• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

From start to finish

porsolyka

Főkertész
Sziasztok!

Pár szót Írnék magamról, tényleg csak a teljesség igénye nélkül. Budapesten élek a kis családommal, két kisfiam van, akik 2,5 és 8 évesek, no meg egy férjem...
A harmadik "gyermekem" az akváriumom illetve újdonsült kis tesója egy nano aki. Mint sokunknak nekem is volt mindig akváriumom, nagyjából mióta az eszemet tudom, de sosem gondoltam, hogy az akvarisztikát igy is fel lehet fogni, mÍg rá nem találtam az Akvakertészre, a GreenAquára és a sok nagyon kedves akvakertész kollégára.

Megpróbálom összefoglalni az elmúlt majdnem egy év történéseit, ezt leginkább képekkel illusztrálni, hogy nagyjából értsétek, honnan indult ez az akvárium...

2013. április

A kezdet:

Szerettem volna egy nagyobb akváriumot (ekkor még nem szerezve tudomást a Fórumról stb.) igy vettünk egy Resun tipusú 180 literes akváriumot, 2213 Eheim szűrővel (amire mondták, fúú ez milyen erős lesz) gyári barna bútorral és egyéb kiegészitőkkel. Mikor elkezdtem nézegetni, hogy hogyan is rendezzem be, no akkor rátaláltam a GA-ra, mondanom sem kell, hogy a szemem-szám tátva maradt...nekem ilyen kell és kész...indulás a GA-ba a családdal (azóta bármikor megyünk a fiúkhoz a kisebbik fiam már ha látja merre megyünk, mondja, hogy erre van a Green Aqua :) és azóta csak fejlesztek, teszek-veszek és amikor csak időm van olvasom a Fórumot.

Akvárium méretei: 100x40x45 180liter
Szűrés:ekkor még Eheim 2213 Substrat Pro
Világitás: A gyári tetővilágitást ami 2x39Watt volt lecseréltem egy Quad 4x39 Watt-ra
Dekoráció: red moor
Aljzat: csak Manado, itt még táptalaj sincsen, téptem a hajam is utána rendesen mert szedhettem szét
Kavicsokkal, levélnehezékkel lesúlyozva a red moor, nagyon nehezen maradt lenn, szép nagy darab.



Szóval a képek:


12810793905_44f4c155c6_c.jpg


Tehát szétszedtem, mert a fiúk @Cecska ajánlotta figyelmembe, hogy ha már Manado, akkor Tropica táptalaj a minimum, úgyhogy aki szétszed, Tropica be, máslépp a red moor, amit már nem igy tennék. Plusz @Cecska mester azt is mondta, hogy a világitást fel kellene emelni és a szűrőt felejtsem el mert ez gyakorlatilag nulla az aki méreteihez.
Ja és CO2 is kellene... ajjaj ez nem lesz kevés, mindegy majd apránként...

12811221744_f726f77c16_c.jpg


Pár hét eltelte után... (talán június július)

Világitás emel, Co2 beszerez, de ez a diffúzor nem tetszik, sőt ronda (fú kéne egy külső difi, ezt megint hogy adom be itthon) Ja és itt már megvan, volt álmaim szűrője egy Eheim 2080-as.

Itt már betettem 3 db lávakövet mert nagyon üresnek éreztem a jobb oldalt, de valahogy sosem tetszett, aztán később ki is szedtem, ezt fogjátok látni majd a képeken.
Növények: Valizneria (később likvidálva lett)
Cabomba
Ludwigia
Fissedens @eMZé-től
Calamistratum az egyik nagy kedvencem de sajnos eléggé árnyékol.
Christmas moha
Amit mindenképp szerettem volna az a Hemianthus Cuba. Na itt nem keveset szitkozódtam mire elültettem a Manadóba!!! Fúúúú, soha többet az biztos!!
Tripartyta japan
Anubias
Bolbitis, Bacopa stb..
Minden növényt ki akartam próbálni, egyrészt azért mert imádom őket, meg, hogy lássam megmarad e nálam és hogyan nő, terjeszkedik, mekkora stb... Itt már szépen gyarapodott a növényválaszték.
12810928733_755bf011bc_c.jpg



