• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első Akvárium - 60 liter

Huh, most nézem jó régóta nem volt már bejegyzésem, de olyan kérdésem lenne, hogy Muteréktól kaptam egy ADA stílusú bútort (vagyis a párja csinálta).. és ugye most ki kellene cserélni a bútort az aki alatt :D Nah már most ennek mi a legegyszerűbb módja, mivel nem szeretném egyesével kihorgászgatni az állatkákat, mivel elég sokan lettek, akkor megoldható úgy, hogy hagyok valamennyi vizet az akiban és úgy átemeljük mondjuk az új bútorra? vagy így a bent maradó víz szétnyomná az üveget, vagy elmozdulnak a dekor elemek, vagy egyéb nem túl jó dolog ami miatt ez nem lenne kivitelezhető ? :D
A legegyszerübb modja, ha leengeded a vizet addig, hogy a lakok meg tudjanak uszkalni ( vödörbe engedd le, hogy utana tudd is visszatölteni legalabb 50%-ban), majd egy stabil fa, asztal vagy egyeb lapra szepen attoljatok, azt az uj szekreny melle teszitek, megtartjatok es atcsusztatjatok az uj szekrenyre. Azt nem javasolnam, hogy csak siman az akit alulrol megfogjatok. A maradek vizzel, talajjal, dekoracioval együtt lehet akar 50-60 kg nehez is, es ha közepen alul nincsen alatamasztva, nehogy megroppanjon...
Sok szerencset!
 
Nem a víz a problémás, hanem mondjuk a szikla, de ha nem ér az üveghez (gondolom van alatta talaj), akkor elvileg elbírja, de próbáljátok meg átcsúsztatni, az a tuti.
A képet nézve a két instabil kő talán csak súlyzó kő lehetett és már kikerült, a többi pedig mélyen ül.
 
A képet nézve a két instabil kő talán csak súlyzó kő lehetett és már kikerült, a többi pedig mélyen ül.
Igen azok csak súlyzó kövek voltak, kb 3-4 db kisebb kő maradt csak, azok is a talajon, illetve a 3 red moor.
 
A legegyszerübb modja, ha leengeded a vizet addig, hogy a lakok meg tudjanak uszkalni ( vödörbe engedd le, hogy utana tudd is visszatölteni legalabb 50%-ban), majd egy stabil fa, asztal vagy egyeb lapra szepen attoljatok, azt az uj szekreny melle teszitek, megtartjatok es atcsusztatjatok az uj szekrenyre. Azt nem javasolnam, hogy csak siman az akit alulrol megfogjatok. A maradek vizzel, talajjal, dekoracioval együtt lehet akar 50-60 kg nehez is, es ha közepen alul nincsen alatamasztva, nehogy megroppanjon...
Sok szerencset!

A gyári akvárium szettek többnyire rendelkeznek egy műanyag kerettel alul, ami csak a széleken támaszt alá, középen "lóg" az üveg, nálam is így van és nem történt vele még semmi. Az egyenletesen eloszló terhet bírja az üveg, persze nem korlátlanul. Mindegy, csúsztassátok, az a biztos!:)
 
A gyári akvárium szettek többnyire rendelkeznek egy műanyag kerettel alul, ami csak a széleken támaszt alá, középen "lóg" az üveg, nálam is így van és nem történt vele még semmi. Az egyenletesen eloszló terhet bírja az üveg, persze nem korlátlanul. Mindegy, csúsztassátok, az a biztos!:)
Ez igy van, csak neki nincsen müanyag kerete....
 
IMG_20160608_182904.jpg IMG_20160608_182922.jpg IMG_20160608_183154.jpg IMG_20160608_185910.jpg

Huh nah sikerült a nagy bútorcsere... úgy néz ki :D Mellékelek pár képet is akkor már. Aki terén is voltak változások bőven az elmúlt időszakban, bekerült pár új növény, CO2 rendszer is beüzemelésre került, jött 12 zöld sávos törperazbóra, 6 redfire garnéla (időközben legalább 12 kicsit számoltam.. beindultak rendesen) közben voltak kisebb balszerencsék is a szűrővel, szóval zajlott az élet :D Meg úgynéztem, hogy az Anubiasokon megjelent zöld pont alga.. nah ez miért és, hogy lehet kiírtani :D
 
Zöld pontalga: világítás feljebb emelése és/vagy fényerő kisebbre vétele és/vagy foszfát adagolása. :)
Én mondjuk már megtanultam együtt élni vele, valamennyi mindig megjelenik az üvegen.
 
Back
Oldal tetejére