• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Euphoria

Rég jelentkeztem, nem sok idöm volt mostanában naplót vezetni, de a a wabival minden a legnagyobb rendben :)

Az utolsó helyzetjelentés óta nagyon sokat fejlődött a tál, és kicsit át is rendeztem mert nem tetszett a hátsó rész. Úgy döntöttem, túl sok volt ide a Limnophila Aromatica, ezért magas stem-nek csak az Araguia-t hagytam meg. A hiányzó helyet Myryophyllum-al sűrittettem. A Ludwiga sp. hol nagyon szép, hol pedig egyik napról a másikra elfonnyad. :/ nem tudom mi lehet az oka, ellenben az Araguia szépen hozza a lila virágokat :) Már a sokadik nyílt ki, de sajnos 1-2 nap alatt el is virágzik és ledobja őket.
A másik jó hír amire már nagyon vártam, hogy a Ammania Bonsai is elkezdte hozni a virágjait. Még nagyon aprók, de már látni hogy szép virágzás lesz belőle :)

Ha az összképet nézzük elég koncepciótlan a tál, igazából ez a legelső Wabim (de nem az utolsó :) ) rengeteget tanulok belőle. Mikor neki vágtam, azt hittem ez pofon egyszerű lesz. Növényeket kiválasztom beültetem a fejemben elképzeltek szerint aztán kész is. Hát ennél azért többre van szükség, hogy szép koncepciót varázsoljunk. :D Az átszoktatás és wabi indítás-tartás nem jelentett gondot, többnyire probléma mentesen ment az átszoktatás, leszámítva azt hogy a HC-nak csak a negyede élte túl :/ (sokkal nagyobb területet szántam neki az előtérbe)
De nincs gond, így is elégedett vagyok az eredménnyel, a következő tálamnál pedig már több tapasztalattal indulhatok. :)

És akkor néhány kép a jelenlegi állaporól:

IMG_2191.jpg


IMG_2194.jpg


IMG_2195.jpg


IMG_2198.jpg


IMG_2199.jpg
 
Semmi okod a panaszra, mert nagyon szép ez a tál(y)
Az egyetlen gond a fényképek fehéregyensúlyával van, de mondjuk én már láttam mindegyik növényt élőben, így el tudom képzelni hogyan is néz ki valójában.
Abszolút ott van az élmezőnyben.
 
Semmi okod a panaszra, mert nagyon szép ez a tál(y)
Az egyetlen gond a fényképek fehéregyensúlyával van, de mondjuk én már láttam mindegyik növényt élőben, így el tudom képzelni hogyan is néz ki valójában.
Abszolút ott van az élmezőnyben.

Köszönöm a pozitív visszajelzést! :) Hát igen a tál leggyengébb pontja a fénykép :D A gépemmel nem is próbálkozok mert használhatatlan képeket csinál, ezeket mind iPhone-al lőttem és kicsit átmentem a képeken Lightroomal. Lehet többet is ki lehetne hozni a képekből, de most gyorsan dobtam össze őket. Legközelebb már fehér háttérrel fotózom be és beállítom a fehéregyensúlyt is. :)
 
Köszönöm a pozitív visszajelzést! :) Hát igen a tál leggyengébb pontja a fénykép :D A gépemmel nem is próbálkozok mert használhatatlan képeket csinál, ezeket mind iPhone-al lőttem és kicsit átmentem a képeken Lightroomal. Lehet többet is ki lehetne hozni a képekből, de most gyorsan dobtam össze őket. Legközelebb már fehér háttérrel fotózom be és beállítom a fehéregyensúlyt is. :)
Nagyon szép lett. Jók a fotók is.Le is mentettem engedélyeddel :)
Várom majd a fehér hátterű képeket is.
Gratttttttt.......
 
Sokat tanultam ebből a tálból, ami alapján sok mindent másképp fogok csinálni a következő setupnál. Úgy hogy ezzel el is árultam, hogy tervbe van a következő projekt. :) Csak idő kérdése mikor tudok foglalkozni vele, viszont ezt a naplót ezzekkel a sorokkal le is zárnám. Folyt köv. egy új naplóban.
Köszönöm annak aki figyelemmel kísérte a tálat! :)
 
Gratu a helyezéshez!Nálam és a páromnál is te voltál a befutó!Nagyon elegáns ez,a kompozíció méreteihez képest lapos tál!

Köszönöm, hogy így gondoljátok! :) pontozás alapján 1-2 ponttal csúsztam csak le, de a következő tálamra több időt fogok szánni a tervezésnél és az alakítgatásnál. Ez amolyan kezdő első próbálkozás volt és ahhoz képest nagyon örülök a helyezéshez. :)
 
Ha használtad volna rendszeresen az ollót, akkor ez garantált 1. helyezés lett volna.
Így is jár a hatalmas gratuláció(y):):happy:

Köszi eMZé! Megtisztelő a gratuláció Tőled! :) hát igen, tény hogy olyan nagyon sokat nem nyírtam a tálat, csak hagytam fejlődni és néztem melyik növény merre nő.
Szerinted hogy érdemes megnyírni, csak vágjam vissza az összes növényt és jönnek az új hajtások?
 
Nézd meg Schruz mester tálait. Ő rendszeresen nyírta a növényeket és nem lett tőle bajuk.
Bárhol elvághatod nyugodtan, de azért persze ne 1 centis csutka legyen, mert az nagyon nehezen regenerálódik vagy elhal, mert nem kap fényt más növény miatt, ami magasabb nála. A levágott nyesedékkel lehet sűríteni a tálat, ha kell. Ha nem, akkor dobd be az eladó topicba.
 
Hát gratulálok! Nagyon szép lett! Még így metszések nélkül is nagyon mutatós. Majd legközelebb metszed és akkor meg lesz a kiemelkedő siker! (y)
 
pontozás alapján 1-2 ponttal csúsztam csak le
Tényleg nagyon kevés az az 1-2 pont, magam sem értem... Figyelemmel kisértem a wabi táladat a kezdetektől, lámpástól, sátorostól, a növénynevelgetésel együtt. Sokat tanultam belőle, és igyekeztem átvenni a tapasztalataidat. Nekem is nagyon tetszik a wabi tálad, nagyon sokra értékelem.;) Remélem jövőre ismét mindketten, sokkal több tapasztalattal, tudatossággal ott leszünk a versenyen. Én neked szurkolok, és várom a következő táladat. :pompous:
 
Tényleg nagyon kevés az az 1-2 pont, magam sem értem... Figyelemmel kisértem a wabi táladat a kezdetektől, lámpástól, sátorostól, a növénynevelgetésel együtt. Sokat tanultam belőle, és igyekeztem átvenni a tapasztalataidat. Nekem is nagyon tetszik a wabi tálad, nagyon sokra értékelem.;) Remélem jövőre ismét mindketten, sokkal több tapasztalattal, tudatossággal ott leszünk a versenyen. Én neked szurkolok, és várom a következő táladat. :pompous:

Köszönöm ez kedves tőled! :) örülök hogy tudtál tanulni ebből a naplóból, megmondom öszintén én mindent próbáltam úgy csinálni ahogy schruz mester. Szinte minden tudás anyagát elolvastam és így szerencsére semmi váratlan nem ért a tál nevelés alatt.

Rajta vagyok a következő projekten de még várat magára. Január közére tervezem a startot.
 
Nézd meg Schruz mester tálait. Ő rendszeresen nyírta a növényeket és nem lett tőle bajuk.
Bárhol elvághatod nyugodtan, de azért persze ne 1 centis csutka legyen, mert az nagyon nehezen regenerálódik vagy elhal, mert nem kap fényt más növény miatt, ami magasabb nála. A levágott nyesedékkel lehet sűríteni a tálat, ha kell. Ha nem, akkor dobd be az eladó topicba.

Okés a következő tálamat töbször fogom nyírni. Egyébként hátul volt egy-két tő aromatica ami nem illett oda de nem húztam ki gyökerestül mert minden jött volna vele, ezért csak levágtam csutkára. Hihetetlen de életben maradt és mostanra már 5 cm magasra újra nőtt és teljesen egészséges.
Ebből azt szűrtem le, hogy ha egy növénynek elég erős a gyökérzete és rendszeresen öntözzük a talajt akkor simán újra nő a legdrasztikusabb vágás után is. :) persze ahogy te is írtad a fényre szüksége van.
 
Egy kis tapasztalat a lámpámról:

Nagyon jól működik, és a növények is jól érzik magukat alatta, viszont látszik rajtuk hogy nem a legerősebb fényt kapták, ugyanis kicsit húsosabbak nagyobbak a levelek. Schruz is írta korábban hogy minél erősebb a fény annál kisebb és tömörebbek lesznek a hajtások ami egy wabi kusánál sokkal szebb látványt eredményez.

Elgondolkoztam azon hogy kicsit updatetelem majd a lámpámat, hogy még erősebb legyen a világítás.
 
Back
Oldal tetejére