12810826445_80da527be5_c.jpg


Folyt. köv... még messze a vége, megvárom, hogy akit érdekel átolvassa és eméssze...:)
 
Szia!
Én átolvastam és emésztettem,nagyon finom volt jöhet a desszert :p
Egyébként tök jó hogy egyre több hölgy is űzi eme remek hobbit (y)
 
Szia!
Én átolvastam és emésztettem,nagyon finom volt jöhet a desszert :p
Egyébként tök jó hogy egyre több hölgy is űzi eme remek hobbit (y)

Bizony, bizony @star67 (Csilla) kolléganő is ezt mondta, többek között neki köszönhetem, hogy végül csak elinditottam ezt a naplót, no meg @andrashodi -nak is :) Őszintén, ez egy nagyon egyszerű kis akvárium a "nagyokéhoz" viszonyitva, addig nem is akartam inditani naplót amig nincs egy ütős talajom, komoly vagy bármilyen hardscapem, mert valljuk be ez nem az.... egy dzsungel lett...na de folytassuk is...
 
Szóval, a Hc bekerült, amig meg nem eredt addig naponta ültettem újra, szépen megindult és akkor beletelepedett a gyönyörű szép szakáll alga. Próbáltam csipeszezni, carbozni (erre a hc kifehéredett pár nap múlva) szóval ronda volt, igy megint újra ültettem az egészet, a család konkrétan hülyének nézett, de megérte mert szépen eltünt teljesen ez az alga...hc beindult..

Először igy...
12811241114_3a6d4e922b_c.jpg





Aztán igy.....
12810866065_e4171491bc_c.jpg



A növények fajtái meg csak szaporodtak, szaporodtak, minden tetszett, kellett...
Itt már volt Lotus, Blyxa @Tibi -től, gondoltam a Parvulát is kipróbálom, itt már egy része beültetésre került, végül az előtte levő MC bokor kikerült mert olyan ütemben fejlődött, hogy nem birtam vele, meg lefogta a Co2-t a Parvula elől. A Blyxa nem érezte jól magát a red moor alatt, ezt gondoltam, hogy igy lesz, felkopaszodott, de egy részét átültetem középre, később látható lesz az is. De az a ronda difi mindig ott volt, útban is volt, ki kellett találnom vmit rá:)
 
Drága Orsi!

Hála Istennek, hogy fáradtságot nem sajnálva, a képbeszúrás rémétől nem visszahőkölve, mindent összeszedtél és belekezdtél a naplózásba.
Amikor megláttam legutóbb az akváriumod, úgy kellett magam felmosni az ámulattól.:wideyed:

Most meg, hogy látom, honnan is fejlődött oda, ahol épp tart, dupla meghajlás előtted.:notworthy::notworthy:

Biztos vagyok benne, sokan fogják figyelni, várni a folytatást, illetve jobbnál jobb ötletekkel bombáznak majd Téged a további fejlődéshez!

GRATULÁLOK ÉS TOVÁBBI SOK SIKERT!(y)
Csilla
 
Aztán a Cabombát is elajándékoztam, mert avval sem birtam akkorára nőtt, két naponta kellett levágnom. Nyáron meg főleg, akkor egyszerűen megbolondulnak a növények, egy vödör növény egy hét alatt. Az akimból sok-sok akvakertész rendezte be az akiját az biztos, de sajna sok növény a kukába került mert nem volt módom megvárni mig eljön vki éte, főleg nyáron, hamar bepunnyadnak:-(
Végül a lávakövek egyesével kerültek ki, mert olyan mennyiségű növényem lett, hogy nem fértek volna el másképp. Ja és sikerült megoldanom a "ronda difi" problémát egy külső cal aqua difivel (@ikiriki-től) amit most nem fotózok le mert ki kell tisztitani (a lilyket is de nagyon!), de igy végre eltünt a szálka a szememből, megnyugodtam, hogy na megint feljebb léptem egy lépcsővel, csak igy tovább Orsi, ezt is megoldottad!

Közeledünk a jelenlegi állapot felé... már nem sok van...

Itt a Hc szépen fejlődött...egyik kedvenc képem, vacsoracsata, a csiga kirágta a közepét, aztán addig nem tágitott mig fel nem zabálta az egészet, még a Helena elől is megemelte:)
12811262114_4cee7f7073_c.jpg


Ja, ez itt megint egy újraültetett Hc mert a leszivócsővel (16/22, hogy gyorsan haladjak) felszivtam az elejét amit képtelenség volt visszaültetni, úgyhogy ahogy volt az egész szönyeget duzzogva, morogva feltéptem és a tizedét visszaültettem szinte szálanként:-(
 
A vég...

Ez kb egy hónapja készült, mikor @eMZé szétszedte az akiját elhoztam tőle az Ammania bonsaiokat, Rotala indicat, Pogostemont amit ezúton is köszönök. Az útóbbi időben a Reinickii mini a kedvenc növényem (GA zselés, szuper) nagyon szeret nálam lenni. Kb egy hónapja megtuningoltam egy kis JBL golyóval az akit, kb 20 darabot tettem be mert sajna a táptalajom kimerülőben van, hát mondjon bárki bármit nagyon meghálálták a növényeim. Ez egy tűzoltás, de műkszik az biztos. Nagyon szét kéne már szedjem az akit...




12810902535_b35a0b9082_c.jpg
12809689975_ef3f249360_c.jpg



Közben @Tibi akijában láttam egy HC emers kis szigetet, nagyon megtettszett, igy én is csináltam egyet, alatta valami őrületesen szép Fissidens dzsungellel...
A Ludwigia nálatok mekkorára nő? Nekem akkora a levele mint egy saláta, megint le kell nyirnom, akinek kell szóljon.
 
Hát, gondolom velem együtt sokan és szívesen üldögélnének esténként egy ilyen csodás scape előtt!

És hamarosan kikerül a Jäger fűtő a bal sarokból, igaz?!
1., Itt a tavasz.
2., A következő lépcső a külső fűtő.

Nagyon szép lett.
Csilla
 
Az
12810108374_a0762e347d_c.jpg
tán egy mostani totál kép, sajnos nem tudok


jobbat, úgy olvastam van vmi program amivel lehet szerkeszteni @ozzy ennek a szakértője, majd megkérdem tőle:)

Egyébként az eredeti elképzelés egy forditott V alakú Hc szőnyeg lett volna, de sajnos a lámpám nem teszi azt lehetővé, hogy a red moor alá-elé is bevilágitson. Beszereztem egy jópár anubiast @Bükike -től (köszi)hogy majd azokat rakom oda le balra és jól jön majd az új scape-nél is, de most csak úgy benyomtam őket, elvannak, aztán majd meglesz a helyük.

Igen, mig el nem felejtem irni, RO vizet használok, egyenlőre csapvizzel állitom be a Tds értéket 130-ra, majd el kell már menjek sóért, talajért, stb...

Tápzás: GA mikro, makro, easy carbo, foszfátpor egy kis adagolókanállal / nap.

Eddig két növény van ami nem annyira jól vagyis lassan fejlődik nálam, de ez leginkább a kimerült táptalaj miatt van, az a Parvula és az @eMZé -től kapott Myrophillum, de ez tudom h különlegesen kényes növényke (de majd az új setupban, ott jó lesz neki!)
 
Hát, gondolom velem együtt sokan és szívesen üldögélnének esténként egy ilyen csodás scape előtt!

És hamarosan kikerül a Jäger fűtő a bal sarokból, igaz?!
1., Itt a tavasz.
2., A következő lépcső a külső fűtő.

Nagyon szép lett.
Csilla

:) nincs is beüzemelve, csak ki kéne vennem...
 
Az
12810108374_a0762e347d_c.jpg



Eddig két növény van ami nem annyira jól vagyis lassan fejlődik nálam, de ez leginkább a kimerült táptalaj miatt van, az a Parvula és az @eMZé -től kapott Myrophillum, de ez tudom h különlegesen kényes növényke (de majd az új setupban, ott jó lesz neki!)

Myrophillum
Myriophyllum matogrossense most csak 1600 Ft - Green Aqua
szálakat kaptam Amegáék új akváriumából nyírbálás után, és a 20 literes nagyon low tech, csapvizes, tápozatlan kockáimban úgy nő, mint a gaz, viszek majd belőle szívesen!
Valami más baj lehetett a Te elbarnult növénykéddel, de ne add fel, biztosan sikerülni fog a következő próba.

