• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Út az ismeretlenbe..

Sziasztok.
Tegnapi napon lefutott a karbantartás, ismét csak a pinnatifida rakoncátlankodott és elkezdett benőni mindenhova. Na, őt most kicsit megritkítottam, kiszedtem minden nem oda való helyről. Más túlzottan nem történt, nem vágtam most nagyon semmit, hagyom kicsit lazulni, aztán hamarosan ismét le kell vágni a hra csúcsokat mert igencsak nő felfele :) A szűrő csendesebb lett a rotor cserével, szebben jár, jobb a vízforgatás, ideje volt úgy látom a cserének, remélhetőleg még egy jó darabig kiszolgál. :)
Co2-n kicsit visszább vettem, nap végére a lime zöld picit mintha kezdene átmenni sárgába, minimálisan megpróbálom vissza szabályozni, holnap este kiderül az eredmény, remélhetőleg elég lesz egy apró korrigálás.
Az akváriummal párhuzamosan megkezdődött ma a kerti tó beindítása is, a DIY szűrőm kicsit ráncfelvarrásra kényszerült, megette az idő az egyik hordót amibne az előszűrést végzem, nagyjából szétporladt néhány év alatt a napon, ezért ma cserére került. Új átvezető 50mm pvc csöveket fúrtam bele, remélhetőleg most egy darabig ott sem lesz probléma, beindul a valódi melegre rendesen a biológiai szűrés. Erről fotó nem készült mert teljes a kopárság és még a tavon belül is a lebegő szennyeződéseket még ki kell szednem a napokban, ma csak a fél napom volt rá, másik fele pihenés a holnapi meló előtt :D


Szerk.:
Egy kérdés ami eszembe jutott. Bevallom férfiasan az Amazonia Version II talajt a táprúdjai nélkül használtam. Azt lehet utólagosan belenyomkodni a talajba? Elgondolkodtam hogy a gyep részhez néhányat el kéne helyeznem, van talán valami Tropica kapszula is a szekrénybe de elhasználnám akkor a hozzávalót is ha ez lehetséges utólag.

52758436723_90c10b21bd_h.jpg
52758436818_2fe5d6aa8f_h.jpg
52758436558_f15128ee46_h.jpg
52757414442_556786e214_h.jpg
52758202114_d148f3cbbc_h.jpg
52757414357_36ee2d006d_h.jpg
52758202614_6c9003973a_h.jpg
 
Én sem raktam be rögtön a táprudakat. Hasonló, mint a Multi Bottom, de puhább és nagyon törik, így nem egyszerű maradék nélkül a talajba nyomkodni.

Köszönöm a válaszod, akkor megpróbálom majd vízcserénél megoldani, hogy mikor alacsony a vizszint minél kevesebb ideig legyen víz alatt akkor gyorsan benyomom a talajba :)

Pazar fotók, mint mindig 👍 📸 :love:

Köszönöm szépen, azért amiket Te készítesz meg sem közelíti :D
 
Sziasztok.
Kis kihagyás utáni események a következők. Sajnos a halak beköltözésük után a szép red fancy garnéláim szépen tünedeztek elfele, a halak számlájára írom a problémát. Ezt követően az idióta halacskák (szebb jelző nem jut eszembe róluk) elkezdtek ugrálgatni ki az akváriumból éjszaka mindaddig míg egy sem maradt. A halak beköltözése előtt nagyon békességben voltam a garnélákkal viszont velük mint egy átokfajzatok. Mára elkopott az összes, élettelen lett az akvárium a növényzeten kívül.
Cselekedtem és nem hagytam annyiban a dolgot, annyit változtattam hogy nagyon szép példányokat tudtam vásárolni a Taiwan Blue Bolt garnélákból akik már nagyon régóta nagy szerelmeim, így egy percig sem gondolkodtam. 28 darab be is került a mai napon és innentől kezdve csak és kizárólag garnélákat fogok tartani ebben az akváriumban. Elég volt a halacskákból most egy időre :D
Remélem a garnélákkal nem lesznek problémák, szép hosszú beszoktatási procedúrán vannak túl, az imént adtam nekik egy kis enni valót, szépen csipegetnek is már, remélhetőleg tetszeni fog nekik a hely. :)
Néhányukat természetesen meg is örökítettem :)

52795948168_b26a84c234_h.jpg
52794936142_c7e5897dfb_h.jpg
52795504366_ba3df91df5_h.jpg
52795504271_7bd44aa4d6_h.jpg
52795947863_a78a30acb5_h.jpg
 
