• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

Mindig nagyon sok növényes akváriumot élpítek, van ami felegye. Nem az a baj, hogy nincs benne növény.
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalajt használok gondoltam hátha az változott és ontja magából, de most azt se használok mert csak dekorkavicsok vannak. (Dennerle Plantahunter Rio Xingu MIX dekorkavics)
Jól értelmezem, hogy nincs benne aktív talaj se?
Szerk. : visszaolvastam, hogy nincs. 🙂
A macro arányával van a gond szerintem. Aktív talajhoz és annak foszfátnyeléséhez van kitalálva tudtommal, ezért a nitrát- foszfát arány direkt rosszabb, mint ami a vízben kell legyen. @viktorlantos írta talán valamikor(ha jól emlékszem), hogy 7:1 aránnyal van keverve. Neked meg 10-15:1 kéne.
 
Utoljára módosított:
Jól értelmezem, hogy nincs benne aktív talaj se?
Szerk. : visszaolvastam, hogy nincs. 🙂
A macro arányával van a gond szerintem. Aktív talajhoz és annak foszfátnyeléséhez van kitalálva tudtommal, ezért a nitrát- foszfát arány direkt rosszabb, mint ami a vízben kell legyen. @viktorlantos írta talán valamikor(ha jól emlékszem), hogy 7:1 aránnyal van keverve. Neked meg 10-15:1 kéne.
Köszi ezek már izgalmas adatok amivel tudok dolgozni. De azt ne feledd, hogy ezelőtt volt 3 scapem amiben volt táptalaj + vadi új amazónia s ugyanúgy elszállt a foszfát.
 
a foszfátom az egekben

Ha nincs aktív talaj, akkor biztosan magasabb lesz. A GA tápokat kb 4-5 évvel ezelőtt igazítottuk az agyagos talajokhoz. Több lett benne akkor a foszfát emiatt. De ez még a régi boltban történt.
Aktív talajnál még ez is elillan könnyen. Később viszont egészséges szinten lehet tartani ahogy a talaj veszít a tulajdoságából.

Ha nincs ilyen talajod, vissza lehet fogni a tápozást kicsit.
 
Ha nincs aktív talaj, akkor biztosan magasabb lesz. A GA tápokat kb 4-5 évvel ezelőtt igazítottuk az agyagos talajokhoz. Több lett benne akkor a foszfát emiatt. De ez még a régi boltban történt.
Aktív talajnál még ez is elillan könnyen. Később viszont egészséges szinten lehet tartani ahogy a talaj veszít a tulajdoságából.

Ha nincs ilyen talajod, vissza lehet fogni a tápozást kicsit.
Írtam, hogy talajjal is ugyanez a szitú. 2 év 3 scape táptalajjal + amazóniával ugyanúgy rengeteg volt a foszfát. Most 3 hetes ez amiből a képet készítettem. Ne ebből a 3 hétből vonjatok teljes következtetést az elmúlt 2,5 év scapeiről. Mert az összes amazóniás volt, kivéve ez a 3 hét.
 
Köszi ezek már izgalmas adatok amivel tudok dolgozni. De azt ne feledd, hogy ezelőtt volt 3 scapem amiben volt táptalaj + vadi új amazónia s ugyanúgy elszállt a foszfát.
Okés, kérdés persze, hogy mennyi volt az az amazonia. 330 liter nem kicsi üveg. Sejtésem szerint nem akkora arányban került bele aktív talaj, mint mondjuk egy átlag 60P üveg. Ergo sokkal hamarabb telítődött, mint az átlag felhasználóknál. (1-2 hónap) Onnantól meg csak halmozódott a foszfát. Jól gondolom?
 
Okés, kérdés persze, hogy mennyi volt az az amazonia. 330 liter nem kicsi üveg. Sejtésem szerint nem akkora arányban került bele aktív talaj, mint mondjuk egy átlag 60P üveg. Ergo sokkal hamarabb telítődött, mint az átlag felhasználóknál. (1-2 hónap) Onnantól meg csak halmozódott a foszfát. Jól gondolom?
3-4 nagy zsák kerül bele mindig, de persze a scape-től függ. Ebben lehet igazság, de mindig az első pillanattól magas volt a foszfát. Mértem az első héten (ami elég felesleges, mert akkor még minden zizi) meg a többin is. Nincs idő telítődni.
De igazából ha jól sejtem nem lesz megoldás, csinálnom kell továbbra is a saját tápot és keverni a gyárival. Vagy tápot váltani ahogy te is mondtad EI-ről váltani.
 
A fenti scapeben nem nagyon van olyan növény ami ezt felszippantaná. Vagy most még nem látszik.
Ha steamra gondolsz, igen az nincs benne, nem is lesz. Nem tudom az a magas fűszál beteríti-e az üres hátteret lassan majd. Remélem igen.
Szóval bátran csökkentsem a 16ml Macrot mondjuk felére? Nitrát, kálium nem lesz akkor kevés? S akkor ehhez igazítva a micrót is? Vagy az maradjon 16ml?
 
Ha steamra gondolsz, igen az nincs benne, nem is lesz. Nem tudom az a magas fűszál beteríti-e az üres hátteret lassan majd. Remélem igen.
Szóval bátran csökkentsem a 16ml Macrot mondjuk felére? Nitrát, kálium nem lesz akkor kevés? S akkor ehhez igazítva a micrót is? Vagy az maradjon 16ml?

Kicsit vedd visszább. A zöld színre figyelnék a növényeknél. Az maradjon erőteljes színű. Szal nitrát legyen elég.
 
Sziasztok!
Az akváriumomban a parvula kicsit bestoppolt. Szép zöld nem sárgul, nincs vele különösebb probléma, de a növekedése megállt. Havonta 1x legalább nyirni kellett, most viszont hónapok óta nem nyultam hozzá. Arra gondoltam, hogy kaphatna tápkapszulát. Esetleg van valami javaslat, hogy mit lenne érdemes használni?

GA tápokat használok, Ada Amazonia v2 a talaj.
 
Sziasztok!
Az akváriumomban a parvula kicsit bestoppolt. Szép zöld nem sárgul, nincs vele különösebb probléma, de a növekedése megállt. Havonta 1x legalább nyirni kellett, most viszont hónapok óta nem nyultam hozzá. Arra gondoltam, hogy kaphatna tápkapszulát. Esetleg van valami javaslat, hogy mit lenne érdemes használni?

GA tápokat használok, Ada Amazonia v2 a talaj.

6-8 hónap után érdemes lenne tápkapszulázni, ha sok fény van és CO2-t is használsz.
 
Back
Oldal tetejére