• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Út az ismeretlenbe..

Hova gondolnátok egyébként a zöldítést? átmenetnek a hra elé vagy foltokba közé ültetgetni valami száras növényt esetleg? :)
Én jobb hátul hagynám magasan a Hra-t. Féltávtól Greent pl. De más is lehet. Az egyetlen baj, hogy jobb oldalon vagy a Blyxa és azzal nagyon összemosódik. Szóval lehet fodtítva kéne, vagy több növényt összekeverni, az amúgy is természetesebb.
 
Köszönöm mindannyiótoknak, megfontolom a dolgokat, igazából még a napló elején említettem és mutattam is talán hogy egy volt GA akvárium volt ennél a berendezésemnél az inspiráció, illetve a minél egyszerűbb berendezés, versenyen nem is hiszem hogy indulni fog, annak ellenére hogy van egy fotó róla ami egész jól sikerült talán ilyen célra :) Falra jó lesz kitenni :D
 
Sziasztok.
"Rég" volt bejelentkezés, szokásos vízcserék, gyérítés mennek aztán annyi igazából, esemény nem nagyon van. :)
Próbálkoztam a garnélák etetésénél a forrázott uborkával, de nem szívlelték, rámásztak egyszer-egyszer, kicsit csipegettek és továbbálltak, aztán inkább kivettem, ne csesztesse a vizet, mert nem volt értelme bent hagyni.
Összevásároltam rengeteg féle eleséget nekik, megy a tesztelgetés hogy mire mennek rá és mire nem, egyelőre nem nagy a szórás, dennerle complete tápját szeretik de már unják, így muszáj lesz találnom még valamit :D

52908866791_dd2e93b86a_h.jpg

52909253920_382fb9bea7_h.jpg
 
A taiwanok kedvence nálam a garnéla kaja.:)
Tulajdonképpen bármi, nagy lelkesedéssel ugranak rá mindenre. Viszont amíg kevesebben voltak (10-15 db) semmire nem fanyalodtak rá, na akkor én is összevásároltam minden tápot, hogy a kedvükben járjak, siker semmi. Most, hogy 50+ a létszám megeszik az összes régi kaját. A hét minden napján etetek, mindíg mást, legalább tízféle tápom van. Egyszer a héten pedig kapnak csalánt vagy gyermekláncfüvet is.;)
 
A taiwanok kedvence nálam a garnéla kaja.:)
Tulajdonképpen bármi, nagy lelkesedéssel ugranak rá mindenre. Viszont amíg kevesebben voltak (10-15 db) semmire nem fanyalodtak rá, na akkor én is összevásároltam minden tápot, hogy a kedvükben járjak, siker semmi. Most, hogy 50+ a létszám megeszik az összes régi kaját. A hét minden napján etetek, mindíg mást, legalább tízféle tápom van. Egyszer a héten pedig kapnak csalánt vagy gyermekláncfüvet is.;)
Akkor ez lenne a problémájuk hogy kevesen vannak és nem bátrak ezért nem esznek? Mert elég bátortalanul állnak hozzá mindenhez azt észre vettem, de voltak 25en, volt néhány elhullás de azért még vannak szép számmal. Csak erre a 40 körüli literre nem is akartam túlságosan sokat, de ha azt mondjátok hogy had menjen még 10-20 darab akkor veszek hozzájuk, csípem őket nagyon, lakótársak végülis :D
 
A leírt tapasztalatomból le lehet vonni azt a következtetést is amit írtál, vagy azt is, hogy 10-15db garnélának nincs szüksége kiegészítő eledelre, elég nekik amit az akváriumban lelegelnek. Tényleg nem tudom mi lehet a magyarázat, de nem hiszem, hogy megilletődöttségből éhenhalnának.
Amíg van elhullásod lehet nem kellene venned egy ideig még többet, de nem szeretnélek befolyásolni.🤔
 
