• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 36l

Ezt a hibat mi is elkovettuk: az Equlibrium csak gh+ igy nincs semmi khd, ami bufferelne a co beoldas savasito hatasat. Vagy adagolj neki csak kh+ot meg, vagy allj at ghkh+ sora (tapasztalatunk szerint ez a jobb megoldas) szerk. vagy cserelj kevert kezelt csapvizzel.
Csak azt mem értem hogy az elején minden ok volt akkor is ezt használtam☺
Melyiket lenne érdemes használni ,melyik a jobb fajta?GA gh+?vagy van ettöl is jobb
 
Én nem mennék bele a KH+ porral való vacakolásba.

A GH+ tökéletes. A pH-d azért van a béka segge alatt, mert a biorio nyomja lefelé mint állat (manadom sose volt, azzal nincs tapasztalatom).
 
Én nem mennék bele a KH+ porral való vacakolásba.

A GH+ tökéletes. A pH-d azért van a béka segge alatt, mert a biorio nyomja lefelé mint állat (manadom sose volt, azzal nincs tapasztalatom).
Azt tudom hogy a biorio lenyomja,de a kicsibe egy akasztós szürő van matrix al tuningolva és abba inditás óta 4 körüli a ph
Ezért keresnék valami megoldást amivel helyre tudom hozni mind a 2 akváriumot
 
Azt tudom hogy a biorio lenyomja,de a kicsibe egy akasztós szürő van matrix al tuningolva és abba inditás óta 4 körüli a ph
Ezért keresnék valami megoldást amivel helyre tudom hozni mind a 2 akváriumot
Mi is ezzel szivtunk olvasd el Algaland elso ket oldalat. Ha gyors segitseget akarsz, akkor szodabikarbona. Ha kotyvasztani, akkor Seachem Alkaline es Acid bufferbol kell kikeverned a kivant pht es kht. Ha kenyelmesen, akkor Dennerle Remineral+ vagy ShrimpKing Salt Gh/Kh+.
 
Utoljára módosított:
Mi is ezzel szivtunk olvasd el Algaland elso ket oldalat. Ha gyors segitseget akarsz, akkor szodabikarbona. Ha kotyvasztani, akkor Seachem Alkaline es Acid bufferbol kell kikeverned a kivant pht es kht. Ha kenyelmesen, akkor Dennerle Remineral+ vagy ShrimpKing Salt Gh/Kh+.
Köszönöm a segitséget nem szeretek kotyvasztani mert abbol semmi jó nem sül ki☺maradok akkor a gh/kh +
 
Létezik olyan por ro viz visszasózására ami nem csak a keménységet növeli hanem a pht is növényes akváriumba?
Neharagudjatok hogy ilyen sokat (meg butaságot) kérdezek csak szeretnék tisztába lenni mindennel
 
Létezik olyan por ro viz visszasózására ami nem csak a keménységet növeli hanem a pht is növényes akváriumba?
Neharagudjatok hogy ilyen sokat (meg butaságot) kérdezek csak szeretnék tisztába lenni mindennel
Gh+ visszasozasra valo, jo ha van, ha garnelakat tartasz. Tds merovel 130-ra visszasozni. Ha nem garnizol felejtsd el, mert ertelme nincs. Ha a kh-t emeled, akkor azzal egyutt a ph-d is emelkedni fog. Tehat ha ph-t szeretnel emelni, akkor olyan anyagra van szukseged, amivel a kh-t emeled. Nem kell ehhez kh-t merned csak ph-t. Pm-be dobj egy cimet, es kuldok neked ilyen port, ami eleg lesz egy 10 evre. Pici haloba beleteszed es a kifolyo elott razogatod a vizbe. A bejovo viz keveri es beoldja. Teas kanalanken merj ph-t. Kb 30 percenkent. Ha megvan a szinted, az meg is marad a vizcsereig. Utana mar csak a cserevizet porozod a megfelelo ph-ra. Ennyi. Ha lassacskan stabilizalodik, akkor elhagyhatod.
 
Ha lassacskan stabilizalodik, akkor elhagyhatod.
Ezzel sajnos az a baj, hogy nem lehet elhagyni. A stabilizalodas azt jelenti, hogy van eleg Kh azaz buffer a vizben, ami minden tiszta RO-s (vagy csak Ghval visszasozott) vizcserenel csokkenni fog, igy elhagyas eseten csokkeni kezd a Kh is, amig vissza nem jon az eredeti problema: a 0 Kh miatt barmi elmozditja a Ph-t (Pl Co2). A csereknel mindig annyit kellene belole hasznalni, hogy tartsa a megfelelo Kh szintet a CO2 beoldas miatt. Ezert egyszerubb a Gh/Kh+ por a csak Gh helyett. Pl a Remineral+ egy kanal (10g) 100l RO viznel 2Gh-t es 1Kh-t emel (mi 50 liter ROba egy kanallal teszunk az eredmeny 4 Gh/2Kh-s csereviz 6.8-7es PHval).
 
