• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2

Valóban hasonlít a teknika az enyémhez :)
Így akkor megvan a megoldás! :)
Holnap átalakítom és hadd menjen.
Köszönöm!
 
Tovább nézegetve a videót, ha a szűrőáramlat kimerül abban , hogy megkavarja a co2--t a csőben ,akkor mi kavarja meg a vizet? Talán a szívóerő?
 
NA sikerült mevalósítani az én elvem alapján.
Lényege , hogy Difi porlaszt , a cső gyűjt , a szűrő szív ,majd a növényekre lő :)
Csak még lehet a szűrő kimeneti nyílására valahonnan intézek es 45°-os szögben lefelé irányuló toldatot.
Képekben :

DSCF0458_800x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF0463_450x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
illetve algásodni fognak a növényeid ha így rájuk lövök (nem is lesz rájuk hatással, mert ezzel nem nő a beoldás!)! én javasolnám inkább egy inline diffúzor használatát!
 
A másik észrevételem még (és ezt ne vedd beszólogatásnak, mert tényleg csak segíteni szeretnék), hogy egy dísz (növényes) akvárium célja, hogy "mutasson". HA telenyomod benne technikával, akkor pont a lényege veszik el (olyan mintha a kertben a virágok között otthagynád a locsolókannát, a permetezőt meg a zsák trágyát). Szerintem próbálj törekedni arra, hogy minél kevesebb "nem odaillő" dolog legyen az akiban (ezért találták ugye ki az üveg csövezést is..). pl. a háttér egy afrikai sügéres akiban nagyon mutatós tud lenni (Annó sok sok éve én is gyártogattam perlites háttereket), de hidd el, hogy egy idő után a "növényes" akiban zavarni fog! Remélem nem veszed bántásnak! ;)
 
A másik észrevételem még (és ezt ne vedd beszólogatásnak, mert tényleg csak segíteni szeretnék), hogy egy dísz (növényes) akvárium célja, hogy "mutasson". HA telenyomod benne technikával, akkor pont a lényege veszik el (olyan mintha a kertben a virágok között otthagynád a locsolókannát, a permetezőt meg a zsák trágyát). Szerintem próbálj törekedni arra, hogy minél kevesebb "nem odaillő" dolog legyen az akiban (ezért találták ugye ki az üveg csövezést is..). pl. a háttér egy afrikai sügéres akiban nagyon mutatós tud lenni (Annó sok sok éve én is gyártogattam perlites háttereket), de hidd el, hogy egy idő után a "növényes" akiban zavarni fog! Remélem nem veszed bántásnak! ;)

NEm veszem beszólásnak. Végülis van benne valami . Ezért is árulom ezt az akit ,mert teljesen át akarok szellemíteni egy akváriumot talán Iwagumi stílusra.
Meg is van már az aki , csak közben közben egy emersz Hc project is folyamatban van másik aksiban és addig még nem indul be a burjázás ,addig nem akarom a jelenlegit kiiktatni érthető okokból. Addig kísérletezgetek az élesztős beoldással ,ameddig nem találom meg azt a zsebemet ,amelyikbe tartom a nagynyomásúra a zsé-t. :)
 
Teljesen érthető, sajnos nem egy olcsó hobbi... én is élesztőssel kezdtem kb. másfél éve, de aztán rájöttem, hogy nem egy hosszútávú dolog, még ha a nagynyomású piszok drága is... Hidd el én is visszanézve az első guppisélesztősbelsőszűrősnövényesemen jókat nevetek.:ROFLMAO: :cry: de akkor ezek szerint te is látod, hogy ez egy teljesen más világ, mint a hagyományos akvarizálás. Fel a fejjel, és jó kísérletezgetést!! ;)
 
Teljesen érthető, sajnos nem egy olcsó hobbi... én is élesztőssel kezdtem kb. másfél éve, de aztán rájöttem, hogy nem egy hosszútávú dolog, még ha a nagynyomású piszok drága is... Hidd el én is visszanézve az első guppisélesztősbelsőszűrősnövényesemen jókat nevetek.:ROFLMAO: :cry: de akkor ezek szerint te is látod, hogy ez egy teljesen más világ, mint a hagyományos akvarizálás. Fel a fejjel, és jó kísérletezgetést!! ;)

Meglesz!
Köszi! :)
 
sziasztok,
kérdezném, hogy valakinek támadt-e olyan ötlete, hogy a két élesztős palack(élesztős + szűrő,buborékszámlálós) közé betegyen egy visszafolyásgátlót?

Ezzel kicsit lehetne puhítani az ingadozást, ha az élesztős flakonban esik a nyomás kicsit, a visszafolyásgátló miatt a 2. flakon nem egyenlíti ki, hanem megmarad benne, így nyomja továbbra is a gázt. Aztán ha az élesztők befejezték az ebédszünetet, újra feltámad a nyomás, és pótolja a pufferben lévőt.