Csilla
 
Végül egy utolsó kép oldalról, itt láthatjátok, hogy a Parvula kicsit ritka...

12809773353_eb273d0834_c.jpg



Nagyon röviden ennyi az aki története.

A kis Dennerle nanorol is teszek fel képeket, nagyon fiatal még két hete inditottam. @andrashodi-tól szereztem, a régi 2213-al megyeget, hógolyó garnikkal egyenlőre, de ebbe szeretnék majd később egy kis csapat Taiwan bee-t tartani, de ez még várat magára.
Világitás:2 db Aqualighter nano (2-nek mondják) 2x8db leddel @shade3 -tól szereztem őket.
Talaj:használt Ada Amazonia, keverve dekorhomokkal és asszem Mekonggal, úgy látom szeretik a növények, ezt tényleg csak amolyan itthoni cuccokból dobtam össze, majd a talajt lehet később lecserélem, csak jó lenne alá egy friss Amazonia, ebben lesznek a halak elszállásolva mig az átalakitás megy.





12809946053_947f619978_c.jpg



12813260324_94147d5b32_c.jpg


12809845355_cc7a771446_c.jpg






Először a nagyot kell átalakitani. Ebben szeretném a segitségeteket kérni, hogy mindenképpen vmilyen redmooros, ágas bogas scapet csinálnék, lávakővel kombinálva. Szorgosan összegyüjtöttem sok sok redmoort, bazinagy, gyönyörű vörös lávaköveket.
A talajt meg kell emelni, no ebben kellenek majd az ötletek, sokat olvastam erről, de mégis tartok tőle egy kicsit, nem szertném ha leborulna majd az egész.
Reményeim szerint a talajt megtudom venni két héten belül, de ami sajna még megoldásra vár az az, hogy a 2080-as szűrőm gombja, valszeg a vizkőtől úgy beragadt, hogy nem tudom benyomni, bármennyire is próbálkozom. (na ez a probléma már fél éve fennáll)Ezt az adaptert kivülről nem lehet szétszedni, úgyhogy Tatabányára kell menjek, vagy postázzak ezügyben, addig mig ez nincs meg, nem indithatom el az új scapet. A red moorokat addig is beáztatom, lefotózok mindent majd és azt is felteszem ide, lássátok miből lehet majd ötletelni...

Köszönöm mindenkinek a figyelmet!
 
Eddig két növény van ami nem annyira jól vagyis lassan fejlődik nálam, de ez leginkább a kimerült táptalaj miatt van, az a Parvula és az @eMZé -től kapott Myrophillum, de ez tudom h különlegesen kényes növényke (de majd az új setupban, ott jó lesz neki!)
A parvulával én is szenvedtem a kimerült táptalajjal. A Myrio Red nagyon nehéz növény, az nálam sem ment semmire sem. Ha nagyon szenved, akkor inkább dobd ki, mert ha magára húzza az algát, abból semmi jó nem sül ki.
Amúgy egész pofás akváriumot dobtál össze. Kár volt eddig rejtegetni(y)
 
Jó kis akváriumot raktál össze. Végül mindkét led lámpát ráraktad, ha jól látom.
Ahhoz Co2 szerintem ajánlatos lesz. Tetszik a akvárium színösszeállítása.
Jól megy a Red Moor a zöld növényekhez.
A képeket a Photobucket-tal sikerült fekrakni?
Nem volt rossz ötlet a domborzat, amit mondtál.
Most azon gondolkodom, hogy tudom kialakítani.
 
Vagy még az lehet a titka, hogy @avasig -tól kaptam az alap 3-4 tövet! De komolyra forditva a szót, semmi különöset nem csináltam , csinálok vele, Tropica táptalaj van alatta, tápozás az mint nálad, foszfát port is kap. De ahogy fenntebb is irtam a JBL tápgolyók igen jót tettek minden növényemnek. Illetve ami még lehet, hogy a lilyből oldalról kapja a co2-t elég töményen.
 
Back
Oldal tetejére