Sziasztok.
Kis kihagyás utáni események a következők. Sajnos a halak beköltözésük után a szép red fancy garnéláim szépen tünedeztek elfele, a halak számlájára írom a problémát. Ezt követően az idióta halacskák (szebb jelző nem jut eszembe róluk) elkezdtek ugrálgatni ki az akváriumból éjszaka mindaddig míg egy sem maradt. A halak beköltözése előtt nagyon békességben voltam a garnélákkal viszont velük mint egy átokfajzatok. Mára elkopott az összes, élettelen lett az akvárium a növényzeten kívül.
Cselekedtem és nem hagytam annyiban a dolgot, annyit változtattam hogy nagyon szép példányokat tudtam vásárolni a Taiwan Blue Bolt garnélákból akik már nagyon régóta nagy szerelmeim, így egy percig sem gondolkodtam. 28 darab be is került a mai napon és innentől kezdve csak és kizárólag garnélákat fogok tartani ebben az akváriumban. Elég volt a halacskákból most egy időre :D
Remélem a garnélákkal nem lesznek problémák, szép hosszú beszoktatási procedúrán vannak túl, az imént adtam nekik egy kis enni valót, szépen csipegetnek is már, remélhetőleg tetszeni fog nekik a hely. :)
Néhányukat természetesen meg is örökítettem :)

View attachment 175055
View attachment 175056
View attachment 175057
View attachment 175058
View attachment 175059
sok sikert hozzá, elég kényesek vigyázz velük... látom azért becsúszott egy nem tisztavérű is...
 
Sziasztok.
Kis kihagyás utáni események a következők. Sajnos a halak beköltözésük után a szép red fancy garnéláim szépen tünedeztek elfele, a halak számlájára írom a problémát. Ezt követően az idióta halacskák (szebb jelző nem jut eszembe róluk) elkezdtek ugrálgatni ki az akváriumból éjszaka mindaddig míg egy sem maradt. A halak beköltözése előtt nagyon békességben voltam a garnélákkal viszont velük mint egy átokfajzatok. Mára elkopott az összes, élettelen lett az akvárium a növényzeten kívül.
Cselekedtem és nem hagytam annyiban a dolgot, annyit változtattam hogy nagyon szép példányokat tudtam vásárolni a Taiwan Blue Bolt garnélákból akik már nagyon régóta nagy szerelmeim, így egy percig sem gondolkodtam. 28 darab be is került a mai napon és innentől kezdve csak és kizárólag garnélákat fogok tartani ebben az akváriumban. Elég volt a halacskákból most egy időre :D
Remélem a garnélákkal nem lesznek problémák, szép hosszú beszoktatási procedúrán vannak túl, az imént adtam nekik egy kis enni valót, szépen csipegetnek is már, remélhetőleg tetszeni fog nekik a hely. :)
Néhányukat természetesen meg is örökítettem :)

View attachment 175055
View attachment 175056
View attachment 175057
View attachment 175058
View attachment 175059
Sajnálom, hogy így alakult a kékszeműekkel.
Az új lakók gyönyörűek, a képek pedig ismét szuperek. Kösz, hogy megosztottad 👍
 
Sziasztok.
Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek még így a végén is, ki kell használni az utolsó perceket is pihenéssel :)
Természetesen a nem marad el a karbantartás azért az akváriumban, vízcsere, apróbb nyírások és mehet is vissza a víz, jó ez a kisebb méret, heti egyszer kevés karbantartás, aztán csak a gyönyörködés.
A garnélák jól vannak láthatóan, sokat bujkálnak a gazban, próbálom az étkezést előre csalogatni a pusztára, ha éhesek lesznek kénytelenek kijönni :D Viszont üveg tálkából nem tudom őket etetni, abba nem nagyon akarnak belemenni, így marad a bedobom a gyepre módszer és elfogyasztják. Jelenleg az ágak között kaptak egy kocka NatureHolic Mainfeed eledelt, látszólag szeretik meg körbeállják szépen, a denerle complete kajáját is csípik és kísérletezgetek folyamatosan glassgarten és más dennerle tápokkal is amiket elcsipegetnek :)

52807257396_c413e8f195_h.jpg
52806703552_cf5f55ee1e_h.jpg
 
Sziasztok. :)

Nagy történések szokás szerint nincsenek az akvárium életében, vízcserék, enyhe nyírások mennek folyamatosan, garnélák éldegélnek szerencsére, minden és mindenki jól van és tökéletesen működik. :)
Elkezdtem hűteni az akvárium vizét, a régi 12cm-es ventilátorok helyére 1 darab 8cm-es ventilátor került, mert a nagyok nem fértek el a lámpa fényterelőjénél a @TZ féle tartóval, de így is tökéletes. Finomhangolása folyik, hogy kb 22-23 fok körül tartsam a vizet, egy állítható feszültségű adapterrel szabályzom a fordulatát.

52858263645_d87d6289bc_h.jpg
52858314013_3c0321337d_h.jpg
52858043984_70760f69c8_h.jpg
52858313898_0f8b772619_h.jpg
52857292202_667ea964b3_h.jpg
52858263480_2e991aeb8f_h.jpg
 
Köszönöm szépen. :)
Nem gondolkodtam igazából rajta, mert imádom ezt a növénykét és nem akartam megtörni a felső sávot, de elfogadok bármilyen ötletet amivel színesíthetem esetleg a berendezést, hogy mit és hova :) a jobb oldalon a skimmer alatt lévő blyxat azt már nagyon rég ki szeretném szedni csak nem igazán találok jó alternatívát a helyére ami ilyen igazi középtéri kis bokros kb 10 centire növő növényke, valami szép erős zöld színű, csak egyszerűen semmi nem jut eszembe :)
 
Back
Oldal tetejére