• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első komolyabb (low tech, low light) akváriumom 260L

De szép dzsungel :clap:
A jobb oldali napos fövenyen szeretnék egy napágyon sütkérezni és gyönyörködni kicsit, ha lehet :!: :?:
 
eMZé said:
De szép dzsungel :clap:
A jobb oldali napos fövenyen szeretnék egy napágyon sütkérezni és gyönyörködni kicsit, ha lehet :!: :?:

Köszi a gratulációt!
Várok tippeket, hogy most ténylegesen mennyit és mivel világítok, végén elmondom a jó megoldást. :D
 
150Watt HQI :?:
Mivel a két széle sötétnek tűnik, illetve árnyékot is vélek felfedezni, ezért én valamilyen pontszerű fényforrásra tippelnék.
 
eMZé said:
150Watt HQI :?:
Mivel a két széle sötétnek tűnik, illetve árnyékot is vélek felfedezni, ezért én valamilyen pontszerű fényforrásra tippelnék.


90 cm-es 30 w- os Phillips Aquarelle fenycső, 1 db. A 130 cm hosszú akin. Na ez az ami már nagyon cserés, szerencsére szépek alatta a növények 12 óra világítás mellett is. ;)


Most egy Cree XP-E v. XP-G ledekből álló rendszert tervezek fölé, csak lassan halad a projekt. :-(
 
Akkor ezt benéztem rendesen :lol: A sötét szélek miatt pontszerű fényforrásnak néztem :crazy:
Már azt hitten beújítottál valami frankó lámpást.
A Cree-vel az a baj, hogy DIY szinten is nagyon sokba fog fájni, pedig nagyon nagyon jó. Én még várnék vele pár évet.
Ameddig a LED olcsóbb nem lesz a T5 verhetetlen marad árban.
 
Ilyen kevés fénynél ennyire szép aki!? :eek: Gratula nagyon bejön ez a zöld dzsungel. :thumbup:
 
eMZé said:
Akkor ezt benéztem rendesen :lol: A sötét szélek miatt pontszerű fényforrásnak néztem :crazy:
Már azt hitten beújítottál valami frankó lámpást.
A Cree-vel az a baj, hogy DIY szinten is nagyon sokba fog fájni, pedig nagyon nagyon jó. Én még várnék vele pár évet.
Ameddig a LED olcsóbb nem lesz a T5 verhetetlen marad árban.

Épp most tesztelem be a Cree cég free sample tulajdonságát, elvileg 3-5 db ledet küldenek cég nevére, én bizakodó vagyok. Azzal már tudok nanoban tesztelni és eldönteni mennyire éri meg. Ha jól láttam ebből fut 8-10 a TMC GroBeam lámpákban csak igényesebb elektronikával megspékelve. ;)

viking said:
Ilyen kevés fénynél ennyire szép aki!? :eek: Gratula nagyon bejön ez a zöld dzsungel. :thumbup:

Igen, sőt amennyire sok időm elmegy mostanában minden másra (pl. szűrőanyag-fejlesztés), nem tudok lépést tartani a növények növekedési ütemével. Most is azért van időm naplózni, mert arcüreg-gyulladással nyomom az ágyat. :sick:
 
A bent lakók tekintetében is történt néhány változás az előző írásom óta:

Növények (a teljesség igénye nélkül):
Anubias barteri
Anubias barteri 'eyes'
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. nana "Golden"
Anubias Lanceolata
Cladophora aegagropila
Cryptocoryne aponogetifolia
Elodea densa
Echinodorus Amazonicus
Echinodorus 'Ozelot'
Myriophyllum pinnatum
Vallisneria spiralis

A Microsorum-oknak nem tetszett a klíma, ők sajna eltűntek minden igyekezetem ellenére. :?


Halak:
40 Poecilia reticulata - Szivárványos guppi
3 Trichogaster Trichopterus - Kék gurámi
2 Trichogaster Trichopterus - Arany gurámi
4 Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna (másik akimból került át egy)
2 Pterophyllum scalare - Vitorláshal (egy belehalt az ikrázásba :( )
4 Ancistrus spec. - Algaevő harcsa
2 Corydoras aeneus - Kékpajzsos páncélosharcsa
8 Corydoras paleatus - Foltos páncélosharcsa (valamikor született 1 kicsi :) )
2 Hoplosternum thorocatum - Tarka páncélosharcsa (visszavittem a boltba 3 hímet, 1 párt hagytam meg)
4 Macropodus Opercularis - Kínai paradicsomhal
1 Epalzeorhynchos kalopterus - Díszesszárnyú márna (másik akimból került át, kinőtte azt)

A csigák pedig állandók! :lol:

Szia! Paradicsomhalaim vannak nekem is. 45l-ben egy pár. Tudnál segíteni, hogy mit lehet melléjük rakni?



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére