• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Mordor

Na jól van már... Minden paraméter változatlan, és megint megjelent ez a hártya a víz tetején. Egy dolog változott: bekerült egy halom buce az akváriumba, olyan 10-15 tő. Buce van a másikban is... Ez eddig egy különbség volt a két medence között. Létezik, hogy ez az egy növényfaj bocsájt ki valamit, a többi meg nem? Már majdnem elfogadtam, hogy a nagy akvárium tetején azért is van ez a fránya cucc, mert a feleségem és a nevelt lányom mellette szokta magát befújni reggelente. De ezek szerint, nem attól van.
És nem, nem veszek skimmert, amíg rá nem jövök, mi csinálja ezt.... Mert ha 10 hónapon keresztül szinte egyáltalán nincs, aztán hirtelen van, az azt jelenti, hogy ezt igenis meg lehet úszni. Persze, ha a bucék csinálják, akkor nyilván nincs más megoldás, hiszen mem fogom őket kitenni...
Szerintem az is közrejátszhat, hogy egységnyi (akványi) vízmennyiségbe több lett a növénymassza + amit @Luigi13 is írt, hogy a növények bestresszeltek a költözéstől.
Természetes folyamatnak látom, és nem hinném, hogy idővel az új bucék és az akva vize ne barátkoznának össze. :)
 
Na jól van már... Minden paraméter változatlan, és megint megjelent ez a hártya a víz tetején. Egy dolog változott: bekerült egy halom buce az akváriumba, olyan 10-15 tő. Buce van a másikban is... Ez eddig egy különbség volt a két medence között. Létezik, hogy ez az egy növényfaj bocsájt ki valamit, a többi meg nem? Már majdnem elfogadtam, hogy a nagy akvárium tetején azért is van ez a fránya cucc, mert a feleségem és a nevelt lányom mellette szokta magát befújni reggelente. De ezek szerint, nem attól van.
És nem, nem veszek skimmert, amíg rá nem jövök, mi csinálja ezt.... Mert ha 10 hónapon keresztül szinte egyáltalán nincs, aztán hirtelen van, az azt jelenti, hogy ezt igenis meg lehet úszni. Persze, ha a bucék csinálják, akkor nyilván nincs más megoldás, hiszen mem fogom őket kitenni...
Egyre több garnélát látván, egyre többet etetsz száraz kajával. Ez is okoz hártyát!
 
Itt a hétvége, itt a puceva ideje. Sokmindenre nem volt energiám, mert egész nap könyékig Szavóban irtottam a penészt a szekrények mögött a gyerekszobában.... A szomszéd házat átépítik, most télre gyakorlatilag ki van verve belőle minden nyílászzáró, és úgy van hagyva, hidegen, nyitottan. Nekünk meg van ott egy közös fal, ezt szívtuk meg... Ráadásul a kezem úgy magába szívta ezt a vacakot, hogy alig mertem a vízbe nyúlni utána, pedig sikáltam, körömkeféztem előtte ezerrel. Szerintem elég komoly dózist szipuztam ebből a sz@rból, keverve egy kis penész spórával. Csak győzzem immunrendszerrel.
Csodákat tehát nem tettem, leszívtam a fehér homokról a szmötyit, letöröltem az üvegeket, aztán víz, le, víz fel és kész. Lassan itt is vágás lesz. A temérdek RC gyönyörűen takarítja egyébként a lecarbozott leveleket.

akvarium_mordor.jpg
 
Utoljára módosított:
Elkészült a játszótér, mehetek lassan köveket gyújteni a partra :)
Alig várom, hogy elkezdhessek legózni, bár időm nem tudom, mikor lesz rá... Amit kitaláltam, az eléggé sziszifuszi meló lesz, sok ragasztással.

jatszoter.jpg

Elég tekintélyessé kezd válni az RC csapat. Nem egy körben fogom tudni majd kiszedni őket az átépítéskor, asszem....
 
