• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma eMZé tovább tanul - 90x45x45 (182 liter)

Kissé régen jelentkeztem.
A Glosso-t hagytam túlnőni, a garnélák meg szépen elkezdtek aládolgozni, így több helyen is kezdett felszakadni. Nem maradt más választás mint felszedni csaknem az egészet és újraültetni. Így most nem valami szépséges az akvárium, arra még várni kell egy kicsit.
Addig is be kell érjétek egy HAC utáni elburjánzott állapotú fotóval:D Kézből készült, tudom becsillant meg ferde, de most csak ennyi van:whistle:

Egy igazán szép akváriumot nem lehet holmi fényképezéssel elrontani;) Ezektől a színektől mindig elájulok:)
 
Ismét régen volt beszámoló:( és 5. oldalra került egy ilyen szép gyöngyszem... Glosso összeszedte magát? Mikor lesz megint fotogén állapotban?:)
 
Ismét régen volt beszámoló:( és 5. oldalra került egy ilyen szép gyöngyszem... Glosso összeszedte magát? Mikor lesz megint fotogén állapotban?:)
Köszönöm kérdésed!
A Glosso lassan alakul. Ugye a teljes középső rész újra lett ültetve. Az igazság az, hogy azóta felszedtem a jobb oldali megmaradt részt is, mert teljesen benőtte a korábban lehulló moha és kezdte megfojtani a Glosso-t. Hibáztam, a bal oldalt is meg kellett volna csinálni, csak lusta voltam hozzá. Szóval hamarosan ezt meg kell tennem.
A Rotalákat legutóbb nagyon bénán nyírtam meg, így ezért sem volt fotó. De tegnap este csináltam egy korrekciós plasztikai műtétet:D
Sajnálom, de egy jó fotóra még várnotok kell egy kicsit;)

Ja, igen. A jobb oldali Crypto akkorára nőtt, hogy kezdte szétfeszíteni a front üveget - köszönhetően az ADA táprudaknak - de a nagyobb leveleket likvidáltam, így normalizálódott a helyzet, de most még össze kell kapnia neki is magát.

Leginkább már szétszedném az egészet, de arra most nincs keret:mad:(Köszi állam bácsi). Az ősrobbanás terveim szerint 3-4 hónap múlva lesz.
 
Srácok, nagyon kenitek ezt a németet! (y) Azt hittem má', hogy német fórumot olvasgatok :D.

Zoli tolj majd friss képeket, hogy mi az aktuális szitu! ;)

Valahogy mintha a HAC jelentkezési határidő óta csökkent volna a "akváriumaktuálisállapotafotó-publikálásikedv" a fórumon. :rolleyes:

Üdv: Robi
 
Ja, das ist Cryptocoryne beckettii petchii:D
Egy ilyen pötsii van már az akváriumomban (kicsit más formája van a leveleinek -"hosszúkásabb"- és a széle kevésbé hullámos, de a szín és az alapforma ugyanaz), de eléggé eltakarja az egyik moha, nem tud érvényesülni.
Ez a fajta crypto viszont rendkívüli módon tetszik a színe miatt és hogy nem nő túl nagyra, így nem dominálja szét az akváriumot. Asszem teszek még majd be az egyik helyre belőle. :)

@robert: Na jaaaa Deutsch! Aber es geht nicht!!! - kb. 100 szót tudok németül, nyelvtan nuku. Viszont, pl. ittas állapotban folyékonyan kommunikálok ebből a max. 100 szóból. :D:chicken:
 
Egy kis helyzetjelentés:
A Glosso benőtte végre a helyét, azzal a különbséggel az eddigiekhez képest, hogy most sok helyen nyurgul és nem terül. Ennek az oka a hatalmasra vastagodott dzsungel. A Manadot most utoljára teljesen egyenesre állítottam be a front üvegnél, sőt még le is szívtam belőle egy jó adagot, hogy kevésbé tudjon megcsúszni előre. Ezzel többet nem fogok próbálkozni:mad:
Sajnos két Rainbow Shiner is kiugrott az akiból, így a létszámuk 7-ről 5-re csökkent. Az ivar arány nem túl jó, 1 nőstényre 4 hím jut. Ez szegény lánynak eléggé problémás, mert mind a 4 fiú egész nap üldözi és folyamatosan dörgölőznek hozzá. Ebből szegénykémnek néha már látom, hogy elege van kissé, olyankor menekül vagy bujkál. Máskor meg kifejezetten élvezi a dolgot. A mindegy a nőket úgysem fogjuk sohasem megérteni.
Nigro papánál ugyan ez a helyzet(szintén 5 Rainbow), csak fordított felállásban: 4 lány+1 fiú. Úgyhogy már beszéltünk róla, hogy csere lesz. A kérdés már csak az, hogy mikor. Ebben a hidegben nem szívesen utaztatom őket.
És végül:

ater HAC II. by eMZé, on Flickr
 
Én úgy csinálom ilyen időben, hogy hátizsák, abba pokróc, és abba bugyolálom be a csomagot. :) Eddig bevált.
 
1,5 év próbálgatás után a mai napon végre sikerült találni a fényképezőgépemen egy beállítást amivel a színek egészen valóságosak(legalábbis az én monitoromon azok).
Ennek örömére itt egy szándékosan elburjánzott lángerdő. A stem erdő annyira befedte az akváriumot, hogy ezúttal már az ATI lámpa is kevés volt:D

Overgrove by eMZé, on Flickr
 
Gyönyörű ez az Indica. Akárhányszor nézek vissza erre a fotóra egyszerűen pazar. Ezt el kell sütni még egy versenyen. Akár úgy is hogy előtte ahogy nálad van most jól felnöveszteni és az atom vörös végeket betűzdelni a megfelelő helyekre.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére