• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech ezsolt80 mindenféléje

Egyik hétköznap este asszem csüt-ön felkötözgettem az új növénykéimet.
Aki nem tudja én nem ragasztok, még ha kis növényekről is van szó ;)
Aki még nem rendelt külföldről ilyen spéci mohákat, most megnézheti az adagokat (bár ezek külön le lettek dumálva hogy nagy adagok legyenek...)
Butterfly moss:
View attachment 64355
Fissidens micro:
View attachment 64356
Fissidens mini taiwan:
View attachment 64357
fissidens splachnobryoides
View attachment 64358
Fis. Adianthoides
View attachment 64359
Crepidomanes Grape leaf:
View attachment 64360
Kaptam ajándékba valami buce-t de név nem volt hozzá. Viszont elég rendes adagot küldtek:
View attachment 64361
@Szmóki barátomnál is jártam, akitől nem lehet üres kézzel eljönni (ezúton is köszönöm neki az ajándékokat).
Crepidomanes Vietnam:
View attachment 64362
Grape leaf II: igen jól látjátok a fa fél oldalát az borítja be :)
View attachment 64363
Szep adagok. Ha ezek zacskozott fajdalmak lennenek, eszre sem venned. Mondjuk igy se nagyon.
 
Egyik hétköznap este asszem csüt-ön felkötözgettem az új növénykéimet.
Aki nem tudja én nem ragasztok, még ha kis növényekről is van szó ;)
Aki még nem rendelt külföldről ilyen spéci mohákat, most megnézheti az adagokat (bár ezek külön le lettek dumálva hogy nagy adagok legyenek...)
Butterfly moss:
View attachment 64355
Fissidens micro:
View attachment 64356
Fissidens mini taiwan:
View attachment 64357
fissidens splachnobryoides
View attachment 64358
Fis. Adianthoides
View attachment 64359
Crepidomanes Grape leaf:
View attachment 64360
Kaptam ajándékba valami buce-t de név nem volt hozzá. Viszont elég rendes adagot küldtek:
View attachment 64361
@Szmóki barátomnál is jártam, akitől nem lehet üres kézzel eljönni (ezúton is köszönöm neki az ajándékokat).
Crepidomanes Vietnam:
View attachment 64362
Grape leaf II: igen jól látjátok a fa fél oldalát az borítja be :)
View attachment 64363
A minimum az lenne egy ilyen volumenű rendelésnél, hogy grátisz küldjenek hozzá egy mikroszkópot is. Legalább látná a delikvens, hogy mit rendelt. :dummy1:
Egyébként az egyik zacskóra rá is van írva, hogy "micro". :confused:
 
Van egy 30-asom, igaz, nem opti, de szívesen Neked adom, Csilla.
Csak ki kell puceválnod, és máris bevethető
Köszönöm, de már nincs több helyünk, @Szellának is könyörgök, hogy ne hozzá még vissza a 20-as kockát.
Ráadásul, ahogy nézem Zsolti posztolt növénymennyiségeit, sosem fogok annyit keresni, amivel egy 30- as kockát pl. ezekkel betelepíthetnék!:ROFLMAO:
 
Köszönöm, de már nincs több helyünk, @Szellának is könyörgök, hogy ne hozzá még vissza a 20-as kockát.
Ráadásul, ahogy nézem Zsolti posztolt növénymennyiségeit, sosem fogok annyit keresni, amivel egy 30- as kockát pl. ezekkel betelepíthetnék!:ROFLMAO:
"A türelem, mohát terem."
 
