• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2

jojo said:
Hali!

Gondolom az elkészítését nem kell leírnom, már jó néhány helyen le van írva pl. edak cellbabel,Akvarista. hu-n.A tapasztalatok ott is le vannak írva nem árt elolvasni őket.
De röviden: Az keverési arányokkal tudsz játszani, hogy intenzívebb CO2 termelődjön rövidebb ideig, v. kevesebb termelődés mellett hosszabb ideig.
Az összeszerelésnél,vigyázni kell, hogy a csöveknél, összeillesztéseknél ne szökjön el a gáz.
Nem tudom mekkora az aksid, sztem. 80-100 literig elég lehet az 1 palackos megoldás, ezen felül a 2 palackos, talán 200 l.-ig.A nagyobb aksiknál már
a nagynyomású palack a nyerő megoldás.
Túl tudod adagolni az élesztős megoldást is, az adagolást neked kell kitapasztalnod, pl. 1-2 bubi/sec.
A beoldást meg tudod oldani porlasztóval, de fölé érdemes rakni egy búvárharang szerűséget, hogy az felfogja a fel nem oldódott gázt.
De sztem. jobban jársz ha elolvasol mindent mert már jobban, és részletesen le vannak ezek irkálgatva, sőt vannak egyedi megoldások, a You Tube-n is vannak okos ötletek.

Szia!

Az akvariumom 30L.
Mindig venni akartam, de akkor lehet elkezdek butykolni egyet.
Buborekszamlalot erdemes szerezni hozza?
 
Hát én reaktorba oldom fel a gázt, oda érdemes.Ha porlasztót használsz akkor nem kell.De szintén lehet csinálni otthon, ezért kár kiadni 3.e.Ft-ot.
 
sanyi said:
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a boltban kaphato biologiai erjesztokrol?
(pl JBL Bio CO2 100)
Ezen nem talalhato buborekszamlalo.
Mennyire biztonsagos ezt hasznalni?

Ez a szerkezet semmivel nem tud többet, mint amit te otthon 12 forintból össze tudnál rakni. Buborékszámláló és tartósteszt nélkül, pedig fogalmad nem lesz, hogy most sok vagy kevés co2 van-e az aksidban.
Ha már veszed a fáradtságot és utána olvasol a fórumokon, ne hagyd, hogy ilyennel kiszúrják a szemed. ;)
Ha van otthon szódás szifonod, akkor a Tetra Co2 Optimat-t is felesleges.
De ha jót akarsz magadnak, akkor megcsinálod otthon az élesztős palackot, veszel egy üvegporlasztót, visszafolyás gátlót és buborékszámlálót. (5700 HUF)
(Ha nincs szilikon csöved otthon, akkor van spéci CO2 cső is 2000-ért.)
Szállítással 7390 Ft-ból kész vagy. Ha a flakonod nyakán jó lesz a tömítés, ez a rendszer teljesen komplett és használható.

Co2 rendszer mellé mindenképp javaslok tartóstesztet bármelyik rendszer mellett döntessz is.
 
Én az említett Ferplast biológia CO2 előállítót vettem alapul. Ehhez adnak ugye egy flakont, amit csak egyszer használtam, hozzá való élesztőt, amit ugye szintén elhasználtam ha már megvettem, de ennyi. Adnak még csövet, ami nem olyan átlátszó mint az ADA, de mivel CO2 rendszerhez van, így gondolom ez is CO2 cső (?), adnak buborék számlálót, ugyanaz mint a Green Aqua műanyag (csak szürke), és adnak egy beoldót (reaktor?). A beoldó egy kis tartály, amibe megy be a CO2, és mellé egy kis szivattyú pumpálja a vizet folyamatosan. Nekem 2 bubi/sec-et teljesen, veszteség nélkül beold. Az akisba épített szűrőn belül helyeztem el, így nem látszódik, viszont hetente ki kell pucolnom. 160 literes az akvárium, és két a lent leírt zselés palackból termelem a CO2-t. A beoldás teljesen hangtalan, a motor kb 1-3W-os lehet, viszont aksin belül elhelyezve szerintem nem túl esztétikus. Az egész rendszer 7-8e HUF körül van.
 
