• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes (112 l)

richard.sarga.9

Nézelődő
Sziasztok.
Egy kis bemutatkozás következik. Ricsi vagyok, 25 éves egyetemi hallgató. Régebben szerettem meg ezt a hobbit, de akkor még 2 fajta növénnyel és pár darab hallal azt hittem milyen csodás dolgot alkottam. Költözés miatt el kellett adnom az akváriumot. Két év elteltével ismét előjött a vágy, hogy szeretnék akváriumot. Tavaly nyáron elkezdtem olvasgatni ezt, illetve más fórumokat és rádöbbentem, hogy amit én eddig szép akváriumnak hittem az másnak szépen kifejezve minimál dizájnos. :)
Rengeteg információt gyűjtöttem össze és eközben elkezdtem beszerezni a felszereléseket. Szeptember 20-án végre minden megérkezett. Igaz a világítás sajnos gyári 2*18 wattos t8-as volt, így egy kicsit barkácsolnom kellett, belekerült még 2*18 watt t8-as fénycső. Eleinte voltak nehézségek és kudarcok is. Egy időben ellepett a barna alga és nagyon csúnya lett az akvárium, majd később egy kisebb hullámban a zöld is. Eközben én ügyes eltörtem a szép üveg Lilypipe kifolyómat, de büszke voltam magamra mert sikeresen megragasztottam, hisz csak a szár rész tört le, de a feledékenységem miatt sajnos ráléptem sötétben és elég bonyolult 3D puzzle lett belőle.
Idő közben nőtt a tudás és a növények is. Később a növények fajtája is bővült.

Jöjjenek a nyers adatok.
Világítás: 4x18 watt t8 fényvetővel (6500 K)
Később cserélve lett 2 cső. Az egyik sylvania Gro-lux és egy aquastar.
Szűrés: Eheim 2315 (620 l/h) beépített fűtéssel.
Akvárium: 80x40x35 (112 l)
Nagynyomású CO2 befecskendezés van és a beoldást egy üveg difi végezte, de cserélve lett műanyagra (Ista)

Tápozás: TFPlanter napi 1 ml és heti 4 csepp vas

Növények:
Bacopa Australis
Bacopa caroliniana
Ludwiga palustris
Rotala rotundifolia
Hygrophila Angustifolia
Alternanthera reineckii
Alternanthera reineckii mini (Zselés)
Anubias nana mini sp. petit (Zselés)
Cryptocoryne Willisii (Zselés)
Sagittaria subulata (Zselés)
Nymphoides Hydrophylla taiwan (Zselés)
Micranthemum Monte Carlo (Zselés)

Állatok:
Trigonostigma Heteromorpha
Paracheirodon innesi
Crossocheilus siamensis
Red Cherry garnélák


A képeket egy albumba rendeztem melyet ezen a linken nézhettek végig:
https://onedrive.live.com/redir?resid=D1D504F1FD992C44!2618&authkey=!ANEcKt9p63YnYcs&ithint=album,

A fotózást még gyakorolnom kell és persze telefonnal készült mindegyik. Az utolsóknál látszik, hogy kicsit sikerült fejlődni fotózás terén. :)

Köszönöm , hogy megtekintetted és nyugodtan írj véleményt, legyen az építő jellegű kritika avagy dicséret.
Szép napot mindenkinek.
 
Szia Ricsi! Szép kis történet szövegben és képekben egyaránt.:) Öregem! Micsoda színkavalkád lett a végére... Az én meglátásom szerint kicsit rendezetlen, és itt talán a kevesebb több lenne. Az finom átmeneteket hiányolom a színekben és a méretekben. Úgy gondolom én is fiatal padavan-nak számítok az aquascaping területén, ennek ellenére ennyit biztos hozzá fűzhetek, de majd menten jönnek a mesterek is:pompous:. Egyébként le a kalappal a kezdeti nehézségek átvészelésért, a DIY megoldásokért, és hogy azért igen egészségeseknek látom azokat a növényeket.(y)
 
