• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Már ötödik nap adagolom a foszfátot, már 3ml/napnál tartok, de még mindig szinte 0 a fosztát szint. A foszfát szintet JBL tesztel ellenőrzöm. Meddig emelhető a foszfát adagolása? Akvárium adatatait lásd feljebb.

Adagolási ajánlás10ml/500l 0.01 ppm emeléshez
Ez így nagyon kevés lenne, 0,1 ppm-et emel a szinten, megnéztem.

Nagyon keveset adsz belőle, azért nincs látszatja. Ha 1-es foszfát szint belövése a cél, (mivel most 0 a foszfát szint) 1 ppm-nyit kell emelni rajta. Tehát - 1 ml lötyi emel 50l vízen 0,1 ppm-et - ha 50 l vízzel számolunk, 10 ml-t kell adnod az elején.
 
Ez így nagyon kevés lenne, 0,1 ppm-et emel a szinten, megnéztem.

Nagyon keveset adsz belőle, azért nincs látszatja. Ha 1-es foszfát szint belövése a cél, (mivel most 0 a foszfát szint) 1 ppm-nyit kell emelni rajta. Tehát - 1 ml lötyi emel 50l vízen 0,1 ppm-et - ha 50 l vízzel számolunk, 10 ml-t kell adnod az elején.
Akkor emelem. Köszi.
 
Sziasztok, Egy olyan kerdesem volna, hogy a foszfátot, és a vasat össze keverhetem 1 tartályba a táp adagolóban?
 
Ez azt jelenti, ha kezdésnek én is 0ppm-et mértem, a nitrát szintén 10-15, akkor a 700-asba több mint 1l-t bele kellene löttyintenem? Ma vettem egy 1/2l-est. De akkor ez mindjárt kevés is lesz? :)
Szia!
Az optimális nitrát-foszfát arány 10:1. Neked ehhez a nitrát értékhez 1-1,5 foszfát lenne ideális. Az adagolási ajánlás szerintem világos: ha ennyit adsz, az ennyi víznek a foszfát szintjét ennyivel fogja megemelni.
Ahhoz, hogy a kívánt értékeket egyensúlyi szinten be tudd állítani, eleinte sűrűn érdemes mérni a foszfát szintet. Beadod az ajánlott mennyiséget, másnap rámérsz (mennyit vett fel a talaj, növények, stb.) Mérsz valamennyi értéket, a kívánt értékhez hiányzó részt pótlod. kövi nap ismét mérés. Ezt csinálod addig, amíg a kívánt érték fenntartásához ugyanannyi mennyiségű foszfátot kell adni. Utána rámérsz hetente, ha tartja az értékeket, el lehet hagyni a méregést.
 
Ez azt jelenti, ha kezdésnek én is 0ppm-et mértem, a nitrát szintén 10-15, akkor a 700-asba több mint 1l-t bele kellene löttyintenem? Ma vettem egy 1/2l-est. De akkor ez mindjárt kevés is lesz? :)

Macrot addig nem adnék, amíg a nitrát szinthez nem sikerül feltornászni a foszfát szintet. 500ml-hez, ha 100 ml foszfátot adunk, emel 1 ppm-et a szinten, én 100ml-vel indítanék a 700l-hez is, aztán a mérések függvényében korrigálnám.
Ekkora akvához szerintem simán sokkal gazdaságosabb lenne porból keverni a foszfátot. Csak egy kis ékszermérleg kell hozzá pluszba.

Sziasztok, Egy olyan kerdesem volna, hogy a foszfátot, és a vasat össze keverhetem 1 tartályba a táp adagolóban?

Ha már keverném, inkább a microhoz tenném, abban már eleve is van vas, a foszfáttal meg szabadabban lehet játszani, ha nincs mellette semmi.
 
Köszönöm, igen, beugrottam Repist posztjának :D elírt egy helyiértéket :)

Easy-Life Profito és Carbo megy most bele 15/15ml / nap
Ezen felül szeretnék szükség szerint Ferro-t és Fosfo-t.
(mást nem tervezek adni)

A dózispumpám 4 csatornás, de a tápanyag tartály csak 3 rekeszes, így ha van rá mód szeretném 3 folyadékkal megoldani.



Macrot addig nem adnék, amíg a nitrát szinthez nem sikerül feltornászni a foszfát szintet. 500ml-hez, ha 100 ml foszfátot adunk, emel 1 ppm-et a szinten, én 100ml-vel indítanék a 700l-hez is, aztán a mérések függvényében korrigálnám.
Ekkora akvához szerintem simán sokkal gazdaságosabb lenne porból keverni a foszfátot. Csak egy kis ékszermérleg kell hozzá pluszba.



Ha már keverném, inkább a microhoz tenném, abban már eleve is van vas, a foszfáttal meg szabadabban lehet játszani, ha nincs mellette semmi.
 
Köszönöm, igen, beugrottam Repist posztjának :D elírt egy helyiértéket :)

Easy-Life Profito és Carbo megy most bele 15/15ml / nap
Ezen felül szeretnék szükség szerint Ferro-t és Fosfo-t.
(mást nem tervezek adni)

A dózispumpám 4 csatornás, de a tápanyag tartály csak 3 rekeszes, így ha van rá mód szeretném 3 folyadékkal megoldani.

