• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

ZwickCore said:
akkor ez "idövel" majd magától működni kezd? magyarul bejáratós?:) előző tulajnál elvileg müködött rendesen

Legyen 2 bar-on a reduktorod. Ha bizonytalan vagy hogy működik e, tegyél az akvárium mögé egy fekete kartont vagy valamit. Ha nem látsz semmit kicsit csavarj rá a CO2-re. Várj egy 1 percet. Ha még mindig nem okés akkor valami gebasz van.

A végén majd ne felejtsd el lecsavarni, nehogy hirtelen túladagolj. Egyébként is kevesebb CO2 kell ezzel mint difivel stb.
 
Megfogadtam tanácsod,már müködik. :thumbup:
kartonnal gondban vagyok mert sajnos bevan épitve a háttér.következő hónapban tervezek nagy átalakitást teljesen növényessé:) ez még csak tesztüzem:)
valóban vannak kis bubik,igaz az elején 2.5 bar kellett hogy meginduljon.azóta müködik rendesen.olvastam valahol hogy nemmindegyik darab müködik zökkenésmentesen azonnal.kell egy nagyobb löket hogy meginduljon.nálamis ez történt ezekszerint ;)

az apró buborékokat el lehet "tüntetni" vagyis apróbbra törni ha a diffuzor mögé egy "mini" reaktort kötök?
valakinél láttam hogy igy tett bár eléggé leegyszerüsitve egy flakonban volt valami anyag ami megtörte mégjobban,igy jobb lett a beoldódás.elvileg.
müködhet a dolog? :p
 
Sziasztok!
Ma vettem a GA-ban 1 up-aqua nano diffúzort.Élesztős a rendszerem,de semmit nem nyom át rajta.Hogyan tudom növelni,hogy porlassza?Nem lyukas sehol sem a rendszer...
 
Élesztőshöz nem az igazi a difi, mert alacsony a nyomás (a löttytől is függ). Porlasztó kővel próbáld vagy belső szűrő diffúzorra is ráköthető.

Küldve az én GT-I9001-emről Tapatalk használatával.
 
Minden belső CO2 difihez kb 1.2-1.5 bar nyomás szükságes (kivétel az atomizer porlasztók ezek más anyagból vannak). Ha nem megy a porlasztás, akkor a baj a tömítéssel van. Valahol elszökik a gáz ezért nem tudod elérni ezt a nyomást a rendszerben. Nézd át újra, ez egy jó próba arra is mennyire működik a rendszered.

Ennél egyszerűbb porlasztót betenni pazarlóbb megoldás CO2 szempontból, mert nagyobb buborékokat porlaszt.
 
Szerintem nem szökik a nyomás.Jól felráztam a palackot,akkor 10 másodpercig jött a diffiből a sok buborék,aztán abbamaradt.Hogy oldjam meg,hogy mindig menjen?
 
Élesztős cuccal nehéz lesz megoldanod az állandó nyomást egy diffúzorhoz, a sima porlasztókővel tényleg jobban járnál, igaz a kinézete alul marad a difihez képest. Láttam olyat, hogy több élesztős palackegymásba kapcsolásával oldották meg a nagyobb nyomást, de lehet, hogy a difihez ez is kevés lesz. Míg nem volt nagynyomású cuccom, én nem is próbálkoztam a difit élesztős cuccal meghajtani, egy sima hydor co2 beoldóval oldottam meg. Az a baj, hogy amint növeled a nyomást az élesztősnél, növekszik annak is a lehetősége, hogy valahol elszökik a gáz, a szabályozásról nem is beszélve.
 
Illetve az ára is eléri azt, ahonnan már nem éri meg. Sima porlasztó kővel van ugyan veszteség, de legalább nem robban szét. :p Vagy nem olyan könnyen.
Zseléssel próbálkozz, az kicsit egyenletesebben termeli a co2-t.


Küldve az én GT-I9001-emről Tapatalk használatával.
 
Nem lehet, hogy az élesztős keveréked nem jó? Én is élesztőset használok, diffivel oldom be és nekem egy hétig nagyon jön a bubi, utána még egy hétig valamivel lightosabban - de akkorra már működésbe lép a második flakon. A porlasztóköves megoldás szerintem nem jó, akkora a buborék, hogy szinte semmi nem oldódik be belőle.
tictac said:
Szerintem nem szökik a nyomás.Jól felráztam a palackot,akkor 10 másodpercig jött a diffiből a sok buborék,aztán abbamaradt.Hogy oldjam meg,hogy mindig menjen?
 
Most olvasom, hogy írtad, hogy ha rázod a löttyöt, akkor megy.
Mennyi cukrot és mennyi élesztőt tettél bele?
Itt van egy jó kis leírás: viewtopic.php?f=11&t=2551&p=71773#p71660
Próbáld ki a receptet egy palackra módosítva az összetevőket, vagy csinálhatod két palackkal is, egy hét csúsztatással.
 
helló

Arra lennék kíváncsi, hogy az éjszakai levegőztetés céljából nyomathatom éjjelente a levegőt a diffuzoron keresztül? Nem lesz neki semmi baja?
 
helló

Arra lennék kíváncsi, hogy az éjszakai levegőztetés céljából nyomathatom éjjelente a levegőt a diffuzoron keresztül? Nem lesz neki semmi baja?

De hát miért tennél így? :oops: Használj nyugodtan porlasztókövet.Olcsó és bevált.

Üdv: Robi
 
helló

Arra lennék kíváncsi, hogy az éjszakai levegőztetés céljából nyomathatom éjjelente a levegőt a diffuzoron keresztül? Nem lesz neki semmi baja?

Szerintem baja biztos hogy nem lesz tőle, de ha a levegőztetést sima légpumpával akarod biztosítani, akkor az úgy nem hiszem hogy működni fog. A légpumpák nem tudnak kellő nyomást létrehozni a CO2 rendszerekkel ellentétben.
Inkább használj erre a célra kialakított porlasztó köveket.
 
Help!
Arra lettem ma figyelmes,hogy a diffiben a víz tiszta opálos és egy kicsit trutyis is.
Van ötletetek,hogy mi lehet?o_O
 
Ha élesztőssel nyomatnád volna tippem, de így....
Rázd ki belőle a vizet, talán megromlott benne valamiért. Milyen vegyszerrel tisztítod?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére