• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deep Voices (vasfa, frodo, 90p)

Megtörtént az ültetés, 2napi 30% vízcserék mennek, mert a szűrő már be volt járatva rendesen a másik 60-as alatt.
Pár infó összefoglalva:

Üveg: 90P-s opti white (182l)
Szűrés: Eheim 2075 + Matrix + Seachem Purigen
Ki- és befolyók: VIV üveg lily pipe és befolyó skimmerrel
Világítás: DIY LED
CO2: nagynyomású 2kg-os palack + mágnesszelep + DIY reaktor
Szekrény: GA-s
Tápozás: 2hr APT1 Zero kb. 3 hónapig majd 2hr APT3 Complete + DIY automata adagoló
Víz: RO visszasózva
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 (9l)

Dekor:
Frodo kövek (~45kg)
vasfa (~15kg)
lávakő emeléshez (~20kg)
La Plata homok (4kg)

Növények:
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' 1x
Bucephalandra 'Wavy Green' 1x
Bucephalandra spec. Serimbu Brown 2x
Anubias nana Bonsai 1x
Anubias sp. 'Petite' 2x
Cryptocoryne lutea Hobbit 2x
Cryptocoryne parva 2x
Microsorum pteropus 'Windelov' 1x
Microsorum pteropus Petite 1x
Microsorum pteropus 'Trident'1x
Marsilea crenata 1x
Taxiphyllum 'Spiky' moha 1x
Vesicularia dubyana 'Christmas' moha 1x
Bolbitis heudelotii 1x
Ceratopteris thalictroides 1x
Rotala sp. Pearl 1x
Hemianthus callitrichoides 'Cuba' 1x
Hygrophila pinnatifida 1x
Eleocharis acicularis mini 2x
Riccardia chamedryfolia 2x
Staurogyne repens pár szál
Cryptocoryne Wendtii 1x

IMG_20211208_234336.jpg
IMG_20211208_234413.jpg IMG_20211208_234434.jpg
 
Ti milyen halat tennétek egy ilyen scapebe? 🤔
Nekem eddig a fekete fantomlazac, a gyémánt neonhal, a rizsponty, a vörösorrú pontylazac és az ékfoltos razbóra keltette fel az érdeklődésem.
Csak 1 (nagyon max 2) fajtát szeretnék benne.
 
Ti milyen halat tennétek egy ilyen scapebe? 🤔
Nekem eddig a fekete fantomlazac, a gyémánt neonhal, a rizsponty, a vörösorrú pontylazac és az ékfoltos razbóra keltette fel az érdeklődésem.
Csak 1 (nagyon max 2) fajtát szeretnék benne.
Érdekes, hogy nanohalakat nem vettél számításba :unsure: A felsoroltak közül a vörösorrúval nagyon jól járnál abból a szempontból, hogy nagyobb csapat esetén gyönyörűen úsznak rajban, de én nagynak találom őket a 90 cm-es akváriumba. Ékfoltos razbóra helyett én inkább a hasonló - ám méretben jelentősen kisebb - espei és hengeli razbórákat venném még számításba.
 
Érdekes, hogy nanohalakat nem vettél számításba :unsure: A felsoroltak közül a vörösorrúval nagyon jól járnál abból a szempontból, hogy nagyobb csapat esetén gyönyörűen úsznak rajban, de én nagynak találom őket a 90 cm-es akváriumba. Ékfoltos razbóra helyett én inkább a hasonló - ám méretben jelentősen kisebb - espei és hengeli razbórákat venném még számításba.
Elgondolkodtam nano halon is, pl valamilyen törperazbórán, de nem voltam biztos benne, hogy nem-e túl picik már egy ekkorában. Van olyan nano ami szépen úszik rajban?
Jó lenne valamilyen ezüstös árnyalat.
Az espei és hengeli téren adom a tipped, tényleg jobbak!
Köszi!
 
Van olyan nano ami szépen úszik rajban?
Jó lenne valamilyen ezüstös árnyalat.
Hát igen, a nanohalak többnyire darabosan mozognak, bár vannak ellenpéldák is (több faj esetében is). Azért fontolnám meg őket, mert többségük alsó és középtérben szeret mozogni és a scape kialakításából kifolyólag nálad ez jól is mutatna, illetve nagyon talán nem is tudnának elbújni.
Ezüstös? Hm... Régen tartottam Brevibora dorsiocellata-kat 90P-ben, ők csodásan úsznak. Két verziójuk van, egy nagyobb és egy kisebb. Utóbbi 3-3,5 centisre nő. Az elmúlt években általában a GA-ban is kaphatók - még ha a webshopban nincsenek is fent - és többen is bepróbálkoztak már velük. Sajnos nagyon ugrálósak, ezellen nehéz tenni. Akkor javaslom őket, ha nem mászkáltok az akvárium körül és/vagy hajlandó vagy lejjebb engedni a vízszintet pár centivel és/vagy nem probléma ha időközönként vissza kell pótolnod a csapatot. Más ezüstös sajnos nem jut eszembe.
 
A Gyémánt neon ezüstös, amit írtál a listában és csapatban úsznak szépen. Néha egyik napról a másikra elbújnak, olyankor egy felvezető hal kell melléjük, vagy csapatbővítés.
 
A Gyémánt neon ezüstös, amit írtál a listában és csapatban úsznak szépen. Néha egyik napról a másikra elbújnak, olyankor egy felvezető hal kell melléjük, vagy csapatbővítés.
Anno a Breviborakat - miután kiugrált egy részük - nem tudtam pótolni, mert akkoriban nem volt kapható sehol, jobb híján gyémánt neonokat tettem melléjük. Már nem emlékszem, de kb 7-8 hal mellé került 10+ neon. És sose úsztak többé csapatban :( Itt én elkönyveltem, hogy a neonokkal nem fog ez menni. De akkor ezek szerint csak nekem nem volt velük szerencsém...
 
Úgy értettem, hogy általánosan nem mondható ki szinte egyik fajról sem, hogy nem úsznak együtt, mert valaki mindig meg tudja ezt cáfolni, hisz' nála szépen együtt mozognak :)
 
Ti milyen halat tennétek egy ilyen scapebe? 🤔
Nekem eddig a fekete fantomlazac, a gyémánt neonhal, a rizsponty, a vörösorrú pontylazac és az ékfoltos razbóra keltette fel az érdeklődésem.
Csak 1 (nagyon max 2) fajtát szeretnék benne.
A fekete fantomokat nagyon szeretem, mókásak, de nem az a klasszikus rajhal, nem nagyon szoktak együtt úszni (viszont látványos, ahogy kettesével, hármasával feszítenek egymásnak 😆).

Amanda lazac esetleg, egy nagyobb csapat?
 
Kb. 4ik hétben járunk:
- az elején volt némi barna alga, gondolom a friss homokból származó szilikát miatt, de az kb 1 hét után el is tűnt
- növények terén csupán 1-2 anubias és buce adta fel a küzdelmet, a többiek szépen megmaradtak
- egy-két helyen viszont sajnos megjelent az agancs alga, egyelőre még nem tudom mitől, a világítást visszább vettem
- megjöttek a lakók is: otok, amanok, sünik és végül elérhetőségi tényezők miatt espeik

IMG_20220101_183340.jpg IMG_20220101_183932.jpg
 
Back
Oldal tetejére