:) Értem, akkor a profito-hoz raknám - mikro elemet a mikro elemhez alapon. Viszont: amíg foszfát hiány van, nem adnék még pluszba vasat, mert a vas gátolja a foszfor felvételét. Jó, hogy most nincs is a vízben, de ha lesz, és magasabb a vas szint se fogja tudni felvenni a gaz.
 
Mielőtt belöttyinteném a 100ml Fosfo-t, rámértem a vízre, jelenleg 0,05 és 0,1 ppm között van a PO4 szint. Ez az ellenőrző skálán a zöld sáv. Az 1ppm viszont már erősen a piros. Nem lehet káros a halakra az 1ppm foszfát?
:) Értem, akkor a profito-hoz raknám - mikro elemet a mikro elemhez alapon. Viszont: amíg foszfát hiány van, nem adnék még pluszba vasat, mert a vas gátolja a foszfor felvételét. Jó, hogy most nincs is a vízben, de ha lesz, és magasabb a vas szint se fogja tudni felvenni a gaz.
 
Mielőtt belöttyinteném a 100ml Fosfo-t, rámértem a vízre, jelenleg 0,05 és 0,1 ppm között van a PO4 szint. Ez az ellenőrző skálán a zöld sáv. Az 1ppm viszont már erősen a piros. Nem lehet káros a halakra az 1ppm foszfát?
Növényezésnél 10:1 nitrát:foszfát arány kitudod számolni mennyi kell de 15ppm nitráthoz 1-1,5ppm foszfát nem sok sőt annyi kell is.
 
Igen, a lényeg azt hiszem az első szavad lesz :)
De sajnos a diszkoszok mellett nem emelhetem eddig a foszfát szintet.

IMG_20201024_114214~2.jpg

Növényezésnél 10:1 nitrát:foszfát arány kitudod számolni mennyi kell de 15ppm nitráthoz 1-1,5ppm foszfát nem sok sőt annyi kell is.
 
Hááát... 1cm SAT homok talajom van... de ez csak az egyik dolog. Ennyi hal elég komoly mennyiségű nitrátot termel, egy külön szűrőben csak nitrát megkötő gyantám van, 0-24-ben megy.
De nem gond, megbarátkozom ezzel, az intenzív etetés azért természetes úton is termel valamennyi foszfátot.
A plusz vasat pedig akkor szintén elhagyom a fentiek alapján. Marad a Profito, és a Carbo, max picit megemelem az adagot.
Nem tudom, a diszkoszok mennyire túrnak, de valami gyorsabb növésű növény - vagy felszínen úszó gaz segíthetne a dolgon, csökkentené a nitrátot és így a foszfátnak sem kellene az egekbe mennie.
 
Hááát... 1cm SAT homok talajom van... de ez csak az egyik dolog. Ennyi hal elég komoly mennyiségű nitrátot termel, egy külön szűrőben csak nitrát megkötő gyantám van, 0-24-ben megy.
De nem gond, megbarátkozom ezzel, az intenzív etetés azért természetes úton is termel valamennyi foszfátot.
A plusz vasat pedig akkor szintén elhagyom a fentiek alapján. Marad a Profito, és a Carbo, max picit megemelem az adagot.
Van foszfát megkötő is azzal csökkentheted.
 
Sziasztok.
Vasárnap volt 4hete,hogy Easy-Life terméket használok csak!
Ekkor csináltam egy nagytakarítást(összes növény ki átültetés)is.
Adagolásom a következő;
Profito-3,5ml/nap
Kallium-3,5ml/nap
Ferro-3,5ml/nap
Carbo-5ml/nap
Fosfo-1,5ml/nap
Nitro-1,5ml/nap.
Növények szépen nőnek,algám nincs!

Jani.
Ha kérdezhetem, milyen nagy az akvárium? És mennyi növény-hal van benne? Köszi
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ebben az akvában Szárnybontogatás 85l-ben még mindíg kevés a vasam.
A heti 7ml profitot (két részletbe adagoltam) Már felvittem napi 4 ml-re.
Apró javulás mérhető de még így is kevés.
Emelhetem még a microt vagy inkább adagoljak külön vasat?
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ebben az akvában Szárnybontogatás 85l-ben még mindíg kevés a vasam.
A heti 7ml profitot (két részletbe adagoltam) Már felvittem napi 4 ml-re.
Apró javulás mérhető de még így is kevés.
Emelhetem még a microt vagy inkább adagoljak külön vasat?
Külön vasat. Ne adagold túl a profitot. Megnéztem a naplódat, minek is a sok vas amúgy? alig van stem növényed.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tudtok esetleg Profito-hoz táblázatot, hogy milyen mennyiségben vannak benne a tápanyagok?

Szerrtnék váltani 400L-ben mic/mac kombóról de nem tudom belőni az adagot.
A GA-s tápokbol Mac:15ml Mic:13ml /nap adag volt.

Ebből a normál adagolás lenne 40ml/hét ha a leírást követem., ami tuti kevés (nincs igazán "igényes" növényem) de hátha van tapasztalat.

Macro-t pedig porokbol keverném.
(elbizonytalanodtam, hogy kell-e ez a szívás nekem, de így lehet tanulni - vagy megutálni)

Köszönöm
 
Sziasztok!
Ancis akváriumban használhatok Profito növénytápot?
Azt olvastam valahol, hogy ezek a halacskák nem jól tűrik a rezet.
Köszönöm, ha kapok választ!
 
Back
Oldal tetejére