• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az ADA és Green Aqua tápok viszonyáról

ati1980

Kertész tanonc
viktorlantos said:
Dawn 69 said:
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit! Azt szeretném tisztázni,hogy a Do!aqua be Green tápot naponta kell
adagolni,vagy hetente.Az üzletben heti egy,két kupak mennyiséget mondtak,de a flakonon szereplő daily szócska
kissé megzavart.Előre is köszönöm a felhomályosítást!
Wabi Kusa és low tech akváriumhoz működhet a heti adagolás. Egyébként napi.
Nekem low tech akvárium van. Nigro tanácsára ezt a tápot vettem a heti adagolás miatt.
Ha mondjuk heti 2x vagy 3x teszek a vízbe, lehet valami probléma pl algásodás, állatok elhullása? garnélák, amanda lazacok és 3 oto van az akváriumban.

Szia ati1980!

ati1980 said:
Ha mondjuk heti 2x vagy 3x teszek a vízbe, lehet valami probléma pl algásodás
Attól függ, hogy milyen sűrűn cseréled a vizet és milyen növényeket tartasz (meg mennyit világítasz stb...)!
Én csak hetente adagolom a napi ajánlást, a heti vízcsere után (de eloszthatod három felé).
A növényeid majd megmondják elég-e!

ati1980 said:
állatok elhullása? garnélák, amanda lazacok és 3 oto van az akváriumban.
Az élőlényekre nem jelenthet veszélyt!

A.ttila

ati1980

Kertész tanonc
A. Kavicsos said:
Szia ati1980!

ati1980 said:
Ha mondjuk heti 2x vagy 3x teszek a vízbe, lehet valami probléma pl algásodás
Attól függ, hogy milyen sűrűn cseréled a vizet és milyen növényeket tartasz (meg mennyit világítasz stb...)!
Én csak hetente adagolom a napi ajánlást, a heti vízcsere után (de eloszthatod három felé).
A növényeid majd megmondják elég-e!

ati1980 said:
állatok elhullása? garnélák, amanda lazacok és 3 oto van az akváriumban.
Az élőlényekre nem jelenthet veszélyt!

A.ttila

Szia!

Most még 2-3 naponta cserélek vizet. Nemrég indult az akvárium. Rengeteg növény van benne, direkt sokkal indítottam.
Minden vízcserénél ( kb 50%) adagolom a tápot. Látni is a fejlődést, olyan sok friss hajtás és gyökérzet van mindenhol, hogy eszméletlen.... :D

Tényleg, az normális, hogy a Bacopa akkora léggyökeret ereszt, mint egy anakonda? illetve a Hydrocotyle sp. Japan is jóformán egy gyökér erdő. Ezek ilyenek szoktak lenni?
Carbo-t tolok még mellé. Viszont nem bubiznak, csak a jávai moha picit. mikor vizet cserélek utána kb 2 órával az sp. japan-on hatalmas bubik vannak, de, ha nincs vízcsere, akkor nincs bubi sem! Ez természetes? Csak CO2-dal van buborékozás?

Na, bocsánat a sok kérdésrt! :) Kezdő vagyok :oops:

LGA

Kertész szaki
Az nem igazán bubizás, hanem valószínûleg a vízben nagy nyomáson oldódott gázok válnak ki. Egyébként a bubizáshoz nem elengendhetetlen feltétel a CO2 - még a tápok sem.

Oldal tetejére