Ma kiürítettem az erkélyen lévő dézsát... felelőtlenségemnek hála a guppik mind beadták a felmondásukat a hidegben.
Reggel 9-10fok volt a víz, úgyhogy mire kiszedtem a néhány növényt belőle lefagyott a kezem. A meglepetés hogy négy bödöncsigából hármat megtaláltam. Szerintem majd nyalogatják bent az akváriumokat amíg van kedvük. Ezen kívül meglepő módon egy tavasszal örökbe fogadott fátyolos úszójú leopárddánió még úszkált a jégtáblák között. Neki kéne helyet találnom, jelenleg a 40×30as akváriumba tettem de elég szűkös neki. Viszont mivel ennyire ragaszkodik az élethez nem végzek vele. Bárki aki szerető gazdája tudna lenni jelentkezzen ;)
Ezen kívül kb 20 kék garnéla is kikerült a dézsából (nem a legerősebb állomány, egy-két carbon blue rili szerű is van közte) de 3-4 petés van közöttük. Most ők is bent úszkálnak, majd kiderül kihez kerülnek. Ha nem kéri akinek ajánlottam még felkerülhet eladó topicba, képekkel.

Délután a babaulti és elegáns törpefogaspontyocskás akvárium nagytakarítása kezdődött.
Mivel az egész berendezés egy mozdulattal kiemelhető, azzal nincs gondom:
P1450287.jpg
P1450288.jpg
Az aljzat porszívózása viszont kihívás a fél éves mocsokkal és a sok minihallal és még több garnival:
P1450294.jpg
És ilyenkor szoktam megejteni a kevésbé erős csíkosak szelektálását is:
P1450317.jpg
(mint ő ott a jobb szélen... bár ha ilyeneket kaptam volna anno ausztriában nagyon boldog lettem volna).
aki az üvegpipa ellen van, az egyszer jöhet hálóval bemutatni hogy tud ilyen fürge garnikat tömegből leválogatni :ROFLMAO:
Nekem még mindig ő a legjobb barátom:
P1450315.jpg
 
aki az üvegpipa ellen van, az egyszer jöhet hálóval bemutatni hogy tud ilyen fürge garnikat tömegből leválogatni :ROFLMAO:
Nekem még mindi
Nekem nem lenne türelmem egyből a vízből vadászgatni. Fehér tálba kifogom az összeset hálóval, és onnan kis műanyag kanállal leszelektálom. Amint ráállt a szemem, már hamar megy.
Azért szeretem, mert a kiszedetteket és a megmaradókat is látom együtt (egymás mellett), ott az összehasonlítási alap.
 
Nekem nem lenne türelmem egyből a vízből vadászgatni. Fehér tálba kifogom az összeset hálóval, és onnan kis műanyag kanállal leszelektálom. Amint ráállt a szemem, már hamar megy.
Azért szeretem, mert a kiszedetteket és a megmaradókat is látom együtt (egymás mellett), ott az összehasonlítási alap.
itt is látod egymás mellett őket :)
felülről nem biztos hogy jó ezeket szelektálni, mert az oldalán csíkos, a nőstények háta telített színű ;)
De ki mit szokott meg.
Így most 20-25öt kellett csak kiszedni a maradék sok meg kevésbé stresszelődött. Az üvegpipába ráadásul nem akad be semmilyük. És még az 1-2mm-es egyedek is simán kiemelhetők. Még ha hálóba benne is marad mire kiimádkozod belőle. Itt meg csak kiborítom vízzel együtt. De sok embert ismerek aki nagyon nem bírja ezt a kiemelő pipát. Nekem nagyon bevált az évek során. Még halakat is ezzel szedem ki :)
 
A kiemelő pipa remek dolog :love:
Én is azt használom mióta láttam egy hirdetésben... Persze az enyém hóm méd :ROFLMAO:
Tabis doboz meg a szárítóról disszidált pálca szerelemgyereke ;)
View attachment 64554
ez inkább nemi erőszak mint szerelem ;)
Nem rossz, de szerintem valami átlátszó doboz lenne az ideális. Persze kiemelni így is okés, de az átlátszóban lehet szemrevételezni mit sikerült kiemelned. Meg kevésbé stresszeli a dögöket, ha átlátszóval hajkurászod őket.
 
Back
Oldal tetejére