sziasztok! szörnyű baleset történt nálam és ebben szeretném a segítségetek kérni, bár valószinűleg már késő lesz, vagy épp sikerül túlélnem:(
Szóval egy 20l növényes nano-t raktam össze élesztős 2x 2l palackos co2 vel gyönyörűen működött a növények már bubiztak életemben nem voltam még ilyen büszke az akváriumomra. De sajnos baleset történt, míg a lányommal a kertben játszottam. Mikor beléptem a házba élesztőszagot éreztem, és rohantam az emeletre, a túlnyomástól a cor cső kirepült a palackból és mindenfelé fröcskölte a tartalma egy részét, még a billentyűzetem most is ragad, de ami rosszabb az akvába is ment valamennyi, azt nem tudom mennyi de opálos lett a víz. végeztem egy gyors 2/3 os vízcserét, többet nem mertem, és figyelem a halakat, elég zavartnak tünnek. Szóval szeretném tudni, hogy az élesztős cukros lötty mennyire mérgezi meg az akváriumot, ha még maradt egy kisebb koncentráció a vízben? vagy mit javasoltok hogy az imádott kis vörösneon csapatom túlélje? mindenesetre elkezdek spórolni egy nagynyomású rendszerre.
Üdv: GaBko
 
ngabko said:
sziasztok! szörnyű baleset történt nálam és ebben szeretném a segítségetek kérni, bár valószinűleg már késő lesz, vagy épp sikerül túlélnem:(
Szóval egy 20l növényes nano-t raktam össze élesztős 2x 2l palackos co2 vel gyönyörűen működött a növények már bubiztak életemben nem voltam még ilyen büszke az akváriumomra. De sajnos baleset történt, míg a lányommal a kertben játszottam. Mikor beléptem a házba élesztőszagot éreztem, és rohantam az emeletre, a túlnyomástól a cor cső kirepült a palackból és mindenfelé fröcskölte a tartalma egy részét, még a billentyűzetem most is ragad, de ami rosszabb az akvába is ment valamennyi, azt nem tudom mennyi de opálos lett a víz. végeztem egy gyors 2/3 os vízcserét, többet nem mertem, és figyelem a halakat, elég zavartnak tünnek. Szóval szeretném tudni, hogy az élesztős cukros lötty mennyire mérgezi meg az akváriumot, ha még maradt egy kisebb koncentráció a vízben? vagy mit javasoltok hogy az imádott kis vörösneon csapatom túlélje? mindenesetre elkezdek spórolni egy nagynyomású rendszerre.
Üdv: GaBko

Nem lesz semmi bajuk. 1-2 nap és visszaáll a tisztaság.
Persze ha sok cukros víz ment bele az más tészta.
A cukor nem tesz jót a halaknak.
Akkor vízcsere.

Ne aggódj velem számtalanszor előfordult.
 
ngabko said:
végeztem egy gyors 2/3 os vízcserét, többet nem mertem
Több mint egy éve heti kétszer végzek 80-90%-os vízcseréket. Van amikor nagyobb átültetés vagy tisztítás után majdnem 100%-ot cserélek (alig marad víz a lejtő alján a halaknak) és pár percre rá még egyszer ennyit. Vízkezelővel. Az új és a régi víz nagyjából egy hőmérsékletű. Soha senki erőszakos halált nem halt az akváriumomban, az egyensúly nem bomlott fel. A következtetéseket mindenki vonja le magának. :)
 
keymaker said:
ngabko said:
végeztem egy gyors 2/3 os vízcserét, többet nem mertem
Több mint egy éve heti kétszer végzek 80-90%-os vízcseréket. [...]

Hozzátéve, hogy a külső szűrődben maradt pár liter viz + pár millárd baci :) Ez nagy előny szerintem, szemben ha a ő kis akasztós v. belső szűrőt használ (erről nem láttam nyilatkozni)
 
Szió! Cserélj le amennyi vizet csak le tudsz! és jó alaposan szűrd a vizet! Ha opálos maradt a víz akkor nem valószínű, hogy a vörösneonok megmaradnak...
 
keymaker said:
ngabko said:
végeztem egy gyors 2/3 os vízcserét, többet nem mertem
Több mint egy éve heti kétszer végzek 80-90%-os vízcseréket. Van amikor nagyobb átültetés vagy tisztítás után majdnem 100%-ot cserélek (alig marad víz a lejtő alján a halaknak) és pár percre rá még egyszer ennyit. Vízkezelővel. Az új és a régi víz nagyjából egy hőmérsékletű. Soha senki erőszakos halált nem halt az akváriumomban, az egyensúly nem bomlott fel. A következtetéseket mindenki vonja le magának. :)

Hát Key, Te nem hagyományos akvarista elveket vallasz, az már biztos. Jó dolgokat írsz, kezdek átállni rájuk én is, eddig mind bevált . :roll: A szűrőknél pl. sose gondoltam volna, hogy egy növényes aksiba, ilyen durva teljesítményű, nagy szűrőfelületű szűrő kell. A "régi öregek" mindig azt mondták, hogy a növények tehermentesítik a vizet a halak által termelt bomlástermékektől, stb. Te milyen szűrést ajánlanál irányelveid alapján egy 7-800 literes sügeres akváriumhoz, aminek igen nagy a terhelése és növények se nagyon vannak? :shock: :oops:

Üdv,
ákos
 
Sziasztok! Hogyan védekezzek a petpalackban keletkező túlnyomás ellen? mivel kevesebbet használok fel mint amennyi termelődik, 20l-be nem kell túl sok, folyamatosan nől a lötyis palackban a nyomás. Megerősítettem a rendszert, remélem nem kell újra cukros lötyit takarítanaom a plafonról is. (Halaim túléték, virulnak:) Éjszakára letekerem a tisztító 2. palack tetejét had menjen a világba a gáz. Szóval, szeretnék tapasztalatokat, tanácsokat a biztonságos üzemeltetés érdekében, ha lehetséges?

Köszönettel:Gabko
 
ngabko said:
Sziasztok! Hogyan védekezzek a petpalackban keletkező túlnyomás ellen? mivel kevesebbet használok fel mint amennyi termelődik, 20l-be nem kell túl sok, folyamatosan nől a lötyis palackban a nyomás. Megerősítettem a rendszert, remélem nem kell újra cukros lötyit takarítanaom a plafonról is. (Halaim túléték, virulnak:) Éjszakára letekerem a tisztító 2. palack tetejét had menjen a világba a gáz. Szóval, szeretnék tapasztalatokat, tanácsokat a biztonságos üzemeltetés érdekében, ha lehetséges?

Köszönettel:Gabko
Szia!Esetleg kisebb palack,kevesebb töltet?20 literbe én csak egy fél literes kólást raknék elsőre.Nem tudom,neked mekkora van?
 
Sziasztok!

Porlasztashoz nem eleg egy porlasztoko?
Gondolom, hogy egy uveg+keramia diffuzorhoz kepest kevesebb,
de sok diy co2-nel latok kovet.
 
sanyi said:
Sziasztok!

Porlasztashoz nem eleg egy porlasztoko?
Gondolom, hogy egy uveg+keramia diffuzorhoz kepest kevesebb,
de sok diy co2-nel latok kovet.

Szia Sanyi

A hagyományos porlasztókő is megfelelő lehet, ha mondjuk, a Linde gáztöltő telepet rá tudod kötni az akváriumodra. :D Az velük a baj, hogy viszonylag nagy méretű buborékokat tud csak porlasztani, így jóval nagyobb mennyiségű gázra van szűkség, ugyanakkora hatásfok eléréséhez. Az üveg+kerámia diffúzor ezzel ellentétben nagyon apró, jobb beoldást biztosító bubikat készít. Ahol a sima porlasztóköves megoldást látod, ott nagy valószínűséggel nem is elégséges.
 
Szia Levi!

Mar egyebkent kineztem egy max 40L-es akihoz valo (tisztan keramiabol keszult) co2
diffuzort, gondoltam elotte megkerdezem.
Tartosteszt nelkul mennyire lehet meglenni?
 
sanyi said:
Szia Levi!

Mar egyebkent kineztem egy max 40L-es akihoz valo (tisztan keramiabol keszult) co2
diffuzort, gondoltam elotte megkerdezem.
Tartosteszt nelkul mennyire lehet meglenni?

Nem ajánlott tartósteszt nélkül használni co2 adagolsát! :!: Az élővilág kárára mehet!
 
Csak az a baj, h pl az altalad hasznalt drop checker sem egy olcso darab.
Akkor inkabb fabrikalok egy buborekszamlalot, es befektetek egy ilyenbe.
Csak igy kezd egyre nagyobb lenni beruhazas osszege.
 
Egyebkent a webshop link moderálva oldalan lattam egy komplett szettet.
Gondolom ettol kedvezobb aron nem nagyon lehet megtalalni egyben ezeket.

http://www.webshop link moderálva.hu/akvarisztika/uvegtermekek/1248_tropicalfish_komplett_szett.html
 
sanyi said:
Csak az a baj, h pl az altalad hasznalt drop checker sem egy olcso darab.
Akkor inkabb fabrikalok egy buborekszamlalot, es befektetek egy ilyenbe.
Csak igy kezd egyre nagyobb lenni beruhazas osszege.

A CO2 nem olcsó mulatság. Egy komoly technika a növényes akváriumokban. Korábban elképzelhetetlen volt 50 ezer alatt szettet venni, külön alkatrészekben pedig nem volt kapható. A költség oldalát megközelítheted onnan is hogy ez egyszeri beruházás. ha vigyázol rá valószínűleg a következő akváriumodba is jó lesz. Mérettől függetlenül.

Pár alkatrész némi barkácsmegoldással előállítható, de lehet több bosszúságot fog okozni mint örömet idővel. A gáz ugyanis szivárog. Mindenhol ahol tud. Ha a rendszered bármely eleme nem zár megfelelően egy több kilós palackot is ki tudsz végezni pár nap alatt anélkül hogy ezt észrevennéd....
 
Back
Oldal tetejére