Ha az akvariumban belovod a pht, kh emelessel, a kh nem fog csokkenni. Stabil marad. A ph-t mar csak a co2 ingathatja valamennyire. Garnela nelkuli akvariumba gh port adagolni teljesen felesleges, mert se noveny, se hal, nem tart ra igenyt. A cserevizet kell fel kh porozni, mert akkora mennyisegnel egyszerubb az adagot megszokni, igy kesobb nem kell meregetni. Egy ido utan mar nem marad lent a ph igy a kh porozas is kopik. De ha nincs specko igenyes garnela meg az alacsony ph se baj, nekem a nagyban pl ejjelre megy fel 6,5-re. Napkozben, estig siman 4,8-es 5,5 szokotlenni. Tds 20-22.
 
Gh+ visszasozasra valo, jo ha van, ha garnelakat tartasz. Tds merovel 130-ra visszasozni. Ha nem garnizol felejtsd el, mert ertelme nincs. Ha a kh-t emeled, akkor azzal egyutt a ph-d is emelkedni fog. Tehat ha ph-t szeretnel emelni, akkor olyan anyagra van szukseged, amivel a kh-t emeled. Nem kell ehhez kh-t merned csak ph-t. Pm-be dobj egy cimet, es kuldok neked ilyen port, ami eleg lesz egy 10 evre. Pici haloba beleteszed es a kifolyo elott razogatod a vizbe. A bejovo viz keveri es beoldja. Teas kanalanken merj ph-t. Kb 30 percenkent. Ha megvan a szinted, az meg is marad a vizcsereig. Utana mar csak a cserevizet porozod a megfelelo ph-ra. Ennyi. Ha lassacskan stabilizalodik, akkor elhagyhatod.
Köszönöm a felvilágositást
Végig olvasgattam egy pár topikot és valószinüleg tudom hogy hol rontottam el,a seachem equilibrium ugy irta hogy 80l vizhez kell 16g por az egy egység ght emel tehát nekem 36 literre kell durván 7 g körül na én annak még a negyedét se attam mert 130 tds re beállitottam ha az előirt adagot adtam volna ki tudja mennyi lenne a tds.
Köszönöm mégegyszer élni fogok a lehetőséggel
 
Ma befejeződött az 5 napos BO kúra,kisebb nagyobb sikerrel nem tünt el az összes fonal alga maradt egy kevés.
Megvolt az 50% vízcsere,a szűrőt is kitakaritottam remélem mostmár jó lesz minden☺
Vizcsere után mért értékek ph 6-6.5 ,gh 5,kh 0
 
Már kezdem kapisgálni hogy mi lehetett a gond az akváriummal
Az inditásnál 2Kh mértem 6.5ph val akkor még volt pufferelése,utána nem is mértem se kht se ght(visszagondolva hiba volt de tanultam belőle) ugyan ugy csináltam mindent a heti vizcseréknél gondoltam igy nem lesz gond,de valahogy a kh 0 ra esett és nem volt meg a megfelelő puffer és a ph nagyon elmászott ez okozhatta a problémákat elsavasodott a viz aminek a bacik se örültek,volt co2 állitgatás is mivel hogy difivel kezdtem amit utána lecseréltem inline diffuzora biztos az is beleszolt a dolgokba☺
Most ugyan ugy 6.5 a ph remélem már nem lesz nagy ingadozás következő vizcseréig folyamatosan fogom mérni remélem már nem fog elmászni
 
A BO kúra ugy látszik nem igazán használt,nem hogy kevesebb naprol napra egyre több a fonal alga van
nem tudom mit csinálhatnék
Egyvalami legalább jó,a ph 6.5 lámpa lekapcsolás előtt,reggel 7ph
4 napja mérem reggel este és mindig ugyan az az eredmény
 
Milyen vizparametereket tudsz merni a ph-n es tds-en kivul? Nitrat esetleg? CO2 jol van beallitva? Vilagitas mennyi ideig megy es milyen erosseggel? A Green Aqua Micro Macro 2-2 ml is kicsit soknak tunik, kiprobalhatnad hogy csokkented 1-1 ml-re mondjuk egy hetig es figyelni hogy reagalnak a novenyek, aztan fokozatosan emelheted ha jonak tunik. Akva es noveny mennyiseg/tipus fuggo is, hogy mennyit kell belerakni (viszonyitaskepp nekunk 150 literesbe megy 6-5 ml/nap). Indito bacikat is nyomhatnal a szurobe, irtad ugyan hogy regota mukodo szurot hasznalsz, de raktal bele sok uj biologiai kozeget is, raadasul most takaritottad is es ha tenyleg 4 koruli PH-d volt, akkor a savas kozeg is kinyirta az eddigi bacik nagy reszet.
 
Milyen vizparametereket tudsz merni a ph-n es tds-en kivul? Nitrat esetleg? CO2 jol van beallitva? Vilagitas mennyi ideig megy es milyen erosseggel? A Green Aqua Micro Macro 2-2 ml is kicsit soknak tunik, kiprobalhatnad hogy csokkented 1-1 ml-re mondjuk egy hetig es figyelni hogy reagalnak a novenyek, aztan fokozatosan emelheted ha jonak tunik. Akva es noveny mennyiseg/tipus fuggo is, hogy mennyit kell belerakni (viszonyitaskepp nekunk 150 literesbe megy 6-5 ml/nap). Indito bacikat is nyomhatnal a szurobe, irtad ugyan hogy regota mukodo szurot hasznalsz, de raktal bele sok uj biologiai kozeget is, raadasul most takaritottad is es ha tenyleg 4 koruli PH-d volt, akkor a savas kozeg is kinyirta az eddigi bacik nagy reszet.
Nitrátot nem tudok mérni de már tervbe van hogy veszek,a co2 szerintem jo mert lime zöld a dc már a lámpa felkapcsolásakor,reggel is egy kicsit sötétebb zöld,a bo kúra után most napi 5 órát megy a világitás amugy meg 6 órát világit de már visszább vettem egy fokozatot
A mic-mac az elejétöl ennyit adagolok de kipróbálom a napi 1-1 ml,a szombati vizcsere óta minden nap adagolok bacit(seachem stability)szombaton 5 ml a többi napon pedig napi2.5 ml
 
Nitrátot nem tudok mérni de már tervbe van hogy veszek,a co2 szerintem jo mert lime zöld a dc már a lámpa felkapcsolásakor,reggel is egy kicsit sötétebb zöld,a bo kúra után most napi 5 órát megy a világitás amugy meg 6 órát világit de már visszább vettem egy fokozatot
A mic-mac az elejétöl ennyit adagolok de kipróbálom a napi 1-1 ml,a szombati vizcsere óta minden nap adagolok bacit(seachem stability)szombaton 5 ml a többi napon pedig napi2.5 ml
Szia!
Szerintem a nem egyenletes co2 beoldástól algásodik az akvárium, nem olvastam vissza, ne haragudj, de szerintem meg kéne próbálnod egy kicsit visszamenni low techbe ameddig elmúlik az algád. Meg kéne nézned mi történik ha visszább veszel a fényből és a co2 elhagyod. Ha megmarad az alga akkor szerintem az áramlás nem megfelelő, viszont ha visszaszorul akkor a co2 beoldáson kell javítani és csak utána ráküldeni!
 
Szia!
Szerintem a nem egyenletes co2 beoldástól algásodik az akvárium, nem olvastam vissza, ne haragudj, de szerintem meg kéne próbálnod egy kicsit visszamenni low techbe ameddig elmúlik az algád. Meg kéne nézned mi történik ha visszább veszel a fényből és a co2 elhagyod. Ha megmarad az alga akkor szerintem az áramlás nem megfelelő, viszont ha visszaszorul akkor a co2 beoldáson kell javítani és csak utána ráküldeni!
A co2 most inline difivel megy igy szerintem a beoldás jó az áramlással se hiszem hogy gond lenne mert az elejétöl kezdve GA üveg lilyt használok ☺ és eddig csak a kezdetnél volt algám ami utána el is tünt
 
Utoljára módosított:
CO2-t én nem hagynám el.
Tápból visszacsippentenék, és a világítási időből is.
Most fogom kipróbálni hogy vissza veszek a tápbol napi 1-1 ml-re,a világitást már visszább vettem 1 órával mert most volt BO kúra 5 napos és 5 órát világitok 6 helyett meg egy fokozatot az erősségböl kb 80% megy
 
Back
Oldal tetejére