• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon Coast

hnorbi

VIP kertész
Tavaly karácsonyra hozott a Jézuska egy új kanapét, emiatt kicsit átrendeztük a nappalit, és az azzal járt, hogy az akváriumot is el kellett rakni a régi helyéről. Így a korábbi scape bontásra került, és pár hónapig üresen állt az üveg. Ezalatt volt elég időm átgondolni, milyen is legyen az új akvárium. Régóta szerettem volna kipróbálni a dragon köveket, a fejemben egy redmoor-os, dragonos, szigetes elrendezés volt, vízfelszín fölé érő ágakkal, ahova majd egy emers rész is kerül. Március elején egy GA körút után fogtam magam, és elkezdtem összerakni egy scape-t a rendelkezésre álló dekorokból. Pár napig hagytam érni a dolgot, közben pakolásztam jobbra-balra a köveket és a fákat, amíg ki nem alakult egy olyan elrendezés, amivel már elégedett voltam. Március 9-én beültettem a növényeket, és elindítottam az akváriumot. Az azóta eltelt egy hónap alatt a növények szépen megindultak, a halak is szemmel láthatólag jól érzik magukat. A szűrő folyamatosan működött az indítás előtt, ennek is köszönhetően a zöld pontot és a diaotomot leszámítva nincs komolyabb algásodás.
A setup a szokásos:

Akvárium:
  • 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg

Szűrő:

Világítás:
  • ATI Sunpower 4x39W (dimmelhető)

CO2:
Sterilizátor:
- Twinstar nano 2

Aljzat:
  • ADA Aquasoil Amazonia
  • Tropica Substrate növény táptalaj
  • ADA La Plata dekorhomok
Dekor:
  • redmoor
  • dragon kő
Növénytáp:
  • Aqualine TF Planter
  • NO3, PO4 porból keverve, külön adagolva
  • Adagolás: ATI DP-6 dózispumpa

Növények:
  • Anubias barteri nana petite
  • Anubias barteri nana pangolino
  • Bolbitis heteroclita Difformis
  • Eleocharis acicularis mini
  • Hemianthus callitrichoides
  • Hydrocotyle Verticillata
  • Hygrophila pinnatifida
  • Microsorum pteropus 'Trident'
  • Myriophyllum Matogrossense
  • Lilaeopsis brasiliensis
  • Ludwigia brevipes
  • Staurogyne repens TC

Halak:
  • Apistogramma agassizzi
  • Desmopuntius pentazona
  • Brevibora dorsiocellata
  • Mikrogeophagus ramirezi, electric blue‎
  • Otocinclus affinis
  • Paracheirodon simulans


75541

75542

75543

75544
 
Örülünk, hogy visszatértél! Ráadásul egy ilyen klassz akvával! Már most is jól mutat, főleg az utolsó képen, ahol látszik. hogy szinte 'beépült' a környezetébe. 🆒
(Talán az a két vastag ág, ai középen keresztezi egymást és az a majdnem derékszögben meghajló leghátul picit zavaróak.)
 
Örülünk, hogy visszatértél! Ráadásul egy ilyen klassz akvával! Már most is jól mutat, főleg az utolsó képen, ahol látszik. hogy szinte 'beépült' a környezetébe. 🆒
(Talán az a két vastag ág, ai középen keresztezi egymást és az a majdnem derékszögben meghajló leghátul picit zavaróak.)

Nem tűntem el, látogatom a fórumot továbbra is, csak nem vagyok annyira aktív, mint korábban. Igaz, már rég találkoztunk, de itt a jó idő, valamikor meg lehetne ejteni majd egy sörözést. :)
Az ágakra még tervezek növényeket, most mini anubiasok és bolbitis van rákötözve, meg lehet, hogy mohát teszek még pár helyre.
 
Back
Oldal tetejére