• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aokigahara

keszalvo

Bölcs Ent
2006-01-05_08-19-11-4.jpg

Üdv mindenkinek !

Egy hónappal az újjászületés előtt elérkezettnek látom az időt az új naplót elindítani.Bár még ketyeg a del diablo,de itt összegezni szeretném majd az új projektet hogy ne hagyjak ki semmit.
Először is a névválasztás,szakítok a hagyományokkal és most egy Japánban lévő erdő nevét választom az akváriumnak.Az ok nagyon egyszerű a misztikum ami körüllengi ezt a helyet illetve ez a kép :

s-rimg0123rimg0102.jpg


Mivel most egy leginkább erdős akváriumot szeretnék csinálni,főleg a nagyszerű alapanyag miatt is,ezért esett a választásom erre a témára.Köves akvárium még várat magára ahhoz nem érzem magam elég profinak,mondjuk ehhez sem :D
A technikai adatok amik adottak :

Üveg : 60 x 30 x 33 60 liter opti withe
Világítás : quad T5 2 x 24 watt HQ 865 ös 6500 k csővel
Szűrés: Tetra ex 600 tele tömve bio szűrőanyaggal és egy 100 g purigennel,üveg ki és befolyók.
Kap majd új csövezést is mert a az eredeti tisztíthatatlan lett.
Co2 : sajna marad egyenlőre az élesztős,üveg difivel beoldva.Gyűjtés nagy nagynyomású rendszerre.:rolleyes:
Eheim Skim 350 a sima vízfelszínért

A belvilág :

Talaj : végre Environment soil 9 liter
Táptalaj : JBL aqua basis plus 2,5 liter
Dekorhomok: ezt még nem döntöttem el valószínűleg lesz egy kisebb részen itt ott,de még meglátjuk.
Kövek : na ez itt a nagy kérdés,lehet bevállalom a lávakövet ha találok addig sötét színben
Fa : folyami gyökérzet szinte minden méretben és formában kb 6 szál amiből max. négyet fogok használni.Plusz ott vannak a kisebb darabok a részletekhez.
Flóra :
A növényekről csak pár mondatban.elsősorban most már törekszem majd arra hogy ne úgy nézzen ki az akvárium mint egy zöldségeskert hanem harmóniában legyenek a növények egymással.Mivel volt közel egy évem kitapasztalni melyik növény bírja és melyik adja fel a harcot így könnyebben tudok majd válogatni.Ami biztosan bekerül majd:
- Monte Carlo
- Parvula
A többit meg igény és kialakítás függvényében.
Fauna :
Az állatok közül is mindenki visszakerül,az RC állományt nagyon durván szelektálni kívánom majd,hogy az igazán élénk piros egyedek kerüljenek vissza.
Jelenleg így áll a felhozatal :
- 4 db vörösorrú pontylazac ( tervben van még kettő beszerzése)
- 8 db Amanda lazac
- 4 db törpe pettyes kalászhal (terveben van az értékesítésük )
- 2 db oto ( terveben van még 2 db beszerzése )
- 3 db Amanao garnéla ( terveben van még 2 db beszerzése )
- 20-50 db RC szelektálás után

Azért is válnék majd megy a törpe pettyes kalászhalaktól mert kettő fajt szeretnék az akváriumban és a vörös amandékkal nagyon jól harmonizál a vörös orrúak ezüstös színe.
Az Oto sajna mindenhol hiány így az még várat majd magára.:(

A menet az lesz hogy kifogdosom az élőlényeket,a szűrő a leszívott akváriumvízzel egy vödörben munkába áll,persze a halak is ide kerülnek majd.A kis 15 literes akvárium átalakul RC menedékké és innen könnyebb lesz majd szelektálni is.
Időben mindenképpen a GA-s látogatás utánra teszem az átalakítást hiszen a talaj és az egyebek onnan lesznek beszerezve és végre eljutok Én is nyálat csorgatni :ROFLMAO:és remélhetőleg pár kérdésemre is válaszolnak majd a srácok.:)Tehát nem hétvégén lesz hanem hétköznap az átalakítás,mert szabadságon leszek.Úgy tervezem hogy reggel nekiugrom kipakolom átmosom,beáztatom az üveg ki és befolyót,addig majd az eredeti tetra csövezés megy.Aztán nekilátok berendezni,kap egy fekete öntapadós hátteret is,és ha sikerül akkor még aznap feltöltöm,egy nap után mehetnek vissza a következő este az állatok.Persze mérek majd azért egyet de gond nem lehet remélem.
Már így is sokat írtam úgy hogy egyenlőre ennyi,ha lesz valami konkrétum akkor írok.Addig ha valakinek tanácsa van akvárium újraindítás terén akkor kérem ossza majd meg.
Köszi !
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sok sikert az új kihíváshoz! Amúgy meg szerintem nem kell mentegetôdzni hogy sokat írtál, egy naplónak az a lényege, hogy mindent leírjon az ember, ami eszébe jut, nem?;)
 
Az Oto sajna mindenhol hiány így az még várat majd magára.
Én most rendeltem 5 db-ot ,állitólag itt Baján van még bőven:wtf:
De hogy kitérjek az uj projektedre is ,nagyon szorítok hogy klafa legyen.És remélem nem azért indítottad a naplót már most ,hogy túlszárnyald az 50 oldalt csak az előzményekkel:LOL:
A terv az nagyon jó ,ugyhogy mindent bele:)
 
hogy túlszárnyald az 50 oldalt csak az előzményekkel
:ROFLMAO:Nem ez a cél,meg annyi előzmény nem lesz,mert akár már hétvégén is indíthatnám a dolgot ha közelebb lenne a GA és szabin lennék.
Ezen dolgok hiányában marad a július vége.
Köszi,láttam nálad is alakulnak a dolgok,nekem is később majd jó lenne egy tetra 800 vagy 1200-ra váltani,de egyenlőre marad a régi 600-as.
 
