• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Szóval..

Mindig is nagyon csíptem a garnélákat, már jó ideje tartok Neocaridina-kat és imádom nézni hogy egész nap keményen melóznak. Viszont az egyik nagy vágyamat szeretném megvalósítani, miszerint PRL CRS-eket szeretnék tartani. Mivel ez egy egészen nem egyszerű sztori egy "kezdőnek" gondoltam már a tervezés részénél elindítom a naplót, nehogy valami butaságot csináljak :) tehát elmondom nagyvonalakban, hogy milyen technikát, ajzatot stb. szeretnék használni.

Üveg: Az előző low-tech aksim kis 30l-es kockája
Szűrés: Eheim 2313, Matrix / Biorio / Purigen töltettel, üveg poppy a nyomón
Pilács: Egy 10w-os csíptetős csoda a kínai barátainktól. Ha gyenge, akkor megy vissza a házilag barkácsolt 15w-os lámpa.
Talaj: Denerle Shrimp King
Víz: full Ro, Denerle GH+ -al visszasózva,
Dekor: Redmoor+egy pár bazalt kavics, Anubias nana + Buce + talán egy kis fissi...
Tápozás: nagyon nagyon minimális Mic+Mac carbo nélkül
Co2-t nem tervezek, viszont égerfa tobozt és Catappa levél lesz benne. De ha nem tudom stabilan lent tartani a ph-t lehet beröffentek egy Tropica nano co2 szettet.
egy JBL cool control hűtővezérlő is lesz ventikkel.
És persze egy oxidátort is elrejtek valahol.

Nagyvonalakban ennyi egyenlőre a terv, a szükséges eszközök beszerzése folyamatban, de ahogy az előző projektem is, valószínű ez is hosszas készülődést fog igénybe venni..

A scapet kb minden nap kétszer átpakolom, jelenleg a dolog így néz ki:

IMG_1171.jpg

Köszi, hogy benéztél! Ha valami észrevételed van, ne tartsd magadba!

Amazonia jobban tolja le a pH-t mint a Shrimp King, utóbbi jobban is mállik, és bár szeretem a Dennerle aljzatát, de az Amazonia jobb szerintem. Ha első körben nem akarsz CO2-zni, alacsony pH miatt jobb az Amazonia talán. BioRioval szerintem megoldja a pH kérdést.

Hőfok ne menjen 23 fok fölé és akkor jó leszel.

Ha kell majd PRL CRS garnéla szólj, van dögivel baráti áron. :)

És mindenképpen adagolj rendszeresen biofilm képződést segítő port, legnagyobb találmány. :)

Szerintem minden klappol egy jó kis CRS-lak előteremtéséhez. Talán annyi, hogy ha tényleg beröffented a CO2-t, akkor lehet hogy érdemes lenne inkább GH+/KH+ porral visszasózni. Gondolom, TDS mérővel fogod ellenőrizni a vízkeménységet, és az nem tesz különbséget oldott anyag és oldott anyag között. A karbonát-mennyiségnek puffer hatása van, vagyis kissé magasabb KH-val stabilabb pH-t tudsz előállítani.
Sok sikert (y)

Amazonia jobban tolja le a pH-t mint a Shrimp King, utóbbi jobban is mállik, és bár szeretem a Dennerle aljzatát, de az Amazonia jobb szerintem. Ha első körben nem akarsz CO2-zni, alacsony pH miatt jobb az Amazonia talán. BioRioval szerintem megoldja a pH kérdést.

Hőfok ne menjen 23 fok fölé és akkor jó leszel.

Ha kell majd PRL CRS garnéla szólj, van dögivel baráti áron. :)

És mindenképpen adagolj rendszeresen biofilm képződést segítő port, legnagyobb találmány. :)
Lehet megfogadom a tanácsodat, és Amazonia lesz. A nagy aksiban amazonia + biorio + citromos co2 beoldás van, ott viszonylat stabilan 6 körül megállt a ph. Nyilván itt még lesznek egyéb tényezők, amik ezt lejjebb tolják. A PRL CRS garnikra pedig mindenképp igényt tartanék, valahol a te naplód és ténykedésed is inspirált, hogy belecsapjak a lecsóba :)

Szerintem minden klappol egy jó kis CRS-lak előteremtéséhez. Talán annyi, hogy ha tényleg beröffented a CO2-t, akkor lehet hogy érdemes lenne inkább GH+/KH+ porral visszasózni. Gondolom, TDS mérővel fogod ellenőrizni a vízkeménységet, és az nem tesz különbséget oldott anyag és oldott anyag között. A karbonát-mennyiségnek puffer hatása van, vagyis kissé magasabb KH-val stabilabb pH-t tudsz előállítani.
Sok sikert (y)
Igen, GH+/KH+porokat mindenképp használni fogok, a kh-t 2dH-ra tervezem belőni. Az elején azért majd csepptesztelek is keményen, még mindennapi rutinná nem válik a víz belövése.

Lehet megfogadom a tanácsodat, és Amazonia lesz. A nagy aksiban amazonia + biorio + citromos co2 beoldás van, ott viszonylat stabilan 6 körül megállt a ph. Nyilván itt még lesznek egyéb tényezők, amik ezt lejjebb tolják.
Annyit még, hogy érdemes az amazoniára powdert rakni 1-2 centi vastagon, jobban mutatnak a kis szemcsék egy kisebb akváriumban.

A PRL CRS garnikra pedig mindenképp igényt tartanék, valahol a te naplód és ténykedésed is inspirált, hogy belecsapjak a lecsóba :)
(y)

Annyit még, hogy érdemes az amazoniára powdert rakni 1-2 centi vastagon, jobban mutatnak a kis szemcsék egy kisebb akváriumban.

(y)
És egyébként az amazoniaból az elején oldódó anyagok nem fogják túl feltolni a ppm-et ? nyilván 1-2 hónapig üresen fog ketyegni az akvárium..

Cheesee

Főkertész
@Etele garnéláit nyugodt szívvel ajánlom, a múlt héten kaptam meg egy csapatot tőle és valóban csodaszépek.

Jó kis helyet tervezel nekik, nagyon király lesz. Követem a naplódat mert pont ilyen céllal dobtam össze én is egyet. Igaz az kisebb. :)(y)

@Etele garnéláit nyugodt szívvel ajánlom, a múlt héten kaptam meg egy csapatot tőle és valóban csodaszépek.

Jó kis helyet tervezel nekik, nagyon király lesz. Követem a naplódat mert pont ilyen céllal dobtam össze én is egyet. Igaz az kisebb. :)(y)
Csak győzd kivárni a végeredményt, szerintem ez is lassan fog elkészülni :D

És egyébként az amazoniaból az elején oldódó anyagok nem fogják túl feltolni a ppm-et ? nyilván 1-2 hónapig üresen fog ketyegni az akvárium..
Nem lesz gond a kioldódó tápanyagokkal. :)
Én most hétvégén működő akvában cseréltem komplett aljzatot (malaya helyett amazonia + rá tropica powder) és mindegyik calceo garnéla vígan kapirgál.
Nyilván ilyenkor még fontosabb betartani a kezdeti gyakoribb vízcseréket, de szerintem mivel totál beállt szűrő ketyeg alatta, még ezt is ellazázhatnám :)

BoMa

Főkertész
Szia!

Én sem javaslom a Dennerle Shrimp King talajt CO2 nélkül. 7.5 körülire stabilizálja a pH-t az pedig neked sok lenne. Amazonia Light-ra esetleg nem gondoltál? Jól mutatnak rajta a PRL CRS-ek és ott kisebb az ammóniával kapcsolatos kockázat. Nálam egyébként van 2-3 centi sima amazonia és azon rajta 1-2 centi light powder. 6.0 a pH. :)

Szia!

Én sem javaslom a Dennerle Shrimp King talajt CO2 nélkül. 7.5 körülire stabilizálja a pH-t az pedig neked sok lenne. Amazonia Light-ra esetleg nem gondoltál? Jól mutatnak rajta a PRL CRS-ek és ott kisebb az ammóniával kapcsolatos kockázat. Nálam egyébként van 2-3 centi sima amazonia és azon rajta 1-2 centi light powder. 6.0 a pH. :)
Mikor Etele javasolta az amazoniat, pont a light-ra gondoltam én is. Szerintem az is lesz :) A co2 beoldáson most nagyon goldokodom, de, itt nem szórakozhatok citromsavas rendszerrel, mert az nem stabil. Ha pedig nagynyomású rendszer beszerzése lesz, azt biztos hogy a nagy növények alá vágnám be, mert oda úgy érzem hogy jobban kell.

Meglátjuk, hogy mire megyek co2 nélkül, aztán ha nem az igazi a szitu, akkor beruházok eggyre.

Srácok, nagyon köszi az instrukciókat!

Ilyenem van kettő is csak feketében.
Az enyémben volt 4 kék led is azokat kiforrasztottam mert nem illik a garnikhoz de ezt leszámítva nincs vele gond, hideg fehér led. :)
Tartalékba tettem őket de lehet eladom... Csak a helyet foglalják.

Ilyenem van kettő is csak feketében.
Az enyémben volt 4 kék led is azokat kiforrasztottam mert nem illik a garnikhoz de ezt leszámítva nincs vele gond, hideg fehér led. :)
Tartalékba tettem őket de lehet eladom... Csak a helyet foglalják.
A teljesítményt illetően nem volt vele gondod ezek szerint?! Nyílván nem egy atom jó minőségű lápmáról beszélünk, de talán az anubiasok nem fogják keveselni :)

A teljesítményt illetően nem volt vele gondod ezek szerint?! Nyílván nem egy atom jó minőségű lápmáról beszélünk, de talán az anubiasok nem fogják keveselni :)
Pedig ilyen kis garnis kockahoz atom jok ezek a lampak. Tartos, hosszueletu, es nem is csunya. Nagyon eri az arat. Es a lenyeg, tokeletesen ossze van rakva es elokeszitve, hogy a vallalkozo kedvuek kicsereljek a chippeket benne meleg es hideg feherre. Pofon egyszeru. Ez biztosan tovabb fog mukodni mint egy rossz minosegu szalagos diy lampa.

Meskó

VIP kertész
Pedig ilyen kis garnis kockahoz atom jok ezek a lampak. Tartos, hosszueletu, es nem is csunya. Nagyon eri az arat. Es a lenyeg, tokeletesen ossze van rakva es elokeszitve, hogy a vallalkozo kedvuek kicsereljek a chippeket benne meleg es hideg feherre. Pofon egyszeru. Ez biztosan tovabb fog mukodni mint egy rossz minosegu szalagos diy lampa.
Pont azon gondolkodtam, miközben néztem ezeket a lámpákat Alin, hogy vajon cserlélhetőek-e a chipek. Nagyon tetszik a kialakításuk. Ez esetben ha @Etele valóban eladja a lámpákat, egyre tuti vevő vagyok. :oops:

Bocs az offért, hasznosat nem tudok mondani, csak nézem és olvasom, amit neked írnak. Szeretem a nanokat, szeretem a garnikat, a kettő együtt instant berakott a követett naplók közé. :D

Oldal tetejére