• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DarlaX új koncepció low-techben

Elkészültem a kapcsoló (vezérlő) táblámmal.
Vettem egy olyan kapcsolóórát, amit Viktornak is ajánlottam:
IMG_4112.jpg


Itt egy jobb kép róla csak ez egy csatornás:
DATA_MICRO__DIC2007_043_jpg_1.jpg


Beépítettem a már szombat óta üzemelő kapcsolószekrénybe:
IMG_4113.jpg


IMG_4114.jpg


Ez most jelenleg a világítást kapcsolja. Ez az időkapcsoló 2 áramkört tud függetlenül egymástól kapcsolni (32 programhely a hét bármelyik napjaira, vagy állandóan minden napra), így az egyik az egyik fénycsövet kapcsolja 13-23-ig, a másik áramkör meg a másik fénycsövet 16-20-ig. Egy 3 eres kábelen lett felvíve a két áramkör az armatúrához, hogy a földelés a közös, azon megy a nulla. :D
Alatta van még egy hely egy ugyanilyen kapcsolóórának, de azt majd később veszem meg. Az majd másik 2 áramkört fog kapcsolni.
Csináltam beépített világítást is, úgy, hogy bármelyik ajtót kinyitom felkapcsolódik a világítás.
Jelenleg így néz ki a szekrény:
IMG_4115.jpg


Meg egy közelebbi:
IMG_4116.jpg


A szekrény oldalára felraktam egy nyomógombot, melyet megnyomva egy un. lépcsőházi automata lekapcsolja a szűrőt és a levegőztetőt az etetés idejére kb. 8 percig, így nem kavarok a halkaja a vízben. Ezt egy a nyomógomb házába beépített LED jelzi, hogy ezek az egységek éppen le vannak kapcsolva:
IMG_4118.jpg


Most már csak a termosztátos kapcsolóórát várom, hogy megjöjjön és akkor egy ideig teljes lesz a rendszer. ;)
 
Nagyon komoly kis szerkezetet raktál össze, és az akvárium is egyre szebb. Gratu!
Köszönöm szépen. Igyekszem tanulni tőletek a lehetőségek szerint. ;)
Az akváriumot sajnos hétvégén szét kell szednem és újra megcsinálni, mert elkezdett szivárogni, így rendeltem egy új üveget és abba lesz minden újra megcsinálva. Ez most nagyon nem hiányzott. :mad:
 
Köszönöm szépen. Igyekszem tanulni tőletek a lehetőségek szerint. ;)
Az akváriumot sajnos hétvégén szét kell szednem és újra megcsinálni, mert elkezdett szivárogni, így rendeltem egy új üveget és abba lesz minden újra megcsinálva. Ez most nagyon nem hiányzott. :mad:
Nézd a pozitív oldalát (oké tudom, hogy ilyen nincs...) de gyakorolsz! :p

Ha egy kis ihletre/hasznos ötletre vágysz, akkor nézd meg ezeket a variációkat: http://www.tropica.com/en/layouts.aspx
 
Nézd a pozitív oldalát (oké tudom, hogy ilyen nincs...) de gyakorolsz! :p

Ha egy kis ihletre/hasznos ötletre vágysz, akkor nézd meg ezeket a variációkat: http://www.tropica.com/en/layouts.aspx
Nem a gyakorlás a probléma (bár tudom, hogy ez is rám fér), hanem az, hogy előtte egy héttel csináltam meg, akkor tettem bele egy 5 kg-os Tropica növénytápot, amit most jó lenne kinyerni belőle, hogy ne kelljen újat venni. :mad:
A belinkelt variációkat már néztem, csodálatosak, de nekem nem hiszem, hogy valaha is lesz ilyen aksim, hisz ezek mind profi növényes aksik, amihez azért már komolyabb összeget kell áldozni CO2-vel egyetemben.
 
Ez nagyon szuper megoldás. (y)
Ha jól értem, akkor ez 2 egymástól független eszközt tud vezérelni?
 
Ez nagyon szuper megoldás. (y)
Ha jól értem, akkor ez 2 egymástól független eszközt tud vezérelni?
Igen, jól érted.
Digitális, 2 csatornás, 32 memóriahelyes, napi-heti programozás, DIN sínre szerelhető kapcsoló óra, tudja a téli-nyári időszámítást is. Nagyon könnyen programozható.
 
Gratulálok, komoly rendszert hoztál össze;)
A kedvencem a lépcsőház-időkapcsolós szűrőkapcsoló :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszi.
Ez nagyon hasznos dolog, mert nem felejtem el visszakapcsolni a szűrőt. Ha meg megy etetéskor, akkor csak össze-vissza viszi a kaját a vízben.
 
Hála Stevo kollégának, meg van az új aksim. Pénteken hoztam el a mestertől, szép munkát végzett. Szombaton beragasztottam a régiből kivett hátteret és félreraktam száradni. Leengedtem a régi akváriumot, szegény halak megint mentek a 60 literes hordóba. Szerintem már nem tudják, hogy melyik is az igazi helyük. :D
Nagyjából sikerült ketté választanom a növénytáptalajt és a homokot két külön vödörbe.
Míg száradt az akvárium, addig száradt a szekrény is, mert az is elázott egy kicsit. Új lapot kellett szabatni a tetejére, mert az teljesen felpuffadt, az élfólia is lejött róla.
A múlt héten vettem akril csövet is, így hétvégén abból is csináltam egy 85 cm-es esőztetőt, így most végigér az akvárium hátoldalán.
Ma beraktam a talajt az aksiba, majd a növények egy részét a dekorokkal együtt, majd feltöltöttem a régi vízzel és kiegészítve friss vízzel is. Most megvárom, hogy holnapra letisztuljon a víz és akkor berakom a többi növényt, hogy teljes legyen, majd a halak is visszamennek a helyükre. Remélem most egy jó darabig nem kell őket mozgatni, mert már nagyon stresszesek. (meg én is!) ;)

Próbálom a pozitív oldalát nézni, ahogy Stevo mondta, de ilyen gyors egymás utáni gyakorlásra nem számítottam. :mad:
 
Hála Stevo kollégának, meg van az új aksim. Pénteken hoztam el a mestertől, szép munkát végzett....
Azért félreértések elkerülése végett nem én vagyok a mester! :D (Csak egy jó forrást ajánlottam ;))
Örülök, hogy látod a fényt az alagút végén, hamarosan minden összeáll, és akkor már csak élvezni kell a látványt egy hideg sör kortyolgatása mellett. ;)
 
Azért félreértések elkerülése végett nem én vagyok a mester! :D (Csak egy jó forrást ajánlottam ;))
Örülök, hogy látod a fényt az alagút végén, hamarosan minden összeáll, és akkor már csak élvezni kell a látványt egy hideg sör kortyolgatása mellett. ;)
Igen, valóban félreértésekre adhat okot a kifejezésem. ;)
Ettől függetlenül te is mester vagy, ha nem is üvegragasztásban, de akvakertészetben biztosan az! ;)
 
Kezd beállni az akvárium az újratelepítés után. Nagyon kicsit változott az előzőhöz képest, de nem sokkal. A láva követ (melyet sokan kifogásoltatok) kivettem. Valóban kevésbé illett oda. A homokköveket benne hagytam, ilyenből van még, ha szerintetek kellene még bele.
Növények egyelőre ezek vannak, de szívesen fogadok tanácsokat, hogy miket és melyik részre ültessek, természetesen figyelembe véve azt, hogy low-tech aksiról van szó. Adott esetben szívesen el is fogadok növényt, vagy veszek, ha már tudom, hogy milyenek legyenek.
Előre is köszönöm az építő jellegű kritikákat, ha megtiszteltek vele.

IMG_4121.jpg
 
Nem próbáltam le, de ezek már nagyon régóta bent vannak.
Esetleg ajánlanál inkább valami mást?
 
A homokkövez alig vettem észre, a mangrowe vagy mi tényleg jobban mutatna :)
 
Középen az a nagy az mangrowe fa, a többi az vasfa.
Az a sötét is vasfa, meg van bal és jobb oldalon is, csak azokon jávai moha van, meg valamilyen növény rákötve. :)
 
Raktam be 1-2 új növényt, hogy kicsit változatosabb legyen az összkép. ;)
Délelőtt beüzemeltem véglegesre a termosztátot, ami a kép jobb alsó sarkába látható. Ott találtam neki egy jó helyett az akvárium sarka alatt.

IMG_4122.JPG
 
Történt egy kis változás a növényesítésben.
Innen-onnan szereztem egy párat, ezen kívül eMZé kollégától is vettem egy akkora adagot, hogy mindet be sem tudtam tenni, így egy ismerősömnek adtam a maradékot. Örült is neki rendesen. ;)
Van amelyik nagyon jól érzi magát, szép gyökeret is hozott (vágott volt), de vannak melyikek sajnos nem ebbe az aksiba való, mint pl. a glosso, mert nem tud rendesen ebben a talajban megkötni. Nem baj, így lassan kiderülnek, hogy milyen növényekkel foglalkozzak inkább.
Szerencsére a víz is egyre tisztább, így jobban élvezem a látványt.
Gyorsan lőttem 1-2 képet az egészről és 1-2 közelit is.
Még szeretnék szerezni egy kis karácsony mohát a fáknak lombkorona gyanánt, de előbb álljon be az egész. (y)

IMG_4128.JPG


IMG_4131.JPG


IMG_4132.JPG


IMG_4133.JPG
 
Back
Oldal tetejére