• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

asebestyen said:
.... Áhhhh. Még 1 rövid gondolat: mondjon valaki 1 olyan dolgot a világon, ahol valaki magas tudás (elméleti és gyakorlati) nélkül, univerzális eszközökkel kiemelkedő teljesítményre volt képes...
Amikor a prérifarkas kilőtte magát a csúzliból. :lol:
billboards17.jpg

Lehet mi is sokan így vagyunk a módszerekkel, így az EL módszerrel is. Úgy tekintünk rá mint a prérifarkas a csúzlira.
 
Sziasztok!
Már többször átolvastam ezt a topicot,de nem vagyok benne biztos,hogy jól tápozok.
Aki mérete:
Hossz: 89cm
Mélység: 50cm
Magasság: 42cm
Heti 3x cserélek 50%-ot /még az elején vagyok/
Green Aqua Macro 27ml
Green Aqua Micro 27 ml
Easy Carbo 5ml
Co2 éjjel-nappal megy full gázon/egyelőre házi,mert az AM 1000 még nem jött meg :( /
Halak,garnélák nincsenek.Mint írtam az elején vagyok még.
Várom az észrevételeket.
 
Szia,

a kalkulátor alalpján szerintem jól tápozol. (az ajánlott EI szintek közelében vagy, még úgy is hogy a csapból ioncserélt víz folyik).

Nyilván ha visszaállsz heti 1 cserére, akkor a dózisokat is vissza kell venned.

Easy Carbo-t nem néztem, csak micro-t, macro-t.

Üdv.

gelo said:
Sziasztok!
Már többször átolvastam ezt a topicot,de nem vagyok benne biztos,hogy jól tápozok.
Aki mérete:
Hossz: 89cm
Mélység: 50cm
Magasság: 42cm
Heti 3x cserélek 50%-ot /még az elején vagyok/
Green Aqua Macro 27ml
Green Aqua Micro 27 ml
Easy Carbo 5ml
Co2 éjjel-nappal megy full gázon/egyelőre házi,mert az AM 1000 még nem jött meg :( /
Halak,garnélák nincsenek.Mint írtam az elején vagyok még.
Várom az észrevételeket.
 
Sziasztok!
Vízcsere után rögtön vissza tápozzak?
Akkor is ha ez most történik,és majd reggel megint,vagy elég lesz csak reggel a táp?
 
Nem tudom én jól csinálom-e. De én a vízcsere napján már nem is tápozok. Általában ez hétvégi nap, és mondjuk délután vagy kora este lecserélem a vizet. Utána én vissza is szoktam tápozni. Majd másnap szokásos reggeli időpontban ismét tápozok. És így tovább egész héten. ;)
 
Én hasonlóan csinálom,csak én a vízcsere napján is tápozok,másnap reggel pedig duplán tápozok.Ezt itt valaki mondta,hogy a vízcsere napján(ha délelőtt cserél),vagy a következő nap duplán tápoz.Ez kb.két hete csinálom így.A vízcsere nálam is általában késő délután van.
A másik dolog,hogy nincs csere palackom,sajnos ez van.Ha cserére viszem,az egy nap kihagyás,ha hétvége(és mééér ne pont hétvégén),akkor több.Ilyenkor van,hogy ezeken a napokon nem nyomok tápot.Ha újra indul a co2,akkor az nap kezdem az adagolást.Én sem vagyok benne biztos,hogy jó így.(igaz, az aki állapota és az algák kellene,hogy megmondják.)
 
400l low-tech

Hali!

Még igen kezdő vagyok, ezért lenne pár kérdésem. Egy 400 literes afrikai sügeres akváriumban szeretném egy picit a növényeimet "tunningolni" (egyenlőre csak ott). Ugye a sügerek miatt a co2 kizárva, a nitrát és a foszfát tápozása is felesleges. Az akvárium paraméterei: 400l bruttó, TetraTec ex1200 és Atman Cf-1200 oldja meg a szűrést, a növények:

Anubias affzeli 1 / db
Anubias nana 3 / db
Cryptocoryne cilliata 2 / db
Microsorium pteroptus 2 / db
Valisneria gigantea 3 / db
Echinodorus cordifolius 2 / db

a világítás 2x36w.

A tápozással kapcsolatban lennének a kérdéseim. A Green Aqua Micro táp egyértelmü hogy kell, de milyen mennyiségben?

Kálium is kell makro tápanyagként, ha magam keverem ki, mennyit kell adagoljak, ill. hogy keverem ki?

Gondoltam a Happy Carbo-ra is, co2 helyett. Mennyire változtatja meg a vízparamétereket? Ebben is található algaölő, mint az Easy Carbo-ban? Milyen mennyiségben kell adagoljam? Érdemes-e egyáltalán használnom?

Köszi

Zerta
 
Re: 400l low-tech

Zerta said:
Hali!

