• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 36l

Értem, ezért írtam, hogy nem olvastam vissza. Nekem is volt ilyen gondom egy 40 lityisben, nagyon nehéz egy ilyen kis akiban belőni a megfelelő áramlást, amióta viszont átáltam egy kis akasztós szűrőre semmilyen alga bajom nincsen.
 
Értem, ezért írtam, hogy nem olvastam vissza. Nekem is volt ilyen gondom egy 40 lityisben, nagyon nehéz egy ilyen kis akiban belőni a megfelelő áramlást, amióta viszont átáltam egy kis akasztós szűrőre semmilyen alga bajom nincsen.
Igen az biztos☺eddig sikerült fenntartani szinte algamentesen kb 1 vagy 2 hónapja küzdök az algával,de nem adom fel még rá nem jövök az okára
 
Sziasztok
Mint tudjátok küzdőttem a fonal algával elég rendesen,de ugy látszik hogy sikerül megszabadulni tőle már kb a 80% eltünt☺.
Az egyik fórumtárs naplójába olvastam hogy milyen tanácsot kapott az alga ellen, ugy voltam vele hogy kipróbálom nincs mit veszitenem és bejött
Múlt hét szombaton csináltam egy 80% víz cserét, a lámpát vissza vettem több mint a felére (40%) ,semmi táp a co-t is visszább vettem,holnap megint vízcsere 50% még mindig semmi táp,csak azt nem tudom hogy utána ha eltünt az alga, fokozatosan növeljem a fényerőt hétröl hétre vagy rögtön mehet vissza 90%ra?
 
Sziasztok
Mint tudjátok küzdőttem a fonal algával elég rendesen,de ugy látszik hogy sikerül megszabadulni tőle már kb a 80% eltünt☺.
Az egyik fórumtárs naplójába olvastam hogy milyen tanácsot kapott az alga ellen, ugy voltam vele hogy kipróbálom nincs mit veszitenem és bejött
Múlt hét szombaton csináltam egy 80% víz cserét, a lámpát vissza vettem több mint a felére (40%) ,semmi táp a co-t is visszább vettem,holnap megint vízcsere 50% még mindig semmi táp,csak azt nem tudom hogy utána ha eltünt az alga, fokozatosan növeljem a fényerőt hétröl hétre vagy rögtön mehet vissza 90%ra?
Nálam is ez a folyamat zajlik. Remélem megoldódik mindkettőnk problémája.
 
Nálam is ez a folyamat zajlik. Remélem megoldódik mindkettőnk problémája.
☺ én is remélem, kitartás neked is hozzá.
Már vagy 2 hónapja küzdök vele kb,sok mindent kipróbáltam eddig ez a nyerő
Kiváncsian várom hogy nálad hogy sikerül
 
Sziasztok
2 hét elteltével ugy nézki hogy sikerült leküzdeni a fonal algát 95%a eltünt☺ ma megvolt a vízcsere a fényerőt ujra felvettem 50%ra megint elkezdtem tápozni de csak szolidan mic-mac 1-1 ml egyenlőre,minden héten emelek a fényerőn egy kicsit vele együtt a tápot is ha szükséges,remélem mostmár minden jó lesz
Jelenlegi állapotába így nézki20180721_213813.jpg
Még annyi változás történt hogy vissza tettem az üveg difit mert az inline difivel nem voltam megelégedve a beállitott bubiszám egy pár napig jó volt utána csökkent magátol mindig állitgatnom kellet az üveg difivel ilyen nem volt ugy hogy maradok ennél☺
 
Sziasztok
Eltelt egy ujabb hét és az alga szinte teljesen eltünt Növeltem a fényerőn egy kicsit meg a tápozáson is emeltem
Kicsi változás történt mert lecseréltem az eddigi 8520 led szalagokat 2,5 m 5630 led szalagra az előzőnek már nem tetszett a szinvisszaadása eléggé kékes volt, az uj jóval természetesebb fényt ad szebbek alatta a növények szinei
Előtte 8520 20180721_213813.jpg

Most ilyen 5630 20180729_193522.jpg
A telós képek nem adják vissza rendesen, élőben sokkal észrevehetőbb a változás
 
Sziasztok
Sok változás nincs az akváriumba,az alga hál istennek nem jött vissza csak az a kevéske van ami eddig is,de az is egyre kevesebb.
Azt megtudná nekem valaki mondani hogy a rotala rotundifolia meg a rotala hra hogy tudom elérni a szép narancs vöröses szint, pedig meg van az erős világitás meg a tápozás is,enyhe narancs sárgás szinük van de az nagyon gyenge☺
Lehet azért mert nem használtam táptalajt?
 
Sziasztok
Ugy döntöttem hogy bontom az akváriumot csinálok egy nagyobbat,megint felütötte a fejét a fonal alga.Már majdnem 1 éve üzemel igy ráfér a bontás.Ugy nézki sikerül szereznem egy komolyabb szűrőt Eheim Professionel 3e ehez már egy nagyobb akva is kell☺ szépen lassan meglesz minden,bár a scape még nincs meg hogy milyen lesz majd nyitok neki egy másik naplót.
Megkérném a moderátorokat hogy ezt a naplót tegyék át a befejezettek közé,köszönöm
 
Back
Oldal tetejére