• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első Akvárium - 60 liter

Ma volt egy kis rendezkedés az akváriumban ha már vízcsere volt, beültetésre került pár új növény. Továbbá már látom, hogy szeretnék üveg ki és befolyó csövet, mert sokkal szebben mutatna az akvárium összképe, bár ahogy néztem azok sem éppenséggel olcsó dolgok, valamint kezd eléggé behúzni az akvarisztika téma, így már 1 hét után azon jár az eszem, hogy lehet jó lenne egy kis CO2 rendszer is. :D Ezzel csak annyi fenntartásom van, hogy kicsit sokallom a 60-70k-t érte, alternatívaként a citromsavas módszert bogarásztam, de attól meg kicsit tartok, mert nem igazán vagyok egy nagy barkács mester. :)
Szép az aki!
Ne tedd, de ha rám hallgatsz: én végig jártam mindent. Élesztőztem, majd jött a citromos, s végül a palackos. Na ìgy kicsit több, mint amit te felvázoltál.
Gondold át. Az a drága, ha kétszer költesz.
2 kg-s palack 15 eFt kb. Hegesztési reduktor, 5-6eFt. Tűszelep 3-4 eFt. Diffi 3 eFt, cső 1 eFt, bubiszám 3 eFt.
Ennyi
 
Szép az aki!
Ne tedd, de ha rám hallgatsz: én végig jártam mindent. Élesztőztem, majd jött a citromos, s végül a palackos. Na ìgy kicsit több, mint amit te felvázoltál.
Gondold át. Az a drága, ha kétszer költesz.
2 kg-s palack 15 eFt kb. Hegesztési reduktor, 5-6eFt. Tűszelep 3-4 eFt. Diffi 3 eFt, cső 1 eFt, bubiszám 3 eFt.
Ennyi
Köszi. Igen valószínűleg spórolok akkor egy ilyen szettre majd inkább, csak nem tudom, hogy ez mennyi helyet foglal mert albérletben véges a hely, lehet nagy lesz a 2kg-os palack majd, meg nem tudom lakótársaim hogy fogadják majd ha itt hurcolászom majd a CO2-őt. :D
 
A 2 kg-s palack a leggazdaságosabb. A nagybb töltetése olcsóbb persze, de ez már sokmindenre jó. 60 literes akinál, úgy 8-10 hónapig nem lesz gondod, perze adgolástól függően.
A mérete: 45 cm magas, 11 cm átmérő. Relatív nagy. A nano akikhuz van kicsi, szebb alu palack, de nem ennyiért.
 
Én halál bánatos voltam anno a barna alga miatt, de kb. 3 hét alatt eltűnt, amanot csak 2 hét után tettem be, 1 hét alatt full felzabálták. 6 amano 60 literen simán kevés. Nálam 11 van 64 literen, egyszerre sose látok 5-nél többet :) (de megvannak, ha sokáig figyelem a rejtett zugokat :) )
 
Én halál bánatos voltam anno a barna alga miatt, de kb. 3 hét alatt eltűnt, amanot csak 2 hét után tettem be, 1 hét alatt full felzabálták. 6 amano 60 literen simán kevés. Nálam 11 van 64 literen, egyszerre sose látok 5-nél többet :) (de megvannak, ha sokáig figyelem a rejtett zugokat :) )

Köszi, akkor remélem nálam is majd "felszívódik" és akkor lehet veszek kicsit többet belőlük majd. :)
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a képen látható növényeim mintha elkezdtek volna "haldoklani". Olyan mintha egyre jobban halványodna a színük. Tápozás az 2 ml micro macro carbo naponta, csapvizes az aki, világítás 8,5 óra naponta. Mi lehet a probléma?

[url=https://flic.kr/p/FGqvgu]26055354934_aacba9d0b9_c.jpgIMG_20160426_185438 by György Papp, on Flickr[/URL]

[url=https://flic.kr/p/GcMZ7u]26387724340_1722e88954_c.jpgIMG_20160426_185552 by György Papp, on Flickr[/URL]
 

Attachments

  • 26055354934_aacba9d0b9_c.jpg
    26055354934_aacba9d0b9_c.jpg
    126.7 KB · Megtekintések: 0
  • 26387724340_1722e88954_c.jpg
    26387724340_1722e88954_c.jpg
    128.9 KB · Megtekintések: 0
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a képen látható növényeim mintha elkezdtek volna "haldoklani". Olyan mintha egyre jobban halványodna a színük. Tápozás az 2 ml micro macro carbo naponta, csapvizes az aki, világítás 8,5 óra naponta. Mi lehet a probléma?

View attachment 9657IMG_20160426_185438 by György Papp, on Flickr

View attachment 9659IMG_20160426_185552 by György Papp, on Flickr
Az Eleocaris parvula ültetés után stresszel. Nyìrd le tőben. Kinő.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a képen látható növényeim mintha elkezdtek volna "haldoklani". Olyan mintha egyre jobban halványodna a színük. Tápozás az 2 ml micro macro carbo naponta, csapvizes az aki, világítás 8,5 óra naponta. Mi lehet a probléma?

Segítséget legközelebb érdemes úgy kérni, hogy

  • Fotó
  • Akvárium méret
  • Szűrés
  • Tápozás
  • Világítási idő
  • Akvárium indításának időpontja
  • Víz hőmérséklet
  • Lágy vagy kemény víz (csapvíz)

A többit megválaszoltad. De az aláhúzott két dolog még érdekes lehet. Persze saccolni lehetne az állapotokat látva, de mégis jobb ha leírod.
A hőmérséklet pedig mostantól nyár végéig az egyik legfontosabb paraméter lesz amire figyelni kell.

Addig is mehet a nyírás. :)
 
Segítséget legközelebb érdemes úgy kérni, hogy

  • Fotó
  • Akvárium méret
  • Szűrés
  • Tápozás
  • Világítási idő
  • Akvárium indításának időpontja
  • Víz hőmérséklet
  • Lágy vagy kemény víz (csapvíz)

A többit megválaszoltad. De az aláhúzott két dolog még érdekes lehet. Persze saccolni lehetne az állapotokat látva, de mégis jobb ha leírod.
A hőmérséklet pedig mostantól nyár végéig az egyik legfontosabb paraméter lesz amire figyelni kell.

Addig is mehet a nyírás. :)

Rendben köszi a tanácsot, akkor a hiányzó két adatra visszatérve, az indítás időpontja közel 3 hete volt, a víz hőmérséklete pedig 24 fokos.
 
Tegnap megtörtént a parvula nyírás, bár kín szenvedés volt, mert háztartásbeli ollóval "próbálkoztam", így az eredménnyel sem vagyok teljesen megelégedve, szóval kénytelen leszek venni szerintem egy normális erre a célra szolgáló ollót, bár néztem eléggé szór az áruk és a típusuk is. :D Erősen gondolkozom azon is, hogy át kellene állni lágy vízre, mert idegesít a vízkő, meg ahogy olvastam a növényeknek is kellemesebb lenne. Ennek a módját, hogy kell elképzelni? Jelenleg full csapvizes az aki, ezt elkezdhetem simán vízcserekor folyamatosan lágyítani "0"-ás vízzel ? Az akiban ugye növények, valamint 8 db Amano Garnéla van. Őket ez nem viselné meg ?
 
Huh, most nézem jó régóta nem volt már bejegyzésem, de olyan kérdésem lenne, hogy Muteréktól kaptam egy ADA stílusú bútort (vagyis a párja csinálta).. és ugye most ki kellene cserélni a bútort az aki alatt :D Nah már most ennek mi a legegyszerűbb módja, mivel nem szeretném egyesével kihorgászgatni az állatkákat, mivel elég sokan lettek, akkor megoldható úgy, hogy hagyok valamennyi vizet az akiban és úgy átemeljük mondjuk az új bútorra? vagy így a bent maradó víz szétnyomná az üveget, vagy elmozdulnak a dekor elemek, vagy egyéb nem túl jó dolog ami miatt ez nem lenne kivitelezhető ? :D
 
Huh, most nézem jó régóta nem volt már bejegyzésem, de olyan kérdésem lenne, hogy Muteréktól kaptam egy ADA stílusú bútort (vagyis a párja csinálta).. és ugye most ki kellene cserélni a bútort az aki alatt :D Nah már most ennek mi a legegyszerűbb módja, mivel nem szeretném egyesével kihorgászgatni az állatkákat, mivel elég sokan lettek, akkor megoldható úgy, hogy hagyok valamennyi vizet az akiban és úgy átemeljük mondjuk az új bútorra? vagy így a bent maradó víz szétnyomná az üveget, vagy elmozdulnak a dekor elemek, vagy egyéb nem túl jó dolog ami miatt ez nem lenne kivitelezhető ? :D
Megpróbálhatod leereszteni a vizet kb. harmadáig/negyedéig és átemelni az akit, én rendszeresen szoktam új berendezés kialakításakor, nem mozdult még el soha semmi. Ajánlom a méret miatt, ketten emeljétek és lassan, mert hirtelen mozdulattól el kezdhet lengeni benne a megmaradt víz és ezt korrigálva egyre jobban és jobban. Néha ráragad a polifoamra amikor emelem és ha hirtelen elereszt akkor is nagyot tud hullámozni a víz, ezért érdemes először oldal irányba csúsztatni. Minden eshetőségre számítva azért készíts a közeledbe valamilyen képrögzítő eszközt, mert ha azonnal nem is, de egyszer még egy jót fogsz nevetni a felvételen, ha mégsem sikerül.:)
 
Nem a víz a problémás, hanem mondjuk a szikla, de ha nem ér az üveghez (gondolom van alatta talaj), akkor elvileg elbírja, de próbáljátok meg átcsúsztatni, az a tuti.
 
Minden eshetőségre számítva azért készíts a közeledbe valamilyen képrögzítő eszközt, mert ha azonnal nem is, de egyszer még egy jót fogsz nevetni a felvételen, ha mégsem sikerül.:)

Jah igen, ezt ne hagyd ki :D
 
Back
Oldal tetejére