Karácsony volt ma:
20191224_202754.jpg

De nem csak nekik... Mert nekem van a legimádnivalóbb feleségem, aki nemhogy a száját nem húzza a hobbimra, hanem egy ilyennel lep meg:

20191224_184025.jpg

Kezdhetek gondolkodni, hogy kik és mik lakjanak benne :)
Külön köszönöm a cinkos segítséget GA csapatnak - nem tudom, kik voltak szolgálatban aznap a boltban, és segitettek neki eltakarni a "bűnjeleket", hogy karácsonyig ne egy GA feliratos dobozt kelljen dugdosnia előlem...
Legyen nektek is ilyen boldog karácsonyotok, kellemes ünnepeket mindenkinek :)
 
Nagyon érett már a metszés, sajnos nincs before képem, pedig elég látványos volt a változás. És megvan életem első virágzó Bucéje (vagy Bucéja?). Tudom, nem feltétlen nagy kunszt, de nekem az első. Most segített a fiam is, ami külön öröm volt, mert korosztályának megfelelően szippantja befele az online tér, de a garnélák a kezénél fogva kirángatták (ld. a képen), és végignyomta velem az egészet :)

buce.jpg

Botikeze.jpg

mordor5.jpg
 
A Buce még mindig bimbós, kíváncsi vagyok, mikor nyílik ki. A másik akváriumhoz hasonlóan itt sem nagyon volt még semmi idén, minimális víz cserélődött, amikor innen szedtem vizt a kis kanyomba, de ideje volt picit mulmozni a homokot. Végül itt is feles vízcsere lett, plusz üvegpucolás. Vágni nem kellett semmit egyelőre. Pontosabban, lehetett még halogatni :D
A kísérleti parvula mini kiválóan érzi magát a fehér dekorhomokban, mindenféle tápgolyó nélkül. Érthetetlen. Aztán lehet, jövő héten meg elolvad... De egyelőre százszor jobb állapotban van, mint a kis kanyonos, növényes talajos, tápgolyós adag. Fene se érti ezt.

mordor6.jpg

Egyébként, amióta az alga probléma 90%-ban megoldódott, ez az akvárium "konzerválódott". Néha vágni kell, de ennyi. A fák ragasztása sajnos elengedett (mikor csináltam, még nem ismertem a filteres-vattás-pillanatragasztós módszert), így csak egymásra vannak hányva hátul, de akkora a dzsumbuj, hogy majdnem mindegy, hogy állnak. Tápozás nagyon visszafogottan megy 2-3 naponta, Carbo minden nap kerül bele.
Az állatvilág remekül van. Bár a fotózás idejére elbújtak kissé :)
 
Utoljára módosított:
Ma volt egy lájtos nyírás, és a beszívó ágat kipucoltam a csőgörénnyel. Nagyon koszos volt. Olyan flow lett, hogy az esőztető kispriccelt az akváriumból, azóta is nem győzöm a polcra tenni az itatóspapírokat.
Arra jutottam az abszolút kísérletképpen bedöfködött parvulákat látva, hogy a kezelhetetlen fehér dekorhomokot gyeppel fogom eltüntetni. Úgy nőnek, mintha nem lowtechben lennének. A másik akváriumból szinte kipusztultak, ahová eredetileg szántam őket...

20200125_200714(0).jpg

A képen látszik is, miért akarom magam mögött tudni ezt a homokot... Egy órája pucoltam ki, de már most csupa szutyok.
 
Tele vagyok kis garnélával. Most így hirtelen 15 friss újoncot tudtam megszámolni a fehér homokon, és ki tudja, mennyi van a sisnyásban... Petés nőstényekben sincs hiány.
Durva, hogy azért ennyi garnéla milyen rendben tud tartani egy akváriumot. Gyakorlatilag az algák 90%-át leették, amit lecarboztam, de szerintem amit nem, azt is :D
Néha kapnak halkaját, a betta booster a kedvencük. Lehet, gyorsabban nőnének, ha gyakrabban kapnának célzottan valami garbéla eleséget, de nem érzem, hogy éheznének, akkor nem lenne enyni ifjonc, gondolom.
Az otok jól vannak, de gyakorlatilag csak ilyen halkajás alkalmakkor látom őket együtt.
Ellenben valami apró lények mászkálnak itt-ott. Nem vészes mennyiség, de észrevehető, ha figyeli az ember. Egész picik, lefotózni nem is igazán lehet őket. Kagylósrákra tippelek, de elképzelésem sincs, honnan jelentek meg pont most, mert semmi új nem került be a medencébe...
 
Vízcsere, mulm szívás a homokról (remélem, bébi garnéla nem ment a levesbe, nagyon figyeltem, de annyira nagyon aprók...), cső és szúrő pucolás, garnéla ments volt a program. Ez az üveg beszívó sokkal jobb, mint a korábbi, csak kb 10 barlangász garnélát kellett visszatessékelni a medencébe.
Még nem tisztult le teljesen, de eléggé rendben van az akvárium. Alga szinte nulla, csak a felszínhez közeli ágakon és növényeken jelenik meg néha. A rotalák úgy nőnek, mint ha húznák őket, pedig tápot mostanság csak kb háromnaponta kapnak, ilyenkor 1,5 ml micro és macro megy bele. Nem nőnek lassabban, mint amikor minden nap ennyit toltam bele. Carbo továbba is napi 2,5 ml, általában célzottan, ha problémás ágat vagy levelet látok.
Parvula mini továbbra is tobzódik, úgyhogy a fehér homokot azzal fogom eltüntetni, csak egy kis tisztást hagyok :)
Ja, és valahol jobb oldalon van benne egy oxydator mini is, de réges rég kifogyott, csak lusta vagyok kibányászni.
mordor7.jpg
 
Hát itt már megint vágni kellett a Rotalát... És az "ültessünk fehér homokba Parvulát" projekt új szintre lépett. Meglátjuk, mi lesz. A képen látható a régi és az új is. Nem látom, hogy olyan nagyon szenvedne a régi, csak picit természetesebben néz ki. Majd a többi is gondolom ilyen lesz.
Kíváncsi leszek :)

20200210_205541.jpg

20200210_205939.jpg
 
Pillanatképek, mert ma igazából csak a hártyát papíroztam le a tetejéről. Etetés (sima haleledel, imádják ezt is, és a betta bostert is. Gondoltam, jót tesz a színüknek, és különben is, dobtam volna ki?). Kivételesen látszik mind a három oto is :)
20200216_200934.jpg

Kb ennyi algaproblémám van, amit itt a képen lehet látni, plusz a kő, de azt lesikálom picit legközelebb:

20200216_200620.jpg

A parvula él és virul a homokban :D
 
Nagyon érdekes.... Minimális tápot betoltam az elmúlt napokban. Mondjuk heti két alkalommal annyit, amenyit régen majdnem naponta. És megjelent egy kis ecset a kövön középen.
Durva, hogy mennyire pengeélen táncol ez az akvárium. Lehet, annyit kell tennem vele, hogy nem tápozom :)
Még azt szeretném kipróbálni, ha megint matatok benne, hogy a homokba egy helyre betolok egy tápkapszulát. Kíváncsi vagyok, mutat-e bármiféle változást a parvula. Most azt látom, hogy amik régebben vannak benne, azok picit mintha "fáradnának". Nem vészes, és messze nem olyan, mint a másik akváriumban, ahol a java kirohadt, de észrevehető.

20200301_193656.jpg

Szerk: a képen elrejtettünk egy halom bébit is, ahogy nézem :D
 
Utoljára módosított:
Akinél folyamatosan ilyen sok kicsi garnéla van, az hogy oldja meg a mulmozást? Tiszta stressz basszus, olyan kicsik, nem látom, hogy leszívódnak-e. Oké, hogy az RC az nem a legértékesebb garnéla, de én sajnálok akár egyet is feláldozni. És mindig ott kavarnak a fehér homokon. Így is találtam egy halottat, azért is cseréltem gyorsan. Bár, szerintem csak beleúszhatott az ecsetre küldött carbo felhőbe, mert fiatal jószág volt, és mások nem hullottak el.
 
Akinél folyamatosan ilyen sok kicsi garnéla van, az hogy oldja meg a mulmozást? Tiszta stressz basszus, olyan kicsik, nem látom, hogy leszívódnak-e. Oké, hogy az RC az nem a legértékesebb garnéla, de én sajnálok akár egyet is feláldozni. És mindig ott kavarnak a fehér homokon. Így is találtam egy halottat, azért is cseréltem gyorsan. Bár, szerintem csak beleúszhatott az ecsetre küldött carbo felhőbe, mert fiatal jószág volt, és mások nem hullottak el.
Artémia osztályozót bevethetsz a célra.
Nem szoktam vacakolni. A leszivornyázott vizet hagyom a vödörben állni - kb. 1 órát, azalatt a szutyok leülepszik, és csak a garnélák mocorognak -, majd üvegpipával kicsaklizom a garnikat.
 
Back
Oldal tetejére