• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes - 54 liter - LED

Velkey Máté

Új regisztrált
Mivel már egy ideje olvasgatom a fórumot, arra jutottam, hogy ne csak én legyek okosabb a másik hibájából tanulva, hanem mások is tanulhassanak az én hibámból. Mindemellett sok hasznos tippre tettem szert általatok, melyeket kamatoztatva valahogyan sikerült összedobni egy elég kezdő akváriumot.
Fontosnak tartok megemlíteni, hogy azért nem teljes tapasztalatlanságból indítottam a mostani projektet...már vagy 2 éve alap szinten kavicsos akváriumban próbálkoztam kis fényerő (54l - 15W) mellett halakat, garnélákat tartani és egy pár növényt nevelgetni.
A mostani projekt célja egy egészséges növényekkel teli akvárium létrehozása, ha nem is esztétikai tökéletességet tükrözve azok elrendezésében. Első körben egy HC gyepszőnyegnek örülnék a legjobban. Ha lehet, ilyen szemmel nézzétek próbálkozásomat.
Első körben egy pár paraméterrel kezdeném az akváriumról:
Akvárium: 54 liter
Világítás: barkácsolt: 4 x 0,5 m SMD 8520 cool white LED + 7 x 3W full spectrum LED
Szűrő: VITA TECH 300 belső szűrő
Fűtés: Atman JKA 75W
Aljzat: 2 kg FLORIMO Általános virágföld + 10 liter JBL Manado
Tápozás: Aqua Line TF Macro/Planter
CO2 rendszer: citromsav + szódabikarbóna
Vízcsere: heti 20 %
Növények: Cladophora Aegagropila, Eleocharis parvula, Hemianthus callitrichoides 'Cuba', Hemianthus Micranthemoides, Limnophila Sessiliflora
Élőlények: 2 Amano garnéla, 2 leopárd dánió, 4 guppi, sok csiga
1. napról kép:
https://www.flickr.com/photos/131642840@N05/27327256861/in/album-72157666620197013/
Igyekszem minden héten feltenni egy képet, hogy hogyan alakul az akvárium.
Még majd írok! ;)
 
Back
Oldal tetejére