• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Összeraktam egy élesztős-cukros rendszert. Egy két literesben van az anyag, egy 1 literesbe vezetve onnan az akiba. Valamiért az egy literesből nem akar kijönni a CO2 az akiba.Egy darabig látszik megindul a csőben, aztán megáll. Tehát a szivárgás oka kizárva. Már próbálgattam többféle képen elhelyezni a palackokat de semmi hatás. Ha kivonom a rendszerből az egy literes palackot és az élesztős palackból megy a gáz az akiba akkor minden rendben. Valakinek esetleg ötlete? Köszönöm előre is.

Tehát a szivárgás oka gyanítható, sőt szinte biztos. Egy bizonyos nyomásig zár, ekkor megindul, utána viszont enged, ezért nem megy tovább.

ellenőrizd le szappanhabbal nem e ereszt mégis a 2. flakon

pontosan
 
Udv. A kerdesem a kovetkezo lenne. Osszedobtam egy elesztos rendszert. A lottyos uveg az egy 0.75l pezsgos uveg lett persze ennek megfeleloen a keveres mennyisege is csokkent. A masodik (szuro) uveg pedig egy felliteres egyszeru petpalack, illetve egy harmadik, szinten uvegbol a bubiszamlalo.
A masodik es a harmadik koze kotottem a tuszelepet, a bubiszamlalo utan pedig a visszafolyasgatlot.

Nos a kerdesem:

Mennyire bizhatok meg a pezsgosuvegben? Nem durranhat el?
Masodik kerdes: diffuzorom nincs igy egy porlasztokovon eresztem a vizbe, viszont akarhogy is allitok utana folyamatosan nol a teljesitmeny, nem szeretnem a halakat mergezni otlet?
Harmadik kerdes: az akvárium 50 liter csupan par noveny van benne de lathatoan kell nekik a co (barnulnak). A vilagitas egy 900lumenes led lampa (marka diy :D amint jonnek az uj ledek noveles 1200-ra) nos ezt kb mennyi bubi/mp-re allitsam?
negyedik kerdes: nem pontatlan ez a bubi/mp dolog? Nagyobb atmeron ugyanaz a nyomas kevesebb bubit produkal mig egy vekony csovon tobbet.
 
Back
Oldal tetejére