• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes akváriumom - low tech 112l-ben

Úgy tudom,hogy a foszfát fontos alkotórésze a növények gyökerének!
Ha űltetel növényt esetleg többet egyszerre,akkor kéri a foszfátot!
Ilyenkor lehet hiány belőle!
 
Utoljára kb. 1 hónapja volt ültetés. A parvulát már 4-5 hónapja ültettem, de elég nehezen terjeszkedik. Úgy vettem észre, hogy nehezen kapaszkodik meg a talajban. Persze , tudom a kavics sem a legjobb aljzat, és a többi körülmény sem volt eddig a legideálisabb :)
Lehetséges, hogy a parvula azért kapaszkodik meg nehezen a talajban, mert kevés a foszfát, és nem elég erős a gyökérzete?
 
2,5 ml maco,micro /nap, + 3ml/nap carbo. Plusz benyomtam kb 10-12 db JBL tablettát is a talajba, mivel a táptalaj már valószínű kimerült.
 
Szerintem itt lesz a bibi!
A fele tápot adod mint kellene!
Simán mehet bele 4-5ml naponta!
Én anno 220l-be 105W vill mellett 10ml majd 8ml-t adtam!
De a 8ml kevésnek bizonyult!
 
Szerintem itt lesz a bibi!
A fele tápot adod mint kellene!
Simán mehet bele 4-5ml naponta!
Én anno 220l-be 105W vill mellett 10ml majd 8ml-t adtam!
De a 8ml kevésnek bizonyult!

Nem 50%-os, hanem 30%-os vízcseréket csinálok. Az mellett csak 0,55 w/l a világításom, és CO2 beoldás sincs. Nekem kb. 2,5 ml.jött ki, ahogy kiszámoltam, de lehet meg kellene próbálnom 3ml-t adagolni.
 
Adhatsz többet is!(3,5-4 ml)
Ha helyrejöttek a növények csökkentsd az adagot és figyeld a növényeket!
Ha nincs hiánytünet megint lehet csökkenteni de ha van visszamész az előző adagolásra!
Pl:adsz 4 ml-t jó minden!
Csökkented 3,5 ml-re eltellik 2-3 hét jó minden!
3ml-t adsz és 2 hét után hiánytünetet veszel észre akkor vissza 3,5 ml-re és kész!
3,5 ml-t kell adnod!
 
Friss hírek:
Ellepet a starhorn, és a carbos kezelések sem igazán segítettek, úgyhogy visszavágtam kb 10 cm-re a bacopát. Mivel eléggé lassan nő, ezért nem tudott kilábalni az algából. Remélem azért megmarad, és amire el kezd nőni le tudom küzdeni az algát.
A parvula is elkerült a bal sarokból középre és jobbra. Itt talán több fényt kap. A bal részt üresen hagyom, hátha ki tudom csalogatni a habrosusokat. Őket alig látom, egész nap a növények alatt lustulnak.
 
Március 15-e alkalmából szobafestést tervezünk, és persze az akvárium a fal mellett van...
Szóval szép kis munka lesz: víz nagyját leszívni, bútorostul kihúzni a szoba közepére, felönteni. kb. 2 napig tetővilágítással (2x18 w) fog menni, utána pedig vissza a helyére.
Kíváncsi leszek a növényeket mennyire fogja megviselni a dolog.
 
Lezajlott a nagy szoba festés-mázolás. Szerencsére mindenki túlélte az akciót. És ha már elmozdítottam az akit, és rendesen hozzáfértem a hátuljához, raktam rá egy új fóliát (barna öntapadós fólia). Viszont valamit rendesen elszúrtam a felrakásánál, mert szemből nézve mintha fekete pontokkal lenne tele a fólia :( Szóval 7végén újra le kell szednem, és valahogy értelmes módon felrakni.
Jó hír viszont, hogy a megemelt macro és micro adagolás hatására visszaszorult a zöld pontalga. Valószínű, hogy tényleg foszfát hiány lehetett a gond.Úgy néz ki, hogy a rotala is végre kezd helyrejönni. Az algás szárakat újra lenyírtam. Talán most már a régi levelek pusztulása is megáll és szépen be fog sűrűsödni a növény.
 
Néhány kép az akvárium lakóiról:

DSCN2329.jpg


DSCN1833.jpg


DSCN2307.jpg


DSCN2318.jpg


Nemsokára rakok fel pár képet a növényekről is.
 
A többiek szerint még CO2 hiány miatt lehet. Ezzel az egyedüli gond az, hogy mindenképp a low-tech iránynál szeretnék maradni...

Üdv! Ne haragudj, ezt nem értem.... mindenképpen ez a határ a low tech -- high tech közt?
Ha kísérletképpen összedobsz egy élesztős CO2 rendszert, s megnézed hogy hat a rendszerre, megsérted az elveidet?
 
Üdv! Ne haragudj, ezt nem értem.... mindenképpen ez a határ a low tech -- high tech közt?
Ha kísérletképpen összedobsz egy élesztős CO2 rendszert, s megnézed hogy hat a rendszerre, megsérted az elveidet?
Én is kipróbáltam az élesztős CO2-t 3hónapig nyomtam diffúzorral. Megláttam az eredményt és azóta nagynyomásúval nyomom! Pedig én is Low-technek indultam!!
 
Üdv! Ne haragudj, ezt nem értem.... mindenképpen ez a határ a low tech -- high tech közt?
Ha kísérletképpen összedobsz egy élesztős CO2 rendszert, s megnézed hogy hat a rendszerre, megsérted az elveidet?

Szia!
Egy ideig próbálkoztam az élesztős co2-dal, de elég macerás volt. Egyszerűen nem sikerült megoldanom, hogy egyenletes legyen a gáz termelés. A magasnyomású rendszert pedig már drágállom egy picit. Meg aztán annyi szép low-tech akit láttam itt az oldalon, szóval szeretném magam kipróbálni a növényezés ezen formájában ;) Na meg persze az elvek is :)
A későbbieket meg majd meglátjuk
 
Hát, elvek ide, vagy oda. Én a fél karomat odaadnám egy nagynyomású rendszerért, hogy végre lecsatolhassam a szo.óálarcot. :D
Sajna mindig közbejön valami, ami keresztülhúzza a reduktor megrendelését... :S
Szép dolog a low tech is, de sok szerencse is kell hozzá, meg nagyon behatárolt a növénykínálat, mármint amik szépen működnek ilyen körülmények között.
Nálam lassan több az ecsetalga, mint a parvula. :S
 
Én is kipróbáltam az élesztős CO2-t 3hónapig nyomtam diffúzorral. Megláttam az eredményt és azóta nagynyomásúval nyomom! Pedig én is Low-technek indultam!!

Jó dolog az élesztős is, csak sokan nem tudják normálisan megcsinálni...Nálam a 40L dupla palackról megy diffúzorról, pár óra alatt "kiakad" a drop checker, pedig van valamennyi vízfelszín mozgatás is.Egyenletes a nyomás, egy-másfél hétig kitart, az utolsó előtti napján meg látom, hogy már kicsivel kevesebb jön, de még az is kitart aznap, este meg újat keverek (5perc), reggel meg folytatódik a körforgás.Néha ha reggel keverem is ki, lámpa kapcsolásig bőven termelődik már CO2.Jó dolog az élesztős, persze a magasnyomású az igazi, de ezzel is el lehet érni valamit, pláne ha megy hozzá egy kis carbo.Holnap lesz két hete, hogy ültettem Heterantherat, már 20 centisek és szinte gyökérzet nélküliek voltak egytől egyig mikor érkeztek.
 
Back
Oldal tetejére