• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Riri01

Kertész szaki
Te
Sziasztok!

Aquario Diffúzorokhoz milyen nyomás a legideálisabb?
Teljesen mindegy mire állítod a reduktort. A tűszelep után torlónyomás alakul ki, ha 4 bárra állítod és beállítod 3bps re ugyanannyi nyomás lesz a csőben a tűszelep után mint 2bár 3bps mellett. A kialakult nyomást a diffi anyagi minősége határozza meg, vagyis hogy adott gáz milyen nyomáson jut át először rajta. Innentől az időegység alatt átáramlott gáz persze emel valamit a nyomáson, de a min megindulási nyomáshoz közelít, mert a feleslegles nyomás fog buborékok formájában távozni. Éppen emiatt, a rossz porlasztású diffúzorok esetében az "emelj a nyomáson" tanács teljesen haszontalan. Csak akkor számítana ha a reduktor kimenő nyomása annyira kicsi lenne h nem fújja meg a difit.

1,5-2,5 ig hasznaltam mar. Gond nelkul. Ugy vettem eszre jobb az alacsonyabb tartomany mert a tuazeleppel konnyebb banni, ha nem tized mm-eket kell allitani, hanem nagyobb mozgast enged.

Cipo3

VIP kertész
Tudtok ajánlani olyan diffuzort amely kis nyomáson működik és nem számít ha béna?

Összeraktam egy élesztős cuccot első 2 nap megy bármelyik difivel aztán már kevés a nyomás és nem jön belőle. Ha leveszem a diffúzort 2-3 hétig tolja a bubikat és majdnem az is elég a kis 30L-nek, de jó lenne valamivel azért pár darabra bontani a Co2-t. Vattát toltam oda és 2-3 bubi jön 1 helyet, de biztos van valami köztes megoldás. DC így is pont jó zöld, de nincs porlasztó ami alacsony nyomáson is porlaszt és persze nem olyan szuper?

csokemarcell

Kertész szaki
Sziasztok!

Ilyet látott már valaki?

20200321_131704.jpg

Semmi extra nem történt vele (tehát nem ütögettem kalapáccsal, meg ilyenek :D ), tegnap még semmi baja nem volt, aztán éjjelre beáztattam Superge-be, összerakásánál vettem észre, hogy ereszt. Másfél éve vettem, igazából az érdekelne, hogy mennyire normális, hogy ennyi idő alatt "elfáradt".

Zuzmi

VIP kertész
Sziasztok!

Ilyet látott már valaki?

View attachment 89268

Semmi extra nem történt vele (tehát nem ütögettem kalapáccsal, meg ilyenek :D ), tegnap még semmi baja nem volt, aztán éjjelre beáztattam Superge-be, összerakásánál vettem észre, hogy ereszt. Másfél éve vettem, igazából az érdekelne, hogy mennyire normális, hogy ennyi idő alatt "elfáradt".
Szia. Sajnos kb nekemnis addig tartott ketto is. Valoszinuleg megiscsak megreped a szal ahogy az ember lehuzza a csovet rola. Bosszanto. Azota nem szedem szet hanem igy ahigy van bedugom az oldatba aztan to vizben jaratom es zsupsz vissza.

Oldal tetejére