• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma eMZé tovább tanul - 90x45x45 (182 liter)

Bakki nah ha valamit akkor ezeket az orult szineket irigylem ;) meg tudom erteni hogy nem vagtad meg le. Eszelos!
:)
Igazából elutaztunk még karácsony előtt és már akkor felért a víz tetejéig, de gondoltam egy merészet és hagytam nőni egészen tegnap estig. De nem bántam meg:)
Kitört a vulkán, de látom túlélted!:D
Durván mások a színek így, tetszik ez a beállítás!
:)
Most, hogy megnéztem a színeket a céges 22"-os monitoron is, kijelenthetem, hogy hülye voltam, mert nem kísérleteztem még többet eddig. Jelentem a színek most 99%-ban megegyeznek a valósággal.
Eddig volt egy adag sárga minden színben, amivel utólagos korrekcióval sem tudtam mit kezdeni.
Gyönyörű Zoli! pár szálat majd elviselek nálam ;) :D
Türelem indicat terem:D
Gyönyörű ez az Indica. Akárhányszor nézek vissza erre a fotóra egyszerűen pazar. Ezt el kell sütni még egy versenyen. Akár úgy is hogy előtte ahogy nálad van most jól felnöveszteni és az atom vörös végeket betűzdelni a megfelelő helyekre.
Ha van ötleted rá, akkor itt az alkalom, mert már vödörben figyel és rád vár....na meg attibva-ra;)
 
Zoli,elkerekedett a szemem.....szó bennakad,hang fennakad...
Nyugi ez csak egy kis hatótávolságú robbanás volt, Baja nem volt veszélyben;) (a kollégáim szerint úgy néz ki mint egy atomfelhő:D)
Azért Köszi:)
 
oké, én most láttam, nincs ott semmi, EZ PHOTOSHOP!!!! :ROFLMAO:
(köszi szépen a fél köbméternyi nyesedéket!)
 
eMze ur.januär 8, az ur 2013-ik eveben.mi van veled es az akival??hiänyzik a naplod??:sneaky:
 
eMze ur.januär 8, az ur 2013-ik eveben.mi van veled es az akival??hiänyzik a naplod??:sneaky:
Ahh...:love: Köszönöm:)

Ha már így emlegetve lett az új év, akkor hadd ragadjam meg az alkalmat és kívánjak :
BOLDOG ÚJ ÉVET minden erre tévedt akvakertész kolléganőnek és kollégának;):)

Jelenleg nem történik semmi komoly változás. Ez a scape már nem fog változni, mert megvolt az, amit szerettem volna látni. Pillanatnyilag még kénytelen vagyok kb. 3 hónapot várni, utána szét lesz szedve és lesz valami új. Az, hogy milyen lesz a következő elrendezés még nem tudom, de nem is nagyon nézelődtem. Addig míg nincs meg rá a keret, addig nem is nagyon akarok ezzel komolyabban foglalkozni. Persze fejben már vagy 1-2 terv azért. Az egyik egy hatalmas kövekkel elkészített iwagumi, a másik elképzelés szerint viszont maradnék a stemes elrendezésnél, csak ezúttal vasfákkal fűszerezve. De még bármi lehet belőle.

Az akiból egyébként tavaly év végén kikerült egy fél vödör Rotala. Az ott maradt csonkok nagyon felkopaszodtak, így most nem mutat túl jól, fénykép nem is lesz emiatt. A szokásos vörös lángerdő jelenleg nincs, de a regenerálódás már elindult, icipici hajtások vannak már, szóval lassan megint olyan lesz mint szokott lenni. A legmutatósabb változás, hogy a legutóbbi Glosso nyíráskor véletlenül beleakadtam az egyik üveg befolyómba és sikerült el is törnöm:mad: Átmeneti megoldásként celluxal van a törött rész rögzítve:shifty:
 
Ahh...:love: Köszönöm:)

Ha már így emlegetve lett az új év, akkor hadd ragadjam meg az alkalmat és kívánjak :
BOLDOG ÚJ ÉVET minden erre tévedt akvakertész kolléganőnek és kollégának;):)

Jelenleg nem történik semmi komoly változás. Ez a scape már nem fog változni, mert megvolt az, amit szerettem volna látni. Pillanatnyilag még kénytelen vagyok kb. 3 hónapot várni, utána szét lesz szedve és lesz valami új. Az, hogy milyen lesz a következő elrendezés még nem tudom, de nem is nagyon nézelődtem. Addig míg nincs meg rá a keret, addig nem is nagyon akarok ezzel komolyabban foglalkozni. Persze fejben már vagy 1-2 terv azért. Az egyik egy hatalmas kövekkel elkészített iwagumi, a másik elképzelés szerint viszont maradnék a stemes elrendezésnél, csak ezúttal vasfákkal fűszerezve. De még bármi lehet belőle.

