• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Akárhogy is van, igazából nekünk az a lényeg, hogy a fehér led több vöröset tartalmazzon, mint a jelenlegi.

Szerintem egy 4000K fehér led kiegészítve vörössel, elég jó színvisszaadást eredményez.
 
Nincs jobb, azonosan jok.
Mert a melegebben tobb a piros.
Igen.
Mert a hidegebb jobban tetszik. :) A melegebb sargasabb szinu, viszont melyebben benyul a piros spektrumba, ami viszont a novenyeknek jobb.
A 3200K-s lednek a fotozasban az "arany ora" spektrumara, az 5600K-snak a nappali fenyre, 6500K-snak pedig a delelo napfenynek tiszta eggel.
Kiszallok. Szeretlek titeket,es fingom nincs mirol beszeltek.
Mint ahogy yuji vagy juyi oldalan se igazan tudjak. A mellekelt kepen az osszehasonlitasuk. A 3 kep kozti kulombseg meggyozonek tunne ha elhinnenk hogy egy fluorescent csonek ilyen a spectrum gorbeje. Ezt ok rajzoltak ilyen nincs es megint a kerdes,ez melyik csoe?
Tenyleg nem eri meg ezen ragodni szerintem.
Screenshot_2018-11-20-19-58-15-493_com.android.browser.png Screenshot_2018-11-20-19-58-15-493_com.android.browser.png
 
Kiszallok. Szeretlek titeket,es fingom nincs mirol beszeltek.
Mint ahogy yuji vagy juyi oldalan se igazan tudjak. A mellekelt kepen az osszehasonlitasuk. A 3 kep kozti kulombseg meggyozonek tunne ha elhinnenk hogy egy fluorescent csonek ilyen a spectrum gorbeje. Ezt ok rajzoltak ilyen nincs es megint a kerdes,ez melyik csoe?
Tenyleg nem eri meg ezen ragodni szerintem.
View attachment 67854 View attachment 67854
:love:
Majd egy sor mellett beszelgessunk rola? :) Te iszod, mi nezzuk es kulonbozo spektrumu, valtozo CRI-s fennyel vilagitunk kozben. :D
 
Ha jól értem, akkor ha adott színhőmérsékletű lednél a cri magas akkor a vele megvilágított tárgy hasonlít a legjobban arra, mintha azonos színhőmérsékletű nap világítaná meg ugyanazon tárgyat.
Nem feltétlenül a nap a referencia sugárzó.
 
Kiszallok. Szeretlek titeket,es fingom nincs mirol beszeltek.
Mint ahogy yuji vagy juyi oldalan se igazan tudjak. A mellekelt kepen az osszehasonlitasuk. A 3 kep kozti kulombseg meggyozonek tunne ha elhinnenk hogy egy fluorescent csonek ilyen a spectrum gorbeje. Ezt ok rajzoltak ilyen nincs es megint a kerdes,ez melyik csoe?
Tenyleg nem eri meg ezen ragodni szerintem.
View attachment 67854 View attachment 67854
De van ilyen cső. Ez egy 5 sávos fénycső spektrum képe.
 
:love:
Majd egy sor mellett beszelgessunk rola? :) Te iszod, mi nezzuk es kulonbozo spektrumu, valtozo CRI-s fennyel vilagitunk kozben. :D
Benne vagyok..csak sokara lesz sajna. Azt sem tudom mikor ittam utoljara.cigirol is leszoktam.kezdek atterni a lowtechekre,es a mar semmire sincs idom.ah...:(
 
Henrik te ledes fenycso kepeket kuldtel be. Radaadasul a jobb also felirata sem jo, mert az egy kaksi melegfeher, nem hidegfeher.
Itt talaltok spektrum kepeket, kelvintol fuggetlenul.
https://www.popularmechanics.com/te...cent-vs-led-ultimate-light-bulb-test/?slide=1
Amugy pont a Yuji oldalan van egy nagyon jo osszehasonlito kep. A spektrumok kepe utan van, amiben atkuldtek a fenyt egy prizman es abban latni, hogy hogyan lehet ertelmezni magat a spektrumkepet. Ossze photosoppoltam, hogy jobban lehessen latni, mert egymas alatt vannak. Fenycso, lowcri led, highcri szinten led kelvin fuggetlenul (mert az sajnos nem irtak):
fluoresc.jpg
lowcri_led.jpg
highcri_led.jpg
 
Ezeket a fotókat én készítettem.
Az első egy 5 sávos fénycsőé, a második egy egyszerű fehér ledé.
Valahogy nem olyan mint a Yuji képeken.
Vajon miért?af3cf0f1bbca83c0d8d708b86168e1b1.jpgb894c582092a080d1506e7f2d972a14a.jpg
 
Nem ertem mire akarsz kilyukadni, de a valasz az, hogy mert masik fajta leddel, prizmaval es mas korulmenyek kozt keszult. Viszont a te kepeiden is latszanak a fenycsoves kiugrasok es a led gyengesege a pirosban.
 
