• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első Akvárium - 60 liter

skytop44

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Egy jó ideje már nem hagy nyugodni a gondolat, hogy milyen jó lenne egy növényes akvárium. Ez a gondolat már annyira, nem hagyott nyugodni az utóbbi hetekben, hogy azt vettem észre, hogy már a munkahelyemen is a különböző fórumokat, cikkeket, és boltok honlapjait bújtam, hogy mégis mit, hogy kéne, mekkora akváriumot tudnék vállalni, hogy férne el a szobában, mekkora összegből lehetne ezt kihozni, valamint miből milyet válasszak.

Így sikerült lehatárolnom, hogy egy 54-64 liter közötti akvárium lenne a számomra megfelelő, ami el is fér esztétikusan a szobámban és a rá szánt összegbe is remélhetőleg beleférne (100k alatt). A növények mellett garnélákat, valamint törpe razbórát szeretnék tartani majd.

Nos, mint teljesen kezdő az általam olvasottak illetve fórumokban feltett kérdések alapján az alábbi összeállításra gondoltam:

Akvárium:
54-64 literes
Szűrő: Tetra ex 600 plus
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K
Növények: Tropica Taxiphyllum sp. Flame TC
Tropica Hemianthus Micranthemoides
Tropica Anubias barteri var. nana
Tropica Vallisneria Americana var. Asiatica
Dekor: Seiryu kő
Red Moor
Talaj: Ada Aqua soil amazonia 9l
JBL AquaBasis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter
ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz?!
Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml?!
Egyéb: Hőmérő
Vízteszt
Halháló
Akvárium alátét
Háttér?!
Vízleeresztő cső

Amiknél használtam a "?!" jelet ott jelenleg nem tudom, hogy mint teljesen kezdő szükségem van e ezekre.

Szívesen venném a segítségeteket, hogy ez így egy megfelelő összeállítás lenne e, kihagytam e valamit, vagy szerintetek mit lenne benne érdemes esetleg cserélni a meghatározott keretek között. :)
 
Sziasztok!

Egy jó ideje már nem hagy nyugodni a gondolat, hogy milyen jó lenne egy növényes akvárium. Ez a gondolat már annyira, nem hagyott nyugodni az utóbbi hetekben, hogy azt vettem észre, hogy már a munkahelyemen is a különböző fórumokat, cikkeket, és boltok honlapjait bújtam, hogy mégis mit, hogy kéne, mekkora akváriumot tudnék vállalni, hogy férne el a szobában, mekkora összegből lehetne ezt kihozni, valamint miből milyet válasszak.

Így sikerült lehatárolnom, hogy egy 54-64 liter közötti akvárium lenne a számomra megfelelő, ami el is fér esztétikusan a szobámban és a rá szánt összegbe is remélhetőleg beleférne (100k alatt). A növények mellett garnélákat, valamint törpe razbórát szeretnék tartani majd.

Nos, mint teljesen kezdő az általam olvasottak illetve fórumokban feltett kérdések alapján az alábbi összeállításra gondoltam:

Akvárium:
54-64 literes
Szűrő: Tetra ex 600 plus
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K
Növények: Tropica Taxiphyllum sp. Flame TC
Tropica Hemianthus Micranthemoides
Tropica Anubias barteri var. nana
Tropica Vallisneria Americana var. Asiatica
Dekor: Seiryu kő
Red Moor
Talaj: Ada Aqua soil amazonia 9l
JBL AquaBasis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter
ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz?!
Green Aqua Növény wellnesscsomag 250ml?!
Egyéb: Hőmérő
Vízteszt
Halháló
Akvárium alátét
Háttér?!
Vízleeresztő cső

Amiknél használtam a "?!" jelet ott jelenleg nem tudom, hogy mint teljesen kezdő szükségem van e ezekre.

Szívesen venném a segítségeteket, hogy ez így egy megfelelő összeállítás lenne e, kihagytam e valamit, vagy szerintetek mit lenne benne érdemes esetleg cserélni a meghatározott keretek között. :)

Hali!

Annak ellenére, hogy veszettül küzdök az algával tanácsot adhatok.
A T 600-as szűrőt gondold át. Min T800. Nem sokkal mérik drágábban, viszont nagyobb a kosár, több szűrőanyag, nagyobb a motor, teszel rá reaktort, ezt azt, ki tudja. Hosszú távon kifizetődik. Mottó: szűrő sosem elég nagy.
Fény sztem ok, növényzet, talaj, biztos.
A 250-es welnesszt tornázd fel nyugodtan 500-ra, hamar kifogysz.
Háttér???? Elég gagyi tud lenni, ráadásul algateleppéválhat. Max. egy homogén v. transzparens fólia.
 
Hali!

Annak ellenére, hogy veszettül küzdök az algával tanácsot adhatok.
A T 600-as szűrőt gondold át. Min T800. Nem sokkal mérik drágábban, viszont nagyobb a kosár, több szűrőanyag, nagyobb a motor, teszel rá reaktort, ezt azt, ki tudja. Hosszú távon kifizetődik. Mottó: szűrő sosem elég nagy.
Fény sztem ok, növényzet, talaj, biztos.
A 250-es welnesszt tornázd fel nyugodtan 500-ra, hamar kifogysz.
Háttér???? Elég gagyi tud lenni, ráadásul algateleppéválhat. Max. egy homogén v. transzparens fólia.
Köszi, átgondolom akkor a nagyobb szűrőt, háttér alatt a fóliára gondoltam :) , de akkor azt lehet dobom, először megnézem szerintem majd anélkül.
 
Ma egy kedves kollégámnak köszönhetően eltudtam menni egy kis bevásárló körútra GA-ba, így a világításon és a növényeken kívül sikerült mindent be is szerezni. :) Szűrőből a Tetra Ex 800 plus lett, táptalajnál történt egy kis csere ami Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 2.4kg 50-70 liter lett, valamint az ADA aljzat adalék lekerült a listáról, a Seachem Stability - baktériumkultúra elősegítő indításhoz pedig felkerült eladói tanácsra. :)
 
Egy kis helyzetjelentés. A tegnapi nap folyamán megérkezett a világítás, valamint a növények is. Este még volt egy kis időm, így bekerült az akváriumba a talaj, valamint elrendeztem a red moor gyökereket és a dekor köveket. A mai nap folyamán remélhetőleg sikerül beültetni a növényeket, beüzemelni a technikát és akkor el is indul az akvárium. :) Olyan kérdésem lenne, hogy micro nacro növénytápokat, valamint az easy carbot egyből lehet adagolni a kezdéstől, vagy ajánlatosabb inkább pár napot várni, hogy felálljon a környezet ?
 
Hétvégén kisebb nagyobb sikerrel elindult az akvárium. Természetesen mondanom sem kell, hogy minden túlságosan simán ment, addig a pontig míg majdnem teljesen feltöltöttem az akváriumot vízzel, mert történt ekkor ugyanis, hogy nem volt elég nehéz a tárgy amivel lesúlyoztam a red moort, így szépen felúszott a felszínre, talajt, növényeket magával rángatva. Így kaptam egy kisebb idegbajt, majd jött a "kozmetikázás" (két dekor követ használtam fel végül súlyozásra), persze a talajt már nem sikerült teljesen visszaegyengetnem, a növények sem teljesen odakerültek ahova először lettek betervezve, de végül valami csak lett belőle. :) Az már teljesen mellékes hogy sikerült pár liter vizet is kilocsolni a padlószőnyegre. :)
 
Sok sikert. Nekem is eleinte kövek díszelegtek hónapokig az aksiban. Képes az ember megkedvelni a látványt.

Sent from my A200 using Tapatalk
 
Ez a taknyosodás általában megjelenik. Nem vészes.
Vízcserénél leszippanthatod, vagy az algázók felzabálják.
 
Ma volt egy kis rendezkedés az akváriumban ha már vízcsere volt, beültetésre került pár új növény. Továbbá már látom, hogy szeretnék üveg ki és befolyó csövet, mert sokkal szebben mutatna az akvárium összképe, bár ahogy néztem azok sem éppenséggel olcsó dolgok, valamint kezd eléggé behúzni az akvarisztika téma, így már 1 hét után azon jár az eszem, hogy lehet jó lenne egy kis CO2 rendszer is. :D Ezzel csak annyi fenntartásom van, hogy kicsit sokallom a 60-70k-t érte, alternatívaként a citromsavas módszert bogarásztam, de attól meg kicsit tartok, mert nem igazán vagyok egy nagy barkács mester. :)
 
Szép az aki :) A üveg befolyóval kapcsolatban egy tanács: a kínai lily helyett rögtön inkább GreenAquás saját márkásat válaszd, ég és föld! Én is próbáltam optimalizálni, aztán most fogom a fejem… A co2-t pedig próbáld használtból összerakni. Én is sokaltam az árát, de vettem egy mély levegőt (és nem kötötttem a párom orrára, hogy mi mennyi :) ), és nem bántam meg, a co2 rész atomstabilan megy, sose kell hozzányúlni (palack + gw szett)
 
Szép az aki :) A üveg befolyóval kapcsolatban egy tanács: a kínai lily helyett rögtön inkább GreenAquás saját márkásat válaszd, ég és föld! Én is próbáltam optimalizálni, aztán most fogom a fejem… A co2-t pedig próbáld használtból összerakni. Én is sokaltam az árát, de vettem egy mély levegőt (és nem kötötttem a párom orrára, hogy mi mennyi :) ), és nem bántam meg, a co2 rész atomstabilan megy, sose kell hozzányúlni (palack + gw szett)
Köszi, pedig pont azt a kínai lilyt néztem ki :D, de akkor lehet megfogadom a tanácsod és akkor költök rá egy kicsit többet, ha ennyivel minőségibb. Co2-re meg majd még kell aludni egy párat . :)
 
A kínai lilyvel amúgy az volt a baj, hogy nem csinált rendes forgást az akiban, hanem kb. 45 fokban lefele nyomta a cúgot. Namost ettől azon a ponton (bal felül van a lily, így jobb alul) az aljaz felett minden növény kijött az ültetés után… folyamatosan harcoltam a víznyomással, végül átmenetileg félig elzártam a tetra kinyomó ágán a csapot, amitől végre tudott növekedni a cuba, csak közben rendes szűrésem nem volt - aztán megrendeltem egy rendes lily-t.
 
A kínai lilyvel amúgy az volt a baj, hogy nem csinált rendes forgást az akiban, hanem kb. 45 fokban lefele nyomta a cúgot. Namost ettől azon a ponton (bal felül van a lily, így jobb alul) az aljaz felett minden növény kijött az ültetés után… folyamatosan harcoltam a víznyomással, végül átmenetileg félig elzártam a tetra kinyomó ágán a csapot, amitől végre tudott növekedni a cuba, csak közben rendes szűrésem nem volt - aztán megrendeltem egy rendes lily-t.

Köszi a részletes magyarázatot, akkor ilyen lilyt tuti nem veszek, hanem akkor gyűjtök még egy kicsit a minőségibbre.
 
Back
Oldal tetejére