Az akiból egyébként tavaly év végén kikerült egy fél vödör Rotala. Az ott maradt csonkok nagyon felkopaszodtak, így most nem mutat túl jól, fénykép nem is lesz emiatt. A szokásos vörös lángerdő jelenleg nincs, de a regenerálódás már elindult, icipici hajtások vannak már, szóval lassan megint olyan lesz mint szokott lenni. A legmutatósabb változás, hogy a legutóbbi Glosso nyíráskor véletlenül beleakadtam az egyik üveg befolyómba és sikerült el is törnöm:mad: Átmeneti megoldásként celluxal van a törött rész rögzítve:shifty:
Bocs a beszoläsert nem akartam illetlen lenni;).Iwagumi ezt kene kiprobälnod szerintem.Amugy hiänyoztak a tanäcsaid a naplomba.üdv ;)
 
A legmutatósabb változás, hogy a legutóbbi Glosso nyíráskor véletlenül beleakadtam az egyik üveg befolyómba és sikerült el is törnöm:mad: Átmeneti megoldásként celluxal van a törött rész rögzítve:shifty:
Be lehetne tenni a kókány megoldások topikjába :D Bocsi, ezt nem hagyhattam ki! Egyébként baromira tettszik az "atomfelhős" megoldás, gondolom nem sok fény jut az aki aljára így... Egy szó mint 100 grat hozzá!! (y)
 
Bocs a beszoläsert
Ezt nem értem, mi volt a beszólás?

Amugy hiänyoztak a tanäcsaid a naplomba.
Sajna nem igazán van időm fórumozni. Régebben minden bejegyzést elolvastam, de mostanság napi 10-15-nél többet nem tudok átfutni.
Az utóbbi időben rá is álltam a 2 heti 75%-os vízcserére, na meg a visszavett tápozásra.
 
Mivel Viktor kérdezte mi van az akival....hát legyen.

Sajna mostanság kevés az időm/energiám, így a vízcserék már egy ideje 2 hete történnek, igaz 75%-os giga cserékkel. Eddig büntetlenül megúsztam, bár ezt leginkább a két 1200-as Tetrának tudom be.
1,5 hete egy vödörnyi növényt dobáltam ki az akiból, akkor egészen pofás lett, de...
Mostanra megint úgy néz ki mint előtte
Az aki szétrobbantása és egy teljesen új építése még egy ideig várat magára. Az akvárium már messze nem hozza azt a látványt mint amit egy hónap akváriumának kellene, de azért dobok fel pár képet, hogy ilyen is van, ez is egy állapot:

Egy kis HDR fotó:

eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr


eMZé's jungel by eMZé, on Flickr
 
Fura, most hogy erősen elburjánzott kinőtte az emberi kéz jeleit ami arany korában mindig is ott volt. Gyönyörűek a növényeid és még mindig őrületes színek vannak az akiban.
Nekem tetszik most is. Gyönyörű!
 
Köszi Mindenkinek;)

Ameddig nincs meg az újraindításhoz a keret, addig még ezt a pusztulatot fogom nézni:D
 
Na végre! Életjelet adtál magadról! ;)(y) Örülök, hogy ennyire "szörnyű" a helyzet. De most komolyan, szupi az egész! Egészséges, szép minden, a fissi is nagyon aranyos a fákon. Max. annyi komment, hogy valóban túlnőtt a rotala meg a microsorum, de azon meg egy kis ollócsattogtatással mindig lehet segíteni.

Teljesen lehidaltam, hogy az aki ilyen "keskeny" valójában. Vagyis eddig a szemből készített fotókon nagy mélységet láttam az akiban, erre a mai egyik képen, ami oldalról készült látszik, hogy valójában mekkora mélységgel dolgozol! Parádés! Legalábbis engem eddig mindvégig megtévesztett a mélység-illúzió! Szóval biglike! ;)

Üdv: Robi
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére