• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echinodorus tenellus

Az idő bizonyította, hogy a tenellus visszavágható.
A növényeknek semmi baja nem lett. A vágás mára már nem is látható és rengeteg új piros levél van.
Ezért úgy gondolom, hogy Viktornál nem a visszavágás volt a baj.
 
DomeSL said:
Az idő bizonyította, hogy a tenellus visszavágható.
A növényeknek semmi baja nem lett. A vágás mára már nem is látható és rengeteg új piros levél van.
Ezért úgy gondolom, hogy Viktornál nem a visszavágás volt a baj.

Pff hát igen a parvula megfojtotta valószínű.
 
DomeSL said:
Az idő bizonyította, hogy a tenellus visszavágható.
A növényeknek semmi baja nem lett. A vágás mára már nem is látható és rengeteg új piros levél van.
Ezért úgy gondolom, hogy Viktornál nem a visszavágás volt a baj.
Tanusítom. Nálam is működött.

Itt van egy egyébként nem túl jól sikerült saját kép, amin látszik, hogy a vörösödés hogyan indul el:
tenellus.jpg
 
Az egy hete ültetett tenellus elkezdett indákat növeszteni. Erőlködjek, hogy a felszínen futó indákat az aljzat alá dugdossam? Gondolom így is meggyökeresedik a "kis gubó" az inda végén, de nem túl dekoratív.

Érdekes tapasztalat, hogy a levél végén is hoz fiatal növénykéket. Ezeket levágtam és elültettem újból.
 
End-ru said:
Érdekes tapasztalat, hogy a levél végén is hoz fiatal növénykéket. Ezeket levágtam és elültettem újból.
Ilyesmivel én még nem találkoztam, pedig nekem is jó kis adag tenellus van az akvámban. Ez a levél véletlenül nem egy felfelé törő inda lett volna inkább?
 
Hát, mint kezdő tenellus tartó, lehet benéztem valamit :roll:

szerk: megnéztem, valóban indáról nőtt az új növényke
 
Sziasztok. Szerintetek egy jobbféle 24 watt T5 elég lenne neki? 60x30x40-es lowtech akiban gondolnám.
 
Gabcsika said:
Sziasztok. Szerintetek egy jobbféle 24 watt T5 elég lenne neki? 60x30x40-es lowtech akiban gondolnám.

Szerintem eléldegélhet. Maximum zöldebb lesz és nem lesz olyan alacsony. Egyik kedvenc növényem.
 
Az én tapasztalatom hogy 2 cserép tenellus-t vásároltam,ebből a 2 cserépből 37 tövet bírtam kihámozni.... Az pedig csak rajtad múlik szvsz hogy milyen sűrűre szeretnéd rakni az induláskor :)
 
Mellesleg hihetetlen sebességgel képes terjeszkedni.Nálam a kezdeti hiányosságok ellenére még két hét se kellet és növesztette az indákat a talaj fölött.Nagyon szép és strapabíró növény.
 
T.Tamás said:
Az én tapasztalatom hogy 2 cserép tenellus-t vásároltam,ebből a 2 cserépből 37 tövet bírtam kihámozni.... Az pedig csak rajtad múlik szvsz hogy milyen sűrűre szeretnéd rakni az induláskor :)

Köszi Tomi! ;)

üdv: l
 
Sziasztok!

Szerintem én is erről a növényről fogok most beszélni, mivel hasonlót nem találtam - ha mégsem, akkor kérlek titeket segítsetek azonosítani. :(

Amiért idemerészkedtem az az, hogy megosszam veletek fúrcsa felfedezésemet. Ez a növény nálam nem vörösödik, csak agresszívan nő, és ahogy a képen is látszik, hagytam, hogy saját hátteret alakítson ki magának. Kicsit torzonborz; ebben a pillanatban végzem a vízcserét és a nyírást.

P1010033.JPG


Nem rég figyelmes lettem egy érdekes képződményére. Valamilyen stand-alone és más jellegű szárat növesztet, aminek a végén külön hajtásokban virágokat hoz. Tapasztalt már valaki ilyet?

P1010035.JPG


P1010022.JPG


P1010023.JPG
 
Dyin said:
Sziasztok!

Szerintem én is erről a növényről fogok most beszélni, mivel hasonlót nem találtam - ha mégsem, akkor kérlek titeket segítsetek azonosítani. :(

Amiért idemerészkedtem az az, hogy megosszam veletek fúrcsa felfedezésemet. Ez a növény nálam nem vörösödik, csak agresszívan nő, és ahogy a képen is látszik, hagytam, hogy saját hátteret alakítson ki magának. Kicsit torzonborz; ebben a pillanatban végzem a vízcserét és a nyírást.

P1010033.JPG


Nem rég figyelmes lettem egy érdekes képződményére. Valamilyen stand-alone és más jellegű szárat növesztet, aminek a végén külön hajtásokban virágokat hoz. Tapasztalt már valaki ilyet?

P1010035.JPG


P1010022.JPG


P1010023.JPG
Szeintem ez nem tenellus hanem Sagitaria Subulata.
http://www.greenaqua.hu/noveny/kozepso- ... ulata.html
 
Nekem olyan kérdésem van a tenellussal kapcsolatban, hogy beültetéskor megnyírtam. Azóta nem telt el sok idő, 1,5 hét, és gyönyörűen hozza az új hajtásokat, terjeszkedik, és színesedik. Viszont azok a levelek amiket megnyírtam, nem mozdulnak. Félek, ha megint meg kell nyírni, akkor ezek az új levelek is megrekednek.
Mi a tapasztalatotok? Nyugodtan nyírjam, majd elindulnak azok a levelek is?
 
A tenellus nagy túlélő...nyugodtan nyírd meg ha majd kell (a vágott levelek algásodhatnak, így felesleges megtartani..)
 
Back
Oldal tetejére