Annyi a lényege tehát, hogy az ingadozás késleltetve, puhítva következzen be.

Valakinek tapasztalata van ilyennel kapcsolatban?
 
sziasztok,
kérdezném, hogy valakinek támadt-e olyan ötlete, hogy a két élesztős palack(élesztős + szűrő,buborékszámlálós) közé betegyen egy visszafolyásgátlót?

Ezzel kicsit lehetne puhítani az ingadozást, ha az élesztős flakonban esik a nyomás kicsit, a visszafolyásgátló miatt a 2. flakon nem egyenlíti ki, hanem megmarad benne, így nyomja továbbra is a gázt. Aztán ha az élesztők befejezték az ebédszünetet, újra feltámad a nyomás, és pótolja a pufferben lévőt.

Annyi a lényege tehát, hogy az ingadozás késleltetve, puhítva következzen be.

Valakinek tapasztalata van ilyennel kapcsolatban?
2 palackban a nagyobb térfogat miatt jóval lassabban változik a nyomás, mint 1-ben, így ha működik az ötleted, akkor pont, hogy felerősíted az ingadozást.
 
2 palackban a nagyobb térfogat miatt jóval lassabban változik a nyomás, mint 1-ben, így ha működik az ötleted, akkor pont, hogy felerősíted az ingadozást.


Értelek, de hiába a 2 x gázmennyiség, a két palackban egyenlő a nyomás. Bármekkorát esik az élesztősben, a 2. palack kiegyenlíti, így ez veszít a nyomásból, már is állítódik a bpm. Az élesztős palack meg ha van benen nyomás, egyből pótolja a 2. palackot.

Ha esik a nyomás, mindegy, hogy 2 vagy 4 liter gázunk van, nem nagyságrendi különbség. Ha, esik a két palakcban, rögtön reagál a bpm, ha van visszafolyásgátló, egy darabig független a 2.palack nyomása az első flakontól. Minél nagyobb ez a puffer, annál tovább persze.

Persze ha hosszú a nyomáskiesés, akkor nem segít a puffer sem. De ha mondjuk percekről lenne szó, vagy a mérettől függően pár óra- fél napról, segíthet, hogy a 2. palack nyomása csak úgy fogy, hogy megy az akváriumba, nem áramlik vissza az élesztősbe. Mondhatjuk úgy is, hogy késlelteti az ingadozást. Addig meg hátha összeszedik magukat az élesztők.

Amúgy adtál egy ötletet, lehetne 2 pufferpalack ugyanígy összekötve. Ha mindkettőben mondjuk 2 bar a nyomás, és az utánpótlás megszűnik az élesztő felől, mert mondjuk nyáron 35 fokban jön egy hidegfront, a két palack még fél napig nyomja a gázt, de ez ha úgy történik, hogy nincs visszafolyásgátló, a két palack rögtön pótolja az élesztős lecsökkent nyomását, nincs, ami visszatartsa, így elveszti a puffer szerepét.

Bár ez még csak elmélet, tegnap dobtam csak össze a gyakorlatban, még nem tudom, valóban működik-e.


Ha mondjuk a puffer szerepre 2 db. 5 literes palackot használunk. 10 liter gáz x bar nyomással már elég tompító hatást fejt ki.

Kérdés, a vízben mennyi gáz tárolódhat ideiglenesen ilyen célból? Lehet vízzel érdemesebb megtölteni a puffer palackokat. Nyomás esetén sok gáz oldódhat, majd ha leesik a nyomás, felszabadul a co2, mint az üdítőkben.
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, részletes és pontos leírást keresnék CO2 élesztős rendszer összeállításáról. Ebben a fórumban találtam elég sok variációt az alapanyagokról,arányokról, stb...Nem volt viszont a technikai feltételekről (de lehet hogy csak elkerülte a figyelmem)! Köszönöm előre is! Üdv.!
 
Nem volt viszont a technikai feltételekről (de lehet hogy csak elkerülte a figyelmem)! Köszönöm előre is! Üdv.!


Szevasz!
Nem írtad az akvárium méretet nekem ez megy 60 literbe kb fél éve :

- 2 db 2 literes kólás palack
- 5 db injekciós fecskendő
- kb 2 fm co2 cső nekem sera átlátszó csövem van 500.-Ft/fm volt
- műanyag levegő csap két elzárási lehetőséggel,egy légtelenít egy pedig a visszacsapó felé zárja a gázt.
- műanyag visszacsapószelep
- akkor difi amilyen éppen van
- bubiszámláló,ebből bármilyen jó

A palackokon lévő kupakot kifúrod 5-ös fúróval,Én egy metrikus menetű 5-ös csvarral egyszerűen felmelegítve át böktem.
Az egyik kupakra egy a másikra kettő lukat csinálsz.A fecskendők végét levágod és a csövet behúzod a lukon úgy hogy belülről a fecskendővéget fel tudd dugni a lukba.Ez lesz majd a tömítés hogy ne szökjön a gáz.
Ezt mindhárom esetben megcsinálod,
Az elegyről:
nekem most 50 dkg cukor és 20 g kockaélesztő van annyi vízben feloldva hogy az 1.-es palack címke felső részéig érjen.
Ez bőven elmegy egy hétig kb 2-3 bubi/sec.Néha még szerintem sok is de estére lámpaoltás előtt fél órával a difi kikerül egy üvegbe amiben víz van így nem kel elzárni vagy kiengedni a gázt hanem reggel csak mielőtt indulok visszarakom a difit és ugyan olyan bubiszámmal mehet tovább.Kvázi itt Én töltöm be a mágnesszelepet a rendszerben.
Szabályozni nem tudod,de nem is kell mert nem jön akkora erővel hogy azt fojtani kelljen.
 
Szevasz!
Nem írtad az akvárium méretet nekem ez megy 60 literbe kb fél éve :

- 2 db 2 literes kólás palack
- 5 db injekciós fecskendő
- kb 2 fm co2 cső nekem sera átlátszó csövem van 500.-Ft/fm volt
- műanyag levegő csap két elzárási lehetőséggel,egy légtelenít egy pedig a visszacsapó felé zárja a gázt.
- műanyag visszacsapószelep
- akkor difi amilyen éppen van
- bubiszámláló,ebből bármilyen jó

A palackokon lévő kupakot kifúrod 5-ös fúróval,Én egy metrikus menetű 5-ös csvarral egyszerűen felmelegítve át böktem.
Az egyik kupakra egy a másikra kettő lukat csinálsz.A fecskendők végét levágod és a csövet behúzod a lukon úgy hogy belülről a fecskendővéget fel tudd dugni a lukba.Ez lesz majd a tömítés hogy ne szökjön a gáz.
Ezt mindhárom esetben megcsinálod,
Az elegyről:
nekem most 50 dkg cukor és 20 g kockaélesztő van annyi vízben feloldva hogy az 1.-es palack címke felső részéig érjen.
Ez bőven elmegy egy hétig kb 2-3 bubi/sec.Néha még szerintem sok is de estére lámpaoltás előtt fél órával a difi kikerül egy üvegbe amiben víz van így nem kel elzárni vagy kiengedni a gázt hanem reggel csak mielőtt indulok visszarakom a difit és ugyan olyan bubiszámmal mehet tovább.Kvázi itt Én töltöm be a mágnesszelepet a rendszerben.
Szabályozni nem tudod,de nem is kell mert nem jön akkora erővel hogy azt fojtani kelljen.
Bocsi, tényleg lemaradt! Csak egy 27L 30 x 30 x 30 -as akváról lenne szó! A fecskendős dolog nem teljesen tiszta... Ragasztani, szilózni nem kell a cső csatlakozásokat?
 
A fecskendős dolog nem teljesen tiszta... Ragasztani, szilózni nem kell a cső csatlakozásokat?

Próbálkozhatsz műanyag ragasztókkal, a sima sziló nem fogja a pet-palack anyagát. Ezért jobb "beleszorítani", hogy tömítsen.
 
Ezért jobb "beleszorítani", hogy tömítsen.
Így van,nem kell semmit ragasztani ha a fecskendő végét beledugod a csőbe és azt átnyomod a kilukasztott kupakon akkor annyit fog szorulni hogy a gáz nem tud kiszökni mellette.Nálam tökéletesen működik immáron fél éve,de megemlítem aki nekem is segített összeállítani a rendszert @Molroth Laci kolléga maximális respect ;)
 
Kérném, ha valakinek így van összerakva a rendszer, készítsen egy fotót erről a "fecskendő végét beledugod a csőbe és át a kupakon" akcióról! Elég gyér a fantáziám, nem tudom elképzelni :happy:...
A fecskendők akkor a palackon belül lesznek ezek szerint, az egyik palackba egy darab, a másikban 2 darab!
És valahová még kellene 2 darab fecskendő, hogy meglegyen az 5!
A fecskendőkből sokféle létezik, ezeket (gondolom)úgy kellene kiválasztanom, hogy arra a részükre ahová az injekciós tű menne passzoljon a CO2 cső átmérőben... !?
 
És valahová még kellene 2 darab fecskendő, hogy meglegyen az 5!
A fecskendőkből sokféle létezik, ezeket (gondolom)úgy kellene kiválasztanom, hogy arra a részükre ahová az injekciós tű menne passzoljon a CO2 cső átmérőben... !?
No kettőt pluszban írtam,az nem kel sehova,fecskendőből a közepestől felfelé jó mindegyiknek a vége mert az a csővel kompatibilis méret.
Majd lefotózom neked !
 
Back
Oldal tetejére