Szia Ricsi! Szép kis történet szövegben és képekben egyaránt.:) Öregem! Micsoda színkavalkád lett a végére... Az én meglátásom szerint kicsit rendezetlen, és itt talán a kevesebb több lenne. Az finom átmeneteket hiányolom a színekben és a méretekben. Úgy gondolom én is fiatal padavan-nak számítok az aquascaping területén, ennek ellenére ennyit biztos hozzá fűzhetek, de majd menten jönnek a mesterek is:pompous:. Egyébként le a kalappal a kezdeti nehézségek átvészelésért, a DIY megoldásokért, és hogy azért igen egészségeseknek látom azokat a növényeket.(y)

Szia.
Köszönöm szépen. Igazad van. Sajnos nem tudtam, hogy mi mekkorára nő és milyen ütemben. Későbbiekben egy nagyobb új akvárium indításakor figyelni fogok erre is. :) Szerencsére tényleg nagyon egészségesek a növények. Sokat is foglalkozok velük.
 
Szia!
Nekem nagyon tetszik az ilyen típusú színes dzsungel! Gratula!(y)
Kérdésem lenne. Nem használsz macro tápokat? Carbo-t nem adagolsz külön? Milyen fajta vasat adagolsz?
 
Szia!
Nekem nagyon tetszik az ilyen típusú színes dzsungel! Gratula!(y)
Kérdésem lenne. Nem használsz macro tápokat? Carbo-t nem adagolsz külön? Milyen fajta vasat adagolsz?
Szia.
Köszönöm szépen.
Nem használok macro tápot hiszen nagyon sok garnéla van és pár darab hal, szerintem így nem szükséges. Carbo sem megy külön. Nem tudom, hogy nagynyomású mellett van e értelme. :)
A vas pedig Aqualine Fe.
 
Ez meglepett, de ezek szerint működik. Káliumot és foszfátot nem is kapnak a növények?


Szia.
Köszönöm szépen.
Nem használok macro tápot hiszen nagyon sok garnéla van és pár darab hal, szerintem így nem szükséges. Carbo sem megy külön. Nem tudom, hogy nagynyomású mellett van e értelme. :)
A vas pedig Aqualine Fe.
 
Nem kapnak semmi egyebet és lehet megköveztek, de csak sima állott csapvízben vannak nevelve.

Akkor meg kimondottan szép teljesítmény, hogy ilyen jól néznek ki... Ugyan akkor megérne egy labort a csapvíz, hogy mi is van még a H2O mellett. :pompous: Ha jobban belegondolok, na így könnyű ám. Nálatok növénytáp folyik a csapból!:D
 
Szia!
Ezektől a színektől eláll az ember szava... pont egy hasonló akváriumot tervezek összehozni. :) Megkérdezhetem, milyen szűrőanyagokat használsz? Mennyi és milyen táptalajt tettél bele?
 
Akkor meg kimondottan szép teljesítmény, hogy ilyen jól néznek ki... Ugyan akkor megérne egy labort a csapvíz, hogy mi is van még a H2O mellett. :pompous: Ha jobban belegondolok, na így könnyű ám. Nálatok növénytáp folyik a csapból!:D
Hehe. Köszi. Majd lehet egyszer elviszem elemeztetni, hogy miből mennyi van benne. :)
 
Szia!
Ezektől a színektől eláll az ember szava... pont egy hasonló akváriumot tervezek összehozni. :) Megkérdezhetem, milyen szűrőanyagokat használsz? Mennyi és milyen táptalajt tettél bele?

Szia.
Köszi szépen. A szűrő anyagok: szivacs egy réteg. Majd a maradék helyre vegyesen került siporax és trop mátrix, a tetejére pedig perlon vatta. Talaj az sera Floredepot és nem tudom hirtelen hány literes volt az a kis vödör de mindet beletettem szépen elosztva.
 
Szép lett a dzsungeled. A barna algától hogy szabadultál meg? A garnélák rendezték le?
Köszi. Hát volt ott minden ami közre játszott... :) garnéla és sok csiga amitől alig tudtam szabadulni, de a helenak már nagyon ügyesen csökkentették számukat. Illetve Happy-life algin-regular szerhez folyamodtam. Sok vízcsere illetve a világítás magasságát is növeltem, amit később fokozatosan csökkentettem.
 
Back
Oldal tetejére