel, egy kellemes 6 órás foglalkozás keretében... és én még azt hittem hogy a HC-t rossz kihámozni a földlabdából, hát az ehhez képest felüdülés. Egy cserepet kb. 6 darabra szedtem és csipesszel elültetgettem, bár kicsit mára megbarnult, de remélem ez csak a kezdeti sokk hatása. A tőzeggyapotból való kihámozás után kb. 0,5-1 cm-es gyökere volt a növényeknek, remélem ez normális és nem tettem tönkre, őket de akármilyen óvatosan bontogattam ennyi volt. Minden esetre jól megszórtam gyökértáppal őket, hátha kicsit gyorsabban erőre kapnak.
A garnélák minden esetre örömmel fogadták az új bozótot, és az ültetés után fél órával már teljes volt a garnéla had hóditása az új területeken.
A jobb sarokban volt egy kis HC-m, azt még nem volt szívem felszedni, annyit kínlódtam vele hogy lent maradjon és megfogja, ha esetleg azt a részt szépen benövi, akkor legalább marad egy kis tisztás az Oto harcsáknak.
Elnézést a gyenge képért, lassan már be kéne ruházni egy új gépre, mégis csak 8-9 éves már szegény...



200l - 2010/12/23 by maglodilevente, on Flickr
 
Nagyon szép munka Levi, bárcsak az enyém így nézne ki.
Rengeteget nőttek a növények,látom a szűrőn is variáltál.
Így, hogy 1esőztetőn jön be a 2szűrő nem csökkent a flow, nem tapasztalsz teljesítmény csökkenést?
Csak így tovább, és kellemes ünnepeket.
Üdv, Dani
 
Daníí said:
Nagyon szép munka Levi, bárcsak az enyém így nézne ki.
Rengeteget nőttek a növények,látom a szűrőn is variáltál.
Így, hogy 1esőztetőn jön be a 2szűrő nem csökkent a flow, nem tapasztalsz teljesítmény csökkenést?
Csak így tovább, és kellemes ünnepeket.
Üdv, Dani

Szia!
Köszönöm szépen, bár én még elégedetlen vagyok vele, és sajnos ezen csak egy szétbontás segit, de azt már tavaszra/nyárra hagyom. A bazalt aljzat nem az igazi, nincs meg a térhatás se mert nem "dől az aljzat", meg elég szimetrikusra sikeredett az összkép, dehát ez volt az első próbálkozás, majd a következőnél már jobban odafigyelek a részletekre.
A szűrőt Orpheus-tól lestem, eredetileg egy oldalon volt a két ág, de akkor nagyon dőltek a növények, aztán a két oldalfalra kerültek az esőztetők, viszont úgy középen egy 5cm-es sáv elkezdett algásodni, főleg a Red Mooron és az Anubiason, most ez a verzió jónak tűnik, bár igy meg a szivócsöveken van némi alga, na sebaj annyit tudok kapirgálni. :)
Amúgy a 2 szűrő két külön esőztetőn megy, csak úgy látszik mintha egy lenne az esőztető, de amúgy mindkettőnek saját ága van. A CO2-t meg az Eheim compact tolja, bár annak is kinéz egy csere Compact 2000+ -ra mert ezt a téglát sehogy se tudom megszokni ott a jobb sarokban, bár egy dologra kiváló.... minden lebegő szennyeződést azonnal összeszed. :D Azért is van rajta az a kis háló, mert sajnos egyszer egy halat is összeszedett. :(

Kellemes ünnepeket neked is! ;)
 
Van néhány sárga Crypto levelem, viszont vasteszt hiányában nem tudom hogy csak nem kaptak elég fényt, vagy tényleg kevés a vas az aksiban. Emellett az üvegen továbbra is jelen van a zöld pontalga amit kb. 2 hetente algakaparózok. Most fogy el a tápom, de látom GA-nál is elfogyott a Wellness csomag így valami saját összeállítást rendelnék amiből adódik is a kérdésem...
Érdemesebb lenne az ajánlott 10ml/nap (200l) adagolást felemelni hogy emelkedjen a vas és a foszfát szint, vagy inkább tartsam az ajánlást, és külön adagoljak vasat meg foszfátot? Csak mert ha több Microt+Macrot adok akkor inkább már az 1000ml-est rendelném, viszont a külön-külön esetben 500ml-eseket kiegészitve EL Foszfát+Ferro-val. Melyik a jobb megoldás?

Eleocharisokat amúgy nem nyírtam meg ültetés után és most már úgy tűnik megfogják. Az első napokban kicsit sápadtabbak voltak meg több sárga szál is volt, de a töve most megerősödni látszik és szép élénkzöld színben indul. garnélák szorgalmasan gyomlálnak, ami szál meg leszakad azt összeszedi a CO2-es szivattyú elé szerelt rács, így ezek a darabok is este eltávolításra kerülnek.
 
2011 első visszavágása... Crytokat kicsit megreguláztam, Eleocharist még nem bántottam, de a legtöbb sárguló szál már lehullot, amiket a felszinnél lévő szorgalmasan össze igy gyűjt, igy csak reggelente kiveszem csipesszel és meg van oldva a probléma. A friss hajtások a talaj fele kezdenek hajlani, igy talán parvula lesz belőle, de szerintem még kell pár hét mire kiderül.


20110101 by maglodilevente, on Flickr
 
Csináltam pár képet a jelenlegi állapotról. A Parvula 4 hét alatt szépen elterjedt, ezernyi új hajtása van, lassan szerintem már időszerű lesz a visszavágás is. A Cabombakat eltávolítottam mert már nagyon össze-vissza volt az egész. Felkopaszodott, hajtások minden felé... szóval mennie kellett! Talán Boltitis vagy Microsorium lenne jó a háttérbe lekötözve, de most már jó lenne valami kevésbé erőszakos, lassabban terjeszkedő faj. A legjobb talán egy narancssárgás-vöröses beütésű növény lenne, de még nem igazán sikerült találnom megfelelőt.
Cryptoknak még néhány levele sárgás, de már látható a javulás a plusz tápozással. A napi micro + macro + carbo (10-10ml) mellé megy 5ml Ferro és néha kapnak táptablettát is.


20110126 by maglodilevente, on Flickr

Parvula after 4 weeks by maglodilevente, on Flickr

20110128 state without Stem by maglodilevente, on Flickr
 
N-emy bátorításán felbuzdulva megnyestem a Parvula. Most olvasva DLaci hozzászólását, remélem nem lesz sok barna szál, de majd meglátjuk. Legrosszabb esetben nem nyirbálom, igazából engem az 5-6cm-es magasság se zavarna, de jobb a békesség. A garnélák persze kihasználták az alkalmat egy kis rakoncátlankodásra. :)


Parvula after first cut by maglodilevente, on Flickr

Shrimp attack ^^ by maglodilevente, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére