• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Nincs egy éve, hogy nano üveg diffuzort használok, aztán most úgy történt, hogy 1 hétig nem tudtam cserélni a co2-t és most hogy feltettem nem jön rajta bubi. Létezik, hogy eldugult? Ki lehet valahogy oldani a ...
 
Gilgames said:
Nincs egy éve, hogy nano üveg diffuzort használok, aztán most úgy történt, hogy 1 hétig nem tudtam cserélni a co2-t és most hogy feltettem nem jön rajta bubi. Létezik, hogy eldugult? Ki lehet valahogy oldani a ...

tedd be egész éjjelre egy áztatóba. legközelebb ha ilyen van simán hagyhatod az ázatóban ameddig jólesik. nekem most 2 difim pihen a superge-ben már vagy 2 hónapja...
viszont érdemes végignézned a rendszered. lehet valahol ereszt stb. co2 csap nyitva van? ;)
 
Nyitva volt a csap és nyomás is volt. Szépen szétszedegettem a csöveket és amikor a bubiszámláló után található szelepet is kivettem a rendszerből, igen erős nyomás jött ki, azaz a co2 szépen beszorult a szelep és a diffuzor közé, tehát nyomás az van. Egyszerüen csak áztatni kell akkor. Köszi a tanácsot.
 
A diffim nem porlaszt egészében csak egy kicsi részén!
Ez mitől lehet, egy ADA Superge-ben való áztatás jót tenne neki???? :eh:
 
Az biztosan jót tenne, meg nyomasd meg egy kicsit erősebben, aztán vedd vissza. Ez is segíthet.
 
patzu said:
Az biztosan jót tenne, meg nyomasd meg egy kicsit erősebben, aztán vedd vissza. Ez is segíthet.

A nyomatást már próbáltam, de nem jártam sikerrel!
Akkor majd lehet áztatom egy éjszakát!
 
És akkor sem kell megijedni ha nem teljes felületen porlaszt. Csak alulméretezett difinél fordulhat elő, hogy a teljes felületet használod. Ha jól tudom közepes difit használsz, az akvárium méretéhez képest kb a difi harmadán felén történik porlasztás normál adagolásnál.

Sajnos a tömeggyártott olcsóbb difik már csak ilyenek. Ettől még elvégzik a munkát. Nekem is van 2 ilyenem.
 
viktorlantos said:
És akkor sem kell megijedni ha nem teljes felületen porlaszt. Csak alulméretezett difinél fordulhat elő, hogy a teljes felületet használod. Ha jól tudom közepes difit használsz, az akvárium méretéhez képest kb a difi harmadán felén történik porlasztás normál adagolásnál.

Sajnos a tömeggyártott olcsóbb difik már csak ilyenek. Ettől még elvégzik a munkát. Nekem is van 2 ilyenem.

Jah, nincs vele gond!
De azért, jobban mutatna ha egész felületen porlasztana!
Majd egyszer én is beújítok egy minőségi darabra! :D
 
Sziasztok!
Élesztős Co2 rendszerhez 31 Literes akváriumba
tudnátok ajánlani valami jó diffit?
Most 2L-es palackról megy egy fa porlasztó ez is elég apróra porlasztja, de a fával az a baj hogy egy idő után málik és rohad,ezért gondoltam egy rendes diffúzorra.
Egyébként a diffúzor mennyivel jobb, nagyobb hatásfokon dolgozik a fához képest, illetve milyen sűrűn kell takarítani?
Köszönöm!
 
Sziasztok!

A CO2-t jelenleg a belső szűrőm diffúzorával juttatom az akiba - ami nem valami hatásos - és mérni sem tudom. A 127l akit még kielégítette, de az új 180l-t már nem. Ezért szeretnék rendelni a GA-tól egy közepes japán diffúzort, egy Drop Checker-t és a hozzá tartozó indikátor oldatot. Sajnos az ADA superge most nincs raktáron :evil: .
A 2x2l-s -amiben végül is 2x1l folyadék van - élesztős CO2 fog jönni sz üveg diffin? Ovastam olyan véleményeket, hogy ha nem jön rajta, akkor valahol ereszt, vagy gyenge a keverék. Régen próbáltam egy palackot üzemeltetni porlasztókővel, de azon sem jött semmi. Nálam ereszteni csak a T ágnál tudna. Mivel lehet szigetelni? A CO2-t éjszakára ki kellene tudnom kapcsolni, amit gondolom egy dupla eloszto csappal meglehet oldani (egyik csap zár az aki irányába, másik csap nyit a levegőbe, ahová a CO2-t kiereszti). Tud valaki ilyet ajánlani+beszerzési hely?
Ha fenti termékeket megrendelem, azokat az aki mely részeire kell elhelyezni :oops: ? Gondolom fontos az áramlási irány ( a külső szűrőm szívó ága az aki hátsó hosszú oldalának bal alján van, a nyomó ága pedig a bal rövid oldalon fent - esőztető a vízszint alatt ). A fent említett diffi mennyi idő után szorul tisztító áztatásra?
A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.
 
Szia illes!
Szerintem élesztős CO2-vel nem fogod tudni megfelelően ellátni a 180l-es akváriumodat. Ettöl függetlenül megveheted a diffúzort és a drop cheker-t (legalább látod mennyi a beoldott CO2), nagynyomásuhoz is kell, kárba nem fog veszni.
Élesztős CO2-vel is át lehet nyomni a diffúzort ha megfelelő a nyomás és tökéletesen zárt a rendszered. Ha a porlasztókövet sem sikerült átnyomatni akkor valahol ereszt a rendszered. (Kupaknál, csövek mellett?)
Szerintem éjszakára sem kell az élesztős rendszered kikapcsolni (igaz kétpalackos megoldást nem probáltam, nemtudom mekkora a beoldodás.)
Diffúzort a befolyóval szemközti oldalra szokták tenni, hogy az áramlás lefele nyomja a buborékokat, ezáltal is növelve a beoldodás idejét.
Ha valamit rosszul irtam, remélem kijavitanak a többiek.
 
Szia Kocsa!
Gondolkodom magasnyomású rendszeren, mivel ez az élesztőzés csak erölködés. Már át is olvastam az ezzel kapcs. oldalakat, és össze is állítottam képzeletben a rendszert. Már csak azt a bizonyos összeget kellene feláldozni :crazy:
A diffi elhelyezésével kapcsolatban nekem is ez volt a logikus, de szerettem volna megerősítést. Köszi!
 
debidevil10 said:
Valaki tud erről a kütyüről valami hasznos infót mondani?? http://www.up-aqua.com/00-dm-page/00up_dm-co2-big.jpg
Úgy látom a Dán ügyfél is ezt a típust használja és nagyon meggyőzőnek tűnik a CO2 beoldás! kFBg_AXp8-o

Pont az a baj vele amit a videón is látsz. Mint a kipufogó. Brutál sok buborékkal tolja tele az akváriumot. Élvezhetetlenné teszi a látványt.
Hatékonyabb mint egy difi, de a difi nem rondítja tele az akváriumot. Ehelyett biztosan a reaktort preferálnám inkább ha már külső.

Nekem van 2db teszteltem korábban amikor felkapták.
 
viktorlantos said:
debidevil10 said:
Valaki tud erről a kütyüről valami hasznos infót mondani?? http://www.up-aqua.com/00-dm-page/00up_dm-co2-big.jpg
Úgy látom a Dán ügyfél is ezt a típust használja és nagyon meggyőzőnek tűnik a CO2 beoldás! kFBg_AXp8-o

Pont az a baj vele amit a videón is látsz. Mint a kipufogó. Brutál sok buborékkal tolja tele az akváriumot. Élvezhetetlenné teszi a látványt.
Hatékonyabb mint egy difi, de a difi nem rondítja tele az akváriumot. Ehelyett biztosan a reaktort preferálnám inkább ha már külső.

Nekem van 2db teszteltem korábban amikor felkapták.

Oks!
Hát valami ilyesmi válaszra lettem volna kíváncsi!
Akkor maradok én is a reaktornál!
Egyébként tuti, hogy hatékony, de tényleg mintha füst menne a vízbe olyan hatást kelt. ;)
 
Srácok/lányok valakinek van valami tapasztalata hogy melyik porlaszt jobban a Dazs nano vagy a TMC vagy a GA nano ?
 
Sid said:
Srácok/lányok valakinek van valami tapasztalata hogy melyik porlaszt jobban a Dazs nano vagy a TMC vagy a GA nano ?

Ezekben kb azonos minőségű kerámia van. Szerintem egyforma a porlasztás minősége. Illetve ahogy kifogja az ember.
 
Sid said:
Srácok/lányok valakinek van valami tapasztalata hogy melyik porlaszt jobban a Dazs nano vagy a TMC vagy a GA nano ?

Nálam eddig egy "közepes" néven futó GA-s japán difi porlasztotta a CO2-t. Viszont rendeltem egy TMC 2902-es difit ha törne a másik legyen tartalék. Takarításnál nem a GA difit raktam vissza hanem kipróbálás miatt a TMC-t. 4 nap után azt mondom hogy sokkal-sokkal jobb mint a GA difi. Persze ahogy Viktor írta lehet csak kifogtam egy jót.
 
Back
Oldal tetejére