Utoljára módosított:
A leírt tapasztalatomból le lehet vonni azt a következtetést is amit írtál, vagy azt is, hogy 10-15db garnélának nincs szüksége kiegészítő eledelre, elég nekik amit az akváriumban lelegelnek. Tényleg nem tudom mi lehet a magyarázat, de nem hiszem, hogy megilletődöttségből éhenhalnának.
Amíg van elhullásod lehet nem kellene venned egy ideig még többet, de nem szeretnélek befolyásolni.🤔

1-1 volt de mind nagyon nagy példányok mert vegyesen vásároltam őket idősebbeket fiatalabbakat, így feltételezem hogy ők kiöregedtek a brancsból mert a többiek jól elvannak láthatólag :)
vízparaméterekben gondot nem látok igazából, szóval szerintem nagy gond nem lehet :)
 
Sziasztok.
Mai karbantartás során kitakarításra kerültek a szűrő csövezései amik az akvárium indítása óta nem voltak takarítva, és az üveg ki/befolyó csövek. Belenézve a 16/22 csőbe rendesen be volt már szűkülve a méret a sok lerakódott filmréteg szerűségtől, nem láttam még ilyen rossz állapotban nálam szűrő csövet :D Valamiért mindig kimaradt ez az alkatrész takarítása, időszerűvé vált.
Még szerencse, hogy megvettem anno egy akcióban a chihiros 155 centis tisztító keféjét, az egyik felén egy 30mm-es, a másik felén pedig egy 18mm-es kefe van. Tökéletes volt a szűrőcsövek tisztítására, régebb egy szál drótot küldtem át a csöveken a végén ráakasztva egy rongyot/szivacsot vagy bármi ami a kezembe akadt és azzal tisztítottam, ez jelentősen könnyebb és gyorsabb volt ezzel a cuccal :D

Természetesen a fotók se maradhatnak el, most is néhány garnélás fotóval untatlak titeket, próbáltam olyanokat elkapni akik még nem igen voltak lefotózva, több kevesebb sikerrel sikerült is úgy érzem :)

52963810397_acd22c9c73_h.jpg
52964407261_306c8384d6_h.jpg
52964788805_9cd6acbc49_h.jpg
52964552374_586c7ee816_h.jpg
52963810352_7cea46abba_h.jpg
 
Sziasztok.
Hát nagyon rég volt már bejegyzés.. :)
Újdonságot igazából nem tudok mutatni az akváriumról, a heti egy szokásos fél órás karbantartások kivételével még mindig elég stabilan működik. Itt ott a gyep picit sárgul, igaz őt nem nagyon nyírom, így lehet hogy már öregségükben sárgulnak, kitudja.. :D Más minden a legnagyobb rendben van, szépen, csendben, minden parától mentesen üzemel, csak nézegetni kell mindig, nem kell piszkálgatni :)
Az utóbbi hetekben nagyon elkalandoztam gondolatban, hogy jó lenne valami újat látni az akváriumban, valami sziklás, iwagumi feelinget, nagyon csábít, de tartom magam.. :D Majd egyszer..

53093006987_65cc74f3e7_h.jpg
53093006992_3f8c2d0544_h.jpg
53094060583_1c59287a76_h.jpg
53093575821_a548d939c9_h.jpg
 
Azt megkérdezhetem, hogy a PC ventinek milyen lábat szerkesztettél vagy gyári? Nagyon szép az akvád! Grat!

@TZ fórum társunk készíti ezeket a gyöngyszemeket 3d nyomtatóval, nekem már készített 1cm-es üveg vastagságra és a jelenlegi 5mm vastagságra is most Ő készítette :) profi munka, tartós és jó anyagból, csak ajánlani tudom és biztosan itt a fórumon még sokan :)
IMG_20230805_212123.jpg
 
Sziasztok.
A tegnapi napon történt egy szűrő takarítás és áthelyezés aminek az eredménye le kellett ülepedjen bennem és csak most tudok írni róla :D
Szóval, ugye nálam a szűrés az akvárium mögötti külön helyiségben van, ott volt a falon túl egy kis szekrényben elhelyezve a szűrő. Nos ezt igencsak búgósnak találtam, hiába béleltem ki hangelnyelős szivacsokkal meg rezgéscsillapítós talpakkal, úgy döntöttem kikerül a szekrényből és egyszerűen lekerül a betonra egy rezgéselnyelős 5cm vastag gumitalpra. Ezzel egyúttal az 5 éves csövezést lecseréltem új 16/22-es csőre, szép víztiszta és minden rendben. Kitakarítottam a szűrőt, odavittem a leendő helyére, csőcsatlakozások a helyükön, minden szuper, kezdődjön a légtelenítés. Minden szépen alakul még mindig, mikor már nem nagyon köpködi a levegőt és jónak érzem leállítom a szűrőt, mert még volt egy-két elrendezésre váró csőrögzítés, igazítás. Ekkor gondoltam elzárom az adapteren lévő csapot, mert a szűrőt is mozgatni kellett még minimálisan. Hát a zárás pillanatában kb a csap félúton járásánál hallottam és éreztem egy reccsenést, illetve hirtelen a szívemben is és már tudtam hogy itt jó dolog nem történt és beigazolódott a megérzésem. Az adapter egyik rögzítő füle ugyanis elfáradt és eltört a hosszú szolgálat alatt, ezután jött bő fél óra nem túl szép beszédek közepette szerelés és bányászás hogy ki tudjam szedni a fejből az adaptert. először fentről próbáltam közelíteni egy öreg csipesz segítségével hátha el tudom tolni a fület hogy a piros nyomógombbal kioldjon az adapter, ez sikertelen volt. Ezután kénytelen voltam leszedni a fejet a szűrőházról, láttam a négy csavart, leszedtem a műanyag részt és elém tárult a probléma, valóban a rögzítő fül a jobb oldalon záró állásban maradt, a másik oldal mozgott a kar segítségével, de az már nem. Ismét kicsit feszegetés következett, próbáltam higgadt maradni, nehogy nagyobb kárt csináljak, kis szenvedés árán de sikerrel jártam, ehhez ki kellett vennem a piros kioldó kart is hogy lazábban legyen minden. Miután leköptem, belerúgtam, kidobtam az emeleti teraszról, átmentem rajta kocsival következett a műanyag fedél összeszerelése aztán irány a szűrő doboza, Ugyanis gondolva a problémákra, egy éve rendeltem egy adaptert ami azóta is a dobozban volt elhelyezve, várva a megfelelő pillanatot ami most eljött a számára. Soha jobbkor. Kicsit nehezen járt ezért rendeltem már egy éve, de mivel nem volt sűrűn szétszedve, így csak most adta meg magát.
Ismét összeszerelés, de már minden cső véglegesítése után, légtelenítés és már azóta üzemben van tökéletesen, remélhetőleg most egy jó darabig. De úgy érzem most rendelek hozzá még azért pótalkatrészeket, biztos ami biztos, már 5-6 éves körül jár, rotor, tengely és rögzítő fülek már cserélve, illetve most az adapter is, de soha nem tudni mi fog elfáradni legközelebb. :)
Egyúttal az üveg szűrőcsövek is tisztítva lettek GA Cleanit oldattal, szép tiszta most minden, az akvárium a szokásos elburjánzott formájában már, de még mindig tündököl és szeretem. :) Tervezgetem az újjáépítést, de sajnos nem várt költségek merültek fel így csúszik őszre a projekt, addig még biztosan üzemelni fog a kicsike :)
 
Tegnap kezdtem neki és most értem a napló "végére". Nagyon szép dokumentáció lett, a fotók eszméletlen szépek. Gratulálok hozzá :) Remélem az enyém is elkezd beérrni, pont ma 5 hetes az üveg :)
 
Back
Oldal tetejére