Kiväncsian várom a fejleményeket!

.Annyi biztos hogy komoly emelésen gondolkodom majd hátul hogy a térhatást el tudjam érni.:
Az emelést én eddig az asszony harisnyäjäba töltött kaviccsal oldottam meg!Szerintem jó és működő így talajt emelni!A hungarocellt is kiprobältam már,igaz nem ragasztottam,de az mindig felfele törekszik!Amúgy hajrá!
 
Nem hiszem, hogy ez a veszély fennállna...a kolléga hamar bele fog csapni a lecsóba, gyanítom alig várja. No de ha a napló címe pl. így hangzott volna, hogy "Aokigahara a nanohalas", akkor elő kellett volna keresni az olvasószemüvegeket...
Ez így is van,márhogy alig várom hogy belecsapjak.Addig nem is lesz nyírás a del diabloban már nagyon dzsungelesedik,majd hétvégén lövök pár képet a naplóba.
Adddig is sok naplót visszaolvasok köztük a Tiédet is Roland és tanulok,és tanulok ..... ;)

Kiväncsian várom a fejleményeket!
keszalvo said:

.Annyi biztos hogy komoly emelésen gondolkodom majd hátul hogy a térhatást el tudjam érni.:Click to expand...
Az emelést én eddig az asszony harisnyäjäba töltött kaviccsal oldottam meg!Szerintem jó és működő így talajt emelni!A hungarocellt is kiprobältam már,igaz nem ragasztottam,de az mindig felfele törekszik!Amúgy hajrá!
Köszi !
Igen Én is a harisnyás megoldásban gondolkodom vagy apró kaviccsal ami van is itthon vagy aprő lávakővel ami ugye plusz szűrőtelepként működne a talajban.A hungarocellt max a kövek alá pakolom majd ahol hozzáérne esetleg az üveghez.:)
 
Mai helyzetjelentés :
voltam megsikálgatni a fákat és egy frisset is sikerült még beszereznem a meglévők mellé hogy legyen miből válogatni.:whistle:
Aminek külön örültem hogy sikerült elég sok kisebb gyökérdarabot is beszereznem a részletek megjelenítése céljából.
A kövek kérdése lassan eldőlni látszik,de még azért filózgatok rajta.
Aztán itt vannak a garnélák,még az sem biztos hogy az Rc-ket viszem tovább az új akváriumba,lehet hogy ott is besárgulunk :D
A diablóban nagyon brutál módon beindult a monte carlo így nem lesz probléma ebbe a projektbe való ültetéssel,amúgy is egy sprinter Én meg ráérek :)
@nebula elhoztam neked a gyökeret amit ígértem, majd a héten elugrok vele ;)
 
Csak a miheztartás végett egy bejegyzés :
A szabadságom ugrott júliusra és augusztusra is,vezetőségi döntés a dolgozó teljes leszarásával :rage::rage::rage::muted::muted::(:(
Majd szeptember első hetében elmehetsz címszóval zártuk le a vitát,vagy is nem volt vita mert elhangzott az a bizonyos mondat "ha nem tettszik el lehet menni " sajnos erősen fontolgatom de egy lakáshitellel meg egy gyerkőccel nem nagyon tud ugrálni az ember.
Ennek a következménye hogy GA látogatás júliusban ugrott,webes rendelés lesz belőle :(:(,többek közt ezt sajnálom a legjobban mert már annyira terveztem ezt a kis kirándulást.Arról már említést sem teszek hogy sok-sok program is ugrott amit a családdal beterveztünk.

De akkor is lesz július végén újrarendezés :smug:,nem várok szeptemberig az tuti,több okból sem,bár így egy kicsit felgyorsulnak majd az események de sebaj.A fák egészen kitűnő állapotban vannak egy gyors kifőzés és készen állnak majd.
Egy kérésem lenne ki mivel sikálja ki a kiürített akváriumot,hogy szép tiszta legyen mint újkorában ?
 
én tömény ecettel.
de fogd be az orrod közben, mert behajolva letüdőzni elég veszélyes mutatvány :)
 
de fogd be az orrod közben, mert behajolva letüdőzni elég veszélyes mutatvány
Mint amikor tanuló koromban festékes hordót mostunk ki nitrohigitóval maszk nélkül,na az volt ám a szép mutatvány :notworthy:utána nem kellett megállni a lábunkon :LOL:
 
én tömény ecettel.

Igen az ecet mindent megold:) akár szó szerint is. Én speciel a 100-as purit is tömény ecetbe teszem, utána pedig alapos öblítés és nem kell áztatni mint a cloroxos kezelés után. Na jó a clrx' hatékonyabb de akinek csak 1 zsák purija van...
 
A techilát meg a margaríta koktélt Én is :D,még a sósav vagy az ecet játszik :)
Pedig nem vicc, egy fél kiló sóval szépen átdözsikézem. Minden szutykot lehoz a vízkőtől kezdve a barna trutymóig és utána elég csak kiöblíteni, nem is büdös. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére