• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM pHcontrol+e set - pH/CO2 vezérlő

viktorlantos

Alapító
Admin
A boltban a 650-es akvárium alatt elég sok új Eheim cucc lesz. A héten a pH vezérlőt izzítottuk be és meglepő módon egész könnyen ment a beállítás.
Korábban a GHL rendszerekkel és a Dennerle pH vezérlővel, talán még Aqua Medic-el volt tapasztalat.
Ezekhez képest érződik, hogy ez egy új generációs kütyü és picit gondolkodtak rajta, hogy mi az ami hiányzik a konkurensekből.

1703096620118.png

Viszonylag könnyen megtalálja a wifin keresztül a vezérlőt a telefon.
Megkérdezi, hogy milyen a KH az akváriumban, ehhez a csomiban van egy papírteszt. Csepptesztel azért mértünk egy kontrollt.
A KH alapján beállít egy használható pH sávot. Ezen kívül nem tudod húzni az értéket, mert figyelmeztet, hogy gond lesz az élővilággal. Ilyet eddig még nem láttam szal ez tényleg szuper.
Kalibrálás pl a fenti rendszerekhez képest sokkal gyorsabb. 60 sec alatt lefut az egész.
2 féle módban használhatod. Egy fix pH értékre beállított és egy éjszakai pihenővel egybekötött mód. És persze össze lehet kapcsolni más Eheim digital termékkel és így közös funkciókat használni.
Az app követi, hogy mennyi ideje használod a szenzort és szól a rendszeres újrakalibrálás miatt. Ha jól emlékszem havonta javasolja a kalibrálást.
Kapcsolati nyűgöket a wifi miatt nem láttam.

A 650-es akváriumról készülő videók január elején jönnek majd. Ahol a fenti kontroller mellett más eheim újdonságokat is bemutatunk majd.
Egy ilyen méretű akváriumnál egy pH vezérlő valóban hasznos segítség. A buborékszámok miatt elég para finomhangolni a CO2-t enélkül.

Szóval tőlem kap egy szavazatot :) 👍

 
Tőlem is! Ár/érték arányban zseniális és méretben is kiváló. Ebben benne van már a mágnesszelep is, nem úgy, mint például a Dennerlében, ami drágább is.
Láttam róla videót, ez tényleg csak az óriási akváriumoknál éri meg használni. (1.), nem kicsi a a vevőegysége, ha már zsúfolt a szekrény vakarhatom a fejem, hová tegyem.
(2.) ami szemet szúrt, az a szonda... olyan nagy, mintha fűtőt raknék az üvegbe. Én nem tudnám eldugni...
(3.) amin még vakartam a fejem, az az amit említesz, hogy saját mágnesszelepe van ami tök jó, de pl. nekem reduktorral egybeépített van, akkor az meg kuka?
Egyébként, már megjelenésével lebeszéltem magam róla, nem számít nagynak az akváriumom, de én azzal se vagyok megelégedve, hogy egy ekkora cég, miért nem csinál mobilos applikációt ezekhez a kütyükhöz, hogy lehessen távolból is ellenőrizni, ne csak a gép mellett ülve.
 
Láttam róla videót, ez tényleg csak az óriási akváriumoknál éri meg használni. (1.), nem kicsi a a vevőegysége, ha már zsúfolt a szekrény vakarhatom a fejem, hová tegyem.
(2.) ami szemet szúrt, az a szonda... olyan nagy, mintha fűtőt raknék az üvegbe. Én nem tudnám eldugni...
(3.) amin még vakartam a fejem, az az amit említesz, hogy saját mágnesszelepe van ami tök jó, de pl. nekem reduktorral egybeépített van, akkor az meg kuka?
Egyébként, már megjelenésével lebeszéltem magam róla, nem számít nagynak az akváriumom, de én azzal se vagyok megelégedve, hogy egy ekkora cég, miért nem csinál mobilos applikációt ezekhez a kütyükhöz, hogy lehessen távolból is ellenőrizni, ne csak a gép mellett ülve.
1Még mindig talán ennek a legkisebb a vezérlője, a Dennerle pl brutál nagy és felesleges: https://img.kleinanzeigen.de/api/v1...370-79d9-46d7-9b4a-cbf0026a7088?rule=$_59.JPG
2. Ez mindenhol így van, a szonda egy adottság, midenki ezt használja. Megoldás, a GHL terméke: https://www.aquariumcomputer.com/usa/product/measurement-cell/
3. Igen, vagy folyamatosan megy a mágnesszelep, hogy nyitott legyen.
 
Back
Oldal tetejére