• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The way of the dragon in 300 liters

Igen, ez is eszembe jutott már. De visszagondolva az első 2-3 hétben csak az egyik szűrő ment és a jelenség már jelentkezett pedig akkor biztos hogy még nem lehetett túl nagy az áramlás.
Nem feltétlenül az üvegben nagy az áramlás. Inkább a szűrőben. A legtöbb szűrő túl erős forgatással bír a relatíve kicsi kanna mérethez képest. Egyszerűen a bacik nem fogják be a törmeléket a baci zselével, mert elviszi előlük az áramlás. Olyan sűrűségű víz polírozó szűrőközeg meg nincs, ami hosszabb távon nem tömődik tele. Láttad már az üvegemet. Elé van a szűrőnek kötve egy előszűrő, ami jelentősen levesz az 1500L/h teljesítményből. A fekavart iszapot is pár óra alatt megköti a masszív baciszmötyi. Szerintem neked ez nincs meg. Ez az üveg messze van a klasszikus növényestől, ahol az erősebb áramlásban a gazok végzik a szűrés oroszlánrészét. Lassabb szűrőbeni áramlás kéne. Azt is lehet, hogy az egyik szűrőt sorba kötöd a másikkal, mintha előszűrő lenne. Az előszűrő funkciójúba meg csak szivacsot teszel többféle szegmessel. Ha bírja a mögötte lévő, akkor megpróbálhatod, hogy kikapcsolod, amint légtelenedett mindkettő. Azonnali változást nem garantál, de1-2 hét után megoldhatja a problémádat. 🙂
 
Nos kipróbáltam a következőt: az egyik szűrő kapott egy esőztetőt, a másik pedig egy lilyt, hátha a túl nagy áramlás koszolja tele az akváriumot. A probléma nem mérséklődött. Most már egyre biztosabb vagyok abban hogy a dragonkő lesz az elkövető. Nyilván letisztítottam mielőtt beraktam őket az akvába, de ez a poros lerakódás az akvárium szélén azt jelzi hogy a kő lesz a hibás. 20230606_160533.jpg
 
Nos kipróbáltam a következőt: az egyik szűrő kapott egy esőztetőt, a másik pedig egy lilyt, hátha a túl nagy áramlás koszolja tele az akváriumot. A probléma nem mérséklődött. Most már egyre biztosabb vagyok abban hogy a dragonkő lesz az elkövető. Nyilván letisztítottam mielőtt beraktam őket az akvába, de ez a poros lerakódás az akvárium szélén azt jelzi hogy a kő lesz a hibás. View attachment 176415
Az elképzelhető, mert a lyukakban van iszapos lerakódás.
Én azt mindig szárazon drótkeféztem és utána erős vízsugárral átmostam...
 
Jöjjön aminek jönnie kell, az ok ami miatt ezt a naplót megnyitottam:
kérnélek benneteket hogy segítsetek megoldani ezt az állandó problémát ami miatt nem tudok igazán örülni a látványnak.
Szóval az akvárium ugye 300 literes 120 cm hosszú és két nagy szűrő végzi alatta a munkát. Ennek ellenére a vízem egyáltalán nem tiszta, olyan mintha poros lenne. Ugyanezzel a problémával kapcsolatban már korábban is kértem segítséget a "ködös víz" topicban.
Így néz ki a dolog:View attachment 176296 View attachment 176297Szemmel jól látható apró valamik lebegnek a vízben. Én nem hiszem hogy ez normális. A két szűrő szűrőtérfogata együtt majdnem 15 liter, az oase ráaddásul rendelkezik előszűrővel is ugye. Perlonvatta van mindkettőben, Seachem Purigen is üzemel. Próbáltam azt is hogy az egyik szűrő szívórésze elé egy plusz szivacsot tettem még egy előszűrő gyanánt, nem segített.
Amit már kizártam: nem kaja okozza, nem a levegből érkezik ez a porszerű anyag mert a téli időszakban fedett az akváriumom.
A Major közben van olyan 240 literes akvárium ami alatt egy oase üzemel, mégis szinte nem látni benne a vizet. Biztos sokan ismeritek a youtube-ról MD fishtanks-t, neki is több olyan akváriuma van ami 120 centi hosszú és egy kis belső szűrővel üzemel ilyen gond nélkül. Nekem két ekkora szűrővel miért ilyen a vízem? Mit csinálok rosszul?

Lett megoldás?
Mert +1 szavazat ment volna a homokra: a lily egy próbát megér (nekem csak egy univerzális akril van), mert az áramlást segít eloszlatni, de a fenéklakó armada miatt számomra kérdéses kicsit. (Nekem nincs homok, de 1 hét fejvakarást okoztak a halacsok: nem látható helyen kotortak ki egy JBL tápgolyót és folyamatosan piszkálták, így csináltak durva ködöt.)
 

Lett megoldás?
Mert +1 szavazat ment volna a homokra: a lily egy próbát megér (nekem csak egy univerzális akril van), mert az áramlást segít eloszlatni, de a fenéklakó armada miatt számomra kérdéses kicsit. (Nekem nincs homok, de 1 hét fejvakarást okoztak a halacsok: nem látható helyen kotortak ki egy JBL tápgolyót és folyamatosan piszkálták, így csináltak durva ködöt.)
Nem lett megoldás, de nem a homok a probléma, a kettővel ezelőtti akvárium ilyen volt ( nincs homok, beültetett aljzat ) mégis poros volt. A kő lesz a hunyó.20211219_183347.jpg
 
Az utolsó fotó erről az akváriumról:20230806_204554.jpg A sok távollét, a meleg, a kikapcsolt világítás/Co2 megtette a hatását. A marsilea a homokban és a monte carlo a köveken kezdi megadni magát. Legkésőbb szeptember elején bontom hogy reményeim szerint egy olyan üvegnek adja át a helyét amivel igazán elégedett lehetek.
 
Back
Oldal tetejére