Szerintem a Yuji képek egyértelműen rajzok. Semmi közük a valósághoz, csak a marketing része.
Abban nem kételkedem, hogy a csodaledjüknek jó a színvisszaadása, de a képeiket nem szabad valóságosnak tekinteni. Inkább aféle magyarázó ábra, ami a valóság elferdítésével vagy inkább a konkurens termékek hibáinak kiemelésével próbálja elmagyarázni, hogy az ő termékük sokkal jobb.
Persze, tényleg jobb, csak kérdés, hogy mennyivel.
 
Nem ertem mire akarsz kilyukadni, de a valasz az, hogy mert masik fajta leddel, prizmaval es mas korulmenyek kozt keszult. Viszont a te kepeiden is latszanak a fenycsoves kiugrasok es a led gyengesege a pirosban.
Arra akartam rávilágítani, hogy egy 5 sávos fénycső színképe vonalas. Színte nincsenek is átmenetek, nem úgy mint a Yuji ábrán.
A standard led színképe pedig nem annyira rossz a valóságban, mint a Yuji ábrán.

Ezeket csak azért írom le, mert sokan az ilyen, marketingnek szánt információkat tanulják meg tévesen a valósak helyett.
Így nagyon pontatlan és hiányos lesz a tudásuk és ez nem jó. Olyan ez mintha, a reklámokból tanulnánk mosni, vagy betegségeket kezelni, hiszen azokban is van igazság.
 
Utoljára módosított:
Na és melyik napfényre kell hasonlítania?
A felkelő, a délelőtti, a déli, a délutáni, a lemenő, a közvetlen vagy a szűrt napfényre?

Dej'szen leírta: " a deli nap alatt es a 6500K lampa alatt, "
Egészen pontosan az egyenlítőn.
GPS kordináták: hosszúság: 0°; Szélesség: 0° déli 12 órakor, felhőmentes időben, 50%-os páratartalom mellett, a hajó tatján. :ROFLMAO:
 
Tetszik ez a tema en anno sokat kuzdottem a helyes spektrum beallitassal. Excellben le is modelleztem a gyari adatlapok alapjan. Itt a nagy kerdes ugye hogy mit hasznalunk referencianak. En anno az ADA RGB lampa spektrumot hasznaltam.
 
Engem már az előző oldalon elvesztettetek. :D

Viszont nekem a 6000K-s CRI95 led fénye sokkal jobban tetszik, mint a melegebb fehér szalagoké (3000K a konyhába való :) ), nekem azért lett ez.
 
Hát ez betalált...:p Kellemes kis eszmecserét indítottam.;) Az előző két oldalt megjelölném a fórumon "CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK" címkével.
Van a hozzászólásomnak egy másik része amiről még szívesen hallanék hasonló ( de akár kicsit alacsonyabb röptű ) kommenteket: "Ha a led szalagok hatásfoka 20% ( nem hangzik túl jól ) akkor milyen technológia az amivel jobb hatásfokot lehet elérni? Nézegettem a Power és COB ledeket, de ott is csak 90- 100 lumen/W fényleadást találok"
Hajrá! Én szívesen tanulok...
 
Hát ez betalált...:p Kellemes kis eszmecserét indítottam.;) Az előző két oldalt megjelölném a fórumon "CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK" címkével.
Van a hozzászólásomnak egy másik része amiről még szívesen hallanék hasonló ( de akár kicsit alacsonyabb röptű ) kommenteket: "Ha a led szalagok hatásfoka 20% ( nem hangzik túl jól ) akkor milyen technológia az amivel jobb hatásfokot lehet elérni? Nézegettem a Power és COB ledeket, de ott is csak 90- 100 lumen/W fényleadást találok"
Hajrá! Én szívesen tanulok...
Szeretném megérni a LED technológia utáni fényforrások elterjedését. Egyelőre fogalmam sincs, mi lehet az?
A 20% már az elvi maximális hatásfokot közelíti, de olvastam már 40% körüli hatásfokkal működő LED-ről is. Hogy ez újságírói túlzás, vagy a max. 20 % körüli érték nem igaz, megint csak nem tudom.
A power és COB LED-ek fejlesztése jelenleg rossz iránynak tűnik. Adott felületről nem lehet gazdaságosan elvinni a hőt, és ez gátat szab ezen két típus fejlődésének. Jelenleg a sok kisteljesítményű (~0,2W) LED CHIP-ekkel szerelt lámpák tűnnek jó megoldásnak.
A 90-100 lumen-t már túlszárnyalták. 120< lumen már a boltokban van állítólag. (nem mértem meg, lehet, hogy ez is csak marketing szöveg)
 
Back
Oldal tetejére