Még igen kezdő vagyok, ezért lenne pár kérdésem. Egy 400 literes afrikai sügeres akváriumban szeretném egy picit a növényeimet "tunningolni" (egyenlőre csak ott). Ugye a sügerek miatt a co2 kizárva, a nitrát és a foszfát tápozása is felesleges. Az akvárium paraméterei: 400l bruttó, TetraTec ex1200 és Atman Cf-1200 oldja meg a szűrést, a növények:

Anubias affzeli 1 / db
Anubias nana 3 / db
Cryptocoryne cilliata 2 / db
Microsorium pteroptus 2 / db
Valisneria gigantea 3 / db
Echinodorus cordifolius 2 / db

a világítás 2x36w.

A tápozással kapcsolatban lennének a kérdéseim. A Green Aqua Micro táp egyértelmü hogy kell, de milyen mennyiségben?

Kálium is kell makro tápanyagként, ha magam keverem ki, mennyit kell adagoljak, ill. hogy keverem ki?

Gondoltam a Happy Carbo-ra is, co2 helyett. Mennyire változtatja meg a vízparamétereket? Ebben is található algaölő, mint az Easy Carbo-ban? Milyen mennyiségben kell adagoljam? Érdemes-e egyáltalán használnom?

Köszi

Zerta

Nem vagyok egy nagy szakértője a dolognak, de az EI-t elfelejteném ezzel a környezettel.
Attól még nem lesz EI hogy GA tápot használsz.
Szerintem ennek az akinak nincs is szüksége EI tápozásra.


A Happy Carbo-t kifejezetten fontosnak tartanám, igaz, hogy Easy Carbo formában.
Micro táp valóban kell, hogy mennyi az pedig szerintem csak próbálgatással derülhet ki.
A növények sokkal jobban fognak nőni, akármennyi micro-t is fogsz adagolni. Főleg ha eddig semmit nem adagoltál. Bár ez számomra nem derült ki a leírásodból.
 
Re: 400l low-tech

Bocs.
Végül is te nem is írtad, hogy EI szerint akarsz tápozni.
Csak a topic címe miatt gondoltam erre, hirtelen felindulásból. :)
 
Hali!

Igen EI-t nem igazán lehet, de nem tudtam hirtelen, hogy melyik topicba írjak. Eddig Aquatic Nature Basic tápot használtam heti rendszerességgel.

Köszi

Zerta
 
Hello!
Mindhárom EI alapján kikevert káliumos tápszeroldatban kicsapódott vmi. fehér cucc. Kb. két hete kevertem be. Az akvárium alatti polcokon voltak, ahová a téli alacsony napjárás miatt (még kb. 2 hétig) besüt a nap. (Akváriumot már nem érinti) Igaz csak napi 1-2 órát kaptak napsütést, de szerintem attól van. Vagy esetleg attól lehet még, hogy nem deszt vízzel kevertem, hanem van víztisztítónk és annak a vizével. (Már betettem árnyékba)
Szerintetek lehet még így használni? Vagy kuka?
 
Jelentem a GA tápok átlépték kis hazánk határait és már olyan országban is hódítanak, ahol 5-8 éve komolyabban is növényeznek. Van összehasonlítási alap, mivel mindenféle tápozást használtak már és évek óta EI tápozást is alkalmazzák. Mégis pozitív vissszajelzések jönnek és elképesztő növekedésről mesélnek :D

A keymaker féle biztos recept nem szódavíz :p :clap:
:thumbup:

Bár nem szoktunk róla mesélni, de amióta a shop indult (2009 április) elmondható, hogy a tápot több száz akváriumban használják nálunk is.
Ami a réteg hobbihoz képest meglehetősen nagy szám.

Jelen pillanatban épp az utángyártást szervezzük az idei tápozási igények megoldására.

Green Aqua Macro és Green Aqua Micro -t minden magyar háztartásba :lol:
 
gelo said:
Nálam is kicsapódott.Pedig a sötét szekrényben volt.
2009.március 22-én bekevertem fél-fél liter ioncserélt vízben a KNO3-t, KH2PO4-et és a K2SO4-et. Ezekből 100-100ml-t mértem ki egy kinyomós flakonba és adagoltam az akváriumba. A fél literes flakonok nem voltak végig sötét helyen. Sok hónapon keresztül a kinyomós flakon sem, amiben ugye összekeverve volt a 3 oldalt. Sosem csapódott ki semmi. Nem mondom, nem rögtön oldódott fel az összes por (főleg az egyik volt nagyon makacs), de napjában többször felráztam, 2-3 nap múlva 100% feloldódott és utána sosem csapódott ki.
 
Én is ugyan ezt tudom mondani.Soha semmi nem csapódott ki,pedig volt,hogy hónapokig ott állt.Mostmár összeöntöm a makrókat,ott vannak az ablakhoz közel,semmi gond nincs vele.

Úgy már jártam ,hogy túl tömény lett a konceltráció,nem akart feloldódni a por.
 
Back
Oldal tetejére