• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes akváriumom - low tech 112l-ben

Az akvárium nemsokára befejezi a pályafutását. Már szinte lehetetlen rendet tartani benne. A Hm bokrot túl nagyra engedtem nőni, az alja felkopaszodott, és elengedte az aljzatot. Nemsokára indul az új projekt. Szinte már minden meg van hozzá, a növények nagy része az akváriumban várja az áttelepítést. :)
 
A tervezettnél kicsit tovább fog futni az akvárium, mivel az utód berendezése még mindig várat magára. A fényt kicsit visszavettem (48w-ra), had szokják a növények a kevesebb fényt. Talán így nem viselik meg őket az újkörülmények annyira. A kisebb fény, és visszavett tápozás miatt szerencsére az alga is kevesebb, de azért előfordul. A növényeket is kevesebbszer nyírom. Feleslegesen nem akarom őket stresszelni, hogy az átültetésre a lehető legjobb formában legyenek.
 
A sokadik próbálkozás után végre elkezd az irodai wabi tálam is kinézni valahogy. Megjelentek az első virágok is a Bacopa monierin :)
DSC_1543.JPG


DSC_1546.JPG
 
Sziasztok!
Szombaton megszűntettem az akváriumot. Ez volt az első növényes próbálkozás, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem vele, és eléggé a szívemhez is nőtt. Valószínű jó sokáig nem lesz újból ekkora akváriumom, de s hobbit természetesen nem akarom abbahagyni, max egy kicsit kisebb intenzitással űzni.

Ha erre járna egy moderátor, megkérném, hogy helyezze át a naplót a befejezett akváriumok közé. Előre is köszi.

Következő növényes ténykedésemet ezen az akváriumon folytatom: A kísérlet (54 l low light - low tech)

Üdv:Racoon
 
Back
Oldal tetejére