• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első 54literes növényesem

Újraültetheted. Csak a végén győzd nyírni. Én 5X ültettem újra, mert már annyira egymásra nőtt ,hogy nem volt szép, és benőtt a vivipara közé is a hátfalon végig így azt is ültethettem újra.
 
Hali!

Ma egy kicsit átrendeztem az akváriumot, nekem így sokkal jobban tetszik. :) Remélem nektek is tetszeni fog. :)

5909848522_d80084c917_z.jpg


5909849562_45ce85b2e6_z.jpg


Köszi hogy benéztél! :wave:
 
HoZee said:
Az elrendezés nekem tetszik, de jól látom, hogy nem egy fajták a kövek?

Köszi!
A jobb oldali "feketébbre" gondolsz? :)
A GA-ból rendeltem 5kg Seiryu követ, tehát szerintem egy fajta mind. .)
 
Jani 614 said:
Szépen összehoztad az akit!
Kiváncsian várom a végeredményt! :thumbup:
Köszi Jani! :)
Jövőhét kedd körül még bekerül a Blyxa Japonica is, remélem akkor még szebb lesz. :)
 
Szia,
a Blyxa kényes növény. Ha a HCC-t cserélned kellett Parvulára, mitől lenne jó az a környezet a Blyxának?
(Bár ez érdekes kérdés, hogy mi baja lehetett a HCC-nek, szűrésed elvileg elég, világítás bőven elég, a Drop Checkered halványzöld, azt kissé kevesellem, nálam citromsárga:D) Szerintem a környezetet kell először alkalmassá tenni a növényeknek, utána kell növényt vásárolni.
Kérj segítséget a GA-tól, ha felhívod őket biztos segítenek. A másik dolog, melyet a társaság többször is megemlített, hogy kevés növénnyel kezdtél. Így sokkal nehezebben/lassabban alakul ki az egyensúly.
 
laja said:
Szia,
a Blyxa kényes növény. Ha a HCC-t cserélned kellett Parvulára, mitől lenne jó az a környezet a Blyxának?
(Bár ez érdekes kérdés, hogy mi baja lehetett a HCC-nek, szűrésed elvileg elég, világítás bőven elég, a Drop Checkered halványzöld, azt kissé kevesellem, nálam citromsárga:D) Szerintem a környezetet kell először alkalmassá tenni a növényeknek, utána kell növényt vásárolni.
Kérj segítséget a GA-tól, ha felhívod őket biztos segítenek. A másik dolog, melyet a társaság többször is megemlített, hogy kevés növénnyel kezdtél. Így sokkal nehezebben/lassabban alakul ki az egyensúly.
Szia Laja!
HC nálam majdnem gyomnövény. :p A parvula is.
Az akvárium (talaj, szűrő stb...) 4hónapos, csak átrendeztem.
Blyxának talán a kemény víz nem fog tetszeni, de ez hamarosan orvoslásra kerül...
 
Hali Mindenki!

Már rég raktam fel képet az akváriumról. Gondoltam eljött az ideje és megosztok Veletek pár képet. Fényképezni továbbra sem tudok. :)
Akkor a képek:

6011044657_07886b0fb7_z.jpg


6011594984_bd803ab405_z.jpg


6011045409_c816b7b797_z.jpg


6011595810_e2a639a4fe_z.jpg


Köszi hogy benéztél! :wave:
 
Azért ezek már sokkal, de sokkal jobb képek mint az eddigiek!! :thumbup:
Az elrendezésed nagyon jó irányban halad, nagyon tetszenek a köveid és a bal alsó sarokba mutató dekorfa, ezt nagyon eltaláltad ;) . Viszont a bal hátsó részen lévő fákat még forgatnám pár szór vagy lecserélném mert nem igazán illik oda. S sajnos te is elkövettél egy hibát mint mások is sajnos hogy nagyon alacsonyan építkeztél, ha teheted akkor meg kellene emelned a bal hátsó részt, hogy a nagy sziklád kb. 7-8 cm-re legyen a vízfelszíntől, így sajnos nagyon sík az egész elrendezés, de látványosan fejlődsz! ;) Az emelést a legegyszerűbben plusz sziklákkal érheted el, hogy elé és mögé is rakva egyszerűen feltornyozod a mostani fő kövedet.
Remélem érthető voltam és egyet értenek velem a többiek is. ;)
 
Cecska said:
Azért ezek már sokkal, de sokkal jobb képek mint az eddigiek!! :thumbup:
Az elrendezésed nagyon jó irányban halad, nagyon tetszenek a köveid és a bal alsó sarokba mutató dekorfa, ezt nagyon eltaláltad ;) . Viszont a bal hátsó részen lévő fákat még forgatnám pár szór vagy lecserélném mert nem igazán illik oda. S sajnos te is elkövettél egy hibát mint mások is sajnos hogy nagyon alacsonyan építkeztél, ha teheted akkor meg kellene emelned a bal hátsó részt, hogy a nagy sziklád kb. 7-8 cm-re legyen a vízfelszíntől, így sajnos nagyon sík az egész elrendezés, de látványosan fejlődsz! ;) Az emelést a legegyszerűbben plusz sziklákkal érheted el, hogy elé és mögé is rakva egyszerűen feltornyozod a mostani fő kövedet.
Remélem érthető voltam és egyet értenek velem a többiek is. ;)

Szia Cecska!

Köszi a tanácsokat, majd megpróbálom megvalósítani! :)
 
Lenne egy kérdésem.
Van valami mód arra hogy a képen látható módon rögzítsem ezt a kis mohát?
Vagy várjam meg hogy valahogy megkapaszkodik? :)

6027274022_d50d9d228a_z.jpg
 
csabi1987 said:
Lenne egy kérdésem.
Van valami mód arra hogy a képen látható módon rögzítsem ezt a kis mohát?
Vagy várjam meg hogy valahogy megkapaszkodik? :)

6027274022_d50d9d228a_z.jpg

Pillanatragasztó. Leereszted a szint alá a vizet, fölragasztod, vársz egy kicsit és feltöltöd. ;)
 
Back
Oldal tetejére